Hunbux - vége

Olyan PTC oldalak, amelyek nem fizetnek.
Avatar
chatMagus
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.03.25. 14:30
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: chatMagus »

kercsike írta:Ha 5-7 embernek közel 5 milliója ragadt bent, mi van azokkal a tagokkal, akik 100-200 ezres összegeket buktak? Próbáljunk egy kicsit kalkulálni: hány regisztráltja volt a Hunbuxnak? Kb. 40000. A nagy számok törvénye szerint itt nagyon sok millió ft-ról beszélhetünk, mert sokan lehettek, akik jó befektetésnek ítélték a különböző csomagokat és egyéb akciókat, a pénzük azonban teljesen bent is ragadt. A kis bérből vagy nyugdíjból élő embernek 100ezer is hatalmas összeg, lehet, hogy 10 évig pakolta össze. És nem is csak a ptc-s részről van szó, mert vannak, akik a telefonos tudakozóba is benne voltak. Akkor milyen összegek is vándorolhattak arra a bankszámlára? Ez már országos szintű csalásnak minősül. Nincs valakinek olyan jogász ismerőse, aki hasonló esetekre specializálódott? Lehet, hogy nem lenne hülyeség egy teljesen zárt körű csoportban megosztani egymással a befektetett és bebukott összegeinket, hogy lássunk már tisztán, hogy milyen volumenű csalásnak lettünk áldozatai. Ennek fényében is talán konkrétabban lehetne bárkivel is tárgyalni vagy tanácsot, segítséget kérni. Mi a véleményetek?
A 40.000 felhasználóból kb 800 az igaz...
És egy halottat kinél jelentessz fel? :?
Avatar
chatMagus
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.03.25. 14:30
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: chatMagus »

babos77 írta:Kercsike ! Számold már ki hogy 5-7 ember 5 millió, ezek nem 100000-200000 -er forintok hanem milliós nagyságrendű koponyánként . Tudom sokaknak a 40000-50000 forint is pénzt jelent, minden esetre jól lehúzták a befektetőket .
A hunbuxnak sose volt 40000 tagja , ezt felejtsd el , kb 3000-5000 tag lehetett aki fizetőképes volt és lehet sokat is irtam, ennél több ember nem fektetett be, a standard tagok azok kattingattak havi 2 dollárért amit vagy megkaptak vagy nem .
Rajta , inditson el valaki egy fb csoportot ahol össze tudja szedni mindenki egy helyre az ismerősök által a károsultakat.
Mindenkinek van ismerőse és annak is ismerőse aki károsult, Lásd zeek rewards, ott is bedőltek és a pénzek 40-50 százalékát kifizették, aztán majd jön a többi is , ha Amerikában működik akkor itt is működnie kell, kell legyenek felelősök csak fel kell kutatni őket, nem tünhet el mindenki a föld felszínéről.
Novákné fb csoportja az halott , most néztem meg.
Szép gondolat, de itt nem csak szimpla eltünésről van szó...
Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy 5 gyereket és az asszonyt itt hagyja valaki így, olyan tartozással ami a mindennapokban szembejön vele ( Rezsi, albérlet, stb ), tehát én alapból elvetem a "nem is halt meg, csak külföldre menekült" teóriát...

Károsultakat egészen biztos, hogy találni még bőven. De kérdem én, hogy mi értelme?
Saját magatokat bosszantjátok csak...
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Kis gondolkodással és szervezéssel,némi idővel meg lehetne szervezni és keresni a károsultakat. Ilyen nagyságú pénznél már érdemes lehet utánajárni,mivel már most kiderült,hogy nemcsak az "elhunyt" lehet sáros talán,illetve egyáltalána felelősséget megállapítani. és ezt csak ügyvéd tudja megmondani, bármit okoskodunk itt erről.
ChatMagus itt nem egy halott feljelentése a tét,ez erősen leegyszerűsített lenne így. Konkrétan bűncselekmény történt elveszett pénzekkel,amit fel lehet göngyőlíteni . A haláleset csak az esetleges felelősségrevonást akadályozná meg,de nem a szálak kinyomozását.
A helyzet lehet ennél bonyolultabb,minthogy egy ember ellopta a pénzt,de meghalt. A nyomozás még feltárhat egyéb körülméyneket és további gyanúsítottakat is akár. ehhez viszont ügyvéd kell,akinek át kell adni a bizonyítékokat,hogy eldöntse mit lehet vele kezdeni,egyáltalán mérlegelje az egészet és atanácsot adjon érdemes-e belevágni,vagy milen egyéb bizonyítékok kellenek még? stb
Az összeg mindenképp méretes nem pár tízezer Ft. Biztos vagyok benne,hogy ez nyomozandó,ha van bizonyíték.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

A kicsalt összeg nagysága és a károsultak száma lehetővé teszi ,hogy lépéseket indítsanak. Legalább addig el kell jutni,hogy egy illetékest megkresve el lehessen dönteni érdemes-e belevágni komolyabban. El lehet dönteni a rááldozandó pénz idő megéri-e mennyien hajlandók ezt megtenni.
Első körben össze kell gyűjteni a károsultakat: Facebook csoport,e-mailcímek,telefonszámok pld
Hogy tegyétek? PTCs,pénzkeresős fórumokon,hirdetésekben keresni őket,ahol fellelhetők. Sokan ismerhetitek egymást akár felhasználónévről,így rákersve neten a valódi szeméályeket is megtalálva. Google keresőbe megkeresni a HUNBUX kifizetéseket szintén.
ha elég ember gyűlt össze,és akarat,akkor megbízni egy-két embert,hogy bonyolítsa le az első lépéseket. Dokuk összegyűjtése és egy illetékesnek mutassák be ezeket,tárgyaljanak.
Kb ez jutott eszembe hirtelen.
A naivitást kerülni kell,bizonyítékokra van szükség ,összefogásra,felmérni mennyi idő és pénz kell hozzá.
Nem olyan bonyolult,csak józan ész.
nem igazságosztásról van szó,hanem érdekvédelemről. És az eredményeket mindenképp tegyétek ki netre is,ami nem veszélyzeti az esetleges "nyomozást". Végül mindeképp legyen ez megosztva tanulságul is.
Higgyjétek el a civil kurázsi nagyon sokat jelent és nagy ereje van.
Már az,hogy itt beszélünk róla megmarad és mások okulására szolgál. Bárcsak előbb történt volna. Ez a sztori is mutatja,hogy a ráhagyásnak, a lenyelésnek és nem elmondása nem jó út. Sok ember pénze megmenekült volna,ha előbb beszélnek a károsultak. Mikor a problémák elkezdődtek a késedelmes fizetésekkel,akkor kellett volna erről jobban írni. sztem.
Avatar
chatMagus
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.03.25. 14:30
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: chatMagus »

xenosz2 írta:Kis gondolkodással és szervezéssel,némi idővel meg lehetne szervezni és keresni a károsultakat. Ilyen nagyságú pénznél már érdemes lehet utánajárni,mivel már most kiderült,hogy nemcsak az "elhunyt" lehet sáros talán,illetve egyáltalána felelősséget megállapítani. és ezt csak ügyvéd tudja megmondani, bármit okoskodunk itt erről.
ChatMagus itt nem egy halott feljelentése a tét,ez erősen leegyszerűsített lenne így. Konkrétan bűncselekmény történt elveszett pénzekkel,amit fel lehet göngyőlíteni . A haláleset csak az esetleges felelősségrevonást akadályozná meg,de nem a szálak kinyomozását.
A helyzet lehet ennél bonyolultabb,minthogy egy ember ellopta a pénzt,de meghalt. A nyomozás még feltárhat egyéb körülméyneket és további gyanúsítottakat is akár. ehhez viszont ügyvéd kell,akinek át kell adni a bizonyítékokat,hogy eldöntse mit lehet vele kezdeni,egyáltalán mérlegelje az egészet és atanácsot adjon érdemes-e belevágni,vagy milen egyéb bizonyítékok kellenek még? stb
Az összeg mindenképp méretes nem pár tízezer Ft. Biztos vagyok benne,hogy ez nyomozandó,ha van bizonyíték.
Én ezt nem egészen így látom...
Ami eddig számomra kiderült az az, hogy az elhunyt az újabb befektetések egy részéből csepegtetett vissza a régebbi befektetőknek valamennyiket, egy másik részét meg felélte. Egy ilyen "nyomozás" sok embert érintene, és lehet, hogy páran kellemetlen helyzetben találnák magukat...

A csalás, mint bűncselekmény megvalósult, ez azt hiszem nem lehet kérdéses.
"Az aki másokat tévedésbe ejt, tévedésben tart, és ezzel anyagi kárt okoz..."
Ez megtörtént, bár vitatható lehet hogy ha nem halálozik el az elkövető akkor mi lesz a jövő.

De itt ennek a szálnak vége is van, hiszen senki nem beszélt mással, utalt másnak, vagy csak eddig nem került elő ilyen. ( Leszámítva Zsanettot ahogy korábban olvastam az Ő számlájára történt utalás. )

De legjobb tudomásom szerint, ha Te utalsz valakinek, az még nem minősül sem kölcsönnek, sem befektetésnek egészen addig, míg ezt valamilyen formában le nem írják. És ha ilyen nincs, akkor sem ügyvéd, sem rendőrség nem fog csinálni semmit.

Egy másik dolog, hogy tartozást is lehet örökölni, de ezt már mindenki döntse el magában emberileg, hiszen 5db kiskorú gyermek van mint örökös, senki más...

Egy szó mint száz: Lehet keresgélni felelősöket, lehet küzdeni az "igazatokért", de mindenki tartsa szem elött, hogy mik lehetnek a következmények egy tömeg felbőszítésével.

Ezzel én azt hiszem zárom is részemről ezt a témát.
babos77
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2014.05.13. 21:33
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: babos77 »

Az lényegtelen , hogy 5 vagy 8 gyerek van, a befektetők pénzéből élősködtek évekig, na ez itt a probléma és nem más .
6 kerek éven a mi pénzünken éltek vígan .
Meghalt vagy sem? Kérdéses !!!!!!
És nem utolsó sorban akár lehetnek tartalékok is még hátra amik egy bankszámlán csücsülnek és még elélnek belőle pár évet , ezt is lehet mérlegelni ám. :good:
Az , hogy halott vagy sem ennek utána kellene járni, annyi sok jó haverja volt , de a gyertyaláng.hu-n senki nem gyújtott egy gyertyát sem neki , Don Corleone , hagyjuk már ,
Zsanett épp épp olyan csaló mint az élettársa volt, ne állítsa azt , hogy külön kasszán voltak ,mert egy fedél alatt éltek, ő gyereket nevelt nyakra főre ,mert volt ám szaporulat rendesen .
Minden pénzügybe bele látott, akinek van élettársa vagy családja az nekem ne mesélje be , hogy nem tudom a férjem mit tevékenykedik , ezt meséljék be annak aki naiv,
Én is azt hiszem , nagyjából itt befejeztem , hisz nem sok értelme van. Ha valamit megtudok akkor írok.
Akinek nagyobb befektetése volt annak kellene lépnie .
Egyik ismerősöm is kapaszkodik mindenbe , de csak elhárítást kap .
Simán be lehetne Zsanettot egy rendőrségi kihallgatásra idézni , lássuk mit nyökögne. :unsure:
babos77
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2014.05.13. 21:33
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: babos77 »

Xenox ! én korábban is írtam ilyen jellegű témát a hunbux fórumon, töröltek mindent ,mert negatív állításnak minősítették .
Szal semmi értelme nem volt írni , kitiltással jártak az ilyen jellegű beírások.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Én sem akarok bosszúhadjáratot,csak azt gondolom,hogy a lenyelés és a bosszú között azért meg lehetne találni a középutat a megismeréshez. Ha megismerjük,hogy hova tünt a pénz még nem bosszú és senkinek nem esik ettől bántódása. AZÉRT legyen joga tudni a "befektetőnek",hogy hova lett sok százere,millió forint. és mondom,mivel valszeg te sem látod át,mivel csak programoztál,ki tudja milyen éríntettségek jöhetnek elő...talán még a pénz egy része is valahol...
Mindegy. Nem akarom nagyon már ezt tárgyalgatni. Ha a károsultak "leülnek" és megtárgyalják,akkor kis utánajárással kideríthetik mit lehet kihozni a helyzetből. nyílván ésszel. Sztem akkor legalább némi megnyugvás lenne,ha nem is kapnák vissza a pénzt..
De mondom itt csak találgathatunk,én meg nem ismerem belülről,úgyhogy itt be is fejeztem.
Ügyvédet meg lehet keríteni bárhol,aki ebben jártas lehet. A labda a károsultak térfelén pattog.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

babos77 írta:Xenox ! én korábban is írtam ilyen jellegű témát a hunbux fórumon, töröltek mindent ,mert negatív állításnak minősítették .
Szal semmi értelme nem volt írni , kitiltással jártak az ilyen jellegű beírások.
Nem kell naívnak sem lenni. A csalók nem voltak együttműködők,tehát még egy ok a vizsgálatra,így még gyanúsabb a szándékosság. erre valók a hivatalos szervek (ügyvéd,rendőrség,bíróság) ,hogy ha lesöpörnek,akkor irány a hivatalos út.
Akik becsaptak hideg fejjel tették,tehát semmi értelme az érzelmeikre,vagy a belátásukra hatni. Az ilyenek az erőből értenek csupán. Na de tényleg ennyit erről. Gondolkodjatok ti is logikusan,tizsta fejjel és nem az érzelmeitekre hallgatva.
kercsike
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015.04.26. 18:02
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: kercsike »

Nem arra gondoltam, Babos77, hogy kb. 40ezer ember fektetett be. De a regisztráltak közül a nagy számok törvénye alapján biztosan nagyon sokan. Éppen ezért én is azon vagyok, hogy valahol el kell indulni. Persze ehhez jó kapcsolatokra is szükség lenne, ill. fb-n zárt csoportban összefogásra.
fluffy72
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015.04.27. 20:10
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: fluffy72 »

Sziasztok Énis hunbux kàrosult vagyok nekem is bentragadt pár 100ezerft , ezért én megtetem az elsö lépést amit elöttem is irtak mar paran nyitotam egy Hunbux Kàrosultak csoportot és szeretném ha csatlakoznátok minél többen és választ kapnànk hogy hovà lett a pénzünk , nekem erröl az egészröl az a véleményem hogy másoknak is van vagy vannak gyerekeik ,Putz urnak is volt szàmtalan gyereke ezzel csak annyit szeretnék mondani hogy amikor neki kellet vallami (penz) akkor jo volt mindenki és füt fàt meg igért ilyen olyan megàlapodàst ajànlot fel és ekkor meg akkor fizet természetesen mikor ez forditva volt és irt neki az ember mert fizetnikellet volna vagy olyan helyzetbe került hogy megszorult (biztos van közötünk olyan aki volt ilyen helyzetben és neki is van gyereke) a legszebb az egészben hogy ezek utàn még a felhasználó lett lebaszva hogy mi az hogy ö mert szolni a pénzéért, és szerintem senki ne mondja azt hogy ottvannak a gyerekei mert amikor befektetél nem a gyerekeibe fekteted a pénzed hanem egy üzletilehetöségbe màsnak is van csalàdja akinek van gyereke és joljonne az eltünt pénz miis voltunk ilyenhelyzetben hogy a befektetett összegre lett volna szükségünk és nem kaptunk félév utan sem semmit csak igéretet , szerintem az ilyen embert csalónak hivjàk az életàrsa meg neirjon olyat hogy nemtudot semmiröl amikor miutàn meghalt a Putz utàna az ö felhasznàló nevével irt elötte is irt màr emaileket felhasznàloknak s kifizetést is csinàlt amikor Putzur a korhàzban volt tehàt volt ràlàtàsa a dolgokra szerintem , ugyhogy valakinek fizetnie kell vagy a Magyar Btk. szerint , vagy a bejegyzett cég Orszàgàban mivel hogy Angolcég volt és voltak Angol befektetök is akiknek ragadt bent pénzük igy szerintem érdemes lenne utàna jàrni ennek az egésznek hogy hova lett a pénzünk kik a felelösek ha a magyar hatósàgok nem tudnak segitenni akkor az angol hatósàgok biztos tudnahhez az kell hogy összefogjunk és tegyünk azért hogy a felelösök kapjàk meg méltó büntetésüket .
fluffy72
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015.04.27. 20:10
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: fluffy72 »

Ha teis kàrosult vagy érintet vagy az ügyben csatlakoz a csoporthoz és segits az esetleges ràszorulo csaladoknak valakinek pàr 10ezerft is sokk segitség lehet . Csatlakozz(elnézést a helyesíràsi hibàkért mobilrol gépeltem) https://m.facebook.com/groups/753898354 ... _sidenav=1 CSATLAKOZZ
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Logikusan végig kell vezetni a dolgot,nem kapkodni és főleg nem találgatva,rágalmazva,hanem mindig biznyítékokat keresve,vagy annak birtokában lépésről-lépésre haladva. Ez már a jog ,ahol csak szakember ismeri ki magát teljesen,ő tudja mit kell keresni,mit érdemes,és mit nem. A jogász olyan utakat is ismerhet,ahonnan még származhat újabb eddig nem remélt infó,milyen fogást lehet még találni. A másik,ha Angliában is lehet valamit tenni,akkor nyitok az ismertebb angol nyelvű PTCs fórumon erről topicot,mivel sok külföldi tag is lehetett a károsultak közt.
Egyébként egy ötlet,ami most eszembe jutott ,hogy hirdetésként feladni PTC oldalakon egy károsultakat kereső szöveget. Ez nem kerülne sok pénzbe és ilyen módon nagyon sokan elérhetőek,akik maguktól nem keresnek titeket és már lemondtak a pénzükről. Én úgy gondolom ezeke a lépéseket új ötleteket le kéne fektetni . Még valami,hogy nem ártana egy nyílt csoport is,amit könnyebb kiszúrni. Fórumon ,facebookon ,vagy egy weboldalon,amit aztán elérhetőnek fenntartani sokáig. Független oldal,amit nem lehet esetleg bezáratni,amit Ti tulajdonoltok. Emellett működhet a zárt is.
babos77
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2014.05.13. 21:33
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: babos77 »

Xenox jól írja! Nyílt csoport kell ,mert a zárt csoportban nem igazán tudnak belépni és megtalálni azt .
Hirdetni is kellene, én nem ptc-zem sajnos így nem tudom hirdetni sem.
Rágalmazás nélkül , tisztán kell lezavarni az ügyet .
Tehát valaki csináljon egy csoportot és mindenki kezdje el össze szedni az ismerőseit és folytatva tovább az ismerős ismerőseit .
Ennek működni kell. :good:
kercsike
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015.04.26. 18:02
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: kercsike »

Teljesen egyet értek xenosz2-vel abban, hogy Putz részéről az együttműködés hiánya is egyértelműen jelezte, hogy csak a pénzt akarja kicsalni a zsebünkből. Ahogyan ő viselkedett a felhasználókkal, annak semmi köze nem volt a tisztességes üzleti magatartáshoz. Mindannyian tudjuk tanúsítani, hogy arrogáns válasz volt a reakció, ha a pénzünkre rá mertünk kérdezni. A nyílt hb-s fórumon pedig nem is tűrte, kitiltotta az illetőt. Sőt! A fiók törlésével is számolhatott az, aki erőteljesebben fogalmazta meg a véleményét! Abszolút diktatúra volt a hb-on. Többek között ezért is alakult így, hogy korábban nem szerveződött meg ilyen nyíltan az a hb-s felhasználói tábor, aki már jó ideje látta, hogy baj van, a pénzünk veszni fog! Putz monitorozott minden oldalt, ahol hb ellenes vélemények jelentek meg, és szidalmazta, fenyegette azokat a felhasználókat, akik degradálóan írtak a hb-ról. Éppen ezért nem nyelhetjük le, hogy éveken keresztül az arroganciájával tudta elérni, hogy eltartsuk a népes családját. Nem is akármilyen színvonalon! Zsanett pl.magánklinikán szült. Természetesen nem az a baj, hogy ott szült, hanem az, hogy a történtek ismeretében: MIBŐL? Ha valóban tele voltak tartozással, miből engedhették meg maguknak egy magánklinika költségét?
babos77
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2014.05.13. 21:33
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: babos77 »

Nem a magánklinika a lényeg most !
Tudja valaki a hunbux cégjegyzék számát?
Minden el van takarítva a netről, gondolom Zsanett hölgyemény ügyvéddel konzultált már , tehát lépés előnyben van.
Nekem megvan a szálaszáma amire utaltam (zsanett) csak az is megvan szüntetve már .
Semmi nincs a kezünkben, amikor a haláláról értesültünk akkor kellett volna a sok anyagot lementeni a hunbuxról .
babos77
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2014.05.13. 21:33
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: babos77 »

http://www.evabookkeeping.co.uk/evladoc ... 907&of=100
egy kis infó , lehet nem sokat ér már
babos77
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2014.05.13. 21:33
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: babos77 »

Nem volt semmi köze Zsanettnek semmihez !!!!
Íme : http://www.szuperpiac.hu/hirdeto-77566.htm

4 darab hirdetés az ő nevével és munkásságával
fcseh
Kezdő
Kezdő
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015.04.21. 10:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: fcseh »

kercsike írta:Ha 5-7 embernek közel 5 milliója ragadt bent, mi van azokkal a tagokkal, akik 100-200 ezres összegeket buktak? Próbáljunk egy kicsit kalkulálni: hány regisztráltja volt a Hunbuxnak? Kb. 40000. A nagy számok törvénye szerint itt nagyon sok millió ft-ról beszélhetünk, mert sokan lehettek, akik jó befektetésnek ítélték a különböző csomagokat és egyéb akciókat, a pénzük azonban teljesen bent is ragadt. A kis bérből vagy nyugdíjból élő embernek 100ezer is hatalmas összeg, lehet, hogy 10 évig pakolta össze. És nem is csak a ptc-s részről van szó, mert vannak, akik a telefonos tudakozóba is benne voltak. Akkor milyen összegek is vándorolhattak arra a bankszámlára? Ez már országos szintű csalásnak minősül. Nincs valakinek olyan jogász ismerőse, aki hasonló esetekre specializálódott? Lehet, hogy nem lenne hülyeség egy teljesen zárt körű csoportban megosztani egymással a befektetett és bebukott összegeinket, hogy lássunk már tisztán, hogy milyen volumenű csalásnak lettünk áldozatai. Ennek fényében is talán konkrétabban lehetne bárkivel is tárgyalni vagy tanácsot, segítséget kérni. Mi a véleményetek?
Jogiforum.hu -n csináltam ennek új témát. Moderálás után a forum --> informatikai --> Átvert Hunbux tagok részen megjelenik. Ott jogászok szoktak ingyenes tanácsokat adni.
kercsike
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015.04.26. 18:02
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: kercsike »

HUNBUX Marketing LTD. Cégjegyzékszám: 08145907
fcseh
Kezdő
Kezdő
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015.04.21. 10:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: fcseh »

xenosz2 írta:Logikusan végig kell vezetni a dolgot,nem kapkodni és főleg nem találgatva,rágalmazva,hanem mindig biznyítékokat keresve,vagy annak birtokában lépésről-lépésre haladva. Ez már a jog ,ahol csak szakember ismeri ki magát teljesen,ő tudja mit kell keresni,mit érdemes,és mit nem. A jogász olyan utakat is ismerhet,ahonnan még származhat újabb eddig nem remélt infó,milyen fogást lehet még találni. A másik,ha Angliában is lehet valamit tenni,akkor nyitok az ismertebb angol nyelvű PTCs fórumon erről topicot,mivel sok külföldi tag is lehetett a károsultak közt.
Egyébként egy ötlet,ami most eszembe jutott ,hogy hirdetésként feladni PTC oldalakon egy károsultakat kereső szöveget. Ez nem kerülne sok pénzbe és ilyen módon nagyon sokan elérhetőek,akik maguktól nem keresnek titeket és már lemondtak a pénzükről. Én úgy gondolom ezeke a lépéseket új ötleteket le kéne fektetni . Még valami,hogy nem ártana egy nyílt csoport is,amit könnyebb kiszúrni. Fórumon ,facebookon ,vagy egy weboldalon,amit aztán elérhetőnek fenntartani sokáig. Független oldal,amit nem lehet esetleg bezáratni,amit Ti tulajdonoltok. Emellett működhet a zárt is.
Aki jól tud angolul az Angol adóhatóságnak írhatna ez ügyben levelet. Tuti, hogy sem Magyarban sem Angliában nem adóztak. Inditsanak szépen ők is nyomozást!!!
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Aki jól tud angolul az Angol adóhatóságnak írhatna ez ügyben levelet. Tuti, hogy sem Magyarban sem Angliában nem adóztak. Inditsanak szépen ők is nyomozást!!!
Igen,de előbb egy magyar ügyvéddel kell beszélni,ez a legelső,ő tudni fogja,h Angliában van-e értelme lépni és hogyan. legelőször kell jópár tag. ha mondjuk lenne 100-200 tag egy fejenkénti 1-2 zere forintból máris százezres ügyvédi költséget lehetne fedezni. Akár hosszabb távon is.
babos77
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2014.05.13. 21:33
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: babos77 »

Én hajlandó vagyok befizetni akár 5000 forintot is , csak azért is, hogy kiderüljön az igazság és aki a pénzt benyelte arra ráhúzzák a vizes lepedőt, nem érdekel hány gyereke van és milyen családja , itt nagyon sok pénzt zsebeltek be
fcseh
Kezdő
Kezdő
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015.04.21. 10:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: fcseh »

Csatlakozzatok a csoporthoz !!!
Ha van HunBux, Internettudakozó, Albérletfutár károsult ismerősötök akkor őket is rakjátok be.
Facebook-on alakult egy új csoport direkt ezért: https://www.facebook.com/groups/7538983 ... up_comment
Avatar
Admin
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 2001
Csatlakozott: 2010.07.02. 09:50
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: Admin »

A tulaj Putz László volt, aki már több mint 1 hónapja nincs az élők sorában. Hogy kéred számon rajta a pénzt?
Neobux - Alap No.1. pénzgyűjtő PTC oldal
Rotate4all - Alap No.1. pénzgyűjtő PTP oldal
Scarlet-Clicks - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam
GPTPlanet - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam testvéroldala
fcseh
Kezdő
Kezdő
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015.04.21. 10:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: fcseh »

Admin írta:A tulaj Putz László volt, aki már több mint 1 hónapja nincs az élők sorában. Hogy kéred számon rajta a pénzt?
Nem csak Putz volt a tulaj. És nem tudják, hogy a magyar bankszámlájáról hova tűnt el a pénz. Ezért kell jogi útra terelni a dolgot. Illetve van sejtésünk... elszórta... De hátha egy részét vissza lehet szerezni.
Avatar
Admin
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 2001
Csatlakozott: 2010.07.02. 09:50
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: Admin »

chatMagus írta:Sziasztok!

Mivel én programoztam a HunBuxot, leírom amit tudok...

1. A HunBux Marketing Ltd. székhelye nem "cégtemető", hanem székhelyszolgálati cím. Aki angol céget akar alapítani, az általában ilyet vesz igénybe, főleg ha a működéshez nem szükséges telephely.

2. A HunBux OLDALNAK nincs másik tulajdonosam üzemeltetője, ezért is állt le... A HunBux Marketing Ltd.-ben van még egy tulajdonos / igazgató, aki ( valószínűleg ) a legnagyobb vesztese ennek az egész történetnek. Ő egy befektető, aki milliós nagyságrendű összeget fektett be. Erről szerződése van. Ebben lett rögzítve, hogy biztosíték gyanánt kerül bele a cégbe. Még annó, a vállalkozói telefonkönyves oldalhoz kötődött ez a befektetés, a HunBuxról, meg a többiről nem is tudott szerencsétlen, és több mint egy éve már pénzt sem látott a befektetéséből, ezáltal a befektetésének töredéke térült csak meg, tehát nem volt jó befektetés.

3. Tévhitekkel ellentétben a HunBux mint oldal, összes többi társával együtt független a HunBux Marketing Ltd-től, hiszen a cégnek sem bankszámla, sem Paypal, sem semmi pénzforgalom bonyolítására alkalmas dolog nem lett nyitva, így effektíve semmi féle bevétele nem keletkezett létrehozása óta. Ebből adódóan kötelezettsége sincsen az angol hatóságokon kívül senki felé. Ezzel is ráfázott szegény ember, mivel ezt is neki kell rendeznie.

4. Szóba hoztátok Zsanettot, akinek valóban nem lehetett rálátása semmire, hiszen az első napokban még lelkesen tovább akarta vinni az oldalakat, csak hát ennek több akadálya is volt... Egyrészt a felhalmozott tartozás ( gondolom én ), másrészt hogy mivel csak élettársa volt, így végrendelet hiányában nem számít örökösnek.

5. A tulajdonos nevén valószínűleg semmi nincsen, hiszen albérletben laktak, ahol szintén halmozódott fel némi tartozás.

Egy szónak is száz a vége: Nem látok rációt abban, hogy bárki, bárkivel szövetkezve tudjon olyan lépéseket tenni, amivel akárcsak töredéke is visszajöjjüön a befektetésének. Nekem is volt befektetésem, és a programozási munkáim után járó elmaradt összeg is több százezres nagyságrendű. Ennek ellenére én úgy látom, hogy nincs kitől kérni ezeket az összegeket, tehát nyelek egy nagyot, és pontot teszek a történet végére...
Kiemeltem neked pirossal a lényeget.
Neobux - Alap No.1. pénzgyűjtő PTC oldal
Rotate4all - Alap No.1. pénzgyűjtő PTP oldal
Scarlet-Clicks - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam
GPTPlanet - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam testvéroldala
fcseh
Kezdő
Kezdő
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2015.04.21. 10:13
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: fcseh »

Admin írta:
chatMagus írta:Sziasztok!

Mivel én programoztam a HunBuxot, leírom amit tudok...

1. A HunBux Marketing Ltd. székhelye nem "cégtemető", hanem székhelyszolgálati cím. Aki angol céget akar alapítani, az általában ilyet vesz igénybe, főleg ha a működéshez nem szükséges telephely.

2. A HunBux OLDALNAK nincs másik tulajdonosam üzemeltetője, ezért is állt le... A HunBux Marketing Ltd.-ben van még egy tulajdonos / igazgató, aki ( valószínűleg ) a legnagyobb vesztese ennek az egész történetnek. Ő egy befektető, aki milliós nagyságrendű összeget fektett be. Erről szerződése van. Ebben lett rögzítve, hogy biztosíték gyanánt kerül bele a cégbe. Még annó, a vállalkozói telefonkönyves oldalhoz kötődött ez a befektetés, a HunBuxról, meg a többiről nem is tudott szerencsétlen, és több mint egy éve már pénzt sem látott a befektetéséből, ezáltal a befektetésének töredéke térült csak meg, tehát nem volt jó befektetés.

3. Tévhitekkel ellentétben a HunBux mint oldal, összes többi társával együtt független a HunBux Marketing Ltd-től, hiszen a cégnek sem bankszámla, sem Paypal, sem semmi pénzforgalom bonyolítására alkalmas dolog nem lett nyitva, így effektíve semmi féle bevétele nem keletkezett létrehozása óta. Ebből adódóan kötelezettsége sincsen az angol hatóságokon kívül senki felé. Ezzel is ráfázott szegény ember, mivel ezt is neki kell rendeznie.

4. Szóba hoztátok Zsanettot, akinek valóban nem lehetett rálátása semmire, hiszen az első napokban még lelkesen tovább akarta vinni az oldalakat, csak hát ennek több akadálya is volt... Egyrészt a felhalmozott tartozás ( gondolom én ), másrészt hogy mivel csak élettársa volt, így végrendelet hiányában nem számít örökösnek.

5. A tulajdonos nevén valószínűleg semmi nincsen, hiszen albérletben laktak, ahol szintén halmozódott fel némi tartozás.

Egy szónak is száz a vége: Nem látok rációt abban, hogy bárki, bárkivel szövetkezve tudjon olyan lépéseket tenni, amivel akárcsak töredéke is visszajöjjüön a befektetésének. Nekem is volt befektetésem, és a programozási munkáim után járó elmaradt összeg is több százezres nagyságrendű. Ennek ellenére én úgy látom, hogy nincs kitől kérni ezeket az összegeket, tehát nyelek egy nagyot, és pontot teszek a történet végére...
Kiemeltem neked pirossal a lényeget.
Neked volt a HunBux-ban pénzed / befektetésed?
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1528
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

Zoli szerintem hagyd, semmi értelme
ChatMagus, aki itt bárkinél többet tud a dologról, elmondta a lényeget.
Nem tudják, vagy nem akarják megérteni
Inkább szélmalomharcot folytatnak úgy, hogy még szélmalom sincs...... :)
De én pontosan megjósolom a folytatást, páran pörögnek még a dolgon egy ideig, mindenféle konkrét lépés nélkül, majd szépen lassan az egészből csak egy rossz emlék lesz és végül az egész megy a feledés homályába
Egész egyszerűen azért, mert ennek, ebben az esetben, így kell történnie
End of the story
dolcebaby
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.04.28. 15:53
Kapcsolat:

Re: Hunbux - vége

Hozzászólás Szerző: dolcebaby »

Sziasztok!Amikor megtudtam,hogy nincs tovább az oldal megmondom őszintén lehűltem egy kicsit.
Mivel nekem is bennt maradt majd 2500-3000 $ om megmondom őszintén nagyon bosszant a dolog.
Főleg azért mert ha februárban meghalt akkor miért húzták még áprilisig a dolgot,mert minnél többet ki lehessen szedni az emberekből.Nekem az egész akkor lett gyanús amikor már 3 napja nem lehetett belépni az oldalra,írtam emailt de erre természetesen senki nem válaszolt.
Szerintem viszont valamit akkor is lehetne tenni ugyanis a befizetések többségét én személy szerint paypalra fizettem Putz László nevére és a megjegyzésben mindig bele van írva hogy mire.PL:mini csomag,kifizetési limit...stb
Az is igaz hogy 2 éve nem kaptam meg az akkori szuper csomagot sem amikor rákérdeztem akkor az a válasz jött vissza hoy először azokat fizetik ki akik segítenek...
De nekem pl megvan az összes levelezésem a hunbuxal.
dolcebaby mint az oldalon
DOLCEBABY
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég