Hunbux - vége

Olyan PTC oldalak, amelyek nem fizetnek.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

chatMagus írta:
Ha pénzt akarsz visszakapni, akkor polgári peres eljárást tudsz indítani, ahol a bíróság megállapítja, hogy jogos e a követelésed, és ha igen akkor kötelezi a felperest a kár megtérítésére.

A rendőrségi eljárás soha nem fog oda vezetni, hogy a bíróság kár megtérítésére kötelezzen valakit, ha csak a büncselekmény nem bizonyított.

De mint az iménti kis bemásolt bejegyzésből kiderült, elhunyt ellen nem indítanak eljárást.

Amit maximum ki lehet hozni ( szerintem ), az Zsanett "meghurcolása" azokban a tételekben, amik az Ő számlájára mentek.
Értem.Illetve kérdés,hogy az elhunyt által esetlegesen hátrahagyott pénzt elő lehet-e keríteni? Mivel,ha meghalt az valahova került nem lóg a levegőben,vagy tünik el. Ha Zsanetthez került,vagy máshoz,akkor nekik visszaszolgáltatási kötelességük is lehet.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

chatMagus írta:
xenosz2 írta:HUNPTC-n pld ezerrel volt reklámozva z albérletfutár a HUNPTC admin részéről.
Azt is megmondom miért....
A HunPtc Lovas Csaba oldala, aki kezdetben a Komárom Esztegom megyei képviselő volt.
És kb ennyi is az összefüggés a HunBux, és a HunPtc között.
Értem :)
Avatar
chatMagus
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.03.25. 14:30
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: chatMagus »

xenosz2 írta:
chatMagus írta:
Ha pénzt akarsz visszakapni, akkor polgári peres eljárást tudsz indítani, ahol a bíróság megállapítja, hogy jogos e a követelésed, és ha igen akkor kötelezi a felperest a kár megtérítésére.

A rendőrségi eljárás soha nem fog oda vezetni, hogy a bíróság kár megtérítésére kötelezzen valakit, ha csak a büncselekmény nem bizonyított.

De mint az iménti kis bemásolt bejegyzésből kiderült, elhunyt ellen nem indítanak eljárást.

Amit maximum ki lehet hozni ( szerintem ), az Zsanett "meghurcolása" azokban a tételekben, amik az Ő számlájára mentek.
Értem.Illetve kérdés,hogy az elhunyt által esetlegesen hátrahagyott pénzt elő lehet-e keríteni? Mivel,ha meghalt az valahova került nem lóg a levegőben,vagy tünik el. Ha Zsanetthez került,vagy máshoz,akkor nekik visszaszolgáltatási kötelességük is lehet.
Ha történne ilyen, az beindítani egy soha véget nem érő ördögi kört, hiszen ahogy korábban már írtam:

"Az új befektetések egy része a régi befektetőkhöz került, más része fel lett élve."

Semmit nem hagyott hátra elvileg, csak tartozásokat...
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Nakazo

Sziasztok!

Úgy látom elég szépen összejöttünk. 2012-ben én is belefutottam ebbe a csalóba, sajnos elég szépen behúzott a csőbe. Elmondhatom hogy én is károsult vagyok, ha nem a legnagyobb. Több mint 1.3millió ft-al vágott át. Ilyenkor mondja most a tagok 90%-a hogy ezt a balfaszt, ezt a marhát, hogy ez mekkora idióta stb... teljesen igazatok van, naív, barom állat voltam.
Nem hagytam annyiba a dolgokat. Annak idején állandóan csak hitegetett, folyton csak ígérgetett, de végül csak hébe-hóba csurrantott némi összeget. Volt, hogy elég szépen fizetett, de kb. 300ezer ft-ot fizetett vissza összességében, de még így is komoly tartozása volt én felém. A nevem alapján biztos láttátok, hogy amíg élt, az utóbbi időben elég sok nakazo által kifizetett összeg volt a Kifizetések listáján. Igen, ez azért volt, mert én is erőteljesen rászóltam, mondhatjuk úgy is hogy "megfenyegettem", hogy ha nem fizet, akkor feljelentem. Mondhatjuk úgy is, hogy kapcsolt, és elkezdett szépen lassan fizetgetni vissza, de a "halála" miatt ez megszakadt. Túl későn kezdtem bele.
(én csak a hunbux csomagokba fizettem be a legelején, semmi másba, de abba sokat :( )

Első felszólításra nem fizetett, csak ugyanúgy ígérgetett, ezért elmentem egy ügyvédhez. Elmeséltem neki a sztorit A-tól Z-ig, és írtunk egy hivatalos felszólító levelet, hogy mennyivel tartozik, hogy mikor lett volna a határidő, amik ugye évekkel ezelőtt lejártak, és egy pontos végösszeget írtunk neki. Leírtuk mit akarunk. A levelet elküldte az ügyvédem, de két nap múlva visszajött azzal a levél, hogy nincs ilyen cím. Pedig igenis volt, mert először utánajártam, és valóban volt olyan, csak megkente a postást hogy ezt írja rá és ennyivel el is volt intézve részéről. Ezután a többségetek által ismert email címre írt egy ugyanúgy hivatalos emailt az ügyvédem, és arra már aznap válaszolt, sőt 1 órán belül. Azt írta, hogy válaszolni fog, de szabadságon van, ami 12 napig fog tartani. Húzta az időt, úgy ahogy azt kell, és próbált valamit kitalálni. Végül nem ment semmire a Laci emberünk és beadta a derekát. Megállapodtunk egy összegben amit havonta fog fizetni, ezt eleinte teljesítette is, ahogy azt láthattátok a kifizetések listáján, plusz a bankszámlámra is küldött összeget amit Ti nem láttatok.
Ez szépen ment míg "meg nem halt". Ezután elmentem újra az ügyvédhez és azt mondta, hogy ez esetben ő nem tud csinálni semmit, ezt csak a hatóságokra lehet bízni! Voltam nála az egész hunbux herce hurca alatt 5x, és elég komoly összeget ott hagytam nála. Nem érdekelt úgy mond, ha tudom hogy visszaküldi Laci az összeget. Nem hittem el hogy nem tehet semmit, ezért elmentem egy másik ügyvédhez, akinek elmondtam mindent és azt mondta ő is, hogy ez esetben már nem tud mit tenni egy ügyvéd sem, mert az illető meghalt.

Egyetlen egy dolgot tehetek, tehetünk csak, ha mindnyájan elmegyünk a rendőrségre, elmondjuk nekik Atól Zig mindent, és ők elkezdik a nyomozást. Ha csak én mentem volna el, nem történt volna semmi, mint tudjuk a magyar rendőrség csak a pénzt tudja beszedni az utakon az emberektől, ez esetben a kis újjukat se mozdítják. Viszont!, ha hirtelen sok ugyanilyen panasz lesz a rendőrségen, akkor felkapják a fejüket, hogy ez tényleg elég komoly, akkor az erre szakosodott csapat megkezdi a nyomozást. Az ilyenekre, ahol 15-20 millió ft nagyságrendű csalások vannak, ugranak a nyomozók. Belemásznak minden gépbe, utánajárnak mindennek, kikérdeznek mindenkit és megfejtik a dolgot. Ha meg meghallják, hogy régen körözték ezt az embert akkor meg főleg.

Úgy vélem, hogy egy ügyvéddel nem fogunk tudni menni semmire, de ha valaki talál olyat aki igen, az nem volna rossz. Én voltam egy fiatal ügyvédnél is, és egy öregnél is..., nem ma kezdte a szakmát, és sorra nyeri a pereket, elég komolyan végzi a munkáját, és baromi harcias. De mondta, hogy sajnos nem tud tenni semmit. Ilyenkor maga ellen beszélt, hisz mondhatta volna azt is hogy megpróbálja, és még visszahivat 4x, hogy legomboljon róla még jópár ezer ft-ot, de nem tette!

Az egyetlen megoldás, ha feljelentést teszünk mindannyian a rendőrségen. De ezt is csak úgy, hogy ha elmondtunk már mindent, jegyzőkönyvbe vettek mindent, akkor a végén mondani kell, hogy továbbítsák a pécsi rendőrkapitányság felé, mert ez az ügy oda tartozik. Ha nem mondjuk, hogy eltelnek hónapok hogy nem csinálnak semmit se, mert innen veszprém megyéből nem csinálnak semmit, hisz nem idevaló az illető aki ellen feljelentést teszünk.

Minél gyorsabban össze kellene szedni a fb zárt csoportba a károsultakat, és közösen, megbeszélt időpontban, akár ugyanazon a napon vagy másnap elmenni a rendőrségre és megtenni a feljelentést, persze bizonyítékokkal együtt. Furcsálni fogják, ezért előre fogják venni az ügyet. Van több rendőr ismerősöm is, és nyugdíjazott nyomozó is, ők is ezt mondták.

Ha valaki írni akar, nyugodtan megteheti, a fb zárt csoportban Ézsiás Tamás a nevem. Bízom benne hogy valamire jutunk, és hogy mindenki visszakapja az ellopott összeget. Erre nem sok esély van, de hátha... Ugyanis nem biztos hogy elhalálozott az illető, mert az utolsó hírek az voltak, hogy kiment külföldre, és mikor történt a halál? hát pont ekkor, milyen furcsa... Manapság eljátszani egy temetést, halottá tetetni bárkit, egy kis pénz ellenében bármikor meglehet oldani. Ezt is csak a hatóságok tudják kinyomozni, sajnos más nem. Addig amíg nincsenek erre bizonyítékok, bármi lehet...

Üdv.
Tamás
Mivel ez a hsz tartalmazza a legtöbb konkrétumot előre hozom:
csatlakozni az FB scoporthoz itt lehet:
HunBux, Internettudakozó, Albérletfutár Kàrosultak
https://m.facebook.com/groups/753898354 ... _sidenav=1
babos77
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2014.05.13. 21:33
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: babos77 »

chatMagus írta:
xenosz2 írta:
chatMagus írta:
Ha pénzt akarsz visszakapni, akkor polgári peres eljárást tudsz indítani, ahol a bíróság megállapítja, hogy jogos e a követelésed, és ha igen akkor kötelezi a felperest a kár megtérítésére.

A rendőrségi eljárás soha nem fog oda vezetni, hogy a bíróság kár megtérítésére kötelezzen valakit, ha csak a büncselekmény nem bizonyított.

De mint az iménti kis bemásolt bejegyzésből kiderült, elhunyt ellen nem indítanak eljárást.

Amit maximum ki lehet hozni ( szerintem ), az Zsanett "meghurcolása" azokban a tételekben, amik az Ő számlájára mentek.
Értem.Illetve kérdés,hogy az elhunyt által esetlegesen hátrahagyott pénzt elő lehet-e keríteni? Mivel,ha meghalt az valahova került nem lóg a levegőben,vagy tünik el. Ha Zsanetthez került,vagy máshoz,akkor nekik visszaszolgáltatási kötelességük is lehet.
Ha történne ilyen, az beindítani egy soha véget nem érő ördögi kört, hiszen ahogy korábban már írtam:

"Az új befektetések egy része a régi befektetőkhöz került, más része fel lett élve."

Semmit nem hagyott hátra elvileg, csak tartozásokat...
Ez azért érdekes, mert alig volt kifizetés, tehát akik 3 éve fektettek be azok sem kaptak pénzt, akkor az új befektetők pénze nem a régiekhez vándorolt vissza , hanem azt felélték . :D
babos77
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2014.05.13. 21:33
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: babos77 »

Szvsz ! Egyszer követtem egy havi kifizetést és nem haladta meg az 500 dollárt , az kb 120000 forint volt .
A sok hirdető aki volt, az fizetett rendesen, olyan nincs amit putz állitott , hogy 3 hónapja fél éve nem fizetnek neki ,mert akkor nem vállalom el . Itt is hazudott .Viszont a hirdetésekből nem sok jött be neki , itt az volt a cél , hogy Zsákbamacska , tombola, csomagok stb eladása .
Egyszer azt mondta nekem telefonba , hogy a tchibótól 800 dollárt kap havonta és azt a felhasználókra költi .
Ja és ne felejtsük a sportfogadást , ott szerintem nagy összegek mentek el .
kercsike
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015.04.26. 18:02
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: kercsike »

Holnap fogok tudni beszélni egy nyomozóval. :) Az mindenképpen ki fog derülni, hogy ebben a speciális helyzetben elindíthatnak-e egy vizsgálatot, legalább a befolyt pénzek sorsát illetően. Szerintem ha nyomozhatnak ez ügyben, ez a gazdasági rendészetre fog tartozni. Ha viszont így is vizsgálódhatnak, hogy a csalással megnevezett személy elhunyt, elképzelhető, hogy maga a rendőrség is hivatalból átadja a bíróságnak vagy az ügyészségnek a dolgot. De még az is lehet, hogy a NAV-ot is bevonja, főleg akkor, ha kiderül, hogy nem több, hanem SOKmillió ft-os károkozás történt jóhiszemű magánemberek sérelmére.
Avatar
chatMagus
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.03.25. 14:30
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: chatMagus »

kercsike írta:Holnap fogok tudni beszélni egy nyomozóval. :) Az mindenképpen ki fog derülni, hogy ebben a speciális helyzetben elindíthatnak-e egy vizsgálatot, legalább a befolyt pénzek sorsát illetően. Szerintem ha nyomozhatnak ez ügyben, ez a gazdasági rendészetre fog tartozni. Ha viszont így is vizsgálódhatnak, hogy a csalással megnevezett személy elhunyt, elképzelhető, hogy maga a rendőrség is hivatalból átadja a bíróságnak vagy az ügyészségnek a dolgot. De még az is lehet, hogy a NAV-ot is bevonja, főleg akkor, ha kiderül, hogy nem több, hanem SOKmillió ft-os károkozás történt jóhiszemű magánemberek sérelmére.
A rendőrség nyomoz... Ha lezárja a nyomozást, akkor továbbítja az ügyészségnek, és az ügyészség dönti el, hogy viszi bíróságra vádemeléssel, ejti, vagy visszaküldi és kéri a nyomozás folytatását.

Ez a dolgok rendje legjobb tudomásom szerint.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

hatalmas pénzekről van szó,magam is csak nézek,mi pénzeket fektettek be. Az én ptc forgalmam ehhez képest lótúró :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára xenosz2 2015.04.29. 15:19-kor.
Avatar
chatMagus
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.03.25. 14:30
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: chatMagus »

babos77 írta:
Ez azért érdekes, mert alig volt kifizetés, tehát akik 3 éve fektettek be azok sem kaptak pénzt, akkor az új befektetők pénze nem a régiekhez vándorolt vissza , hanem azt felélték . :D
Te csak a HunBuxban gondolkodsz, pedig a befektetések jelentős része nem is onnan volt a legjobb tudomásom szerint.
babos77
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2014.05.13. 21:33
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: babos77 »

chatMagus írta:
babos77 írta:
Ez azért érdekes, mert alig volt kifizetés, tehát akik 3 éve fektettek be azok sem kaptak pénzt, akkor az új befektetők pénze nem a régiekhez vándorolt vissza , hanem azt felélték . :D
Te csak a HunBuxban gondolkodsz, pedig a befektetések jelentős része nem is onnan volt a legjobb tudomásom szerint.
Én csak oda fektettem be 2013 januárjában ,
Ami most nekem világossá vált az , hogy az Albérlet futár tavaly indult , akkor még Csille Zsanett bankszámlája élt ,mert egyik felhasználó oda utalt , a Csille számlára ÉN és egy másik felhasználó 820000 forintot küldött be , sztem ez még nem a vége .
szaki74
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015.04.21. 19:55
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: szaki74 »

Kép

Nekem van egy ilyenem Tőle, félek, nem ér semmit aláírás,pecsét nélkül...
Avatar
chatMagus
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.03.25. 14:30
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: chatMagus »

szaki74 írta:Kép

Nekem van egy ilyenem Tőle, félek, nem ér semmit aláírás,pecsét nélkül...
Aláírás nélkül valóban nem sokat ér...
Kb semmit sajnos, hiszen egy megállípodás, meg bármilyen szerződés csak akkor tekinthatő érvényesnek, ha mind a két fél aláírja, és ezzel egy időben ügyvéd / közjegyző ellenjegyzi, vagy legalább 2 tanú ezt tanúsítja aláírásával...
babos77
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2014.05.13. 21:33
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: babos77 »

De tudta ez a mocsok , hogyan kell embereket átrázni!!!!
Aláírás és tanúk nélkül tényleg nem sokat ér, ezért is nem bánta , hogy nem fizetett neked határidőre ahogy a szerződésben le van fektetve .
Mindenképp megérné egy jogásznak megmutatni .
vihar
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2014.01.09. 19:00
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: vihar »

Esetleg nem lenne érdemes eljuttatni a hírt valamelyik komolyabb médiának, mondjuk az RTL Klub-nak? Az elmúlt időszak bróker botrányai miatt szerintem rendesen rákapnának. Így talán a hatóságokat is jobban érdekelné...
Avatar
chatMagus
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.03.25. 14:30
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: chatMagus »

vihar írta:Esetleg nem lenne érdemes eljuttatni a hírt valamelyik komolyabb médiának, mondjuk az RTL Klub-nak? Az elmúlt időszak bróker botrányai miatt szerintem rendesen rákapnának. Így talán a hatóságokat is jobban érdekelné...
Ne haragudj, de nem értek veled egyet...
Nekünk tétel, de ha globálisan nézed, még büntetőjogilag is "apró"...
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Akkor is szükség van minden fellelhető bizonyítékra,ha formai okokból esetleg nem felhasználható,de legalább mutatja a csalássorozat mértékét és hátha lesz olyan bizonyíték,vagy szál amin tovább lehet menni.
Amire gondolok a bankátutalások, levelezések,szerződések,de akár telefonbeszélgetések is (Pld saját rögzítés) . Pld ha nyomozati szakaszba kerül az ügy,akkor a telefontársaságtól is lehet talán beszélgetéseket lekérni,vagy híváslistát és azon továbbmenni nevekkel címekkel.
Én élek a gyanúval,hogy egy ilyen holdingot (ptc és különböző vállakozások) nem biztos,hogy ember mozgatott egészben,lehetnek még gyanusítható személyek,akik most még a háttérben vannak és netán tisztában voltak,hogy a befektetések nm lesznek visszafizetve.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Minél többen vagyunk,annál komolyabban veszi a hatóság is az ügyet.már a pénzmennyiség miatt is. Egyes emberek milliós nagyságrendű befizetéseiről van szó,ami már együtt jelentős összeg lehet. Ehhez kell a minél több ember szerintem,még akkor is ha az illető nem akar lépni,vagy tevékyenyen részt venni,legalább írja meg,hogy ő mennyivel lett "szegényebb"? A végén lehet kapunk egy olyan számot,akit mindenkit el fog képeszteni,de a fontosabb,hogy a nyomozást is elősegítheti.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Ne haragudj, de nem értek veled egyet...
Nekünk tétel, de ha globálisan nézed, még büntetőjogilag is "apró"...
Sztem már látható,hogy nem aprópénzről van szó. Többszázer és milliós összegek már konkrétan tönkretehetnek embereket,családokat is.
Avatar
chatMagus
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.03.25. 14:30
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: chatMagus »

xenosz2 írta:
Ne haragudj, de nem értek veled egyet...
Nekünk tétel, de ha globálisan nézed, még büntetőjogilag is "apró"...
Sztem már látható,hogy nem aprópénzről van szó. Többszázer és milliós összegek már konkrétan tönkretehetnek embereket,családokat is.
Már ne haragudj, de....

Egyrészről nem értem miért Te vagy itt a leghangosabb, mikor neked effektíve semmid nem veszett, míg másoknak befektetései, megint másoknak sok-sok belefektetett, és ki nem fizetett munkaórája...
Azt sem értem, hogy egy sima becsődölő PTC-ből miért csak itt, és csak most akarnak az emberek hadjáratot csinálni...
Azt sem értem, hogy egyetlen ember "üzelmei" mögé miért képzelnek egyesek egész bűnhálozatot...
És azt sem értem, hogy ha emberek úgy adnak valakinek százezreket, meg milliókat, hogy még formailag sem ellenőriznek sem egy céget, sem egy szerződést, vagy még csak nem is írnak ilyet, akkor mire számítanak az illető halálát követően?
Továbbá túl sok krimit néz, aki azt állítja, hogy egy temetést / halálesetet eltünés miatt seperc alatt meg lehet rendezni...

Érdekes, hogy leginkább azok akarnak itt mindenféle eljárást, meg nyomozást, akik effektíve kívülállóként szemlélik az egészet, és nem akarják felfogni, hogy ezzel semmi mást nem érnének el, mint több száz ember meghurcolását a semmiért.
Attól, hogy Te teszel egy feljelentést, még 2mp alatt a vádlottak padján találhatod magad úgy, hogy akit feljelentettél még csak ki sem tud nevetni, hiszen már nem él!

Csaló volt, meghalt. Kész, pont!

Elhihetitek, hogy az a személy, aki még a cégben volt, minden ilyen eshetőségnek utánnanézett, hiszen Ő is csak egy károsult befektető.

Nincsenek további szálak, nincs bűnszervezet, sem megrendezett halál. Volt egy ember, aki kihasználta az emberek butaságát ( elnézést, de nem tudom szebben fogalmazni ), és akkora "hitelspirálba" keveredett ezáltal, hogy ott tartunk ahol.
Volt sok magánkölcsöne, sok gyermeke, meg néhány weboldala, és iszonyatosan kevés szerencséje, ezért tartunk ott ahol.

Lehet agyalni, meg mittudomén, de kezdjétek azzal ( ha nem hiszitek el ), hogy leutaztok Pécsre, és megtekintetitek a halotti anyakönyvi kivonatát. Ha meghalt, van nyoma. Ha nem, akkor van értelme bárminek is.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Én azt mondom,amíg nincs konkrét bizonyíték pld Zsanett ellen,addig ne zaklassuk,vagy ne ítélkezzünk,perzse én nem ismerem az ügyet annyira. Elsőre úgyis a jogi ,rendőrségi folymat kell legyen és az majd választ adhat ezekre a kérdésekre.
babos77
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2014.05.13. 21:33
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: babos77 »

Ez nem egy sima Ptc volt .
Fentebb leírtad , nettudakozó , albérletfutár és sportfogadás.
Egyik szavaddal ütöd a másikat már ne is haragudj. :)
Xenox miért van itt? Talán őt is érdekli a dolog és próbál logikusan gondolkodni
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

ChatMagus: Ezek a kérdések simán eldőlnek a nyomozás során,vagy a jogász is megállapítja majd. Túl sok érzelmet viszel bele te is, mint akiket te vádolsz ezzel. Mivel te a programozó voltál és nem a belső kör tagja,így nem láthattál bele a konkrét machinácoiókba értelemszerűen. Ha igen,akkor inkább segítened kéne a feltárást,ha nem,akkor szerintem csak elbeszélünk egymás mellett és véleményt mondasz te is,mint mi. Csakhogy mi arra készülünk,hogy tegyünk is valamit.
A te gondolkodásod azt keresi,hogy mit nem lehet,holott azt kéne,hogy mit lehet esetleg tenni?

Amúgy !!! Te is előre ítélsz....
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

babos77 írta:Ez nem egy sima Ptc volt .
Fentebb leírtad , nettudakozó , albérletfutár és sportfogadás.
Egyik szavaddal ütöd a másikat már ne is haragudj. :)
Xenox miért van itt? Talán őt is érdekli a dolog és próbál logikusan gondolkodni
így van. Sztem már túl van ragozva ez. Most már lépni és haladni kell. Toborozni,infókat gyűjtögetni és azt megmutatni illetékeseknek,jogásznak. Ennyi.
Nagy összegű csalás történt. nem hiszem,hogy akiknek milliók vesztek el,csak úgy le kéne nyelnie,ha esetleg tehetne is valamit.

Nem tudom mi lesz belőle,de az biztos,hogy meg fogja érni,akármi lesz a vége. Anyagi vagy erkölcsi mindenképp valamilyen.
Avatar
chatMagus
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.03.25. 14:30
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: chatMagus »

Nem tudjátok mibe akartok embereket belerángatni....

De akkor leírom nektek, hogy mi fog történni egy rendőrségi herce-hurca esetén.

HA befogadják a feljelentést, akkor ismeretlen tettes ellen, hiszen egy halottat nem lehet feljelenteni.
Eleve a károsultak összegyűjtése, tanúkihallgatása minimum 2-3 évig el fog tartani, ha nem több.
Ezt követően kezdik el "felgöngyölíteni" a szálakat, ami azzal jár, hogy boldog-boldogtalan be lesz idézve. Te is, én is, mindenki, aki csak icipicit is benne volt. Itt előkerülhetnek majd olyan dolgok is, ami miatt tanúból/károsultból gyanúsított lehet ettől eltérő ügyekben akár... Nyaltam meg ilyet naivításom miatt, nem hasból beszélek...
HA találnak felelőst megvádolják, újabb 1-2 év és kitűznek egy tárgyalást, újabb 2-3 év mire az lezajlik.

Eredmény:

SENKI NEM KAP VISSZA EGY RUPÓT SEM, de meg lesz hurcolva sok-sok ember, meg akár még el is lesz ítélve ebben, vagy más ügyekben.

Ti meg itt fogotk nevetni, akik ezt az egészet eröltetitek. Emberség...

Valóban, jelenleg nem csak egy PTC-ről van szó, de mi is köti össze ezeket az oldalakat? Egy halott... Mindenki csak Őt ismerte, mindenki csak Ő róla tudott, mindenki csak neki utalt ( Véleményem szerint Zsanett számláját is Ő használta ).
Akkor kit is akartok feljelenteni?

És igen, ide már csak azt írom, hogy miért nem lehet, vagy éppen miért nem érdemes, hiszen a halálával, és a szerződések hiányával, vagy éppen a szerződések tartalmi / formai hibái miatt megszüntek a lehetőségek.

Bármelyik BEFEKTETŐT meg lehet kérdezni, hogy jelen állás szerint kíván e részt venni egy hosszú évekig elhúzódó jogi hercehurcában úgy, hogy a pénzét már nem fogja viszont látni valószínüleg soha! Ez lehet az oka, hogy nem tolonganak emberek a felhívásra...

Ez kb az "ellopták az autót" kategória, ahol már a nyomozó megsúgja neked, hogy ne nagyon reménykedj semmiben...

Részemről befejeztem, már többet hozzátenni a dologhoz nem tudok, és nem is akarok.

Viszlát
babos77
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2014.05.13. 21:33
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: babos77 »

Zsanett számláját is Ő használta .
Beszéltem Zsanettal , nem tud semmiről semmit , ennyi volt a nyilatkozata az ügyben .
Itt az a baj , hogy a szervert lekapcsolták, mert ha az meglenne akkor ugyan úgy el lehetne járni az ügyben mint anno a Zeekrewardsban, ott senkit nem hallgattak ki (befektetőket) anélkül fel tudták göngyölíteni a szálakat ,mert a szerver ott volt a kezükben, és ez volt a bizonyíték,
Hunbux esetében szépen el lett takaritva a bizonyíték sajnos .
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára babos77 2015.04.30. 12:46-kor.
Avatar
chatMagus
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.03.25. 14:30
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: chatMagus »

babos77 írta:Zsanett számláját is Ő használta .
Beszéltem Zsanettal , nem tud semmiről semmit , ennyi volt a nyilatkozata az ügyben.
Itt az a baj , hogy a szervert lekapcsolták, mert ha az meglenne akkor ugyan úgy el lehetne járni az ügyben mint anno a Zeekrewardsban, ott senkit nem hallgattak ki (befektetőket) anélkül fel tudták göngyölíteni a szálakat ,mert a szerver ott volt a kezükben, és ez volt a bizonyíték,
Hunbux esetében szépen el lett takaritva a bizonyíték sajnos .
1. A szerver "csak" egy VPS, azaz Virtuális szerver valahol maroccoban vagy hollandiában lévő szerverről leválasztva. Nem lett semmi eltakarítva, mert ahhoz Én kellettem volna, én meg ilyet nem csinálok... De fizetni sem fogok havi $18.00 at más helyett...

2. A szerverrel nem mennének semmire, az összes komolyabb befektetés "rendszeren kívüli", ergo nincs ott nyoma... Ezt anno említettem is neki, hogy ilyen módon nem lehet a 300%-os szabályát sem betartatni, hiszen csak Ő tudja ki, és mennyit fektetett be. És itt véget is ért ez a gondolatmenet részéről. Az új vásárlási menüpontot már én csináltam, hogy a bankszámlás befizetéseknek is legyen nyoma, de hasztalan volt, hisz boldog-boldogtalan "rendszeren kívül" vásárolta meg az akciós cuccokat. Emiatt is szóltam neki, szintén semmi változás...

Nem tudom mi volt a ZeekRewardsal, igazából azt sem, hogy az milyen oldal volt, de itt nem ugyanaz a helyzet sajnos...
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

ChatMagus!

Értelek és Köszönöm a segítségedet,amit eddig nyújtottál. Most már valóban a cselekvésé a szerep. Szerintem mérlegelni fogjuk .hogy ,meddig megyünk el,de ez csak akkor derül ki,ha lépünk. Ne haragudj,de inkább majd egy szakember véleményére fogok inkább hallgatni ez ügyben és akkor döntünk az adott esetekben. De nyílván téged is a jóakarat vezérel. Meglátjuk.

Ezzel a topikkal mindenképp felszínre került egy fontos ügy és remélhetőleg intő jel lesz ez mindenki számára.

Végül megjegyezném,hogy ez az egész hercehurca megelőzhető lett volna részben és sokak számára egészben,ha már akkor nyílvánosságot kap,mikor kezdett kialakulni ez a piramisjáték,nem beszélve a fenyegetésekről amit Putz tanúsított a károsultakkal szemben. Hisz aki ilyen stílusban kommunikál az csakis csaló lehet,ezért semmilyen eszköz nem elég,hogy az ilyen embereket megállítsuk. Sokkal-sokkal könnyebb megelőzni,mint utólag utánajárni.
Ezért tartom fontosnak,ha bárkinek ilyen hasonló jellgű panasza van azt tegye közzé és aki tud róla,hogy valakivel ilyen történt az is tegye meg.

Ez az eset is tökéltesen világossá teszi,milyen kárt okoz,ha hallgatás van az ilyen ügyek mögött.

Már magam is írtam párzsor ide régebben,hogy mi van a HUNBUXszal? Amikor még Putz élt!!!!

Senki nem írt semmit!!! Hallgatott mindenki,tisztelet a kivételnek.

Akkor tehát senkinek nincs joga azt mondani,hogy ne tegyünk semmit,mert már halott Putz !!! Amikor élt miért nem írt senki,miért nem hoza nyílvánosságra a csalásait????

Ez a szégyen!

"mert vétkesek közt cinkos aki néma...."
babos77
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2014.05.13. 21:33
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: babos77 »

Xenox ! én többször adtam hangot a hunbux fórumon, de azt két perc után törölték, persze a negatív hozzászólást mindenhonnan törlik . A Hunbuxba már több mint egy éve tudtam mi folyik, ezért nem is kattingattam a reklámokat le, otthagytam a 3000 dolláros egyenleget, az összes kikérést és a globál+ tagságot isten tudja hány reffel ,
Én szóltam is pár ismerősnek privátban akkor , hogy egy centet se a Hunbuxba befelé, nyilván ők is látták , hogy 2013 -2014 -ben már a kifizetések sem teljesültek, Tegnap leírtam hogy havi 500 dollárt fizettek ki jó esetben , de lehetett ennél kevesebb is . Befele viszont ennél sokkal több pénz mehetett, úgy ahogy Chatmagus írta, nem a rendszeren sajnos hanem sok külsős is volt .
Hbl-es sztoriban sem hittek nekem az elején , de kiderült az is ki a hunyó.
Zeekrewards- fórumon is mikor rájöttem hogy valami nem kerek, beírtam sok kritikát, szó nélkül vágtak ki onnan is .
Tehát ha bármi észrevételed van ami negatív azt rögtön tárgytalannak tekintik mindenhol.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

babos77 írta:Xenox ! én többször adtam hangot a hunbux fórumon, de azt két perc után törölték,...
Mondjuk azon nincs mit csodálkozni,ha a saját fórumáról vág ki téged :) ez még,akkor is előfordulhat,ha talán nincs is igazad,vagy épp azért :)
ChatMagusnak abban igaza van,hogy nagy hiba volt befektetni rendben levő szerződés nélkül. Ez elég nagy naivitás volt a részetekről. De végülis tanulni kell a hibákból elfogadni,hogy vannak ilyen arcátlan gazemberek és küzdeni ellenük.
Én egyébként már azt sem fogadom el,ha valaki minősíthetetlen stílusban beszél a befektetőivel,és általában egy adminról,tulajról már az sokat elárul,ahogyan viselkedik.

HUNBUX,HBL,Trabantbux.. és még egy két magyar érdekeltségű oldal adminja is kifogásolható stílusú személyiség . Gyetkó úr is már a belépésénél is olyan stílusban viselkedett itt a Netbizniszen,ami alapján nehezen volt elképzelhető,hogy itt ne legyen valami balhé később...lett is.
Nem tudom miért van ez,de valahogy az emberek,akkor is hozzácsapódnak valakihez - ha az egy nagy p**raszt már elnézést -
de érdekes módon pénzért mindent elnéznek,aztán csodálkozik mindenki,ha lelép a pénzzel.
Elmondható hogy amelyik admin emberileg nem kóser az az üzleti életben se lesz az.
Ha kicsit körűlnéztek az Adminok tájékán jó lehet látni,ki mire lehet képes,milyen helyzetben ,hogy reagált és így tökéletesen fel lehet vázolni,hogy adott esetben mi várható tőle.
Ezért mondom a PTC oldalak esetében,hogy figyeljétek meg az admin viselkedését és abból nagyobb az esély,hogy elkerülitek a csalókat.
Persze vannak rövidebb távú érdekek is,amik ez ellen hatnak.

Visszatérve a HUNBUXra kis logikával és szemfülességgel,google kereséssel meg lehet találni azokat a helyeket,ahol nyílvánosságra lehet hozni ezeket a terhelő dolgokat ,hogy mások is okuljanak. No meg talán már akkor kialakulhatott volna egy vizsgálat is.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég