Hunbux - vége

Olyan PTC oldalak, amelyek nem fizetnek.
kriszti92
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.10.27. 17:45
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: kriszti92 »

kercsike írta:Mit gondoltok, mi a helyzet a NAV-val? Nem lenne jogában vizsgálódni? Hiszen többek között magyar bankszámlára érkező összegekről is van szó, amit valószínűleg nem adóztak le becsületesen! De ha a paypalos pénzekre gondolunk, azoknak is egy részét csak kibankolta! Ha a NAV utána nézne a dolognak, ő nem indítana el hivatalból valamit? Bár az érintett elhunyt, de ki tudja, hogy ebben az esetben milyen szabályokat kell alkalmazniuk?
Nézd, én a helyedben messze elkerülném a NAV-ot. Mint ahogy más is írta korábban az innen megkapott összegek adókötelesek. Nehogy még a végén magad ellen forduljon a dolog. Tudom, hogy nagyobb volt a bukás, mint a kapott összeg, de elméletileg a néhány dollárokat is be kellett volna vallani.
Avatar
idlig
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2013.02.08. 10:45
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: idlig »

xenosz2 írta:
kercsike írta:Mit gondoltok, mi a helyzet a NAV-val? ...
Ez mind a jogászra vár sztem,de amit mondasz nagyon is kézenfekvő,hisz MO-on össznépi játék az adócsalás :D így könnyen elképzelhető,hogy Putz úr és esetleges társai is éltek ilyen eszközzel.
És elképzelhető, hogy esetleg a tagok egy része, aki kapott a Hunbuxtól kifizetést, az is élt ilyen eszközzel?
kriszti92
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.10.27. 17:45
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: kriszti92 »

dolcebaby írta:Sziasztok!Amikor megtudtam,hogy nincs tovább az oldal megmondom őszintén lehűltem egy kicsit.
Mivel nekem is bennt maradt majd 2500-3000 $ om megmondom őszintén nagyon bosszant a dolog.
Főleg azért mert ha februárban meghalt akkor miért húzták még áprilisig a dolgot,mert minnél többet ki lehessen szedni az emberekből.Nekem az egész akkor lett gyanús amikor már 3 napja nem lehetett belépni az oldalra,írtam emailt de erre természetesen senki nem válaszolt.
Szerintem viszont valamit akkor is lehetne tenni ugyanis a befizetések többségét én személy szerint paypalra fizettem Putz László nevére és a megjegyzésben mindig bele van írva hogy mire.PL:mini csomag,kifizetési limit...stb
Az is igaz hogy 2 éve nem kaptam meg az akkori szuper csomagot sem amikor rákérdeztem akkor az a válasz jött vissza hoy először azokat fizetik ki akik segítenek...
De nekem pl megvan az összes levelezésem a hunbuxal.
dolcebaby mint az oldalon
Nagy valószínűséggel már a paypal, payza számla sem él. Gondolom előtte kiutalták a rajta levő pénzt. Írhatsz a paypalnak, de szerintem már semmit se tudnak tenni.
"először azokat fizetik ki akik segítenek..." Erre annyit tudok mondani, hogy tavaly nyár óta osztottam meg a facebookon a posztjait, igaz nem minden nap, de hetente többször ( én hülye bekajáltam ezt is). Regisztráltam néhány ptc ajánlatára (kattintottam is), jófogáson adtam fel több hirdetést. 4-5 játék oldalra is regisztráltam még tavaly május környékén. Azon kívül, hogy kaptam ajándékba referenseket, semmi előnyöm nem származott ebből, csak akkor kaptam egy kis kifizetést, ha vettem zsákbamacskát vagy volt pl. a 2 dolláros nap akció. Ja és egy novemberi zsákbamacska bónusz kifizetés is el lett sumákolva, írtam neki miatta, azt válaszolta pár nap múlva küldi, de nem jött, ezután már nem írtam.
kriszti92
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.10.27. 17:45
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: kriszti92 »

Én már komolyan letettem erről az egészről, igaz nem is volt olyan nagy összegű a befektetésem, mint sok más embernek. De én nem akarok több pénzt fordítani erre az ügyre, még ha csak 1-2 ezer forintról is lenne szó. Plusz ez is elhúzódna jó ideig.

De szerintem még a nagy csoportszervezés előtt beszéljen valaki ügyvéddel erről a dologról, egyáltalán lenne-e értelme. Ahol én élek pl. a családsegítőben van ingyenes jogi tanácsadás. Aki komolyan gondolja, érdeklődje meg a településén lehet-e ilyet igénybe venni és konzultáljon. Ha pozitív választ kap, több értelme lesz szervezni a csoportot is.
Nakazo
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.04.29. 12:07
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: Nakazo »

Sziasztok!

Úgy látom elég szépen összejöttünk. 2012-ben én is belefutottam ebbe a csalóba, sajnos elég szépen behúzott a csőbe. Elmondhatom hogy én is károsult vagyok, ha nem a legnagyobb. Több mint 1.3millió ft-al vágott át. Ilyenkor mondja most a tagok 90%-a hogy ezt a balfaszt, ezt a marhát, hogy ez mekkora idióta stb... teljesen igazatok van, naív, barom állat voltam.
Nem hagytam annyiba a dolgokat. Annak idején állandóan csak hitegetett, folyton csak ígérgetett, de végül csak hébe-hóba csurrantott némi összeget. Volt, hogy elég szépen fizetett, de kb. 300ezer ft-ot fizetett vissza összességében, de még így is komoly tartozása volt én felém. A nevem alapján biztos láttátok, hogy amíg élt, az utóbbi időben elég sok nakazo által kifizetett összeg volt a Kifizetések listáján. Igen, ez azért volt, mert én is erőteljesen rászóltam, mondhatjuk úgy is hogy "megfenyegettem", hogy ha nem fizet, akkor feljelentem. Mondhatjuk úgy is, hogy kapcsolt, és elkezdett szépen lassan fizetgetni vissza, de a "halála" miatt ez megszakadt. Túl későn kezdtem bele.
(én csak a hunbux csomagokba fizettem be a legelején, semmi másba, de abba sokat :( )

Első felszólításra nem fizetett, csak ugyanúgy ígérgetett, ezért elmentem egy ügyvédhez. Elmeséltem neki a sztorit A-tól Z-ig, és írtunk egy hivatalos felszólító levelet, hogy mennyivel tartozik, hogy mikor lett volna a határidő, amik ugye évekkel ezelőtt lejártak, és egy pontos végösszeget írtunk neki. Leírtuk mit akarunk. A levelet elküldte az ügyvédem, de két nap múlva visszajött azzal a levél, hogy nincs ilyen cím. Pedig igenis volt, mert először utánajártam, és valóban volt olyan, csak megkente a postást hogy ezt írja rá és ennyivel el is volt intézve részéről. Ezután a többségetek által ismert email címre írt egy ugyanúgy hivatalos emailt az ügyvédem, és arra már aznap válaszolt, sőt 1 órán belül. Azt írta, hogy válaszolni fog, de szabadságon van, ami 12 napig fog tartani. Húzta az időt, úgy ahogy azt kell, és próbált valamit kitalálni. Végül nem ment semmire a Laci emberünk és beadta a derekát. Megállapodtunk egy összegben amit havonta fog fizetni, ezt eleinte teljesítette is, ahogy azt láthattátok a kifizetések listáján, plusz a bankszámlámra is küldött összeget amit Ti nem láttatok.
Ez szépen ment míg "meg nem halt". Ezután elmentem újra az ügyvédhez és azt mondta, hogy ez esetben ő nem tud csinálni semmit, ezt csak a hatóságokra lehet bízni! Voltam nála az egész hunbux herce hurca alatt 5x, és elég komoly összeget ott hagytam nála. Nem érdekelt úgy mond, ha tudom hogy visszaküldi Laci az összeget. Nem hittem el hogy nem tehet semmit, ezért elmentem egy másik ügyvédhez, akinek elmondtam mindent és azt mondta ő is, hogy ez esetben már nem tud mit tenni egy ügyvéd sem, mert az illető meghalt.

Egyetlen egy dolgot tehetek, tehetünk csak, ha mindnyájan elmegyünk a rendőrségre, elmondjuk nekik Atól Zig mindent, és ők elkezdik a nyomozást. Ha csak én mentem volna el, nem történt volna semmi, mint tudjuk a magyar rendőrség csak a pénzt tudja beszedni az utakon az emberektől, ez esetben a kis újjukat se mozdítják. Viszont!, ha hirtelen sok ugyanilyen panasz lesz a rendőrségen, akkor felkapják a fejüket, hogy ez tényleg elég komoly, akkor az erre szakosodott csapat megkezdi a nyomozást. Az ilyenekre, ahol 15-20 millió ft nagyságrendű csalások vannak, ugranak a nyomozók. Belemásznak minden gépbe, utánajárnak mindennek, kikérdeznek mindenkit és megfejtik a dolgot. Ha meg meghallják, hogy régen körözték ezt az embert akkor meg főleg.

Úgy vélem, hogy egy ügyvéddel nem fogunk tudni menni semmire, de ha valaki talál olyat aki igen, az nem volna rossz. Én voltam egy fiatal ügyvédnél is, és egy öregnél is..., nem ma kezdte a szakmát, és sorra nyeri a pereket, elég komolyan végzi a munkáját, és baromi harcias. De mondta, hogy sajnos nem tud tenni semmit. Ilyenkor maga ellen beszélt, hisz mondhatta volna azt is hogy megpróbálja, és még visszahivat 4x, hogy legomboljon róla még jópár ezer ft-ot, de nem tette!

Az egyetlen megoldás, ha feljelentést teszünk mindannyian a rendőrségen. De ezt is csak úgy, hogy ha elmondtunk már mindent, jegyzőkönyvbe vettek mindent, akkor a végén mondani kell, hogy továbbítsák a pécsi rendőrkapitányság felé, mert ez az ügy oda tartozik. Ha nem mondjuk, hogy eltelnek hónapok hogy nem csinálnak semmit se, mert innen veszprém megyéből nem csinálnak semmit, hisz nem idevaló az illető aki ellen feljelentést teszünk.

Minél gyorsabban össze kellene szedni a fb zárt csoportba a károsultakat, és közösen, megbeszélt időpontban, akár ugyanazon a napon vagy másnap elmenni a rendőrségre és megtenni a feljelentést, persze bizonyítékokkal együtt. Furcsálni fogják, ezért előre fogják venni az ügyet. Van több rendőr ismerősöm is, és nyugdíjazott nyomozó is, ők is ezt mondták.

Ha valaki írni akar, nyugodtan megteheti, a fb zárt csoportban Ézsiás Tamás a nevem. Bízom benne hogy valamire jutunk, és hogy mindenki visszakapja az ellopott összeget. Erre nem sok esély van, de hátha... Ugyanis nem biztos hogy elhalálozott az illető, mert az utolsó hírek az voltak, hogy kiment külföldre, és mikor történt a halál? hát pont ekkor, milyen furcsa... Manapság eljátszani egy temetést, halottá tetetni bárkit, egy kis pénz ellenében bármikor meglehet oldani. Ezt is csak a hatóságok tudják kinyomozni, sajnos más nem. Addig amíg nincsenek erre bizonyítékok, bármi lehet...

Üdv.
Tamás
babos77
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2014.05.13. 21:33
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: babos77 »

Ez korrekt volt Tamás !
Grat a sok infóért !
Köszi :good:
vihar
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2014.01.09. 19:00
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: vihar »

Sziasztok!
Én is elég komoly HUNBUX károsult vagyok... Max tagság, max ref szám, mini csomagok, payweek csomag, sőt még a fogadási csoportba is benne voltam, aminek szintén nagyon komoly tagsági díja volt, (természetesen ez is bebukott, milyen meglepő :D )
Ha esetleg tényleg össze jönne a Hunbux károsultak "kemény magja" én is be tudnék szállni pár ezer Ft-al.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vihar 2015.04.29. 14:43-kor.
kriszti92
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.10.27. 17:45
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: kriszti92 »

Az csak találgatás volt, hogy elment külföldre és így akart lelépni. Így itthagyná a gyerekeit, akiket annyira szeretett, ilyen körülményeknek kitéve? Nem valószínű.
De úgy tudom két hunbux tag ott volt a temetésen. Ők tudnák elmondani, esetleg látták-e, hogy valaki megnézi a koporsót... Láttam képet a temetésről facebookon, nem hiszem, hogy egy gyerek így meg tudná magát játszani.
babos77
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2014.05.13. 21:33
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: babos77 »

idlig írta:
xenosz2 írta:
kercsike írta:Mit gondoltok, mi a helyzet a NAV-val? ...
Ez mind a jogászra vár sztem,de amit mondasz nagyon is kézenfekvő,hisz MO-on össznépi játék az adócsalás :D így könnyen elképzelhető,hogy Putz úr és esetleges társai is éltek ilyen eszközzel.
És elképzelhető, hogy esetleg a tagok egy része, aki kapott a Hunbuxtól kifizetést, az is élt ilyen eszközzel?

Miért te milyen lehetőséggel élsz különféle ptc oldalakról? Ha nem vagy érintett a témában és nem a jó szándék vezérel (lásd: Xenox) akkor minek irogatsz ide? Tudom mindenkinek joga az írás , de akkor légyszíves ne offold a topicot . :DD
Avatar
chatMagus
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.03.25. 14:30
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: chatMagus »

Nakazo írta:Sziasztok!

Úgy látom elég szépen összejöttünk. 2012-ben én is belefutottam ebbe a csalóba, sajnos elég szépen behúzott a csőbe. Elmondhatom hogy én is károsult vagyok, ha nem a legnagyobb. Több mint 1.3millió ft-al vágott át. Ilyenkor mondja most a tagok 90%-a hogy ezt a balfaszt, ezt a marhát, hogy ez mekkora idióta stb... teljesen igazatok van, naív, barom állat voltam.
Nem hagytam annyiba a dolgokat. Annak idején állandóan csak hitegetett, folyton csak ígérgetett, de végül csak hébe-hóba csurrantott némi összeget. Volt, hogy elég szépen fizetett, de kb. 300ezer ft-ot fizetett vissza összességében, de még így is komoly tartozása volt én felém. A nevem alapján biztos láttátok, hogy amíg élt, az utóbbi időben elég sok nakazo által kifizetett összeg volt a Kifizetések listáján. Igen, ez azért volt, mert én is erőteljesen rászóltam, mondhatjuk úgy is hogy "megfenyegettem", hogy ha nem fizet, akkor feljelentem. Mondhatjuk úgy is, hogy kapcsolt, és elkezdett szépen lassan fizetgetni vissza, de a "halála" miatt ez megszakadt. Túl későn kezdtem bele.
(én csak a hunbux csomagokba fizettem be a legelején, semmi másba, de abba sokat :( )

Első felszólításra nem fizetett, csak ugyanúgy ígérgetett, ezért elmentem egy ügyvédhez. Elmeséltem neki a sztorit A-tól Z-ig, és írtunk egy hivatalos felszólító levelet, hogy mennyivel tartozik, hogy mikor lett volna a határidő, amik ugye évekkel ezelőtt lejártak, és egy pontos végösszeget írtunk neki. Leírtuk mit akarunk. A levelet elküldte az ügyvédem, de két nap múlva visszajött azzal a levél, hogy nincs ilyen cím. Pedig igenis volt, mert először utánajártam, és valóban volt olyan, csak megkente a postást hogy ezt írja rá és ennyivel el is volt intézve részéről. Ezután a többségetek által ismert email címre írt egy ugyanúgy hivatalos emailt az ügyvédem, és arra már aznap válaszolt, sőt 1 órán belül. Azt írta, hogy válaszolni fog, de szabadságon van, ami 12 napig fog tartani. Húzta az időt, úgy ahogy azt kell, és próbált valamit kitalálni. Végül nem ment semmire a Laci emberünk és beadta a derekát. Megállapodtunk egy összegben amit havonta fog fizetni, ezt eleinte teljesítette is, ahogy azt láthattátok a kifizetések listáján, plusz a bankszámlámra is küldött összeget amit Ti nem láttatok.
Ez szépen ment míg "meg nem halt". Ezután elmentem újra az ügyvédhez és azt mondta, hogy ez esetben ő nem tud csinálni semmit, ezt csak a hatóságokra lehet bízni! Voltam nála az egész hunbux herce hurca alatt 5x, és elég komoly összeget ott hagytam nála. Nem érdekelt úgy mond, ha tudom hogy visszaküldi Laci az összeget. Nem hittem el hogy nem tehet semmit, ezért elmentem egy másik ügyvédhez, akinek elmondtam mindent és azt mondta ő is, hogy ez esetben már nem tud mit tenni egy ügyvéd sem, mert az illető meghalt.

Egyetlen egy dolgot tehetek, tehetünk csak, ha mindnyájan elmegyünk a rendőrségre, elmondjuk nekik Atól Zig mindent, és ők elkezdik a nyomozást. Ha csak én mentem volna el, nem történt volna semmi, mint tudjuk a magyar rendőrség csak a pénzt tudja beszedni az utakon az emberektől, ez esetben a kis újjukat se mozdítják. Viszont!, ha hirtelen sok ugyanilyen panasz lesz a rendőrségen, akkor felkapják a fejüket, hogy ez tényleg elég komoly, akkor az erre szakosodott csapat megkezdi a nyomozást. Az ilyenekre, ahol 15-20 millió ft nagyságrendű csalások vannak, ugranak a nyomozók. Belemásznak minden gépbe, utánajárnak mindennek, kikérdeznek mindenkit és megfejtik a dolgot. Ha meg meghallják, hogy régen körözték ezt az embert akkor meg főleg.

Úgy vélem, hogy egy ügyvéddel nem fogunk tudni menni semmire, de ha valaki talál olyat aki igen, az nem volna rossz. Én voltam egy fiatal ügyvédnél is, és egy öregnél is..., nem ma kezdte a szakmát, és sorra nyeri a pereket, elég komolyan végzi a munkáját, és baromi harcias. De mondta, hogy sajnos nem tud tenni semmit. Ilyenkor maga ellen beszélt, hisz mondhatta volna azt is hogy megpróbálja, és még visszahivat 4x, hogy legomboljon róla még jópár ezer ft-ot, de nem tette!

Az egyetlen megoldás, ha feljelentést teszünk mindannyian a rendőrségen. De ezt is csak úgy, hogy ha elmondtunk már mindent, jegyzőkönyvbe vettek mindent, akkor a végén mondani kell, hogy továbbítsák a pécsi rendőrkapitányság felé, mert ez az ügy oda tartozik. Ha nem mondjuk, hogy eltelnek hónapok hogy nem csinálnak semmit se, mert innen veszprém megyéből nem csinálnak semmit, hisz nem idevaló az illető aki ellen feljelentést teszünk.

Minél gyorsabban össze kellene szedni a fb zárt csoportba a károsultakat, és közösen, megbeszélt időpontban, akár ugyanazon a napon vagy másnap elmenni a rendőrségre és megtenni a feljelentést, persze bizonyítékokkal együtt. Furcsálni fogják, ezért előre fogják venni az ügyet. Van több rendőr ismerősöm is, és nyugdíjazott nyomozó is, ők is ezt mondták.

Ha valaki írni akar, nyugodtan megteheti, a fb zárt csoportban Ézsiás Tamás a nevem. Bízom benne hogy valamire jutunk, és hogy mindenki visszakapja az ellopott összeget. Erre nem sok esély van, de hátha... Ugyanis nem biztos hogy elhalálozott az illető, mert az utolsó hírek az voltak, hogy kiment külföldre, és mikor történt a halál? hát pont ekkor, milyen furcsa... Manapság eljátszani egy temetést, halottá tetetni bárkit, egy kis pénz ellenében bármikor meglehet oldani. Ezt is csak a hatóságok tudják kinyomozni, sajnos más nem. Addig amíg nincsenek erre bizonyítékok, bármi lehet...

Üdv.
Tamás
Korrekt. :)
Viszont azt azért meg lehetne kérdezni egy ügyvédtől, hogy a magyar hatóságok látnának e fantáziát abban, hogy egy elhunyt után nyomozzanak...
Mert ugye a feljelentés nem ismeretlen tettes ellen történne, hiszen van neve annak akinek a pénz lett küldve.
babos77
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2014.05.13. 21:33
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: babos77 »

focimágus14.PNG
kriszti92 írta:Az csak találgatás volt, hogy elment külföldre és így akart lelépni. Így itthagyná a gyerekeit, akiket annyira szeretett, ilyen körülményeknek kitéve? Nem valószínű.
De úgy tudom két hunbux tag ott volt a temetésen. Ők tudnák elmondani, esetleg látták-e, hogy valaki megnézi a koporsót... Láttam képet a temetésről facebookon, nem hiszem, hogy egy gyerek így meg tudná magát játszani.

Miért ne? Jobb körülmény lett volna az ha a függöny mögül kukucskál ki mindennap , hogy mikor mennek érte?
Vagy be kasznizzák pár évre csalásért , szerinted hány embernek fordult meg a fejében a feljelentés?
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

idlig írta:
xenosz2 írta:
kercsike írta:Mit gondoltok, mi a helyzet a NAV-val? ...
Ez mind a jogászra vár sztem,de amit mondasz nagyon is kézenfekvő,hisz MO-on össznépi játék az adócsalás :D így könnyen elképzelhető,hogy Putz úr és esetleges társai is éltek ilyen eszközzel.
És elképzelhető, hogy esetleg a tagok egy része, aki kapott a Hunbuxtól kifizetést, az is élt ilyen eszközzel?
Nem tudom van-e,aki bevallja a PTC-s keresetet....nem sokan...Másik kérdés,hogy a vizsgálat mennyiben érintheti a feljelentők egyéb keresetét,amit más PTC oldalakon kerestek.Sztem nem,hacsaknem valaki a másik oldalról nem kezdi el firtatni egy külön vizsgálat keretében,de mondjuk az a havi 5-10ezer Ft szerinted érdekelné a NAV-ot komolyabban?Mikor itt is olvashat róla és indíthatna vizsgálatot? A HUNBUX nál az ellopott és nem megtérülő befektetésből nem kell adózni sztem,a vizsgálat csak erre terjed ki majd. Ügyvédnél erre is rá lehet kérdezni.
Amúgy érdekelne engem is,hogy a fórum alapján (bizonylatok) fel lehetne jelenteni-e valakit a NAVnál? ha igen milyen büntetési tétellel lehet számolni? Én mondjuk azon az állásponton vagyok,hogy ilyen összeg nem nagyon érdekli őket.Az éves kiesett 10-20 ezer Ft.... Nem tudom... érdekelne tényleg.
Avatar
idlig
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2013.02.08. 10:45
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: idlig »

Babos77: a korábbi hsz-ben nem offoltam. Illetve ne akard megmondani, hogy hova és mit írhatok, mert én se teszek ilyesmit (plusz engem se a rossz szándék vezérel).
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

babos77 írta:
idlig írta:
És elképzelhető, hogy esetleg a tagok egy része, aki kapott a Hunbuxtól kifizetést, az is élt ilyen eszközzel?

Miért te milyen lehetőséggel élsz különféle ptc oldalakról? Ha nem vagy érintett a témában és nem a jó szándék vezérel (lásd: Xenox) akkor minek irogatsz ide? Tudom mindenkinek joga az írás , de akkor légyszíves ne offold a topicot . :DD
Ne essünk senkinek azért,mert hangosan gondolkozik :) és valahol ezt is figyelembe kell venni. Simán ezt is meg lehet tudakolni az ügyvédtől amúgy,de sztem a HUNBUX ügy kapcsán ez nem lesz vizsgálat tárgya.
Avatar
chatMagus
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.03.25. 14:30
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: chatMagus »

Emiatt mondom:

http://net.jogtar.hu/jr/gen/getdoc2.cgi ... 9800019.TV

1998.évi XIX. törvény a büntetőeljárásról

A feljelentés elutasítása
174. § (1) Az ügyész a tudomására jutott feljelentést három napon belül határozattal elutasítja, ha magából a feljelentésből megállapítható, hogy
...
d) eljárás halál, elévülés vagy kegyelem folytán nem indítható
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

chatMagus írta:
Korrekt. :)
Viszont azt azért meg lehetne kérdezni egy ügyvédtől, hogy a magyar hatóságok látnának e fantáziát abban, hogy egy elhunyt után nyomozzanak...
Mert ugye a feljelentés nem ismeretlen tettes ellen történne, hiszen van neve annak akinek a pénz lett küldve.
de a pénz nem tud meghalni :D tettestársak is lehetnek.
Avatar
idlig
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2013.02.08. 10:45
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: idlig »

Egyébként a Hunptc még megy, ha mindenáron ez a terv (bár ahogy írták előttem problémás lehet a jogi része), akkor ott is próbáljatok spam-elni a fórumban vagy hirdetni vagy akármi, lehet átfedés a tagok között.

Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy mikor egy fórumban leírtam pár gyanús dolgot egy esetleges Hunptc és Hunbux kapcsolatról, akkor utána a Hunbux Adminja elérte, hogy ez cenzúrázva legyen, és megkeresett emailben a hülyeségeivel, hogy megveret meg kiperli a házat alólam. Nem különösebben érdekelt, de azért érdekes.
Avatar
chatMagus
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.03.25. 14:30
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: chatMagus »

xenosz2 írta:
chatMagus írta:
Korrekt. :)
Viszont azt azért meg lehetne kérdezni egy ügyvédtől, hogy a magyar hatóságok látnának e fantáziát abban, hogy egy elhunyt után nyomozzanak...
Mert ugye a feljelentés nem ismeretlen tettes ellen történne, hiszen van neve annak akinek a pénz lett küldve.
de a pénz nem tud meghalni :D tettestársak is lehetnek.
Tisztázzunk valamit...

Egy rendörségi feljelentésnél a pénzt csak mint károkozás mértékét nézik.
Egy személyt, vagy csoportot jelentessz fel, abból neked pénzed soha nem lesz, hiszen csak és kizárólag büntetőjogilag bírálják el a cselekményt.

Ha pénzt akarsz visszakapni, akkor polgári peres eljárást tudsz indítani, ahol a bíróság megállapítja, hogy jogos e a követelésed, és ha igen akkor kötelezi a felperest a kár megtérítésére.

A rendőrségi eljárás soha nem fog oda vezetni, hogy a bíróság kár megtérítésére kötelezzen valakit, ha csak a büncselekmény nem bizonyított.

De mint az iménti kis bemásolt bejegyzésből kiderült, elhunyt ellen nem indítanak eljárást.

Amit maximum ki lehet hozni ( szerintem ), az Zsanett "meghurcolása" azokban a tételekben, amik az Ő számlájára mentek.
Avatar
chatMagus
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.03.25. 14:30
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: chatMagus »

idlig írta:Egyébként a Hunptc még megy, ha mindenáron ez a terv (bár ahogy írták előttem problémás lehet a jogi része), akkor ott is próbáljatok spam-elni a fórumban vagy hirdetni vagy akármi, lehet átfedés a tagok között.

Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy mikor egy fórumban leírtam pár gyanús dolgot egy esetleges Hunptc és Hunbux kapcsolatról, akkor utána a Hunbux Adminja elérte, hogy ez cenzúrázva legyen, és megkeresett emailben a hülyeségeivel, hogy megveret meg kiperli a házat alólam. Nem különösebben érdekelt, de azért érdekes.
A HunPtc tulajdonosa más, és ez soha nem is volt titok ha jól tudom.
kriszti92
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.10.27. 17:45
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: kriszti92 »

babos77 írta:
focimágus14.PNG
kriszti92 írta:Az csak találgatás volt, hogy elment külföldre és így akart lelépni. Így itthagyná a gyerekeit, akiket annyira szeretett, ilyen körülményeknek kitéve? Nem valószínű.
De úgy tudom két hunbux tag ott volt a temetésen. Ők tudnák elmondani, esetleg látták-e, hogy valaki megnézi a koporsót... Láttam képet a temetésről facebookon, nem hiszem, hogy egy gyerek így meg tudná magát játszani.

Miért ne? Jobb körülmény lett volna az ha a függöny mögül kukucskál ki mindennap , hogy mikor mennek érte?
Vagy be kasznizzák pár évre csalásért , szerinted hány embernek fordult meg a fejében a feljelentés?
Persze, hogy ez lett volna egyszerűbb megoldás, de nem gondolom, hogy így történt.
Avatar
chatMagus
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.03.25. 14:30
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: chatMagus »

Visszalapoztam, és megnéztem mikori az a 2 tétel ami itt "bizonyíték"-ként fel lett tüntetve.
Nem akarok senkit elkeseríteni, de ha csak nincs még kb 10-szer ennyi ( Kifejezetten Zsanett részére küldve ), akkor az már elévült, hiszen az összeg nem haladja meg az 500.000 Ft-ot ( ha jól emlékszem valami ilyesmi a határ ), büntethetősége 1-3 év, tehát 3 év után elévül...
Avatar
chatMagus
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.03.25. 14:30
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: chatMagus »

Utánnanéztem....

50.000 - 500.000 = 2 év
500.000 - 5.000.000 - 3 év
Avatar
chatMagus
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.03.25. 14:30
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: chatMagus »

babos77 írta: Miért ne? Jobb körülmény lett volna az ha a függöny mögül kukucskál ki mindennap , hogy mikor mennek érte?
Vagy be kasznizzák pár évre csalásért , szerinted hány embernek fordult meg a fejében a feljelentés?
Ez 2 dolog miatt erős túlzás...

1. Ha érte is mennek, nem tartják bent, max 24 órára. Menekülni ráér utánna is...
2. Semmilyen idegen nyelvet nem beszélt, ergo kint éhenhalna...
kriszti92
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.10.27. 17:45
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: kriszti92 »

chatMagus írta:Visszalapoztam, és megnéztem mikori az a 2 tétel ami itt "bizonyíték"-ként fel lett tüntetve.
Nem akarok senkit elkeseríteni, de ha csak nincs még kb 10-szer ennyi ( Kifejezetten Zsanett részére küldve ), akkor az már elévült, hiszen az összeg nem haladja meg az 500.000 Ft-ot ( ha jól emlékszem valami ilyesmi a határ ), büntethetősége 1-3 év, tehát 3 év után elévül...
Legalább egy személynek van 550.000Ft-os befizetése Zsanett számlájára, aki ezt a facebookon írta, 350.000 albérletfutár, 200.000 nettudakozó, és akkor jó páran vannak még, akik neki utaltak.
Vagy fejenként kell meghaladnia az 500ezret?
Avatar
chatMagus
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.03.25. 14:30
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: chatMagus »

chatMagus írta:Utánnanéztem....

50.000 - 500.000 = 2 év
500.000 - 5.000.000 - 3 év
Ez így ebben a formában nem pontos, hiszen az üzletszerűség alapból fenn áll, így egy tételt ugrik, miszerint

500.000 Ft-ig 3év, 500.000 - 5.000.000 Ft-ig 5 év, 5.000.000 Ft-tól 50.000.000 Ft-ig 8 év
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

idlig írta:Egyébként a Hunptc még megy, ha mindenáron ez a terv (bár ahogy írták előttem problémás lehet a jogi része), akkor ott is próbáljatok spam-elni a fórumban vagy hirdetni vagy akármi, lehet átfedés a tagok között.

Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy mikor egy fórumban leírtam pár gyanús dolgot egy esetleges Hunptc és Hunbux kapcsolatról, akkor utána a Hunbux Adminja elérte, hogy ez cenzúrázva legyen, és megkeresett emailben a hülyeségeivel, hogy megveret meg kiperli a házat alólam. Nem különösebben érdekelt, de azért érdekes.
Hát igen. Köszi,hogy megosztottad ezt is,hisz újabb infó arról milyen ember is volt az "úr". Újabb ok,hogy ki legyen vizsgálva ( érintettség egyéb személyek tekintetében) HUNPTC-n pld ezerrel volt reklámozva z albérletfutár a HUNPTC admin részéről.
kriszti92
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.10.27. 17:45
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: kriszti92 »

chatMagus írta:
babos77 írta: Miért ne? Jobb körülmény lett volna az ha a függöny mögül kukucskál ki mindennap , hogy mikor mennek érte?
Vagy be kasznizzák pár évre csalásért , szerinted hány embernek fordult meg a fejében a feljelentés?
Ez 2 dolog miatt erős túlzás...

1. Ha érte is mennek, nem tartják bent, max 24 órára. Menekülni ráér utánna is...
2. Semmilyen idegen nyelvet nem beszélt, ergo kint éhenhalna...
"2. Semmilyen idegen nyelvet nem beszélt, ergo kint éhenhalna..."
Na ezt én nem így tudom. Fórumon írta régebben, hogy 5-6 nyelvet is beszél. De akkor lehet, hogy ezt is hazudta?
Avatar
chatMagus
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.03.25. 14:30
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: chatMagus »

kriszti92 írta:
chatMagus írta:
babos77 írta: Miért ne? Jobb körülmény lett volna az ha a függöny mögül kukucskál ki mindennap , hogy mikor mennek érte?
Vagy be kasznizzák pár évre csalásért , szerinted hány embernek fordult meg a fejében a feljelentés?
Ez 2 dolog miatt erős túlzás...

1. Ha érte is mennek, nem tartják bent, max 24 órára. Menekülni ráér utánna is...
2. Semmilyen idegen nyelvet nem beszélt, ergo kint éhenhalna...
"2. Semmilyen idegen nyelvet nem beszélt, ergo kint éhenhalna..."
Na ezt én nem így tudom. Fórumon írta régebben, hogy 5-6 nyelvet is beszél. De akkor lehet, hogy ezt is hazudta?
Az egy ócska poén volt... Hány bejegyzése volt érthető az angol fórumon? :D
Nem beszélt idegen nyelvet, számtalan levelet küldött át nekem, hogy " Ez mit akar?"
Avatar
chatMagus
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.03.25. 14:30
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: chatMagus »

xenosz2 írta:HUNPTC-n pld ezerrel volt reklámozva z albérletfutár a HUNPTC admin részéről.
Azt is megmondom miért....
A HunPtc Lovas Csaba oldala, aki kezdetben a Komárom Esztegom megyei képviselő volt.
És kb ennyi is az összefüggés a HunBux, és a HunPtc között.
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

xenosz2 írta:
idlig írta:
És elképzelhető, hogy esetleg a tagok egy része, aki kapott a Hunbuxtól kifizetést, az is élt ilyen eszközzel?
Nem tudom van-e,aki bevallja a PTC-s keresetet....nem sokan...Másik kérdés,hogy a vizsgálat mennyiben érintheti a feljelentők egyéb keresetét,amit más PTC oldalakon kerestek.Sztem nem,hacsaknem valaki a másik oldalról nem kezdi el firtatni egy külön vizsgálat keretében,de mondjuk az a havi 5-10ezer Ft szerinted érdekelné a NAV-ot komolyabban?Mikor itt is olvashat róla és indíthatna vizsgálatot? A HUNBUX nál az ellopott és nem megtérülő befektetésből nem kell adózni sztem,a vizsgálat csak erre terjed ki majd. Ügyvédnél erre is rá lehet kérdezni.
Amúgy érdekelne engem is,hogy a fórum alapján (bizonylatok) fel lehetne jelenteni-e valakit a NAVnál? ha igen milyen büntetési tétellel lehet számolni? Én mondjuk azon az állásponton vagyok,hogy ilyen összeg nem nagyon érdekli őket.Az éves kiesett 10-20 ezer Ft.... Nem tudom... érdekelne tényleg.
Ha rossz kedve van valakinek a NAV-nál (és ilyen mindig van :) ), akkor a filléreket is vizsgálhatják
De a lényeg nem ez, az ugyanis már tuti érdekelné őket, a nagybefektetőknek honnan is volt pénze.....

Halott ellen nincs nyomozás
Élettárs nem örököl semmit (ha a felesége lett volna, akkor se feltétlenül)
A dolgok nagy része elévült
A Hunbuxnak, mint ptc-nek semmi köze nem volt az angol Hunbux Ltd-hez, és egy ember vezette.
Soha semmit nem fogtok visszakapni.

Tudom nehezen hihető, de tökéletesen megértem az elkeseredéseteket!
Ennek ellenére a legjobb jóindulattal mondom, a legjobb, amit tehettek, ha elengeditek az egészet!
End of the story
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég