Érdekelne titeket PTC oldal?

PTC-vel kapcsolatos kérdések és válaszok.
raptor666
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:51
Kapcsolat:

Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: raptor666 »

Sziasztok!

Azon gondolkodom, hogy nyitok egy PTC oldalt, viszont.

A kérdéseim a következők lennének:

Lenne rá igény?
Tehát mint hírdetés feladók és hírdetés megjelenítőkként érdekelne a téma...:D
any
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2017.02.21. 04:24

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: any »

Szia! Ha megtudod csinálni akkor mindenképp próbáld meg, szerintem jó ötlet...

Kattintó szemszögéből mindenképp előnyős az alacsony kifizetési limit, lehet emelkedő is.. $0.5 - $1 - $1.5 - $2 és akár tovább is. Szerintem nem csak nekem sokaknak fontos a Paypal, de legalább Bitcoin.. Hirdetési kreditet lehetne venni olcsóbban mint a kikérési minimum, mondjuk $0.25 -ért így te is jól jársz +1 hirdetéssel több a rendszerben. így lehet sokan el sem mennének fizuig, pénzes hirdetőt is könnyebb találni.. sok kicsi sokra megy.. és talán most jön a legfontosabb. Ne anyanyelven.. felesleges, kevesen vagyunk, nagyon kevesen vagyunk mi magyarok és a többség köztük én is szegény.. ezért mindenképp angolul csináld amit csinálsz, magyar csak válaszható nyelv lehetne.. ingyenes tagoknak kevés ref juti, magasabb csomaggal több hogy legyen értelme számukra befizetni az oldalba :XD:

Hajrá!
Kép
raptor666
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:51
Kapcsolat:

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: raptor666 »

Köszönöm szépen az ötleteket! :)
Hát igazából még azon gondolkodok, hogy hirdetőket honnan tudnék szerezni :)

Illetve én be és kifizetési processzornál bitcoint meg a paypal-t csinálnám meg. Bár a rendszer nem full automatikus. Mert ez nem lopott, nem kamu licenses. Ezért nem full automatikus mint a többi ptc oldal.
any
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2017.02.21. 04:24

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: any »

Szerintem kialakul a vevőkör előbb utóbb biztos vagyok benne innen a fórumról is lenne olyan aki nem tudna ellenállni az olcsó hirdetési lehetőségnek, plussz nekem a célom az lenne hogy akik "csak" kattintgatnak azok is inkább hirdessék el a pénzt :XD:
Kép
Avatar
Gisell
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1169
Csatlakozott: 2013.01.07. 17:51
Kapcsolat:

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: Gisell »

Akkor senki nem menne az oldalra, ha nem keresne, hiszen hirdetni lehet bárhol. Azért nem kattolunk, hogy elhirdessük, legfeljebb olyanon mint az EasyHits.
Akik hirdetni akarnak azok is a reffeket keresik, de ha nincs "csak" kattintgatós, akkor céltalan a hirdetés.
raptor666
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:51
Kapcsolat:

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: raptor666 »

Az lenne, csak egyenlőre hírdetőket akik fizetnének a megjelenésért!

1000 látogatás értsd: 1000 katt: 1$

Az alábbi csomagok választhatóak lennének egyenlőre: 1$ 3$ 5$ 10$ 15$ 20$ 25$.
Befizetés: bitcoin és paypal
kifizetés egyenlőre csak: paypal
Mikor lenne már valamennyi bitcoin összeg, meg mikor majd lejebb megy az ára akkor esetleg majd vennék és akkor lehetne abba is kifizetés :D
raptor666
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:51
Kapcsolat:

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: raptor666 »

Egyébként érdekelne engem, Ti milyen fizetési processzorokat ajánlanátok? a bitcoinon meg a paypal-on kívül?:D

Milyen a dizájnja? elfogadható?: http://tesztweb.pgaming.hu/site/index.php

Még felesleges regisztrálni, mert nincs kész. Ami fontos, nincs benne prémium rendszer.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Hát sokan próbálkoztak már ptc oldallal magyraok. kevés sikerrel... :D
Érdemes gondolkozni a lépések előtt mérlegelni. Azt mondod a hirdetők keresése a probléma. Ha belegondolsz mindegyik oldal ezt akarja. Ezért megy a verseny.
Itt valaki javasolta,hogy legyen angol és a választható nyelv magyar. Jó ötlet a kétnyelvűség,de legyen teljes értékű mindkettő,ne csak egy google fordító,vagy valami ilyesmi.

Lenne egy kérdésem,hogy mi a célod az oldallal? Konkrétan mi a mögöttes vágyad? Hobbi? Pénzt akarsz keresni? Magyaroknak akarsz egy fenntartható ptc oldalt csinálni? Saját üzleteidet is akarod itt reklámozni?

kezdetben sztem érdemes kicsiben gondolkozni. alacsony kattértékekkel,olcsó hirdetéssel,alacsony kifizetési minimummal. Hirdetőket olcsó hirdetéssel lehet csalogatni. Többféle csomaggal akár.

bankprocesszor: perfect money. ott szinte nincs minimum és levonás sem. nem tudom van-e ilyen hasonló.
raptor666
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:51
Kapcsolat:

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: raptor666 »

Értem köszi!

Hát elsőnek is szeretnék a Magyaroknak egy jó ptc oldalt, persze külföldi is lesz, mint láthatjátok alapból angol.
Majd kap még magyar nyelvet is. Bár tudom ebből nem fog senki sem meggazdagodni, így én sem. De mivel van egy elég erős szerverem, így igazából csak a domain-t kellene alatta fizetnem. Több ötlet is jött privátban is. Mindenkinek köszönöm az ötleteit. Elsőnek még ami fontos, hogy egyenlőre prémium rendszert nem tervezek, mert ahhoz még sok idő kellene, bele megírni, de majd a későbbi időkben, mikor látom, hogy van az oldalra igény lehetne róla szó. Az alacsony kifizetési minimum, meg az alacsony kattérték megoldható. Rendben a bankprocesszor, ha ott tényleg nincs levonás meg ilyenek, akkor arról is lehet szó.:)
Igazából hírdetők is már lehet lennének. Még egy jó nevet kellene neki esetleg találni! :)
Arra is várok még ötleteket. Persze van nekem is egy pár, de nem valami jók:

1. oneptc.*valami*
2. moneyptc.*valami*
3. greenmoney.*valami*
4. greenmoneyptc.*valami*
5. oneclick.*valami*
6. virtualclick.*valami*
7. virtualclix.*valami*
8. onevirtualclick.*valami*
9. keresspenzt.*valami*
10. earnmoney.*valami*

Hát körülbelül ennyi jutott az eszembe. De sajnos ezek közül nem nagyon jó szerintem egyik sem. Jöhet magyar is, jöhet angol is névnek :)

Edit: a .*valami* a domain végződés akar lenni. Még nem tudom, hogy melyikhez melyik domain végződés illene :)
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

ha én lennék a ptc tulaj elég óvatosan indulnék és lépésenként építeném fel,a legszükségesebb dolgokkal.Az elején ezért nem is törekednék arra,hogy túl sokan legyenek,meg ahogy mondtad is ebből nem lehet becsületesen gyorsan meggazdagodni . Idővel ha kicsit népszerűbb lesz a saját üzleteidet is jobban tudod rajta hirdetni másoknak. Fel kell építeni a brandet,nem belecsapni a lecsóba.Előbb jöjjenek azok,akik nem a pénzt akarják kiszedni csak,hanem hirdetni is hajlandóak ,ha szimpatikusnak tartanak és becsületesnek. 1-2$-t bárki ki tud adni néha Hirdetési csomagból lehet többféle. Lehet egészen olcsó 1$-ért 1000,de lehet 2000 is vagy több kredittel. Értelemszerűen a klikkérték ennyivel kisebb lesz,aki kattolja. A minimum is legyen alacsony mindenképp annyi,hogy 2-3 hónap alatt azért el lehessen érni azt.
Ami fontos,hogy szimpatikus admin legyél,kommunikatív és ne erőltess semmit rá a tagokra. Sose mond,hogy a tagok nem jól állnak hozzá. Az admin felelőssége,hogy az oldal vonzó legyen,ezért a tagok igényeit figyelembe kell venni,ha azok reálisak.
raptor666
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:51
Kapcsolat:

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: raptor666 »

Köszönöm a tanácsokat! Még szívesen várom őket! :)

Igen, én egyébként arra gondoltam, hogy egyenlőre a befizetések lesznek majd automatikusak, a kifizetéseket egyenlőre majd manuális lesz, aztán ha látom, hogy nől az oldal, akkor a kifizetések is automatikusak lesznek.

Egyébként mi a véleményetek a dízájnról? Illetve az oldal nevéről, melyik lenne szimpatikus, esetleg még valakinek jobb ötlete lenne-e névre? Mert az is fontos, bár kreatív vagyok elég sok dolog téren, vissza a név kitalálása az sajnos nem az én területem, abban sosem voltam jó :)
Én egy olyan ptc oldalt szeretnék összehozni, ami nem 1-2 évig vagy hónapokig működik, hanem ameddig én élek legalább :D :)
Szóval én nekem komoly terveim vannak, és igazából minden meg van hozzá, csak az ötletek kellenek, minél több, hogy olyan legyen, ami az "ügyfeleknek" is jó. Tehát az "eladónak" illetve a "vevőnek" is jó.
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

Mindenképp legális scripten indítsd el, és amikor megveszed, ott vannak hozzá skinek is szerintem, az megadja a designt, nem kell sokat agyalni rajta
El kell döntened, hogy elsősorban magyar vagy inkább nemzetközi oldalt akarsz. Ha magyar, akkor magyar név és .hu-s domain.
Ha nemzetközi akkor angol név és .com-os domain. Többit a fantáziádra bízom :)
És még egy személyes vélemény: Ha ezeket az alapokat itt és így kell megkérdezned, akkor nem vagy még eléggé felkészült egy ptc oldal indítására ;)
End of the story
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Igen ebben igaza van kavicsnak. De sztem az adhat tanácsot egy oldal működésével kapcsolatban,aki volt már admin. Felmerülhetnek olyan dolgok,amiket csak úgy lehet megtapsztalni.
ami így eszembe jut és én személy szerint ettől félnék,hogy a csalókat ,hogy védjem ki? Pld vesz valaki paypallal hirdetést,aztán visszaveszi a pénzt egy dispute-tal. ilyenről hallottam már. vagy a többes regisztráció,a maga alá regisztrálás,vagy robotos klikkelés stb
raptor666
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:51
Kapcsolat:

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: raptor666 »

Kedves kavics13! Az én oldalam mivel open source script-re alapul (tehát: nyílt forráskódú scriptről beszélek). Így ehhez csak ez a design van.
Én nem egy megvett fejleszthetetlen scriptre akarok alapozni, amibe semmit sem tudsz csinálni... Tudsz, ha 999$ dollárért a forrását meg veszed, azt hiszem annyiba kerül a maga forrása. De olyan retyerutya az egész, hogy át látni még a nagyon jó webfejlesztők, akik még sose láttak olyan kódot, azt sem tudnák mi van vele.:D Tudom, volt már hasonló megvett kódom, ezeket a megvehető "szarokat" mindig úgy tervezik, hogy te már fejleszteni ne igazán tudd... Kicsit igazad van. De tudod, én szeretnék tenni a közösségért...:)

xenosz2: Igen én megértem az aggodalmadat, de több lehetőség is van erre pl ip cím alapján, regisztrációt meg kell erősíteni emailben, stb stb. nyilván ha hamis fiókot készít az eladó és saját maga klikkelget a hirdetéseire, az neki nem fogja megérni. Mert attól függetlenül nem lesz látogató az oldalán... Mivel, ha eléri a megadott vásárolt mennyiségű látogatást az oldala, akkor eltűnik a listáról, illetve minden fióknak a megnézett hirdetés eltűnik az oldalról alapból., a dispute alatt pontosan mire gondolsz? Több jelentése is van :)
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Arra gondolok,csinál több fiókot valaki különböző IP címmel,vagy saját maga alá regisztrál és a refjutalék nagyobb lesz. autoklikkelő programot használ . paypal dispute. megveszed a hirdetést. lefut,aztán jelzed a paypalnak,hogy nem kaptál a pénzedért "árut". pontosan nem tudom ,hogy működött,de valós probléam volt,hogy a pénzt a paypal visszaszedte.ne kérdezd milyen címen,de volt ilyen. nézz utána.
A nehéz része nemcsak a kiszűrés,hanem az is,hogy az ártatlanokat ne éríntse téves kirúgások miatt. pld valaki több ip címről csinálja,vagy eleve változik neki.ehhez sem értek mondjuk :)
Minél kedvezőbbek a feltétele,annál nagyobb a veszély. magas refjutalék,vagy jó kereset,vagy az adatbázis védelme felh nevekkel,jelszókkal.
De az sem egyszerű történet,hogy hirdetőid is legyenek és kattolóid plusz bevétel ezekből. Szép lassan kezdeném alacsony hirdetési árakkal,de ne legyen veszteséges. ha elég alacsony a minimum kisebb klikkértékkel is fogják kattolni,ha látják,hogy megbízható vagy. ez megszokás kérdése. jobb egy kisebb,de megbízható tagság,mint egy nagyobb,de kevésbé hirdető. ehhez meg kedvező feltételek kellenek.Felesleges azon aggódni,hogy elég magasak a hirdetések értékei. ez úgyis kialakul. előbb alacsonnyal kezded - vagy többfélével és amelyik jobb azt fogják választani - ,aztán ha van lehetőség,akkor emelheted esetleg. Cashtravel,PTC-X ezek jó példák.
Fórum lényeges még,és kifizetési lista kikérési idővel és kifizetési idővel. Minél átláthatóbb ellenőrízhetőbb annál nagyobb a bizalom.
Aztán...minél több kereseti lehetőség,annál vonzóbb az oldal,de előbb legyen ptc, PTR,vagy e-mailes hirdetés (ez sztem népszerű lehet,mert közvetlen elérést ad a felhasználokhoz és sok mindent oda lehet írni) ,meg talán traffic exchange rész esetleg grid , a többit meg utána,ha belejössz.
Kifizetés ha manuális,és nem akarsz automatizáltat,akkor lehet olyan korlát,hogy 30 naponta egy kifizetés/ tag és akkor nem kell bajlódni a sűrű fizetéssel és akkor hagyhatod alacsonyra is a minimumot,úgyhogy kényelmes legyen.
Hirdetéseknél jó,ha van bélyegkép,és beleírhat a hirdető valami szöveget is. sima linkes,reflinkes hirdetés sokkal kevésbé hatékony,mert semmi infó ninsc,ami megfogja a kattolót. pld beteszek egy új oldalt,de a kattoló nem tudja,hogy új akkor nem is figyel rá úgy. A látogatónak infók kellenek első látásra is. Nem fog utánanézni,pláne ha nem tud jól angolul...
Mindazonáltal az igaz,hogy az angol nyelvterület sokkal nagyobb,de ha egyedül vagy a piacon,mint megbízható magyar ptc ,akkor az legalább akkora lehetőség. Egy chat az oldalon akár kis közösséget is létrehozhat.
Minden rajtad függ.
Alkalmazkodni kell a tagok igényeihez,ha az nem irreális. Szerintem aza dminok soke esetben itt rontják el,hogy mennek a saját fejük után,vagy túlságosan nagy engedményeket tesznek.
Ennyi egyelőre. (egyelőre és nem egyenlőre,ami azt jelenti egyforma hosszra :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára xenosz2 2017.06.07. 14:00-kor.
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

Egy új oldallal szembeni bizalom egyik alapja, hogy ne lopott cuccokat használj.
Ebben az esetben azt javaslom, hangsúlyozd ki, hogy ez saját fejlesztés a know-how a tiéd
Ami a design illeti, legyen letisztult, ne túl csicsás mégis látványos
Tudom ezzel nem sokat segítettem :D De a design az egy másik szakma :)
Mindenképp legyen az oldalnak egy látványos logója, ami aztán a bannerbe is beépülve segít a reklámozásban.

A csalók elleni védekezés a fejlettek programokban már a szoftver része, automatikus, ezzel a te munkád is segítve (IP mellett érdemes a gépek Mac address-ét is figyelni, tudni kell a dinamikus IP-ket kezelni, proxikat és autoklikker progikat figyelni....stb) de látom ebben a témában otthon vagy :)

Dispute az, amikor valaki paypallal vásárol (akár tárgyat, akár szellemi terméket), de nem kapja meg és kéri a paypalt, hogy segítsen visszakapni a pénzét. A gond ott van, hogy sokan akkor is élnek a dispute lehetőségével, ha nem is jogos. Persze nem automatikusan történik a pénz visszafizetése, először paypal próbál békíteni, megoldani, majd, ha nem sikerül, akkor az ismert adatok alapján dönt. Ehhez kapcsolódóan nem csak arra kell felkészülnöd, hogy tudd az igazad bizonyítani, de arra is, hogy a vevők érdekében a paypalra érkező befizetéseket zárolják egy ideig, nem tudod egyből elkölteni. Dispute-re 180 napig van lehetőség, így gondolom a zárolás is addig tart. Ebben nem vagyok biztos, a másik oldalon még sosem voltam, de épp ma nyertem meg egyet, mondjuk az jogos is volt :D vissza is kaptam a pénzem.
End of the story
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

oldalnévnek olyan lehet jó,amit megért a magyar is és aki érti az angolt is (nem feltétlenül beszéli) de amúgy sztem,ha megbízható vagy másodlagos szempont,úgyis megtanulják. esetleg ha beteszed a nevébe,hogy hungary .
pld hungaryads.com, hungaryptc.com ,vagy magyarptc.com magyarads.com. hungaryclicks, hungaryads, adshungary stb stb

ám lehet az is,hogy kiírsz egy pályázatot 1-2$-os főnyereménnyel :)
raptor666
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:51
Kapcsolat:

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: raptor666 »

Először is! Mindenkinek nagyon köszönöm a véleményét! :)
Illetve nagyon köszönöm a jó tanácsokat! Igen tudom, ezekkel amit páran mondtatok én is tisztában vagyok. Persze ez nem lopott script, bárki letöltheti mert OPEN SOURCE ami a nyílt forráskódot jelenti. Ebben már fejlesztettem 1-2 kisebb dolgot, hibát javítottam ki. Én megbízható leszek, ez biztos, mindig mindenben megbízható vagyok :)
Nagyon jó ötletek! Tényleg nagyon sok ötletet, kaptam ennek örülök, és köszönöm, azt hogy támogatjátok amit szeretnék csinálni :) Remélem az oldalam elnyeri a tetszéseteket.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Szívesen. Szerintem lenne igény rá,de rengeteg mindenre kell figyelni,és csak óvatosan építkezni és minden lépés előtt azt jól megfontolni,mert könnyen nagyobb adósságba verheted magad ,ha könnyű pénzt adsz. tagságra,részvényre,refbérlésre meg pláne nincs szükség.ezt meg kell hagyni a bankoknak,mert ezekre mindenki megtérűlő befektetésként gondol és nem működik egyszerűen,csak a feszültség lesz belőle,mindig lesz olyan ,akinek nem fog tetszeni valami,aztán csalónak titulál. tagságra is csak,nagyon indokolt esetben,vagym olyan feltételekkel,hogy az semmiképp ne okozhasson nagy pénzkiáramlást. arra is fel kell készülni,hogy időnként rosszabb idők jöhetnek. nem lesz hirdető pld. inkább ez legyen,mint bőkezű adakozás és aztán mehetsz a scamek közé :D viszont ha jól bánsz a tagokkal,szépen beszélsz,nem nézed le őket,de nem hagyod hogy a fejedre nőjenek határozottnak si tudni kell lenn,akkor szerintem ebből kifolyólag is támogatni fognak téged hirdetéssel. Kevés az igazán jó admin és nagy felelősség egy oldal vezetése.Ez egy komoly "szakma",ha jól akarod csinálni sztem Talán neked sikerül :good:
Neobux,Clixsense és a Heedyou adminja is példa lehet előtted. Utóbbi azért is,mert ő is teljesen egyedi oldalt hozott össze.
gabi05m
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2016.02.24. 22:10
Kapcsolat:

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: gabi05m »

Xenosz2, azt mondod ne legyen tagság és refet se lehessen bérelni? Az egyik topikban azt olvastam, hogy a ptc oldalak elsődleges bevételét a tagságok jelentik, a másodlagos bevételt a refbérlés és csak a harmadik a hirdetésekből származó bevétel. Tehát az elsődleges és másodlagos bevételi lehetőségeket nem ajánlod neki és csak támaszkodjon a hirdetésekre? Továbbá ajánlott az alacsony napi kereset, ami ha 0.01-0.015$ és 1$ a minimum kikérés, akkor is két-három hónap mire sikerül kikérésig eljutni. És gondolom ajánlott az alacsony refjutalék is, viszont, ha nincs tagság, alacsony a kereset és alacsony a refjutalék, ki fog tagokat toborozni?
raptor666
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:51
Kapcsolat:

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: raptor666 »

Kedves gabi05m! Én sem akartam alapból Tagsági prémiumot, meg refbérlést...:)
Avatar
Lencsi
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2017.03.20. 09:01
Kapcsolat:

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: Lencsi »

Sziasztok!

Igazából én sem szeretem az olyan oldalakat, ahol kötelező tagságvásárláshoz kötik a kifizetéseket, ezzel "elijesztve " a kattolni vágyókat, standard tagokat. - " Ha nem veszel tagságot, ne is akarj pénzt kikérni"

Nem szívesen fektetnék be mindjárt egy új oldal indulásakor.
Lehetnek problémák az oldalon, amelyek később problémát, nézeteltérést okozhatnak a tagok és adminok között.

Úgy gondolom előbb "ismerjük ki" egy kicsit alaposabban egymást, a keresletet és kínálatot.

:)
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

gabi05m írta:Xenosz2, azt mondod ne legyen tagság és refet se lehessen bérelni? Az egyik topikban azt olvastam, hogy a ptc oldalak elsődleges bevételét a tagságok jelentik, a másodlagos bevételt a refbérlés és csak a harmadik a hirdetésekből származó bevétel. Tehát az elsődleges és másodlagos bevételi lehetőségeket nem ajánlod neki és csak támaszkodjon a hirdetésekre? Továbbá ajánlott az alacsony napi kereset, ami ha 0.01-0.015$ és 1$ a minimum kikérés, akkor is két-három hónap mire sikerül kikérésig eljutni. És gondolom ajánlott az alacsony refjutalék is, viszont, ha nincs tagság, alacsony a kereset és alacsony a refjutalék, ki fog tagokat toborozni?
Nem voltam admin ptc oldalon,ezért pontosan nem tudom,hogy pontosan milyen kezdeti lépések a jók,csak tippelek.Elenyésző oldal él meg stabilan és nagyon sok scam lesz. Szerintem a jó hozzállás az óvatosság. refbérlés, részvény ,tagság ezeken a tagok keresni akarnak minden áron,Akkor indolkoltak,ha adottak ehhez a feltételek.Megbízható admin nem kockáztat.A ptc tulajdonos konzervatív módon kezeli a pénzt.Ha az admin kockázatot vállal,akkor a tagok pénzét kockáztatja. Nem megbízható. A refbérlés sztem ugyanez. Csak,akkor jogos,ha van fedezete,csak akkor fogjon bele,ha biztos benne,hogy ki tudja fizetni minden helyzetben. Ha nem 100%.akkor nem megbízható. A tagság ugyanez.A tagság feltételei azt a célt szolgálják,hogy a tagságot vásárló toborozzon pld a magasabb refjutalék miatt,vagy ha már vannak refjei ,akkor kiaknázza ezt. Ez egy jutalmi rendszer,amiben aki embert hoz az oldalra (hirdetőt,tagságot) az kap nagyobb részt a tortából. Tagság refek nélkül pld értelmetlen sztem,ez kb olyna,mint a részvény. A refbérlés ugyanez. Senki nem akar bizonytalanra refet bérelni.
Ezek a bevételi források nem valós piaci termékek. Ha az ember hirdet,mások lekattolják,és a köztes pénz az adminé. Ez piaci és becsületes bevételi forrás,és a PTC -nek is ez a lényege,hogy maga az oldal működjön fenntarthatóan,és így lehet 100%-ig becsületesnek maradni.
Ha az admin nem piaci pénzeket szed be tagsággal,refbérléssel az nem termék,hanem sima pénzbeszedés. Ez a potenciális csalás alapja. Te forrásnak nevezed,de mit nyújtasz érte? Semmit,csak még több pénzt. Ha nincs megbízható befektetésed a befolyó pénzből,márpedig hogy lenne havi 5-10-20 stb %-od? lehet van,csak nem ismerem :)
Azért lehet elsődleges és másodlagosnak nevezni ezeket,mert ellenszolgáltatás nélkül kapsz egyszerre nagyobb pénzeket,amiből aztán jó eséllyel nemfizetés lesz a végén.
A hirdetési árak és a reklámok értékei nem alacsonyaknak kell lenni,hanem megfizethetőnek a hirdető szemszögéből. Ezért kell több csomagot kitenni,hogy a többféle igény ki legyen elégítve. a nagyon olcsotól a drágábbakig,és ehhez kell a hirdetési felületet kialakítani okosan,hogy megérje kifizetnbi a pénzt értük és hatékonyak lehessenek. Nem értek azzal egyet,hogy a kis értékü hirdetések nem tartalmazhatnak semmilyen plusz infót egy rövid címen és a reflinken kivül. Aki meg tudja ezeket fizetni,vagyis a többség azokat tartjuk távol egy induló oldalnál meg különösen fontos. Ha nem hatékony nem fog hirdetni. Nagyobb drágább hirdetőkből nagyon kevés van,vagy általában nincsenek,ezért van meglőve az oldal adminja,mert látja hogy nem hirdetnek,mert vagy drága,vagy nem hatékony és kénytelen saját maga betenni... ez így nem piaci.
A megbízható ,jó kialakítású oldlaon a hirdetők egy idő után bátran tesznek be majd pénzt akár azért is ,mert szimpatikus a tulaj.
Az admin saját más üzleteihez is toborozhat refeket pld bannerhirdetésekkel,vagy a fórumban kialakít egy ilyen részleget,vagy saját hirdteést tesz be,de nem nagy értékűeket,hogy azokon nagyobb veszteség halmozódjon fel. Egy idő után egyébként a saját üzletei kitermelhetnek annyi pénzt,hogy szabadabban gazdálkodjon,de sosem kockázatosan.
Sztem alapvetően hibás egy PTC oldalt csak pénzkereső oldalként reklámozni,vagyis ezt túlhangsúlyozni. Mert pénzkeresésen az emberek nem azt értik,hogy a piaci alapon hirdetők megfizethető hirdetésiért pénzt kap,hanem hogy jó,vagy még jobb pénzt keres ezzel. Mármint egy új oldalnál,amelyiken ez a jó kereset nem lehetséges. hacsaknem vannak nagyobb hirdetők,dehát azok is eltünhetnek. cashtravel,ptc-x,heedyou,de akár gptpalnet,scarletclicks jó példa,hogy kis kattértékkel és többféle kereseti lehetőséggel,no meg kedvező hirdetési árral lehet becsületesen működtetni egy oldalt. Ezt elérni azonban csak hosszabb idő alatt lehet elérni és akkor lehet gondolkozni nagyobb méretekben is,akkor bátrabban jönnek a nagyobb hirdetők is. Mindennek az alapja a fokozatosság, a becsületesség, a kockázatkerülés. Ez a legegyszerűbb is,hisz minden lépés adódik az előzőből.
Az oldal felépítése ,vonzóvá tétele kreatívitást kíván az admintól,hogy úgy legyen az,hogy ne irreálisan kedvező feltételekkel érje el.
A klikkértékek maguktól adódnak a hirdetési árakból,azon nem kell agyalni. a refjutalékkal lehet játszani óvatosan. mondom én a csalóktól félnék pld emiatt,ezért bánnék óvatosan.Amúgy egy nagyobb refjutalék,ha belefér a profitba és picit emiatt kisebb a saját klikk picit érdemes kipróbálni. Menet közben is lehet finomhangolni (nem durván)és előre bejelentve,hogy legyen idő reagálni,vagy megbeszélni
A működési költségek talán még az,amit le kell szorítani lehetőleg,amíg nincs számottevő bevétel.ha lehet. ehhez nem értek mondjuk. A nyílt forráskodú script ezért jó.
a kifizetés 2-3 hónap alatt elérése sztem jó táv. Én 100 napig tartom jónak egy induló oldalnál,vagy alacsony minimum 0.1$-tól 1$-ig bezárólag,vagy havi 1 kifizetés.
Sok múlik,hogy a tagokat mihez szoktatod hozzá. Nem a céllal kell kezdeni,hanem úgy alakítani,hogy azok jöjjenek,akik elfogadják a ptc "szellemiségét". magam is csinálok olyan oldalakat,ahol több hónap után is mondjuk 20 centem van az egyenleged,de tetszik az oldal,annak használata ,vagy az admin szimpi. Nem minden a pénz,sőt...
raptor666
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:51
Kapcsolat:

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: raptor666 »

Nagyon köszönöm ezt a hosszú vélemény kifejtés! Egyet értek veled xenosz2! Tehát én is úgy gondoltam, hogy csak hirdetések lennének, akár többféle. pl lenne olyan ami picit drágább pl: 1$ 1000 megtekintés az sima, és mondjuk 1.2$ 1000 megtekintés viszont pici banner kép is lehetne mellé.

Ami pozitív dolog lenne az oldalnak:
- Lenne alatta szervergép (van 1 bérelt szervergépem más célra, arról menne ez is).
- Alacsony kifizetés: paypal és egyenlőre bitcoinba.
- Nyílt forráskódú az oldal, tehát nem lopott scriptből futna mint az oldalak 90%-a.

Ami nem túl pozitív lenne az oldalnak, de hogy viszonylag legyen egy plussz bevétele, ami esetleg azért lenne jó, mert akkor néha esetleg lehetne emelni a hirdetések árán, vagy hasonló:

Felugró hirdetések, pl popads.
Pl minden új ip-nek 24 óránként 1x vagy 2x felugrana, még annyira nem is lenne szerintem vészes, és ez egy stabil támogatás lenne az oldalnak.
Ami azért jó, mert pl refjutalékot is tudna biztosítani az oldal, nem túl nagyot de úgy biztosabban állna az oldal a lábán. Mert igaz a többi dologgal is lehet játszani, de akár egy ilyennel is lehetne. Mindig úgy csinálnám, hogy stabil legyen az egész oldal.

Erre valakinek valami véleménye? Mit szóltok, ehhez az ötlethez? Mert ha azt nézzük, pl refbérlés meg tagság vásárlás helyett ez pl sokat dobna az oldal bevételein és ha ez pl így össze jönne, akkor még pl ha jól megy vele az oldal, tehát jön belőle a pénz, akár lehetne mondjuk pici + is az oldalon pl 3 hetente kisorsolnánk 1-2$-t valamelyik kattolónak. Vagy valami jutalom "falat" is lehetne belőle. Tehát azért ötleteim vannak, csak még nem vagyok mindbe biztos, de ahogy itt adjátok a tanácsokat, egyre biztosabb vagyok a dolgomba.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Én olcsóbbat is tennék 1$ 2000 vagy 3000 akár 4000-t is. felfelé is tennék pár lépcsőt,hogy hátha valaki mégis akar többet áldozni. a különbség hosszban legyen elsősorban ,és azért lehessen beírni egy rövidebb szöveget a kicsiknél is plusz full banner, a magasabbaknál a szövegnek esetleg több sor is lehet plusz kockabanner akár. a hirdetésen a feliratok legyenek nagyok (nem picik),jól olvashatóak,még a kicsiken is. A bannerek jól láthatóak legyenek még a kicsiknél is. Hirdető oldal vagy nem büntetheted ,vagy riaszthatod el a kisebb pénzüeket, hanem csalogatni mindnkit. Sok kicsi,sokra megy. Ők lesznek a stabil hirdetőid. A nagyobb hirdetések legyenek sokkal hoszabbak.
Érdemes rotate4all-ra optimalizált hirdetést létrehozni. Tehát legyen minimum 3 mp és az ára ugyanaz,vagy picit olcsóbb is legyen,mint amennyi belőle rotat4all-on jön belőle. így a tagok támogathatják az oldalt,úgy hogy egy fillérjükbe nem kerül összességében.

A popuppal csínján bánnék. legjobb lenne kezdetben nem alkalmazni ,mert nem túl bizalomegerjesztő.
. mint külső bevétel jó ötlet,de az mennyi bevétel lenne kb?
sztem csak 1 legyen a belépésnél és úgy kéne megoldani,hogy a belépés közben ugorjon elő,miután beírtad a nevet,jelszót- engem idegesít,ha akkor jön,amikor írni akarom ezeket. Mondjuk most az Evo oldalakon van ilyen. Azért erre hívd fel a figyelmet a belépési oldalon angolul,magyarul,hogy ne legyen meglepetés.
De talán még jobb,ha a ptc hirdetési oldalon van,és először erre kéne kattintani amolyan "admin hirdetése",hogy a többi aktiválódjon. Erről lehet egy kis vita :) Én támogatom,de ésszel .

A sorsolás nagyon jó ötlet.
raptor666
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:51
Kapcsolat:

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: raptor666 »

Rendben köszönöm! Folyamatosan jöhet bárki ötlete, szívesen hallgatom a jobbnál jobb ötleteket. Bár még nincs kész az oldal, de folyamatban van. Valószínűleg kb. következő hónap felé indulna egy béta verzióval.
raptor666
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:51
Kapcsolat:

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: raptor666 »

Egyébként idáig amiket tervezek:

Chat, a közösségnek.
Fórum részleg.
Kifizetési bizonylatok.
Automatikus befizetési lehetőség
Később: automatikus kifizetési lehetőség

Amiket nem tervezek:

Fizetős tagság.
Ref bérlési lehetőség.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Jaja nem kell sietni. Ezt a topicot meg lehet hirdetni forgalomcsere oldalakon hátha jönnek még tanáccsal :)

plusz:

Ez egy üzlet,egy bolt,ahol a termék a reklámfajták,de ennél jóval több lehetőség van az admin kezében,hogy tagságot csalogasson,aminek csak a fantázia szab határt. Az emberek pszichéjére kell hatni,amit sztem kevesen aknáznak ki.
Egy jó design,barátságos admin, újszerű kereseti formák,játékok, versenyek,sorsolások,aktivitási bónuszok megannyi lehetőség. Túl kell lépni a csak pénzben gondolkodásról és a felhasználók fejével is kell megközelíteni. Olyan dolgokra lehet rávenni a tagságot pld több pénz elköltésére,vagy több reklám megnézésére egy kis szórakozással, játékosággal,hogy mindeki jól jár. Volt jópár admin,akinek volt fantáziája,de nem értette meg,hogy ez nem elég,mert mégiscsak szeretne pénzt keresni a tag,tehát egy minimális keresethez 2$ vagy nagyobb minimum szintén megöli az egészet és a többi stb,. Perzse...lehet ,hogy pont ez volt a cél, refgyűjtás,aztán szándékos elsorvasztás,ez is egy trükk... erre figyelni kell. Ha valami nagyon elhúzódik,akkor az gyanús...
any
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2017.02.21. 04:24

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: any »

xenosz2 írta:A popuppal csínján bánnék. legjobb lenne kezdetben nem alkalmazni ,mert nem túl bizalomegerjesztő.. mint külső bevétel jó ötlet,de az mennyi bevétel lenne kb? sztem csak 1 legyen a belépésnél és úgy kéne megoldani,hogy a belépés közben ugorjon elő,miután beírtad a nevet,jelszót- engem idegesít,ha akkor jön,amikor írni akarom ezeket. Mondjuk most az Evo oldalakon van ilyen. Azért erre hívd fel a figyelmet a belépési oldalon angolul,magyarul,hogy ne legyen meglepetés.De talán még jobb,ha a ptc hirdetési oldalon van,és először erre kéne kattintani amolyan "admin hirdetése",hogy a többi aktiválódjon. Erről lehet egy kis vita :) Én támogatom,de ésszel .
Én kis számokat produkálok viszont add néma viszonyítási alapot mi lenne ha.. sikerülne magasabb szintre lépni, valami komolyabb dolgot csinálni Azt kell mondjam nem értem hogy mehet tönkre egy olyan oldal ami külső bevételt szerez ilyen módon... Az hogy mennyire zavaró a felhasználók számára az csak attól függ az admin hogy gondolkozik mivel testre lehet szabni meg lehet találni az aranyközéputat. Például csak a háttérben jelenjen meg. vagy lekorlátozni egy IP ről mennyi hirdetés jelenjen meg naponta. Így felhasználóbarát cserébe nincs teljesen kiszolgáltatott helyzetben az oldal van bevétel nem csak a hirdetőkből.
Kép
raptor666
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:51
Kapcsolat:

Re: Érdekelne titeket PTC oldal?

Hozzászólás Szerző: raptor666 »

Nah, mivel régen hallotatok rólam, az azért volt mert leállás volt a fejlesztéssel mert érettségi vizsgán voltam és kellett a tanulás, sikeresen leérettségiztem ! :)

De nem is húzom a szót, lássuk:

Befejezett részek:

Hirdetés vásárlás már meglévő egyenlegből
Hirdetéseknél bannerkép - félkész - még csak én tudok beállítani, de már látható, hogy NINCS kép
Saját hirdetési menü, amiben láthatod a saját hírdetésed, hogy hogy áll! :), ha lejárt, azaz elérte a fizetett látogatást, attól még látod ezen az oldalon.
Itt amit látsz: hírdetésed neve,linkje,mennyit fizettél érte,látogatók, max látogatók,bannerkép


Tervezett részek:

Chat, a közösségnek - 0% kész.
Fórum részleg - 0% kész.
Hirdetéseknél bannerkép - elkezdett, félkész, folyamatban van. 60% kész.
Hirdetési csomagvásárlás - 100% kész.
Kifizetési bizonylatok mutatása - 99% kész, folyamatban.
Kifizetési bizonylatok automatikus beküldése pénzkikéréskor - 0% kész, folyamatban.
Automatikus befizetési lehetőség - hamarosan folyamatban - 0% kész.
Kifizetésnél fizetési processzor választás - hamarosan - 0% kész.
Nyelv váltási lehetőség - 0% kész.
Automatikus kifizetési lehetőség - 0% kész.


Teszt fiók nektek, ha szétnéznétek: felh: teszter jelszó: teszter

Edit: Kifizetések menüpont, hogy legyen? Akik kikérték, azokat már rögtön kiírja és státusznál folyamatban-t írjon és majd sikeres-t vagy, csak a sikeres kifizetéseket írassam ki? :)

Edit2:

Paymentproof így néz ki: http://tesztweb.pgaming.hu/site/paymentproof.php
Majd bárki láthatja, most lettem vele eddig kész, de már elfáradtam 2:05 van, go pihenés :) szóval még gomb nincs betéve hozzá.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég