Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Észrevételek, vélemények, javaslatok az oldalra és a fórumra.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Eightclix - eightclix.com

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Jó reggelt kívánok a Fórumlakóknak!

Látom nadint áthelyezte a beszélgetést és nem törölte véglegesen,ezért visszavonom előző megállapításom. Megj: Ezt nem közölte konkrétran,csak a törlés tényét.
Másrészről valóban igazságtalan voltam,mikor harmonia figyelmeztetésének jogtalanságát sugalltam,bár már ez is át lett helyezve,vagy törölve ,most nem tudom pontosan,de azt nem mondtam konkrétan,hogy jogtalan lett volna.Mindössez egy cinikus megjegyzés volt. A szabályokkal tisztában vagyok és voltam akkor is. Engem csak bosszantott,hogy olyan felhasználó topikjában lett azonnal törölve a reflink,aki igazán semmit nem tesz hozzá a Fórumhoz más esetben nem ilyen gyors az intézkedés. DE lehet ebben is tévedek.
Ha túl szigorú lettem volna ,akkor megkövetek mindenkit aki így érzi.
danides-szel a viszonyom és bárki mással nem konstans egyforma. Én mindig az adott szituációra reagálok. Nincs bosszúvágy bennem,csak az adott értékek képviselete szerint alakítom ki a véleményem. Nem áskálódok senki ellen,csak gondolkodom. A gondolkodás
Ami lényeges:
1. Senki ne legyen kivételezett
2. Olyanokat ne támogassunk,aki magyarul sem tud megj: ezzel úgy látszik kisebbségben vagyok) így esélye sincs,hogy hasznosan reagáljon egy kérdésre,vagy h új infót hozzon. Ezzel se most se a jövőben nem fogok egyetérteni és nem igazán értem ,mi okból van még támogatva is,hogy nyisson még 30 topikot,ahol 1 hónapig senki sem fog beleírni,de lehet utána se (én néha nem tudom megállni,mert mégiscsak van infóm is,amit meg szeretnék osztani)... Jó lenne,ha lenne annyi kurázsi a felhasználókban,hogy bátran alkalmazzák a szabályokat,akár az én topikjaimnál is,ha nem írok bele. Nincs kivétel. Engem is lehet bírálni nyugodtan. Az életben minden vita előre visz,csak kis hazánkban érzik úgy az emberek,hogy nem érdemes gondolkozni,hanem a mintákat követni szolgaian.

Hogy pozitív is legyek. Örömmel látom,hogy megvan a sablon.

A többit ott folytatom.viewtopic.php?f=3&p=54883#p54883

Ezt a hozzászólást is áthelyezheti a moderátor ha gondolja.

Üdv

xenosz2

Sok pénzt mindenkinek!
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Tisztelt döntéshozók!

Köszönöm,hogy megszületett a sablon. Ez nagyban javítja a szabályok konkrét maradéktalan betartatását és az információnyújtást mindenki számára,aki még nem regisztrált tagja az adott oldanak.

A még járatlan tagok számára készíteni fogok egy segítséget is a Társalgóban,hogy melyik adatot hol találják meg. A képernyőfotóról már van viewtopic.php?f=45&t=5024 és hogy hol találnak új oldalakat viewtopic.php?f=45&t=4902. Az Admin kilétét meg a scamadviserből http://www.scamadviser.com/ ki lehet másolni.

Sok pénzt mindenkinek.
Üdv

xenosz2
Avatar
idlig
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2013.02.08. 10:45
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: idlig »

A véleményem: remélem sokáig megmarad xenosz2 és nadint aktivitása, és remélem nem veszitek zokon, de szerintem tanácsos lenne, ha nem magatokból indulnátok ki. Ha valaki jártas egy témában, akkor hajlamos elfelejteni, hogy más nem biztos, hogy az, vagy hogy van annyi ideje, kedve mint másoknak.
A 30 napos szabály szerintem vékony. Főleg egy kezdőnek, akinek max 1-2 refje van. Egy 3-4 centes oldalon mondjuk 3$-os minimummal esélye nincs elérni a kifizetésig ennyi idő alatt, és nem mindenhol vannak változások (legalábbis olyan, aminek tényleg hír értéke van, nem csak töltelék, hogy egy adott topik a listán előre kerüljön). Azt is elhűlve olvasom néha, hogy nadint bizonyos pótlásokra pár óra haladékot ad. Azért ne várjuk el, hogy mindenki a fórumon legyen reggel, délben, délután és este. Főleg ha olyan napközi elfoglaltsága van, ami ezt nem teszi lehetővé. A jó moderátor láthatatlan! Persze egy ilyen fórumon ezt nem igazán lehet kivitelezni. De mondjuk ha hiányos topiknál a reflinket kiveszed belőle (helyette egy "a topik xy számára fenntartva a hiánypótlásig", mondjuk 24 órás határidővel), és privátban megkéred az illetőt, hogy pótolja. Így a kommented nem is ad plusz figyelmet a hiányos topiknak.
Topiknyitásnál pedig örömteli lenne, ha 50-es betűmérettel ott lenne a fórumszabályzat linkje, és, hogy használd a keresőt (ami ugye nem mindig 100%-osan pontos, az pedig megint csak nem alap, hogy valaki ismerje a helyettesítő karaktereket). Valakinek egy fórumos jelenléte nagyban az első pár reakciók alapján dől el. Egy kezdőnek pl lesz elég csalódása mondjuk PTC fronton, amihez a hiába dolgozás és a nem túl kellemes fogadtatás nem hiányzik még pluszba. Vannak bicskanyitogatóan hiányos topiknyitások, de egy második esély jár azt gondolom mindenkinek (főleg h itt a fórumon valamennyire egymásból élünk), akkor pedig már lehet kedvesnek is lenni. Aztán ha akkor se akarja a jót és szabályosat, akkor mehet amerre akar.
Az Admin nevének kötelező megadása szerintem felesleges. Sose tartottam sokra az ilyen scamadviser féle oldalakat, mert átverhetők és nem is mindig pontosak. Egy kezdőtől pedig nem is várható el, hogy ismerje. Azon kívül én még sehol nem olvastam, hogy pl a Clixsense-nek vagy a Probuxnak ki lenne az Adminja név szerint, enélkül is meg lehet lenni.
Ennyi jutott eszembe, bízom benne, hogy nem lesz neheztelés belőle.
nadint
Támogató
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2011.04.08. 03:38
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: nadint »

Köszönöm szépen az észrevételedet.
Fogok rá reagálni, megpróbálom megmagyarázni az általam követett gyakorlatot és szívesen veszek minden jobbító javaslatot.
nadint
Támogató
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2011.04.08. 03:38
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: nadint »

Tekintsétek meg Adminunk tegnapi ajánlatát !

viewtopic.php?f=71&t=5180
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Hmmm már megint eltünt a bejegyzésem...

Kizárólag Idligre reagálva röviden . Az admin kiléte valóban nem létfontosságú,ezt magam is ellenőrízhetem. Mindazonáltal,ha a tulaj rejtett az nem bizalmat gerjesztő jel számomra.
30 napos határidő. Újaknak sem probléma,ha egy hónapban egyszer meg kell írni pld,hogy épp mennyi a kereset,vagy nem változtak a feltételek,ellenben ha több lenne arról az oldalról lemondhatnánk ,ha a topicgazda eltünik végleg belőle,vagy 2 havonta hoz egy proofot.

Végül. Számomra eddig tartott a szabályzattal való foglalkozás. Sztem ez így okés. Ezentúl nem kívánok ezzel foglalkozni a legkisebb mértékben sem. Csak az időmet venné már el. Kizárólag az oldalaimra koncentrálok.Van rá ember,aki ezzel foglalkozzon.

Sok pénzt.
nadint
Támogató
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2011.04.08. 03:38
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: nadint »

Semmilyen bejegyzésedet nem töröltem !!!!!!!!!!!!!!!

Tartok tőle, hogy már nem emlékszel, hogy saját kezűleg mi mindent töröltél.
Én viszont látom őket.

Nem kellene újabb frontot nyitni !
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Ne kezdjük újra....szerintem. Már elegem van belőle...most valószínűleg kiléptetett a rendszer...máskor lementem.

Szép napot.
nadint
Támogató
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2011.04.08. 03:38
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: nadint »

Kedves Fórum tagok !

Ma is megjelent egy kölcsönös regisztrációra buzdító topik.
Az ilyen típusú kezdeményezéseket nem tartom összeegyeztethetőnek a Fórum alapvető szabályaival, ezért
ezek megszüntetését tervezem.
Várom az ezzel kapcsolatos véleményeket, mielőtt cselekednék !
Avatar
Gaiusz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2013.07.23. 20:26
Tartózkodási hely: Erdély
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: Gaiusz »

Hasonló a véleményem erről.
A fórum képébe nem illik bele.Mert senki sem fog a felhasználók által létrehozott topikokból regisztrálni 1 oldalra, ha azért a regisztrációért kapnak ők is egy reffet máshol...De ez egyértelmű szerintem.
nadint
Támogató
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2011.04.08. 03:38
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: nadint »

Tisztelt Fórum tagok !

Az utóbbi időben egyre többen szerepeltetnek újonnan nyitott topikjaikban rövidített reflinket.

Az ilyen reflinkek nehezítik azok helyzetét, akik szabályaink szerint eljárva használják a Fórum keresőjét
és úgy készítik el saját ajánlatukat, hogy a keresés eredményével ellentétben mégis szerepel már az adott téma
a kínálatunkban.

Az ilyen csalódások elkerülése érdekében kérem és javaslom is, hogy mindenki az adott oldaltól kapott,
eredeti reflinket építse be a témájába, ezzel is könnyítve a későbbi keresést mások számára.

Ettől függetlenül is azt javaslom mindenkinek, hogy ha valamit keresni óhajt, akkor a keresőbe az oldal nevének a
reflinkben megjelenő alakjára keressen !

A leírt követelményt a Fórum Szabályzatba is beépítettem, mely itt megtekinthető:

viewtopic.php?f=71&t=4945

Töröltem a Fórum Szabályzatból a PTC oldalak nyitásánál előírt követelmények közül az oldal tulajdonosának
megnevezésére vonatkozó passzust.


Köszönöm.
nadint
Támogató
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2011.04.08. 03:38
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: nadint »

Kedves Fórum tagjaink!

Az elmúlt napokban Adminnal áttekintettük a Netbiznisz Fórum helyzetét, az itt folyó munkát.
Értékeltük az új Fórum Szabályzat életbe léptetése milyen változásokat hozott az elmúlt négy
hónapban, szükségesnek látszik-e további finomhangolás.

Örömmel állapítottuk meg, hogy a változások előtti félelmek a látogatottságra, a Fórum népszerűségének csökkenésére
vonatkozóan nem igazolódtak be.
Ezzel párhuzamosan sikerült olyan renitens tagokat a közösségből kiszűrni, akik a rend megbontásán
munkálkodtak.

Nekünk érdekünkben áll az, hogy Ti minden zavaró körülménytől mentesítve csak a közös cselekvésre
koncentrálva tudjatok itt kommunikálni.

Örömmel látjuk, hogy a régi tagjaink mellett új, agilis PTC-zők jelentek meg, akiktől a tapasztaltak ténykedése
mellett remélhetjük a sokszínűséget, az új lehetőségek bemutatását.



Sarkalatos kérdés a PTC szekció szabályozottsága.
Ezen a területen konkretizáltuk a topik nyitás követelményeit, bár ez nem könnyű feladat.
Sokkal több információ is elkelne a jó bemutatás érdekében, de valahol kompromisszumot
kellett kötnünk. Itt még az elmúlt napokban is volt némi változás és még egyet a javaslatok közül
most is indokoltnak látunk.

Megköszönjük a javaslattevők fáradozását, de be kell látni, hogy mindenkire egyforma terhet jelentő
szabályokat alkotni nem lehetséges.
Megpróbáltuk az arany közép utat megtalálni, melyet lehet pro és kontra kritizálni.
Mivel a PTC oldalak topikjai nyitásánál töröltük a tulajdonos megkeresését, bemutatását, ezért
a fórumra vonatkozó jellemzők bővebb kifejtését kérjük.
Nevezetesen azt, hogy az adott oldalon van-e fórum, vagy sem. Ha van, akkor abból milyen
következtetéseket lehet levonni a tulajdonos személyiségére, tapasztaltságára, netán nem egészen
tisztességes szándékaira vonatkozóan. Ezzel együtt a kifizetések mindenkori állapotára nézve fontos adatokat
szerezhetünk. Az elvárás az a fórum léte, vagy hiánya, de jó, ha minél árnyaltabb a részletek ismertetése is.

Ezért ezt a követelményt megjelenítjük a Fórum Szabályzatban is ennek betartását kérjük.


A mi Fórumunk életében a sűrű változtatások nem kívánatosak, ezért hacsak olyan új fejlemény nem
jelenik meg, amely beavatkozást igényel, tartósnak gondoljuk a jelenlegi állapotot.

Továbbra is várjuk az észrevételeket, javaslatokat, melyeket megfontolunk.

A Fórom Szabályzat itt megtekinthető:

viewtopic.php?f=71&t=4945


Köszönjük.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Két észrevételem van. Úgy vettem észre hogy az oldal indulását többet nem tüntetik fel pontosan. Ilyen infók vannak: teljesen friss, most indult,vagy nem most indult. Általában erre a legkézenfekvőbb a fórumban az első hozzászólás dátuma az admin részéról. De van,hogy ez nincs így nehéz ezt eldönteni. Perzse lehet tudni sok esetben,hogy friss az oldal,de a konkrét dátumot ebben az esetben nehéz megállapítani. Utánajárás kell hozzá,amit egy viszonylag friss pTC ző nem biztos,hogy be tud vállalni pld angol nyelvű oldalak átbogarászása . buxhost oldalak esetében a hírek rovatban a legtöbb esetben ez oda van írva. Evo vagy nTen oldalaknál már problémásabb, aurora oldalaknál sokszor a fórum hiánya miatt is nehéz.

Másik: Az admin személyiségének vizsgálata új oldalnál egyetlen bejegyzés alapján nem kivitelezhető sztem. Jobban mondva én ezt is szoktam figyelni,hogy mennyire egyéni,vagy sablonos/nem sablonos,de egy kezdő PTCző ezzel a rutinnal nem biztos,hogy rendelkezik. Az a véleményem,hogy az admint csak bizonyos idő elteltével lehet megítélni a tettei alapján igazából.

Megjegyzem: Itt is látok olyanokat akik elfeljtették feltüntetni a fórum meglétét,és hogy az admin szólt-e ?

Illetve: A legjobb módja,hogy a topikindítók helyesen nyissanak témát,ha leírást nyújt számárta valaki,hogy konkrétan hogy kell csinálni.
vicus61
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2013.04.16. 18:47
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: vicus61 »

Üdvözlök mindenkit!
Sokáig nem voltam gép mellett. Ezért ide sem tudtam fellépni.
Nagyon sok minden változott a PTC-k világában, de úgy nézem, hogy a fórum még mindig a régi. Ami számomra nem baj, mert meg voltam vele elégedve.
Emailben kérte az Admin, hogy mondjuk el őszintén a véleményünket.
Én csak ennyit tudok mondani, de ha valami ötletem vagy észrevételem támad, akkor azt megírom :)
További szép napot és kellemes időtöltést kívánok mindenkinek!
vicus61
Kép
Avatar
FRU5T
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1112
Csatlakozott: 2011.12.16. 13:56
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: FRU5T »

Üdv!

Örülök, hogy ismét ilyen nagy figyelem irányul a tanácsokra, javaslatokra.

1.) Az első észrevételem, amit korábban is írtam már Adminnak privát üzenetben, hogy ideje volna alaposan átnézni az Aktív oldalak listáját. Visszamenőlegesen lehetne törölni már olyan oldalak topikját is, amik rég nem is léteznek, ráadásul 2012 -es időkből visszamaradt 2 soros infóval ellátott topicok ezek. Leredukálhatnánk azt a 47 oldalt, körülbelül a felére. Az újaknak nem jó, ha ezek a topicok ott vannak, mert nem tájékozódnak megfelelően.

2.) nadint néha nagyon bunkó és lekezelő stílusban írja le azt, ha valamelyik topiccal nem stimmel valami.

Amúgy abban egyetértek, hogy a jelenlegi szabályokkal tartható fenn a fórum megfelelő rendje. Már csak arra kell vigyázni, hogy a hasznos tagokat ne üldözzük el.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Azok véleményére lennék kiváncsi,akiknek valami nem tetszik. Mi nem tetszik és miért,és hogy lehetne megváltoztatni? Mert mindig az elégedetlenség visz előre. (sajnos ere az országra nem jellemző,hogy bárki elfogadná a másik tanácsát,de most ebbe ne menjünk bele.Mutyiország :D :D)
Azzal tizstában vagyok hogy sokan inkább chateken beszélnek,mint Fórumon. Hogy lehetne vonzóbbá tenni az aktív fórumozást?
Ami chaten eltűnik az a fórumon megmarad,ez pld nagy előny.

FRU5T: Az én véleményem,hogy nincs szükség a már elavult topicok törlésre,mégpedig azért,mert hatalmas meló lenne és amúgysem sok vizet zavarnak,mivel nem kerülnek előre:)
Avatar
Boguli
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1249
Csatlakozott: 2014.04.22. 10:30
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: Boguli »

Ez a 4. alkalom hogy elkezdem leirni a véleményem, és mivel Admin megkért, xenosz pedig a fenti hozzászólásával meggyőzött, hogy ne töröljem ki elküldetlenül, most végigmondom, aztán lesz ami lesz. De remélem az lesz, hogy végre elejét s egyben végét is vesszük ennek a "problémának".

Moderátorunk, Nadint túlzásba viszi a szerepét.
Igenis kell, hogy egy topic szabályosan legyen megnyitva, mert ettől erős ez a fórum, naponta többször belépek a friss hireket fürkészni, sok a hasznos infó, rengeteget tanultam innen (is). DE! Sajnos úgy vettem észre, hogy vannak akiket kedvel, és vannak akiket hát hogy is fogalmazzak "rühell"..
Nekem sikerült egyet nem értenem valakivel akit kedvel, és kiállnom valaki mellett akit nem, igy a kezdeti kellemes beszélgetések átváltottak valamiféle furkálódásba. A kifizetések topicban nem irhatok olyat, miért érdemes regisztrálni az adott oldalra, mert idézem:
"Szia !

A bemutatott kifizetéshez gratulálok.
A hozzá fűzött mondatot töröltem, mert nem lehet külön utakra csábítani az olvasót, bármilyen megnyerő ígéretekkel.

Sajnálom.

Üdv: nadint"
Nem szokásom privát beszélgetést nyilvánosságra hozni, de nem érzem fair dolognak, hogy más ódákat zenghet, nekem pedig le kell butitanom az oldal bemutatását..

Az általam megvédett személyt a helyesirása miatt totálisan diszkriminálja. Közben elgondolkodtam, tényleg ezen múlik egy ember megitélése? A nagymamám szlovák suliban tanult, csapnivaló a magyar helyesirása, ezek szerint ő is rossz ember?
Nem mindegy ki honnan jött? Miért kell személyeskedni? Van olyan opció is szerintem, hogy pl " A topicod nem felel meg a fórum szabályzatának, mert: ez és ez az információ hiányzik, ez és ez az információ téves, van már ilyen topic, ÉS kérlek ellenőrizd a helyesirási hibákat!"
https://support.google.com/chrome/answer/95604?hl=hu pl itt.

Nem pedig privát üzenetekben kiosztani az illetőt és minden bejegyzését törölni..

Igy az újak, a fiatalok elmenekülnek, de már több "régi bútordarab" is megtette ezt.
Moderálást szeretnénk és nem dorgálást.
Köszönöm.
Avatar
ferikekingus
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2014.05.08. 23:31
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: ferikekingus »

Sziasztok!
:unsure: Végre valaki leírta ezt a őszinte problémát!
Nem régibben nyitottam egy topicot Winclix néven. Este tettem fel, reggelre szőrén szálán eltűnt.
Írtam a üggyel kapcsolatban a moderátornak máig választ nem kaptam miért lett törölve.
Borzasztóan zavar hogy eleinte is próbáltam oldalakat feltenni és csak kioktató, helyesírást tartalmat erősen kritizáló privát üzenetet kaptam.
Új tag voltam és az is vagyok.... regisztrálásom óta történt kellemetlen esetek miatt nem jártam fel.
Topicokat olvasva többen zúgolódtak ilyen esetek miatt.
Szeretnénk egy új tagokat is segítő, támogató fórumot. :good:
Nadint olvasgatva azt állapítottam meg úgy érzi ő itt a főnök neki kell alázkodni, és a ismeretségi köreit előnyben részesíti.
Szeretném és szerintem többen lesznek így, szavazásra bocsátani hogy maradjon e a eredeti felállás vagy új moderátorral a újakat is támogatva, ismét kellemes időket tölthessünk a Netbiznisz fórumán.
ferikekingus alias Nik :boo:
Kép
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

Ha már így előjött, én is leírom, nekem is van egy problémám nadint-al:
Nem mindig elég kemény!
Valaki nem a szabályoknak megfelelően nyit topicot, akkor nem kellene türelmi időt hagyni, meg figyelmeztetni, felhívni a figyelmét a hibákra, hanem egy mozdulattal törölni és kész.
Ha valaki nem veszi a fáradságot, hogy megismerje az oldal szabályzatát, akkor más miért vesztegetne rá időt?!
Más problémám nincs vele :D
End of the story
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Egy minta nem ártana,hogy kell topikot nyitni.
Másik ötletem. Ha valaki nem akar regisztrálni egy új vagy itt nem levő oldalra,de fel akarja hívni a figyelmet rá,akkor erre lehetne egy ajánló topik. így mások ebből az anyagból nyithatnának. egyfajta új oldal figyelőként működne. nem mindenkinek van kedve külön topikot erre gyártani,de meg szeretné osztani az értesülését.
Avatar
ferikekingus
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2014.05.08. 23:31
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: ferikekingus »

Van egy frappánsabb ötletem. Egyszerűsödjön a szabályzat!
Minta:
Oldal neve
Mikor indult?
Mennyi reklám található rajta.
Kifizetési minimum.
Kifizetési fiókok
Egyébb észrevétel


Minek bugyi szám, taj kártya stb. Én pl nem tudom megmondani ki vezeti a oldalt és nincs is időm rá megnézni örülök ha lekattolok két gyerek mellett.
Tudom most jön majd két gyerek mellett minek kattolsz mert! Senkinek semmi köze hozzá. :PP
És ha mindez érvényesül és a érintet személy is egyetért és hajlandó a új tagokat nem kritizálni boldogan élnénk....
Kép
Daisy40
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2013.02.21. 22:44
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: Daisy40 »

Hűűűűű!
Az utóbbi 2 hozzá szólás nagyon tetszik. Fenének van kedve, ideje, stb csak azért fényképezgetni, képfeltöltőzni, másolgatni, admin név után kutatgatni, ha ő maga nem mutatkozik be vagy rejtett, stb, h itt minden kritériumnak megfeleljen, de mégis más is minél hamarabb értesüljön a létezéséről.
Annyiban nem értek egyet, h a hirdetések száma általában változik az oldalakon.

Kavics kérdésére : "Ha valaki nem veszi a fáradságot, hogy megismerje az oldal szabályzatát, akkor más miért vesztegetne rá időt?!
Más problémám nincs vele :D "
sztem csupán csak azért, mert az a dolga.
Avatar
ferikekingus
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2014.05.08. 23:31
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: ferikekingus »

A hirdetések száma változik tény de! benne van szabályzatba ami nem rossz hogy a új infókat közölni kell...
Ez is új infó
Kép
Avatar
FRU5T
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1112
Csatlakozott: 2011.12.16. 13:56
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: FRU5T »

ferikekingus írta:Van egy frappánsabb ötletem. Egyszerűsödjön a szabályzat!
Minta:
Oldal neve
Mikor indult?
Mennyi reklám található rajta.
Kifizetési minimum.
Kifizetési fiókok
Egyébb észrevétel


Minek bugyi szám, taj kártya stb. Én pl nem tudom megmondani ki vezeti a oldalt és nincs is időm rá megnézni örülök ha lekattolok két gyerek mellett.
Tudom most jön majd két gyerek mellett minek kattolsz mert! Senkinek semmi köze hozzá. :PP
És ha mindez érvényesül és a érintet személy is egyetért és hajlandó a új tagokat nem kritizálni boldogan élnénk....
Semmi gond a jelenlegi szabályzattal. Jó, ha tudjuk ki az admin, így ha az oldalt bemutató tag nem is tudja pontosan ki ő, valaki lehet észreveszi, hogy "hé, hát ez a fickó moderátor volt egy scam oldalon", és máris óvatosságra int ez az infó. Amúgy nagyon egyszerű, ScamAdviser kiírja, ha a domaitn regisztráló személy megadta a személyes adatai nyilvánosságát. Ha ott nem látod, és fórumban sem mutatkozik be, akkor tényleg felesleges fáradozni, talán meg sem találod. A ScamAdvisert ellenőrizni a fórum után kb. +1 perc.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

jól látom új modink van? :? :o :D

akkor ezután sokkal egyszerűbb lesz,mindenkinek meglesz a saját bejáratú szimpatikus moderátora :XD: (csak vicc)
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

Daisy40 írta:Kavics kérdésére : "Ha valaki nem veszi a fáradságot, hogy megismerje az oldal szabályzatát, akkor más miért vesztegetne rá időt?!
Más problémám nincs vele :D "
sztem csupán csak azért, mert az a dolga.
A usernek pedig az, hogy betartsa a szabályokat, amiket elfogadott akkor, amikor regisztrált az oldalra ;)

(Bevallom őszintén, engem nem nagyon érdekel ez az egész, inkább szórakoztat. De azért azt elárulom, életem során már meg- és átéltem sok mindent, ezért nyugodt szívvel jelentem ki, semmilyen fórumon, cseten...stb nem vezet semmi jóra a demokrácia!)
End of the story
harmonia
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2014.02.01. 20:47
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: harmonia »

Vettem a bátorságot, és röviden Én is leírom a saját tapasztalatom és a véleményemet.

Először is szeretnék gratulálni az Adminnak a Netbiznisz fórum létrehozásáért és a kitartó munkájáért!
Hála és Köszönet! :) Egyszerűen ZSENIÁLIS ez a Fórum! :good:

Pár hónappal ezelőtt új tagként, mindjárt az első hozzászólásommal a Eightclix-et bemutató topic-ban, sikerült jó alaposan felkavarnom a fórum amúgy sem sima állóvizét.

Csak a kitartásomnak és a türelmemnek köszönhetem, hogy akkor nem fordítottam örökre hátat a fórumnak.

Folyamatosan figyelemmel kísérem a napi hozzászólásokat, infókat, ötleteket gyűjtök a nálamnál tapasztaltabb kollégáktól.

Néhány alkalommal már bátorkodtam új topicot is nyitni, kisebb-nagyobb sikerrel.

Bevallom kezdőként és újoncként ez nem is olyan könnyű feladat! Főleg olyannak nem könnyű aki most kezd ismerkedni az internet világával, és az internetes pénzkereséssel. Őket inkább segíteni kéne, és nem elriasztani!

Egy jó és sikeres topic nyitásához sok-sok gyakorlásra van szükség.
Ha valaki elsőre hibázik is, az nem biztos, hogy azért van, mert nem olvasta el a Fórum szabályzatát.
A legtöbb esetben a tapasztalat hiánya a hunyó.

Ezért nem is értem azokat a kollégákat akik állandóan a szabályok betartásával dobálóznak! :rofl:

Nekem semmi bajom a moderátorral, de azért történt a múltkor valami amit azóta sem sikerült megértenem.
Mivel nekem már van némi tapasztalatom a topic nyitásban, megkért az egyik kedves PTC-ző társam, hogy nézzem meg az új topic-ját van-e benne hiba, nehogy később a moderátornak ne teccen és törölje.
Erre mindjárt átnéztem, de Én nem találtam kivetni valót benne, ezért Írtam neki ne aggódjon minden rendben.

Sajnos azonban az előbb említett topic másnapra mégiscsak törlésre került, és a mai napig nem derült ki, hogy mi volt a hiba, mivel nadint, se a törlés előtt, se utána nem indokolta meg a törlés okát. :angry:

Az ilyen és hasonló esetek, amik mostanában egyre gyakrabban előfordulnak, nem teszik jobbá a netbiznisz fórumozók életét. Főleg ha vannak olyan személyek akiknek mindent elnéznek, míg másoknak semmit! :argue:

Valamit sürgősen tenni kéne az ellen, hogy megfelelő indoklás nélkül ne lehessen topic-ot törölni!!!
Avatar
ferikekingus
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2014.05.08. 23:31
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: ferikekingus »

Egy kis fordulópont!
Szeretnék bocsánatot kérni Nadintol a támadásért.
Viszont szeretnék választ kapni winclix topicom nyomtalan eltünése ügyébe. Igaz nem nagyon számit már de rossz érzés.
Egy észre vétel: a scam ellenörzuö oldal amit ajánlotak egy két oldalt nem ismer :oops: ilyenkor mit tegyünk?
Kép
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hogyan tegyük jobbá a fórumot?

Hozzászólás Szerző: patrasz »

1 nap csak egy új topicot lehet nyitni.Mintha neked kettő lett volna már ma, persze lehet tévedek.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég