Hunbux - vége

Olyan PTC oldalak, amelyek nem fizetnek.
Avatar
Admin
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1994
Csatlakozott: 2010.07.02. 09:50
Kapcsolat:

Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: Admin »

A Hunbux sokunk által jól ismert oldal. 2009-ben kezdte működését és sokáig büszkén viselhette a Magyarország első PTC oldala címet. Évekig elég gyorsan fizette a kikéréseket, aztán egyre inkább csak lassult, míg nem oda jutott, hogy már nem fizet.

Ennek egyik oka az, hogy Putz László, a Hunbux adminja elhunyt. Az oldal fórumán az élettársa nyilatkozott párszor, de konkrét dolgokat nem tudhattunk meg tőle. A felhasználók mérgesek, mert sok pénzük ragadt bent az oldalon. Mára pedig már a fórum sem elérhető...

Nem hiszem, hogy valaha is ismét fizető képes oldal lesz, ezért hoztam létre ennek az oldalnak a topikját a szerintem legmegfelelőbb helyen.
Neobux - Alap No.1. pénzgyűjtő PTC oldal
Rotate4all - Alap No.1. pénzgyűjtő PTP oldal
Scarlet-Clicks - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam
GPTPlanet - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam testvéroldala
fcseh
Kezdő
Kezdő
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015.04.21. 10:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: fcseh »

Már az oldal sem elérhető. Sőt törölték a regisztrációs információkat. Tulaj, stb. :argue:
Hunbux.eu - Site Is Temporary Down or the Domain is Permanently Deleted by the Owner !
Last known website IP Address is 37.77.81.94 on 11 April 2015 World Popular Site Rating was #343,468
Úgy néz ki, hogy futhatók a pénzem után. Több mint 2.000 USD-ém áll benne.
Na akkor szedhetem le a weboldalamról az ezzel kapcsolatos dolgokat...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FRU5T 2015.04.21. 19:25-kor.
Ok: Nem reklámozunk.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Nem akarok szívtelen lenni,de megérne egy ki utánajárást ez az ügy,akár hivatalos úton is,ha valakinek sok pénze van benn,vagy volt. Sajnos több esetben - pld Clicksia,Incentria,Davidsbux pld - a nem fizetést azzal "söpörték" le hogy milyen emberek vagyunk,hogy a pénzünkért reklamálunk,ha az admin haldoklik,nem jól érzi magát stb.... és ki tudja ezekből mennyi a valós infó,csak azért találták ki,hogy le lehessen lépni és még csak szólni e merjünk. Persze nem akarok ítélni konkrétan,mert lehet,hogy valóban előfordulhat ilyen is,de a pénznek nyoma,helye van/lehet valahol, a betegséggel,halállal az nem tünik el.
szaki74
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015.04.21. 19:55
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: szaki74 »

Sajnos, én is az egyik kárvallottja vagyok az oldalnak. 2 hete még beszéltem a tulajdonos özvegyével, de nem tudtam meg tőle semmit sem. Állítólag volt még egy tulajdonosa az oldalnak, csak ő intézkedhet az oldallal kapcsolatban. Mivel a cég külföldi bejegyzésű volt, ezért a magyar hatóságok nem tehetnek semmit. Nem tudom, érdemes valamit tenni, vagy csak egy rakat pénzt költenék el ügyvédre...?
fcseh
Kezdő
Kezdő
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015.04.21. 10:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: fcseh »

HUNBUX MARKETING LTD 08145907
Registered Address: Unit22 Bulrushes Farm, Coombe Hill Road, East Grinstead, West Sussex, RH19 4LZ
Read more at: http://companycheck.co.uk/company/08145907
szaki74
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015.04.21. 19:55
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: szaki74 »

A Google Maps-en nézve, ez valami kertvárosi övezet. Szvsz. kamu telephely, nálunk is van millió ilyen cím... Sajnos más elérhetőséget nem lehet tudni Mr. Károly Csillag-ról...
fcseh
Kezdő
Kezdő
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015.04.21. 10:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: fcseh »

Mr Karoly Csillag
Country Of Residence: Hungary
Nationality: Hungarian
Date of Birth: December 1977 (37 years of age)
Occupation: Director
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

Öntsünk tiszta vizet a pohárba....
A "magyar" Hunbux többszörösen vétett a magyar törvények ellen
Mögötte egy offshore cég volt, itthon semmi nem volt fizetve utána
De ez az egész már nem lényeges....
Egyetlen dolgot tehettek, a paypal dispute elindítására 180 napotok van, tehát ha fizettetek be az elmúlt fél évben, akkor ezzel meg lehet próbálkozni, az indoklás alapja lehet, hogy az oldal eltűnt...
Sok esélyetek ugyan ekkor sincs, de egy próbát megér.
Minden más esetben el kell engedni a dolgot, elkönyvelve a veszteséget, mert szerintem felesleges és reménytelen dühöngést, mérgelődést nem ér az egész...
End of the story
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

vagy megkeresni a tulajt élőben,bár ha valóban elhunyt,akkor még felelőst is nehéz találni sajnos...
kriszti92
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.10.27. 17:45
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: kriszti92 »

Én is még pár hete találtam egy ilyen rendelkezést, hogy külföldön bejegyzett cég esetében a magyar hatóság nem járhat el.
De mi a helyzet a banki utalás esetén? Mert hogy az magyar bankszámlája volt. Én is még tavaly februárban 40.000 Ft-ot utaltam a mini csomagokra. Ebben az esetben a bank tudna valamit tenni a pénz visszaszerzése érdekében?
Avatar
Admin
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1994
Csatlakozott: 2010.07.02. 09:50
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: Admin »

Feljelentheted a rendőrségen, de semmi értelme, mivel senkin nem tudják behajtani. Van egy gyászoló öt gyermekes anyuka, aki az élettársa volt, viszont nem a felesége, így mondhatjuk nem sok köze van az ügyhöz.

Egyébként van egy szabály az internetes pénzkeresés világában: "Csak annyit fektess be, amennyi nem okoz gond ha elveszted" - valahogy így szól. Mindegy, hogy magyar vagy külföldi oldal, sajnos a pénzeteket már nem fogjátok vissza kapni.
Neobux - Alap No.1. pénzgyűjtő PTC oldal
Rotate4all - Alap No.1. pénzgyűjtő PTP oldal
Scarlet-Clicks - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam
GPTPlanet - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam testvéroldala
kriszti92
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.10.27. 17:45
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: kriszti92 »

Úgy egyébként nem tudom mennyi hunbux taghoz jutott el ez az információ, de néhány hete derült ki ez, pont 1-2 nappal azelőtt, hogy eltűntették a fórumot, valaki ráakadt erre a körözési listára és az egyik tag megosztotta a fórumon. Még 2008-2009-ben Putz László ellen elfogatóparancsot adtak ki csalás miatt. Aztán lehetséges, hogy tisztázta magát, nem tudom, mert állítólag későbbi listán nem szerepelt, de erről még az élettársa sem tudott, legalábbis ezt mondta. Elmentettem a könyvjelzőkben ezt a listát. Meg szerintem, ha nem tisztázta volna magát, ennyi év alatt elkapták volna. Viszont nagy valószínűséggel a sok befizetett pénzt felélhették. Egyik tag írta, hogy még, ha jól emlékszem 4-5 évvel ezelőtti telefonkönyves befektetése se lett kifizetve, mindig csak ígérgetéseket kapott.
kriszti92
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.10.27. 17:45
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: kriszti92 »

Admin írta:Feljelentheted a rendőrségen, de semmi értelme, mivel senkin nem tudják behajtani. Van egy gyászoló öt gyermekes anyuka, aki az élettársa volt, viszont nem a felesége, így mondhatjuk nem sok köze van az ügyhöz.

Egyébként van egy szabály az internetes pénzkeresés világában: "Csak annyit fektess be, amennyi nem okoz gond ha elveszted" - valahogy így szól. Mindegy, hogy magyar vagy külföldi oldal, sajnos a pénzeteket már nem fogjátok vissza kapni.
Igen, tudom, ismerem ezt a szabályt. Már beletörődtem, hogy nem kapom vissza, csak gondoltam hátha... Most megtanultam egy életre, az biztos, csak óvatosan szabad.
Olvastam azt is amit írt az élettársa, hogy neki kb. semmi belelátása sem volt a cég ügyeibe. Gondoltam, hogy akkor hamarosan végleg vége lesz....
szaki74
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015.04.21. 19:55
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: szaki74 »

Bennem ez olyan mély nyomot hagyott, hogy valószínűleg befejezem az egész PTC-vel való foglalatosságot... Így már a többi oldalba sincs merszem befektetni pénzt, anélkül meg nem érdemes csinálni egyik oldalt sem, szvsz.
Avatar
Admin
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1994
Csatlakozott: 2010.07.02. 09:50
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: Admin »

Ez általánosítás... Vannak megbízható oldalak, megbízható adminokkal.
Neobux - Alap No.1. pénzgyűjtő PTC oldal
Rotate4all - Alap No.1. pénzgyűjtő PTP oldal
Scarlet-Clicks - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam
GPTPlanet - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam testvéroldala
fcseh
Kezdő
Kezdő
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015.04.21. 10:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: fcseh »

Már csak 1 PTC-én vagyok fönt és azon is maradok. Már 3 éve... ott nagyon korrekt az admin és 3 napon belül fizet.
szaki74
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015.04.21. 19:55
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: szaki74 »

Admin írta:Ez általánosítás... Vannak megbízható oldalak, megbízható adminokkal.

Részemről fogyott el a bizalom a PTC oldalak iránt.
witz
Kezdő
Kezdő
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2011.01.05. 12:35
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: witz »

Sajna én is sokáig bedőltem az oldalnak. De azért amikor egy év alatt se fizette ki a pénzemet (s még vissza is vonták a kifizetésemet), megfogadtam: egy petákot se tolok bele többet. Szóval relatíve kis veszteséggel szálltam ki a "buliból". Még az se izgatott a későbbiekben, hogy "szenzációs" akciók és projektek (pl: albérletes oldal) jelentek meg. Csak egyet sajnálok: későn kezdtem el elreklámozni a bent ragadt pénzem.
Az én oldalam, az én Pénzkeresőm.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Admin írta:Ez általánosítás... Vannak megbízható oldalak, megbízható adminokkal.
Mivel a PTC-k 90-95%-a csaló így elég elég vékony ez a réteg,és ami a gond,hogy az olyan járatlan kattolók,mint szaki a nagy veszteség után jönnek erre rá. Ha belenéznek a hirdetőoldalakba,fóumokba általában kevés szó esik,arról,hogy mekkora a kockázat,jószerével,csak a pozitívumokat látják leírva,azt már kevéssé,hogy az adott oldal tulaja jelen esetben pl. a HUNBUX hónapok,évek után se fizet sok embernek és még jó sokáig nagy csend van akkor is,mikor már nyílvánvaló a csalás és így óvatlanok ugranak bele újra. Ezek után nem kell csodálkozni,ha abbahagyják és ilyen kijelentéseket tesznek. A félrevezetés mindig visszaüt előbb-utóbb..
fcseh
Kezdő
Kezdő
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015.04.21. 10:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: fcseh »

Hatalmas cégtemető van azon az Angol címen ahova a HunBux LTD is be van jelentve:
http://goo.gl/WIIUWu
szaki74
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015.04.21. 19:55
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: szaki74 »

xenosz2 írta:
Admin írta:Ez általánosítás... Vannak megbízható oldalak, megbízható adminokkal.
Mivel a PTC-k 90-95%-a csaló így elég elég vékony ez a réteg,és ami a gond,hogy az olyan járatlan kattolók,mint szaki a nagy veszteség után jönnek erre rá. Ha belenéznek a hirdetőoldalakba,fóumokba általában kevés szó esik,arról,hogy mekkora a kockázat,jószerével,csak a pozitívumokat látják leírva,azt már kevéssé,hogy az adott oldal tulaja jelen esetben pl. a HUNBUX hónapok,évek után se fizet sok embernek és még jó sokáig nagy csend van akkor is,mikor már nyílvánvaló a csalás és így óvatlanok ugranak bele újra. Ezek után nem kell csodálkozni,ha abbahagyják és ilyen kijelentéseket tesznek. A félrevezetés mindig visszaüt előbb-utóbb..
Azért én sem ma kezdtem a PTC-vel való foglalatosságot. A HunBux.eu az elején még remekül fizetett, szinte instant. A korai befektetéseket rendben, időben kifizette. Semmi nem utalt arra, hogy a továbbiakkal gond lehet. Ezért mertem egy komolyabb összeggel belevágni a dologba. De valószínű úgy van ahogy írta itt valaki, felélték a pénzemet, pénzünket, esetleg "elkártyázták" valami HYIP oldalon, fogadóirodában, stb. Én is visszafogtam a befektetési kedvemet a továbbiakban, ill. gondoltam hogy baj lesz, mikor bevezették ezt a "zsákbamacska" nevű okosságot az oldalon. Tkp. azért fizessek be pénzt, hogy megkapjam a kikért pénzemet... ravasz játék volt...
fcseh
Kezdő
Kezdő
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015.04.21. 10:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: fcseh »

Jó lenne Csillag Károly nyomára akadni. 50%-ban ővé a HunBux.
Tehát ő is felel azért ami történt... Talán még be is lehet hajtani rajta a tartozásokat.
szaki74
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015.04.21. 19:55
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: szaki74 »

fcseh írta:Jó lenne Csillag Károly nyomára akadni. 50%-ban ővé a HunBux.
Tehát ő is felel azért ami történt... Talán még be is lehet hajtani rajta a tartozásokat.

FaceBook-on nem lehet megtalálni, Én sajnos nem vagyok FB tag, nem is akarok az lenni. Neked van FB tagságod? Ott néznék körül, ha van kedved nyomozni egy kicsit.
kriszti92
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.10.27. 17:45
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: kriszti92 »

Megnéztem facebookot. Putz László profilja nem lett törölve, de érdekes módon az ismerősei között nincs Csillag Károly. Keresőbe találtam 3-at, Károly Csillag, Karesz Csillag, Karcsi Csillag. Rögtön az első 30-as forma és járt Londonban, ennyit láttam róla, de mivel nem az ismerősöm semelyikükről nem látok bővebb információt. De ez egyáltalán nem bizonyítja, hogy köze lenne a hunbuxhoz. Másik fiatalabbnak néz ki, harmadik idősebbnek. Amúgy aki belinkelte az oldalt erről a másik tulajdonosról, hol látta, hogy 30 valahány éves? Én nem láttam sehol, születési dátumot se.
fcseh
Kezdő
Kezdő
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015.04.21. 10:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: fcseh »

kriszti92 írta:Megnéztem facebookot. Putz László profilja nem lett törölve, de érdekes módon az ismerősei között nincs Csillag Károly. Keresőbe találtam 3-at, Károly Csillag, Karesz Csillag, Karcsi Csillag. Rögtön az első 30-as forma és járt Londonban, ennyit láttam róla, de mivel nem az ismerősöm semelyikükről nem látok bővebb információt. De ez egyáltalán nem bizonyítja, hogy köze lenne a hunbuxhoz. Másik fiatalabbnak néz ki, harmadik idősebbnek. Amúgy aki belinkelte az oldalt erről a másik tulajdonosról, hol látta, hogy 30 valahány éves? Én nem láttam sehol, születési dátumot se.
Pl. Itt is írják: http://www.ccdni.com/director-karoly-csillag
fcseh
Kezdő
Kezdő
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015.04.21. 10:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: fcseh »

kriszti92 írta:Megnéztem facebookot. Putz László profilja nem lett törölve, de érdekes módon az ismerősei között nincs Csillag Károly. Keresőbe találtam 3-at, Károly Csillag, Karesz Csillag, Karcsi Csillag. Rögtön az első 30-as forma és járt Londonban, ennyit láttam róla, de mivel nem az ismerősöm semelyikükről nem látok bővebb információt. De ez egyáltalán nem bizonyítja, hogy köze lenne a hunbuxhoz. Másik fiatalabbnak néz ki, harmadik idősebbnek. Amúgy aki belinkelte az oldalt erről a másik tulajdonosról, hol látta, hogy 30 valahány éves? Én nem láttam sehol, születési dátumot se.
Meg itt is: https://www.companiesintheuk.co.uk/dire ... ly-csillag
kriszti92
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.10.27. 17:45
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: kriszti92 »

fcseh írta:
kriszti92 írta:Megnéztem facebookot. Putz László profilja nem lett törölve, de érdekes módon az ismerősei között nincs Csillag Károly. Keresőbe találtam 3-at, Károly Csillag, Karesz Csillag, Karcsi Csillag. Rögtön az első 30-as forma és járt Londonban, ennyit láttam róla, de mivel nem az ismerősöm semelyikükről nem látok bővebb információt. De ez egyáltalán nem bizonyítja, hogy köze lenne a hunbuxhoz. Másik fiatalabbnak néz ki, harmadik idősebbnek. Amúgy aki belinkelte az oldalt erről a másik tulajdonosról, hol látta, hogy 30 valahány éves? Én nem láttam sehol, születési dátumot se.
Meg itt is: https://www.companiesintheuk.co.uk/dire ... ly-csillag
Ok, csak előző linkeknél ez nem szerepelt...
De én nem tudom lenne-e értelme írni pl. facebookon, még ha ő is lenne az, simán letagadhatja. Telefon tudakozó meg bead 5 Csillag Károlyt, lehet totózni... Szerintem, ha érdekelné a hunbux további sorsa, a tagok kifizetése, akkor átvette volna az irányítást. Zsanett azt írta korábban, hogy válaszokra vár, addig ő nem irányít semmit. Gondolom vele próbált kommunikálni.
szaki74
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015.04.21. 19:55
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: szaki74 »

Én ma megint beszéltem az özvegyével, őt is rejtett számról hívta a Csillag Károly. Sajnos többet ő sem tud róla mint mi.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég