Honnan kezdjem az angol tanulást pótvizsgára?

Minden olyan dolog, ami nem internetes pénzkereséssel kapcsolatos.
CashDouble
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 384
Csatlakozott: 2015.12.01. 22:32
Kapcsolat:

Honnan kezdjem az angol tanulást pótvizsgára?

Hozzászólás Szerző: CashDouble »

Sziasztok

Tudnátok tippeket adni hogy honnan kezdjem el az angol tanulást?
Magántanára nincs pénzem, csak én magamra számíthatok.
Itt nem arról van szó hogy lusta vagyok mert ha tudom hogy mit kell megtanulni megtanulom.
Írtam az angol tanárnak de nem nézte meg nem választolt.
Pótvizsgán átszeretnék menni mivel nem szeretnék még 1 évet ismételni.
Segítsetek abban hogy feltudjak készülni rendesen a pótviszgára.
https://m.facebook.com/groups/359307893 ... ?ref=share Nem hittem, de valóban kifizetett FB csoport! :clap:
draggi16
Kezdő
Kezdő
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2016.07.12. 12:32
Kapcsolat:

Re: Honnan kezdjem az angol tanulást pótvizsgára?

Hozzászólás Szerző: draggi16 »

Vannak torrent oldalon nagyon fasza könyvek hanganyaggal is. Esetleg egy pár oldalra tudok meghívót küldeni ha szeretnél. Én a ztrackert használom már hosszú évek óta olvasáshoz :D
CashDouble
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 384
Csatlakozott: 2015.12.01. 22:32
Kapcsolat:

Re: Honnan kezdjem az angol tanulást pótvizsgára?

Hozzászólás Szerző: CashDouble »

draggi16 írta:Vannak torrent oldalon nagyon fasza könyvek hanganyaggal is. Esetleg egy pár oldalra tudok meghívót küldeni ha szeretnél. Én a ztrackert használom már hosszú évek óta olvasáshoz :D
És ez mennyire segítene hogy meglegyen egy 2-es pótvizsgán? Legnagyobb torrent oldalakra van felhasználom ncore,estone,ztracker.
https://m.facebook.com/groups/359307893 ... ?ref=share Nem hittem, de valóban kifizetett FB csoport! :clap:
draggi16
Kezdő
Kezdő
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2016.07.12. 12:32
Kapcsolat:

Re: Honnan kezdjem az angol tanulást pótvizsgára?

Hozzászólás Szerző: draggi16 »

Szerinted? A könyvekből lehet tanulni leírja mit hogyan alkalmazz, ztrackerre felléptem és az első oldalon már találtam olyat ami rengeteget segít. Leírás Teljes Angol Okatatóanyag

Tartalma:

Hangos (MP3) Nyelvtanulás
Angol Nyelvtan
Angol Nyelvtanfolyam
Angol Nyelvvizsga
Angol Nyelvtankönyvek
Oktatás
Szókincs & Szavak
English Tutoring
Tesztek
File Format Encyclopedia Release v2.0
Beszéd Gyakorlás
New Insights into Business
Olvasmányok
És még egyéb más...

ez a torrent leírása, ha ebből se tudod hogy mennyire segít akkor én nem tudtam segíteni
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Honnan kezdjem az angol tanulást pótvizsgára?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

CashDouble írta:Sziasztok

Tudnátok tippeket adni hogy honnan kezdjem el az angol tanulást?
Magántanára nincs pénzem, csak én magamra számíthatok.
Itt nem arról van szó hogy lusta vagyok mert ha tudom hogy mit kell megtanulni megtanulom.
Írtam az angol tanárnak de nem nézte meg nem választolt.
Pótvizsgán átszeretnék menni mivel nem szeretnék még 1 évet ismételni.
Segítsetek abban hogy feltudjak készülni rendesen a pótviszgára.
Szia!

Ha pótvizsgára készülsz,akkor volt rá egy éved,hogy tanulj a könyvekből és az órákon elsajátítsd tanárral azt . Én azt tudom tanácsolni,hogy vedd elő újra a könyveid és tanuld meg ,ami benne van.:)
Ha nem vagy lusta,hogy hogy nem sikerült ez az iskolában ingyen? :?
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Honnan kezdjem az angol tanulást pótvizsgára?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Azért egy ketteshez sztem nem kell középfokú angol :) . Tehát én a helyedben azt tenném,hogy a könyv elejét bemagolnám,hogy legalább a könnyebb,egyszerűbb részek menjenek.
punnmass
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2011.11.22. 20:55
Kapcsolat:

Re: Honnan kezdjem az angol tanulást pótvizsgára?

Hozzászólás Szerző: punnmass »

Előttem jókat mondtak, egyébként a Duolingo appot keresd meg, telón ha unatkozol is akár tudod nyomogatni Facebook helyett, nagyon jól lehet vele tanulni.
CashDouble
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 384
Csatlakozott: 2015.12.01. 22:32
Kapcsolat:

Re: Honnan kezdjem az angol tanulást pótvizsgára?

Hozzászólás Szerző: CashDouble »

xenosz2 írta:Azért egy ketteshez sztem nem kell középfokú angol :) . Tehát én a helyedben azt tenném,hogy a könyv elejét bemagolnám,hogy legalább a könnyebb,egyszerűbb részek menjenek.
Igen de a könyvet hogy magoljam be? Angol mondatokat nehezebb megtanulni mint a magyart főleg ha nem is érted a mondatot.
Van füzetem minden órán írtam szóval kb minden megvan benne. Inkább a mondat összerakással van a problémám és az ilyen kitöltős feladatokkal pl: are,is, meg a ragozott formákkal. Füzeben a levél írást gyakoroltuk 30% levélírás, benne van még a nyelvtn rész Present simple stb...
Az a baj hogy nehezen értek meg dolgokat van mikor tök hamar megtanulok 1 oldalt de van olyan amikor ez másfél óra. Utána felidegesít és nem csinálom. Pedig meg akarom tanulni de még se megy. Volt olyan amikor megtanultam vagy is én azt hittem és amikor kimentem elfelejtettem. Tanár meg nem is engedte hogy megpróbáljam mindig leültetett és beírta az 1-est. Az olyanok meg akik nem tanultak azok átmentek.
https://m.facebook.com/groups/359307893 ... ?ref=share Nem hittem, de valóban kifizetett FB csoport! :clap:
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Honnan kezdjem az angol tanulást pótvizsgára?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Érdekes. Valszeg a tanár látta,h bizonytalan vagy,de lehet hogy csak tahó...
A szavakat meg kell tanulni ez biztos,ez alap. A nyelvtani rész nekem sem megy jól.Én a mygar nyelv szabályait se tudtam soha megtanulni könyvből sztem bonyolultak,tehát a legjobb,ha példamonatokat olvasgatsz nagyon sokat sztem és idővel össezáll,hogy mi hova való. Társalgások olvasása.hogy az anyanyelvű hogy fejezi ki magát.
Nyelvtanból meg a könnyebb dolgokat megtanulni. hogy múlt időben hogy mondjuk a szavakat,vagy hogy fejezzük ki a jövő időt, az óhajtást mikor használunk can-t, do-t ,make-et.take-et . Hát ehhez seggelni kell és megpróbálni megérteni. De tényleg sztem sz segít,ha eredeti angolt olvasol pld cikkeket,filmeket,könyveket és persze ajánlom,hogy a letölthető könyveket is,hátha valamelyik jobban illik hozzád.

kb ennyi. vagy ha elakadsz akkor beírod googleba ,és találsz hozzá magyarázatot valahol.
CashDouble
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 384
Csatlakozott: 2015.12.01. 22:32
Kapcsolat:

Re: Honnan kezdjem az angol tanulást pótvizsgára?

Hozzászólás Szerző: CashDouble »

Köszönöm az eddigi valálaszokat/segítségeket. Volt olyan hogy tz-t írtunk és az osztálytársam betippelte úgy mint más is, és neki nem javította ki mert megmondta hogy betippelte másnak meg igen. Nem bírta volna megadni abból az 1 tantárgyból a 2-est utolsó évben. Mivel lett volna neki rosszabb ha megadja a 2-est. Nem értem.
https://m.facebook.com/groups/359307893 ... ?ref=share Nem hittem, de valóban kifizetett FB csoport! :clap:
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Honnan kezdjem az angol tanulást pótvizsgára?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

CashDouble írta:Siker :)
:clap:

szabad kérdezni melyik módszert alkalmaztad? :)

amúgy tényleg a mai világban az angol nyelv tudása kinyitja a világot elég csak a netes pénzkeresési lehetőségekre gondolni,de sok esetben magyar nyelven alig van információ ,ha valamire kiváncsi vagy. nyelvtant nem szívesen tanul az ember,mert száraz. a szótárazás fontos,de a több szóból álló kifejezéseket,mégha tudod is az egyes szavak jelentését nem lehet sokszor lefordítani az öszefüggést. Én beírom keresőbe a kifejezést magát és sok esetben magyarul meg is találom a "megoldást". talán így lehet könynebben és életszagúbban tanulni,és persze ha ahazsnálod és olvasplvagy kommunikálsz,akkor tapasztalaati uton begyakorlod,hogy kell beszélni írni.
CashDouble
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 384
Csatlakozott: 2015.12.01. 22:32
Kapcsolat:

Re: Honnan kezdjem az angol tanulást pótvizsgára?

Hozzászólás Szerző: CashDouble »

:clap:

szabad kérdezni melyik módszert alkalmaztad? :)

amúgy tényleg a mai világban az angol nyelv tudása kinyitja a világot elég csak a netes pénzkeresési lehetőségekre gondolni,de sok esetben magyar nyelven alig van információ ,ha valamire kiváncsi vagy. nyelvtant nem szívesen tanul az ember,mert száraz. a szótárazás fontos,de a több szóból álló kifejezéseket,mégha tudod is az egyes szavak jelentését nem lehet sokszor lefordítani az öszefüggést. Én beírom keresőbe a kifejezést magát és sok esetben magyarul meg is találom a "megoldást". talán így lehet könynebben és életszagúbban tanulni,és persze ha ahazsnálod és olvasplvagy kommunikálsz,akkor tapasztalaati uton begyakorlod,hogy kell beszélni írni.
Az az igazság hogy egyiket se próbáltam ki. Annyit tettem hogy kiírtam a kötő szavakat. Meg egy pár szót amit tudnom kéne. Átfutottam a nyelvtant és ennyi. Írásbelin kitöltöttem az egész lapot, 5 feladat volt. De rendes volt mert alapokat kérdezett Pl: ettél e ma,ittál e ma,mit ettél,hol élsz stb.. Én voltam az első aki bement mivel én mentem elől. Jobb hamarabb letudni mint hogy várakozik az ember meg rágörcsöl. Még majd érettségim lesz októberben arra jobban fel kell készülnöm angolra meg matekra.
https://m.facebook.com/groups/359307893 ... ?ref=share Nem hittem, de valóban kifizetett FB csoport! :clap:
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég