Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Észrevételek, vélemények, javaslatok az oldalra és a fórumra.
Avatar
FRU5T
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1112
Csatlakozott: 2011.12.16. 13:56
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: FRU5T »

ferikekingus írta:Egy kis fordulópont!
Szeretnék bocsánatot kérni Nadintol a támadásért.
Viszont szeretnék választ kapni winclix topicom nyomtalan eltünése ügyébe. Igaz nem nagyon számit már de rossz érzés.
Egy észre vétel: a scam ellenörzuö oldal amit ajánlotak egy két oldalt nem ismer :oops: ilyenkor mit tegyünk?
Ha nem ismeri, az azt jelenti, hogy nem adott meg nyilvános adatokat róla senki, ergo titkolózik az admin. Persze ez lehet szimpla figyelmetlenség, vagy tévedés is.
További kérdéseket PÜ -ben megdumáljuk, ne offoljuk a topicot :)
Avatar
doqxstudio
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1632
Csatlakozott: 2013.04.25. 17:06
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: doqxstudio »

úgy látom, ezen a vitán túl vagyunk, de azért megosztom mindenkivel. h én nem tapasztaltam nadint részéről elfogultságot semmilyen irányba.

azt gondolom, h mindent meg kell tennünk azért, h sokan olvassák ezt a fórumot, ezért célszerű a tapasztaltabb felhasználók és moderátorok részéről a
- következetesség
- udvariasság
- rugalmasság
Kép
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Ebben teljességgel egyetértek doqxstudio-val. Az üzlet az üzlet,amiben semmi keresnivalója nincs az érzelmeknek,annál inkább a racionalitásnak.
Avatar
doqxstudio
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1632
Csatlakozott: 2013.04.25. 17:06
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: doqxstudio »

még az jutott eszembe, hogy valamilyen jól megtalálható részen közzé lehetne tenni a ScamDetector online pénzkereseti kisokosának magyarítását, amit megspékeltem pár saját gondolattal, íme:

Online pénzkereseti kisokos (forrás: ScamDetector)
- Ne álmodozz!
- Senkinek ne add ki a jelszavad!
- Használj különböző jelszavakat minden programhoz, e-mail címhez, Payza, Paypal számlához, stb!
- Senkinek nincs joga ahhoz, hogy megtudja a jelszavad (PTC, e-mail, bankszámla, stb.!) Csak Neked kell tudni a jelszavaidat!
- Használj jelszógenerátort, hogy erős jelszavaid legyenek!
- Ne használj Proxy kapcsolatot, vagy osztott hálózatot, hogy belépj és klikkelj! Sok oldal nem fogadja el az ilyen internet kapcsolatot.
- Ha lehet, használj saját számítógépet hogy regisztrálj és belépj!
- Az oldalak 99%-a SCAM (csaló). Ne regisztrálj minden nap, ahogy meglátsz egy új programot!
- Mielőtt regisztrálsz egy programra, látogasd meg a fórumát!
- Egy olyan oldal, amelyiknek nincs fóruma, valószínűleg nem fog fizetni.
- Standard (free) tagnak senki nem fizet többet, mint $0,02/e-mail vagy klikk.
- $100-10,000 kifizetés csak álom!
- Bánj óvatosan a pénzeddel! Ne fizess nagyobb tagságért, ha az adott oldalnak nincs jó híre!
- 10 év előfizetés (10 years subscription) – nem garantálja semmi, hogy egy oldal online lesz 10 évig, sőt úgy látom, a legtöbb oldal 6 hónapot sem ér meg. Legyél óvatos, melyiket választod, amikor befektetsz!
- Egy valódi kifizetési bizonylat csak egy sima képernyőkép a banki tranzakcióról. Az oldal által nyújtott bizonylat nem elfogadható!
- Az online munka és befektetés minden formája kockázatot hordoz magában. Ugyanis ezekben az esetekben sosem ismered annak a cégnek, vagy oldalnak a tulajdonosait, ahol dolgozni kezdesz, vagy ahová a pénzed befekteted, és nem lehetsz benne biztos, hogy valóban azt a tevékenységet végzik, mint amit mondanak, emiatt mindig több programban vegyél részt, mert így csökkented a bukás esélyét!
- 20-25 program elég.
- Olvass fórumokat, ahol online pénzkeresetről van szó!
- Az internet tele van csalókkal. Legyél észnél!
- Az online befektetések esetén különösen magas a kockázat. Mindig gondosan mérlegeld befektetési céljaidat, tapasztalataidat és kockázatvállalási hajlandóságodat. Soha ne fektess be olyan pénzt, amit nem engedhetsz meg magadnak, hogy elveszítsd! Soha ne fektess be kölcsön pénzből vagy hitelből!
- Ha van aki mutassa az utat, gyorsabban haladsz, ezért keress mentort!
Kép
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

sztem minden hasznos infó jól jön,többek közt ez is,bár azért én csiszolnék rajta némileg. az,hogy ki hány programot használ egyrészt függ a stratégiájától,másrészt,hogy mennyi időt tud szánni erre,tehát ezt nem lehet megszabni számokban
- 20-25 program elég. én 90-100 oldalt használok,mert van időm és ezzel védem ki a sok scamből adódó nemfizetést.
Ne regisztrálj minden nap, ahogy meglátsz egy új programot! ebben van igazság,de elég,ha egy oldalt átnézünk regisztráció előtt,ha több igéretes oldal jön ki,akkor miért ne regisztráljak mindegyikre?
- Egy valódi kifizetési bizonylat csak egy sima képernyőkép a banki tranzakcióról. Az oldal által nyújtott bizonylat nem elfogadható! Ezeket én bevallom nem tudom értelmezni ,másrészt ez egy hosszabb magyarázatot kíván ,nem lehet két mondatban leírni mire kell figyelni.
javaslatom :
- Ne regisztrálj olyan oldalra lehetőleg amely nem legális scriptet használ. Az ilyen oldalak hamarabb szünnek meg és eleve csalási céllal jönnek létre.
- Ha van aki mutassa az utat, gyorsabban haladsz, ezért keress mentort! ez nincs is benne az eredeti listában:) de amúgy egyetértek,azzal a kiegészítéssel,hogy nem egy emberre érdemes hallgatni,hanem többre. Ha egy emberre hagyatkozol fennáll a veszélye,hogy úgy táncolsz,ahogy ő fütyül és az ő érdekei szerint fogsz cselekedni. Hallgass a tapasztaltabbakra,de legyen önálló gondolatod is. A csalók pont azt használják ki,hogy kritkátlanul hallgatnak rájuk. Sajnos az ilyen diktátor hajlamú emberek rengeteg kárt okoznak. Én az erőt inkább a közösségben látom, a nyílvánosságban és nem elzárt csoportokban,ahol egy-két ember irányítja a birkákat :) Minél inkább napvilágot látnak az információk annál jobb és annál kisebb területe van a csalóknak. Lásd visszatérő adminok,akik többször megetetik a "népet"....

Még egy javaslat:
- Egy oldal megbízhatósága az Adminon múlik. Egy jó admin nem titkolózik a kilétét illetően és minden az oldalt érintő dolgot,változást megoszt a tagokkal,válaszol a kérdésekre. Ha túl keveset beszél az nem jó jel. Azt jelentheti,hogy titkolja a valós szándékait. Egy nem kiismerhető admin kockázatot jelent. Próbáld megismerni,ahogy bárkit az életben és ez alapján ítéld meg. Amelyik admin trükközik az később a nagyobb csalásokra is képes.
Avatar
doqxstudio
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1632
Csatlakozott: 2013.04.25. 17:06
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: doqxstudio »

xenosz2 írta:- 20-25 program elég. én 90-100 oldalt használok,mert van időm és ezzel védem ki a sok scamből adódó nemfizetést.
helyette: ELEINTE 20-25 program elég. :)
Ne regisztrálj minden nap, ahogy meglátsz egy új programot! ebben van igazság,de elég,ha egy oldalt átnézünk regisztráció előtt,ha több igéretes oldal jön ki,akkor miért ne regisztráljak mindegyikre?
és ne hasogass szőrszálat! :D
- Egy valódi kifizetési bizonylat csak egy sima képernyőkép a banki tranzakcióról. Az oldal által nyújtott bizonylat nem elfogadható! Ezeket én bevallom nem tudom értelmezni ,másrészt ez egy hosszabb magyarázatot kíván ,nem lehet két mondatban leírni mire kell figyelni.
javaslatom :
- Ne regisztrálj olyan oldalra lehetőleg amely nem legális scriptet használ. Az ilyen oldalak hamarabb szünnek meg és eleve csalási céllal jönnek létre.
a kezdő azt még kevésbé tudja, mi az a szkript, de még mindig előfordulnak saját kifizetési listával nyomuló oldalak.
- Ha van aki mutassa az utat, gyorsabban haladsz, ezért keress mentort! ez nincs is benne az eredeti listában:) de amúgy egyetértek,azzal a kiegészítéssel,hogy nem egy emberre érdemes hallgatni,hanem többre. Ha egy emberre hagyatkozol fennáll a veszélye,hogy úgy táncolsz,ahogy ő fütyül és az ő érdekei szerint fogsz cselekedni. Hallgass a tapasztaltabbakra,de legyen önálló gondolatod is. A csalók pont azt használják ki,hogy kritkátlanul hallgatnak rájuk. Sajnos az ilyen diktátor hajlamú emberek rengeteg kárt okoznak. Én az erőt inkább a közösségben látom, a nyílvánosságban és nem elzárt csoportokban,ahol egy-két ember irányítja a birkákat :) Minél inkább napvilágot látnak az információk annál jobb és annál kisebb területe van a csalóknak. Lásd visszatérő adminok,akik többször megetetik a "népet"....
írtam, h vannak saját gondolataim! :)
egy mentor elég, de a jó mentor azt fogja tanítani, h tájékozódj és alakítsd ki a saját márkádat!
Még egy javaslat:
- Egy oldal megbízhatósága az Adminon múlik. Egy jó admin nem titkolózik a kilétét illetően és minden az oldalt érintő dolgot,változást megoszt a tagokkal,válaszol a kérdésekre. Ha túl keveset beszél az nem jó jel. Azt jelentheti,hogy titkolja a valós szándékait. Egy nem kiismerhető admin kockázatot jelent. Próbáld megismerni,ahogy bárkit az életben és ez alapján ítéld meg. Amelyik admin trükközik az később a nagyobb csalásokra is képes.
bele lehet tenni, de sajnos ugye sosem lehet, tudni, h ki hazudik és ki nem... :P
Kép
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

helyette: ELEINTE 20-25 program elég. :) . A Scamdetector azt írja ,hogy elég lehet ennyi,DE NINCS SZABÁLY erre. Ha átveszed a listát,akkor betű szerint,és ha hozzáteszel vagy elveszel,akkor azt jelezd,hogy ez eltér attól. De ahogy a SD is írja erre nem lehet szabály. Én kb 10 oldallal indultam,de rögtön utána felmentem 70-80 ra ,aztán ezt már nem tudtam kezelni és visszavettem 40-50 és most nemrég úgy alakult,hogy ki tudtam alakítani egy rendszert,ahol 90-100 oldalam van és nem megy rá az egész napom sem elvileg,csak a fél :lol:
A lényeg,hogy ez attól függ ki mennyi időt szán erre ,mi a startégiája. Valaki minden oldalt kielemez és csak az igéretes oldalakat futtatja ott vesz tagságot szerez rá feket stb. Másik startégia regisztrálj minden oldalra és csak fizet azok közül valamennyi. És ezeknek az ötvözetei...
Ne regisztrálj minden nap, ahogy meglátsz egy új programot! ebben van igazság,de elég,ha egy oldalt átnézünk regisztráció előtt,ha több igéretes oldal jön ki,akkor miért ne regisztráljak mindegyikre?
és ne hasogass szőrszálat! :D
Nem teszem. Egyébként a ScamDetector könnyen beszél,mert már van millió refje a megbízhatóbb oldalakra,nincs szüksége erre,amit mondok. Viszont akinek nincs sok refje,annak a bevételt be kell hoznia és azt a legtöbb oldallal lehet legjobban + refback oldalak használata pld. és ahogy mondtam az is egy stratégia,hogy mindent felveszel,ami kicsi esélye is van,hogy fizethet (legalább egyszer :D )
- Egy valódi kifizetési bizonylat csak egy sima képernyőkép a banki tranzakcióról. Az oldal által nyújtott bizonylat nem elfogadható! Ezeket én bevallom nem tudom értelmezni ,másrészt ez egy hosszabb magyarázatot kíván ,nem lehet két mondatban leírni mire kell figyelni.
javaslatom :
- Ne regisztrálj olyan oldalra lehetőleg amely nem legális scriptet használ. Az ilyen oldalak hamarabb szünnek meg és eleve csalási céllal jönnek létre.
a kezdő azt még kevésbé tudja, mi az a szkript, de még mindig előfordulnak saját kifizetési listával nyomuló oldalak.
Megnéztem mit ír SD. A félreértés a fordításodban van,ezért nem értettem egészen. Csak az a valódi kifizetési bizonylat,amit egy képernyőmentéssel készítettek a banki tranzakcióról,az olyan képernyőmentés,amit a fehasználó adott PTC oldalon található accountjából készítettek "tarthatatlan" ezt a szóhasználatot alkalmazza,de sztem jobb szó erre az elfogadhatatlan. Igen,buxhost oldalakon szokás ez,akár felhasználói,akér admin oldalról ezt feltölteni.

- Ha van aki mutassa az utat, gyorsabban haladsz, ezért keress mentort! ez nincs is benne az eredeti listában:) de amúgy egyetértek,azzal a kiegészítéssel,hogy nem egy emberre érdemes hallgatni,hanem többre.....
írtam, h vannak saját gondolataim! :)
egy mentor elég, de a jó mentor azt fogja tanítani, h tájékozódj és alakítsd ki a saját márkádat!
igen,minél több forrásból. ezért jó,ha az infók,inkább napvilágra kerülnek,mint nem. ;-)) bár ahogy ézslelem sokan nem nagyon bírják a kritikát a PTC iparban,hanem inkább irányítani akarnak.
Még egy javaslat:
- Egy oldal megbízhatósága az Adminon múlik. Egy jó admin nem titkolózik a kilétét illetően és minden az oldalt érintő dolgot,változást megoszt a tagokkal,válaszol a kérdésekre. Ha túl keveset beszél az nem jó jel. Azt jelentheti,hogy titkolja a valós szándékait. Egy nem kiismerhető admin kockázatot jelent. Próbáld megismerni,ahogy bárkit az életben és ez alapján ítéld meg. Amelyik admin trükközik az később a nagyobb csalásokra is képes.
bele lehet tenni, de sajnos ugye sosem lehet, tudni, h ki hazudik és ki nem... :P
[/quote]
Ez abszolút így van,de ahogy az életben sem tudod eldönteni,hogy ki hazudik és ki nem ,illetve ahogy a "valóságban" úgy a neten is olyan jelekre hagyatkozol,amikből megpróbálhatod kiszűrni,hogy ki közeledik hátsó szándékkal. Ezért írtam,hogy figyelj úgy,mint az életben valakire. Ha valaki nem kommunikál az már eleve gyanús,illetve kockázatos. ha valaki kommunikál,abból már több infót ki lehet szedni (nem feltétlenül azt,amit mond,hanem,ahogy mondja) pld lekezelő,vagy gyerekes stb. neten is úgyanúgy megvannak a stílisjegyek,amik megkülönböztetnek egy komolyab és egy megbízhatatlanabb embert. Amit mond,ahogy mondja,ahogy cselekszik,vagy épp az hogy nem mond semmit. Akinek van antennája az kiszúr(hat)ja :) Mondjuk manapság eléggé elterjedt a tisztelet hiánya, az önzés, a másik átverése,így sajnos kicsit elfogadottabbá vált ez,könnyen átsiklunk felette... holott ez nem vezet sehova,inkább szegényebbek leszünk tőle (főleg érzelmileg),hiába lesz pillanatanyi hozadéka materiálisan.

Elnézést a nagyobb terjedelmért.
gkalman2004
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2013.09.09. 19:28
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: gkalman2004 »

És mindenki tanulhat saját hibáiból is.

Hasznos például a malwarebyte amelyik ingyenes de a virusos oldalakat es a java gondokat kilabdázza a gépetekből
közbelép szörf közben és oldal látogatások között.
Ilyen egyszerü dolgok is megoldhatják a jelszavak védelmét, meg persze ha nem mondjátok tovább mindenkinek.

90-100 oldal nekem kicsit sok talán 10 oldal és egyáltalán nem "PTC" oldal elég nekem és váltogatom sorjában mikor kiesik eggyik vagy másik a kegyemből...

Hány orát veszitesz igy mikor lehetne szó egy jó sörről a barátokkal ehelyett vagy esetleg barátnők-kel..
Egészséges életmodról inkább mondjatok le teljesen ...nem éri meg ....inkább a számitógép ... :?

Mennyi időbe kerülhet 90-100 program használata ?
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Szia gkalman. Örülök,hogy hozászóltál. Köszi a malwrbyteot megnézem. A többi kérdésedre is reagálok,de nem itt.

Viszont én továbbra is hasznosnak találnám egy olyan topic,vagy rész létrehozását,ahol új/ismeretlen oldalakat hozhatnánk,anélkül,hogy ott reflinket elhelyeznénk,figyelemfelkeltés céljából. Ennek részleteinek kidolgozását azonban meg kell tenni. A hozadéka az lenne,hogy gyakorlatilag minden oldal megtalálható lenne az oldalon,ráadásul a legfrissebbek is. Mindenkinek jó lenne. új oldal figyelőként is működne egyrészt,másrészt a reflnkes topiknyitást is segíthetné. Vagy pld ha van egy hír az oldallal kapcsolatban,de annak nincs topikja ne kelljen nyitni külön hozzá.
Avatar
FRU5T
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1112
Csatlakozott: 2011.12.16. 13:56
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: FRU5T »

xenosz2 írta:Szia gkalman. Örülök,hogy hozászóltál. Köszi a malwrbyteot megnézem. A többi kérdésedre is reagálok,de nem itt.

Viszont én továbbra is hasznosnak találnám egy olyan topic,vagy rész létrehozását,ahol új/ismeretlen oldalakat hozhatnánk,anélkül,hogy ott reflinket elhelyeznénk,figyelemfelkeltés céljából. Ennek részleteinek kidolgozását azonban meg kell tenni. A hozadéka az lenne,hogy gyakorlatilag minden oldal megtalálható lenne az oldalon,ráadásul a legfrissebbek is. Mindenkinek jó lenne. új oldal figyelőként is működne egyrészt,másrészt a reflnkes topiknyitást is segíthetné. Vagy pld ha van egy hír az oldallal kapcsolatban,de annak nincs topikja ne kelljen nyitni külön hozzá.
Ezzel nem értek egyet.
Szerintem a jelenlegi rendszerrel gond nincs,
Ha feltesz valaki egy oldalt, fárad vele annyit, hogy bemutassa, összegyűjtögesse és összeírja a fontos infókat (ugye reflink nélkül), te néhány nappal később reflinkkel ugyanazt felrakod, így learatva a babérokat.
Nincs értelme mindent duplázni.
Új oldalt továbbra is csak alapos bemutatással.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Pedig számos előnye lenne.
Előljáróban annyit,hogy ebbe a topicba,vagy külön részbe nem lenne kötelező részeletes leírás,elég lenne egy non-reflink és pár olyan adat,amit kívülről lehet tudni.(megbeszélés tárgya) Aki keresésben jó az közzéteszi,aki a topicgyártásban az meg örül,hogy tudomást szerez róla. Egymást kiegészítve.
Miért fontos? Most vannak szépen kivitelezett topikok ebben igazad van,viszont egy új oldal minél előbb már indulás napján meg van hírdetve szignifikánsan nagyobb az esélye,hogy refjeid legyenek rá.
Tehát van aki oldalkutatsában jó és van,aki gyártásban. Ez nem duplázás. Mivel ha valaki összegyűjtögeti az infókat az úgyis fog neki topikot nyitni,ha már fáradt vele.ha meg nem,akkor ezzel felkínálja másnak a babérokat.
Miért tenné? Egy user nem fog túl sok topikot futtatni mivel azt kezelni is kell,viszont ad esélyt másoknak és ezzel neki is jó lesz,ha lesz egy topik megtárgyalni az oldalt.
Most mi van? Van jópár oldal,aminek nincs topikja,így ha van egy hír azt nem lehet idehozni,csak akkor ha csinálsz neki egy topikot. Mi történik? Az infó nem lesz megosztva. Esetleg lehete egy hír topikot is létrehozni,ahol ezeket oda be lehetne etnni reflink nélkül.

A mostani rednszer is jó ez mindössze kiegészítené tágabbá tenné a lehetőségeket.

Hátrányok: Ha valaki folyamatosan elviszi a témákat,állandóan a Fórumot lesve. A napi 1 topic szabály ezt kivédi elvileg. De ahogy írtam is,egy igéretes témát úgyis meg fog csinálni az aki hozná,ha nem,akkor meg rá lennének kényszerítve a többiek,hogy figyeljék azt a részt. Pld értesítés bekapcsolása révén. Mondjuk...ahogy tapasztaltam én azt hiszem a topik bevezetésével nem történne semmi változás a Fórumon. De lenne egy hely,ahol a legfrissebb/ismeretlen oldalak lennének megtalálhatóak. Az már a hozzáértőkön műlik,hogy kiválogassák ezekből az érdemeset.

Természetesen csak ötlet. ha itt nem valósul meg lesz máshol:)
nadint
Támogató
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2011.04.08. 03:38
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: nadint »

Tisztelt regisztrált tagjaink!

A Netbiznisz Fórum a kicsivel több mint egy évvel ezelőtt végrehajtott gyökeres átalakítása a szabályok egyértelműsítése óta rendben működik.
Természetesen voltak és vannak is újonnan felmerülő kérdések előre nem látott jelenségek, melyek kezelést igényelnek.
Voltak, vannak és ezután is lesznek szabálytalankodók, részben a szabályok megismerésének hiányából, szándékosságból és puszta figyelmetlenségből adódóan is.

Amiért most szót emelek az egy néhány tagunk általam már egyértelműen szándékosnak nevezhető magatartása, melyet tovább nem hagyhatok válasz nélkül nyilvánosan sem.

A PTC szekcióban létezik egy topik, melyben a Fórumon topikkal rendelkező oldalaktól kapott kifizetések bizonylatait van lehetőség a posztoló reflinkje és néhány ajánló szó kíséretében bemutatni.

viewtopic.php?f=71&t=3831

Az elmúlt időben rábukkantam több esetben olyan oldalaktól kapott kifizetések bizonylataira, melyek nálunk nem találhatók meg, nincs topikjuk.

Érdekes módon az egyik ilyen posztoló olyan tag, aki a szabályok legszigorúbbra szabása mellett kardoskodott és az új oldalak legteljesebb bemutatását javasolta.
Azzal, hogy a kifizetési bizonylat mellé kiírta a legfontosabb egy-két jellemzőt és természetesen mellékelte a reflinkjét is az oldalról kvázi egy kis fű alatti topikot igyekezett becsempészni a jelzett helyen.
Másik tagunk szemfülességére jellemző módon az adott oldaltól neki küldött bizonylatot ő is feltöltötte nyilvánvalóan azért, mert ha lehet a másiknak, akkor lehet neki is.
/Csak zárójelben jegyzem meg, hogy egy harmadik tagunk a feltöltött bizonylata mellé az érintett oldal leírását is tartalmazó saját weboldalának linkjét mellékelte.
Az ezt a cselekedetét kifogásoló privát üzenetemet nyilvánossá tette és személyeskedéssel és részrehajlással vádolt meg.
Biztosan neki van igaza !? /

Amikor ezt felfedeztem mindkettőjüknek azonos tartalmú üzenetben jeleztem rosszallásomat és a bizonylataikat töröltem.
Egyikük vitatta jogosságát mindannak, amit tettem.
A másik érintett azóta csak szabálytalanul kivitelezett topikokkal vétette észre magát, melyeket minden alkalommal törölnöm kellett, a legutóbbit az elmúlt napokban.

Az elsőként vázolt eset újra megismétlődött, ugyanazokkal a szereplőkkel.

Nem kívánom megnevezni őket, mert magukra ismernek, az az üzenetem van számukra, hogy lehet folytatni ezt a trükközést, ha eldöntötték, hogy el kívánják hagyni a Fórumot.

Ez a példa arra is rávilágít, hogy aki moderátorként igyekszik megfelelni mindannak, amit vállalt
fel kell készülnie nemcsak a személyét és ténykedését érintő támadásokra, hanem a szabályok kijátszóira is.

Azért, hogy a moderátorok a legkevésbé kritizálható módon végezhessék munkájukat arra kérek minden, a szabályokat tiszteletben tartó tagunkat, hogy ha rendellenességet tapasztalnak éljenek a jelentés lehetőségével, hívják fel a figyelmünket a kifogásolható megnyilvánulásokra.

El kell mondanom, hogy az új Fórum Szabályzat életbelépését követő időben nagyon sok volt a figyelem felhívó jelentés.
Merem megkockáztatni a kijelentést, hogy a jelentések számának szinte nullára zsugorodása az én állandó odafigyelésem következménye volt.
Természetesen senki sem tévedhetetlen, a figyelem lazulhat, ezért a kontroll, a segítség mindenkor jól jön és köszönet jár érte.
Mindenkinek, aki eddig segítette a munkámat köszönetemet fejezem ki.

Ha a tagság többségének bizalmát sikerült elnyernem, szolgálataimat továbbra is felajánlom a közös siker reményében.
Bár törekszem rá, de mindenki ízlésének nem tudok megfelelni.

Mindenkit üdvözöl:

nadint
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Üdv moderátor úr!

Az én véleményem röviden,ami az ars poetica-mnak is tekinthetó,hogy mindig meg kell újjulni és a helyzethez alkalmazkodva új ötleteket kell kipróbálni. Ami nem válik be azt nem kell erőltetni és más dolgokat kell kipróbálni helyette. Ez a fejlődés kulcsa. A merev gondolkodás nem vezet sikerre (A követkzetesség más dolog)
Szóval,ha valamit meg akarunk ítélni ,akkor érdemes belegondolni,hogy mi miért történik úgy ahogy ,és ki miért cselekszik valamit,amit elsőre nem értünk.
Tisztában vagyok vele,hogy a mi kis Közép-kelet európai országunkban nincs termékeny talaja az önálló gondolkodásnak,de nálunk fejlettebb és ezáltal hozzánk képest előrébb tartó részeinek a világon ez a mentalitás viszi előre a társadalmat, a gazdaságot,egyáltalán jobb élni egy országban,ahol nem az a kérdés,hogy ki csinálja,hanem az,hogy mit csinál? Remélem ez érthető.
Szóval látszólag eléggé elkanyarodtam a témától és első ránézésre teljesen feleslegesen írogattam,de szerintem ez az alapja egy sikeres országnak,népnek és nem újjal mutogatni,hogy bezzeg nekik voltak gyarmataik,meg nem volt náluk kommunizmus stb marhaságok.
Munka,kreativitás,fejlődésképesség,és nem mutyi,ügyeskedés,meg sírás-rívás,hogy mi nem jó:)) Kritikai hozzáállás nélkül elposványosodik a gondolkodásunk.
Némelyeknek zagyvaságnak tetszik,amit írtam,de talán vannak,akik értik:)

Sikerekben gazdag üzleteket kívánok mindenkinek.

ui: A fentiek tekintetében egyáltalán nem értem,hogy miért baj,ha a kifizetési részlegben olyan bizonylatok jelennek meg,amely oldalnak nincs topikja? Ki szenved kárt ezzel? Sztem senki.
Avatar
FRU5T
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1112
Csatlakozott: 2011.12.16. 13:56
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: FRU5T »

Kezdeményeztem, és Admin létre is hozta a PTC részlegben a Problémás oldalak szekciót. Ide minden oldal, aminél bármilyen kisebb gond jelentkezik, rögtön bekerülhet, néhány napos türelmi idővel. Innen kerülnek a problémás oldalak néhány nap után vagy a Csalók közé, vagy vissza az aktívak közé. Természetesen kell idő mire ez is kiforrja magát.
Ezt azért tartom jónak, mert megkönnyíti egyrészt a moderátori munkát, elősegíti, hogy ne maradjon feledésbe egy problémás oldal. Ezeket mindennap ellenőrizzük, és sorban "válogatjuk szét".

Példa: Jelzi valaki, hogy az oldal 2 napja nem fizetett, holott addig rendszeres volt: Gyakran van, hogy adunk még neki időt, viszont az Aktív topikokra jobban figyelünk, ezért ha ahhoz a topikhoz nem érkezik több hozzászólás esetleg 1 hónap után sem, akkor az az esetlegesen csaló oldal az aktívak közt marad 1 hónapig. Ebből van jelenleg (az elfelejtett oldalakból) nagyon sok, 20 oldalnyi minimum.

Másrészt a felhasználók is jobban átlátják, melyek azok az oldalak, amiknél probléma jelent meg.

Köszönöm az Admin közreműködését. :good:
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Már megint törölve lett egy csomó bejegyzésem. Ez volt az utolsó napom itt a fórumon. Sziasztok.
Avatar
FRU5T
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1112
Csatlakozott: 2011.12.16. 13:56
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: FRU5T »

xenosz2 írta:Már megint törölve lett egy csomó bejegyzésem. Ez volt az utolsó napom itt a fórumon. Sziasztok.
Nem tudom, hogy ezügyben esetleg PÜ -ben történt előrelépés, de nem hiszem, hogy jól van az úgy, ha egy ilyen tagot, mint xenosz (4416 hsz, amik nem a semmiről szólnak!!!), csak úgy elengedünk.

Szerintem... :innocent:
harmonia
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2014.02.01. 20:47
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: harmonia »

FRU5T írta:
xenosz2 írta:Már megint törölve lett egy csomó bejegyzésem. Ez volt az utolsó napom itt a fórumon. Sziasztok.
Nem tudom, hogy ezügyben esetleg PÜ -ben történt előrelépés, de nem hiszem, hogy jól van az úgy, ha egy ilyen tagot, mint xenosz (4416 hsz, amik nem a semmiről szólnak!!!), csak úgy elengedünk.

Szerintem... :innocent:
Egyetértek!

Ennek a topiknak ez a címe: "Hogyan tegyük jobbá a fórumot?"

Nos én úgy gondolom, hogy úgy semmiképpen sem lehet jobbá tenni, ha egy ilyen értékes tagot mint "xenosz2" hagyunk csak úgy elmenni! :angry: :argue:

Ezt a lépést valahogy sürgősen orvosolni kéne, mert személy szerint nekem sem tetszik ami mostanában ezen a fórumon történik! :?
Avatar
Admin
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1994
Csatlakozott: 2010.07.02. 09:50
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: Admin »

A fórumon történtek miatt a mai naptól ideiglenesen megszüntettem az összes moderátor számára a törlési opciót. A továbbiakban tőlem lehet kérni PÜ-ben, email-ben vagy a jelentés gombra kattintva az adott hozzáaszólás törlését és én fogom eldönteni a hozzászólás sorsát.
Neobux - Alap No.1. pénzgyűjtő PTC oldal
Rotate4all - Alap No.1. pénzgyűjtő PTP oldal
Scarlet-Clicks - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam
GPTPlanet - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam testvéroldala
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

Ez egy jó döntés! :good:
xenosz 10 perccel ezelőtti hozzászólása is törölve lett innen, elég gyorsan
End of the story
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

kavics13 írta:Ez egy jó döntés! :good:
xenosz 10 perccel ezelőtti hozzászólása is törölve lett innen, elég gyorsan

igen.. kétszer lett törölve hozzászólásom az előző percekben is . Mivel mindenkinek tudnia kell,hogy mi történt ezért bemáosolom. ne merűljön feledésbe. Én ezzel befejeztem és tudomásul vettem az Admin döntését.

Ez:
Köszi harmonia , Fru5t!

Nem gondolnám,hogy rólam kéne szóljon ez a történet. Valójában sokak szemét szúrja szerintem,hogy következmények nélkül lehet rombolni a fórumon. Amíg a "törlés" gomb illetéktelen személy kezében van,addig senki sincs biztonságban.

Még egyszer leírom. Szeptember 20-ig visszamenőleg minden kifizetési bizonylatom törőlve lett. 10-20-30 darab talán már pontosan nem tudom. Közte volt szabálysértő,de a többség nem olyan volt. Nincs rá magyarázat.
harmonia
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2014.02.01. 20:47
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: harmonia »

Admin írta:A fórumon történtek miatt a mai naptól ideiglenesen megszüntettem az összes moderátor számára a törlési opciót. A továbbiakban tőlem lehet kérni PÜ-ben, email-ben vagy a jelentés gombra kattintva az adott hozzáaszólás törlését és én fogom eldönteni a hozzászólás sorsát.
Köszönjük Admin! Ez helyes döntés volt! :)

További szép estét mindenkinek!
nadint
Támogató
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2011.04.08. 03:38
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: nadint »

És egy ilyen kaliberű embernél hány szabálytalan posztolás a megengedhető limit a Fórum Szabályzat szerint?

Mondjuk naponta, hetente, vagy havonta?
Avatar
Admin
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1994
Csatlakozott: 2010.07.02. 09:50
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: Admin »

Valójában a Fizető oldalak! Csak is kifizetéseknek! Offolás TILOS! téma miatt robbant ki a vita, ezért a témát lezártam. Minden topiknak van gazdája, ha mások esetleg kifizetést kapnak, azt megoszthatják az adott PTC topikjában reflink nélkül.
Neobux - Alap No.1. pénzgyűjtő PTC oldal
Rotate4all - Alap No.1. pénzgyűjtő PTP oldal
Scarlet-Clicks - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam
GPTPlanet - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam testvéroldala
nadint
Támogató
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2011.04.08. 03:38
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: nadint »

Vagyok bátor emlékeztetni erre az írásomra:
nadint írta:Tisztelt regisztrált tagjaink!

A Netbiznisz Fórum a kicsivel több mint egy évvel ezelőtt végrehajtott gyökeres átalakítása a szabályok egyértelműsítése óta rendben működik.
Természetesen voltak és vannak is újonnan felmerülő kérdések előre nem látott jelenségek, melyek kezelést igényelnek.
Voltak, vannak és ezután is lesznek szabálytalankodók, részben a szabályok megismerésének hiányából, szándékosságból és puszta figyelmetlenségből adódóan is.

Amiért most szót emelek az egy néhány tagunk általam már egyértelműen szándékosnak nevezhető magatartása, melyet tovább nem hagyhatok válasz nélkül nyilvánosan sem.

A PTC szekcióban létezik egy topik, melyben a Fórumon topikkal rendelkező oldalaktól kapott kifizetések bizonylatait van lehetőség a posztoló reflinkje és néhány ajánló szó kíséretében bemutatni.

viewtopic.php?f=71&t=3831

Az elmúlt időben rábukkantam több esetben olyan oldalaktól kapott kifizetések bizonylataira, melyek nálunk nem találhatók meg, nincs topikjuk.

Érdekes módon az egyik ilyen posztoló olyan tag, aki a szabályok legszigorúbbra szabása mellett kardoskodott és az új oldalak legteljesebb bemutatását javasolta.
Azzal, hogy a kifizetési bizonylat mellé kiírta a legfontosabb egy-két jellemzőt és természetesen mellékelte a reflinkjét is az oldalról kvázi egy kis fű alatti topikot igyekezett becsempészni a jelzett helyen.
Másik tagunk szemfülességére jellemző módon az adott oldaltól neki küldött bizonylatot ő is feltöltötte nyilvánvalóan azért, mert ha lehet a másiknak, akkor lehet neki is.
/Csak zárójelben jegyzem meg, hogy egy harmadik tagunk a feltöltött bizonylata mellé az érintett oldal leírását is tartalmazó saját weboldalának linkjét mellékelte.
Az ezt a cselekedetét kifogásoló privát üzenetemet nyilvánossá tette és személyeskedéssel és részrehajlással vádolt meg.
Biztosan neki van igaza !? /

Amikor ezt felfedeztem mindkettőjüknek azonos tartalmú üzenetben jeleztem rosszallásomat és a bizonylataikat töröltem.
Egyikük vitatta jogosságát mindannak, amit tettem.
A másik érintett azóta csak szabálytalanul kivitelezett topikokkal vétette észre magát, melyeket minden alkalommal törölnöm kellett, a legutóbbit az elmúlt napokban.

Az elsőként vázolt eset újra megismétlődött, ugyanazokkal a szereplőkkel.

Nem kívánom megnevezni őket, mert magukra ismernek, az az üzenetem van számukra, hogy lehet folytatni ezt a trükközést, ha eldöntötték, hogy el kívánják hagyni a Fórumot.

Ez a példa arra is rávilágít, hogy aki moderátorként igyekszik megfelelni mindannak, amit vállalt
fel kell készülnie nemcsak a személyét és ténykedését érintő támadásokra, hanem a szabályok kijátszóira is.

Azért, hogy a moderátorok a legkevésbé kritizálható módon végezhessék munkájukat arra kérek minden, a szabályokat tiszteletben tartó tagunkat, hogy ha rendellenességet tapasztalnak éljenek a jelentés lehetőségével, hívják fel a figyelmünket a kifogásolható megnyilvánulásokra.

El kell mondanom, hogy az új Fórum Szabályzat életbelépését követő időben nagyon sok volt a figyelem felhívó jelentés.
Merem megkockáztatni a kijelentést, hogy a jelentések számának szinte nullára zsugorodása az én állandó odafigyelésem következménye volt.
Természetesen senki sem tévedhetetlen, a figyelem lazulhat, ezért a kontroll, a segítség mindenkor jól jön és köszönet jár érte.
Mindenkinek, aki eddig segítette a munkámat köszönetemet fejezem ki.

Ha a tagság többségének bizalmát sikerült elnyernem, szolgálataimat továbbra is felajánlom a közös siker reményében.
Bár törekszem rá, de mindenki ízlésének nem tudok megfelelni.

Mindenkit üdvözöl:

nadint
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

nadint írta:És egy ilyen kaliberű embernél hány szabálytalan posztolás a megengedhető limit a Fórum Szabályzat szerint?

Mondjuk naponta, hetente, vagy havonta?
Ami szabályt sért törlöd, jogos!
De ami nem, azt miért?
End of the story
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

Admin írta:Valójában a Fizető oldalak! Csak is kifizetéseknek! Offolás TILOS! téma miatt robbant ki a vita, ezért a témát lezártam. Minden topiknak van gazdája, ha mások esetleg kifizetést kapnak, azt megoszthatják az adott PTC topikjában reflink nélkül.
És hol van már detros........ :)
End of the story
nadint
Támogató
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2011.04.08. 03:38
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: nadint »

Az akkor folyamat töretlenül folytatódott, az elkövető itt ismerte el az előbb.

Ha mindez mással fordul elő, már régen kizártam volna a Fórumról.
nadint
Támogató
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2011.04.08. 03:38
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: nadint »

Érti-e valaki a fenti hozzászólásomra adott választ, mert én nem?

Az érdemi reagálás az utóirat, ami annyit tesz, hogy ő szabja meg mit lehet és mit nem.
xenosz2 írta:Üdv moderátor úr!

Az én véleményem röviden,ami az ars poetica-mnak is tekinthetó,hogy mindig meg kell újjulni és a helyzethez alkalmazkodva új ötleteket kell kipróbálni. Ami nem válik be azt nem kell erőltetni és más dolgokat kell kipróbálni helyette. Ez a fejlődés kulcsa. A merev gondolkodás nem vezet sikerre (A követkzetesség más dolog)
Szóval,ha valamit meg akarunk ítélni ,akkor érdemes belegondolni,hogy mi miért történik úgy ahogy ,és ki miért cselekszik valamit,amit elsőre nem értünk.
Tisztában vagyok vele,hogy a mi kis Közép-kelet európai országunkban nincs termékeny talaja az önálló gondolkodásnak,de nálunk fejlettebb és ezáltal hozzánk képest előrébb tartó részeinek a világon ez a mentalitás viszi előre a társadalmat, a gazdaságot,egyáltalán jobb élni egy országban,ahol nem az a kérdés,hogy ki csinálja,hanem az,hogy mit csinál? Remélem ez érthető.
Szóval látszólag eléggé elkanyarodtam a témától és első ránézésre teljesen feleslegesen írogattam,de szerintem ez az alapja egy sikeres országnak,népnek és nem újjal mutogatni,hogy bezzeg nekik voltak gyarmataik,meg nem volt náluk kommunizmus stb marhaságok.
Munka,kreativitás,fejlődésképesség,és nem mutyi,ügyeskedés,meg sírás-rívás,hogy mi nem jó:)) Kritikai hozzáállás nélkül elposványosodik a gondolkodásunk.
Némelyeknek zagyvaságnak tetszik,amit írtam,de talán vannak,akik értik:)

Sikerekben gazdag üzleteket kívánok mindenkinek.

ui: A fentiek tekintetében egyáltalán nem értem,hogy miért baj,ha a kifizetési részlegben olyan bizonylatok jelennek meg,amely oldalnak nincs topikja? Ki szenved kárt ezzel? Sztem senki.
Hogy van ez?
nadint
Támogató
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2011.04.08. 03:38
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: nadint »

Ha Admin kivitte a témát a nyilvánosság elé, akkor lássuk, nekem tiszta a lelkiismeretem!
nadint
Támogató
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2011.04.08. 03:38
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: nadint »

Harmonia Te jössz !
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég