Adfocus - hogyan bánjunk vele

Társalgás a PTC-ről.
eviaclub
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 563
Csatlakozott: 2012.11.04. 14:36
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Adfocus - hogyan bánjunk vele

Hozzászólás Szerző: eviaclub »

Az asfocus ptc-ken fókuszban kell lennie a reklámnak, nem szabad kikattintani még a mozilla oldalsávjába sem.

Sok olyan ptc oldal van, ahol új fülön nem, de új oldalon lehet bármi mást csinálni. Ezek nem adfocus-os oldalak! Hogy ne zavarodjak össze és átlátható maradjon a munkám, mindig minden ptc oldalt külön ablakban jelenítek meg. Ezért nekem mindegy is, hogy lehet-e új fület nyitni reklám nézés közben. Mert nem nyitok új fület, soha. A ptc oldalakat a tálcán váltogatom. Egy ablak: egy ptc oldal. Kb. 4-5 ablakom van mindig nyitva. Miközben mennek a reklámok, a valóban adfocus-os oldalt tartom fókuszban. Mire lejár, a többi reklám is lejár. És lehet váltogatni.

Nagyon kevés valóban adfocus oldal létezik. Ezek:
Twickerz
Clixsense
CashnHits-en azok a reklámok, amelyek bannerében egy kis szem ikon van
Swinbux (de az már régóta scam)
És talán létezik a buxhostosok között is adfocus, de én még nem találkoztam olyannal.

Wordlinx: Nem adfocusos, csak tudni kell bánni vele. Amikor elindítod a reklámot, átkattinthatsz egy másik ablakba. Tehát EGY MÁSIK ABLAKBA. Csinálhatsz bármit más ablakokban, de ha visszamész oda, ahol a wordlinx van, már másodszor nem kattinthatsz ki a reklámból, mert akkor paused-re kerülsz. Én azt szoktam csinálni, hogy nyitva van kb. 5 ablakom. Az első ablakban elindítom a wordlinx reklámot, utána azonnal (!) átmegyek egy másik ablakba és csinálom ott a dolgomat, majd a harmadikba stb. Amikor úgy érzem, hogy már letelt a 30 mp, visszamegyek a wordlinxre és befejezem a reklámot.
Ezt sokan nem tudják a wordlinxről.
Minden ami PTC. Tájékoztatás a PTC munkáról, a regisztrálás menetéről, a kifizetésekről, a csalókról és mindenről, amit tudni érdemes. Részletes és őszinte leírás a legjobb PTC oldalakról. Kattints az alábbi bannerre, ha többet szeretnél tudni
Kép
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Adfocus - hogyan bánjunk vele

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Köszönjük a tapasztalatokat erről a témáról. Én Chrome-mal nyomom . Én nem nyitok külön oldalakat a PTCknek. Mindig új fület nyitok,így csak a füleken kell ugrálnom (kettesével vagy ahol surfös ott nem ,ezeket általában egy helyre csoportosítom) így gyorsabb szerintem,mintha le is kattinatnék a Tálcára új ablakért. Itt megjegyzem,hogy a sok fül miatt néha egészen kicsire zsugorodik egy fül és nehezebb látni,de némi gyakorlás után ezt meg lehet szokni.
Általában 5 - 8 oldalt tartok így a füleken egy ablakban,és ahol puha adfocus van (én így nevezem az új ablakba tehető nem teljes értékű adfocust) azokat nyitom meg egy új ablakban,de mivel kevés az ilyen oldal (Clixten,Lougle,Myrightbux,Xudbux,Kyclix,Leesense),csak egyet-egyet mindig) és természetesen ,ha a szintén "puha adfocus" os neobux ról is jön egy adalert,akkort azt rögtön ledobom egy új ablakba,hadd menjen :) így akár 10 oldalt is tudok csinálni egyszerre,csak a gép ereje szab határt némileg ennek néha,ha sok a videó)

Valódi adfocusos oldalt én sokszor önmagában nézem,és mellette akkor nem kattintok,mert igazán nincs sok belőle.Twickerzt nem csinálom az valóban idegörlő mutatvány lenyomni 100-at adfocusszal.
Az eviaclub által említetteken kivül a Pinoyincomebux ilyen ,meg az imperialgetcash,de az épp most lett Investes :D A már megszünt planetbux is ilyen volt...Ezek mind buxhostosak
A Clixsense-ne meg olyan gyors a 3 mp,hogy sokszor surf módjára lehet haladni vele,kivéve,ha a betöltés sokáig tart.

Természetesen,ha az embernek nincs sok ideje,akkor érdemes az adfocusos oldal nézése közben még olan oldalakat válogatni mellé,ahol kábé passzol a hirdetések lejárati ideje,hogy ne legyen túl ritmustalan az ugrálás.
rolexhun
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2013.02.12. 17:26
Kapcsolat:

Re: Adfocus - hogyan bánjunk vele

Hozzászólás Szerző: rolexhun »

NorthBrabant is adfocus-os...az is buxhost
ráadásul ott napi 30-50 hirdetést is le kell nyomni (tagságtól függően)
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1528
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Adfocus - hogyan bánjunk vele

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

Evia, jó ötlet ez a topic, köszi :)
Én négyféle oldalt különböztetek meg:
- Ad focus nélküli: Bárhol, bármit megnyithatok mellette, ugyanolyan gyorsan pörög le (Pl. Ojooo)
- Enyhe ad focus: Bárhol, bármit megnyithatok mellette, de ha másik fülem aktív, akkor lassabban pörög a számláló (Pl. NJoy2earn)
- Közepes ad focus: Új lap lehet, de új fül nem (Pl Neobux)
Erős ad focus: Csak akkor megy a számláló, ha azt az oldalt nézed (Pl. Twickerz)

Wordlinx más tészta, én ott találkoztam már több mindennel, olyannal is, hogy új lap mellett se pörgött, és olyannal is, hogy új fül mellett is pörgött a számláló, és nem tudok rájönni a rendszerre, igaz nem is régóta csinálom :)
End of the story
eviaclub
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 563
Csatlakozott: 2012.11.04. 14:36
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Adfocus - hogyan bánjunk vele

Hozzászólás Szerző: eviaclub »

A wordlinx+szel eleinte én is bajban voltam, és sokszor fókuszban kellett tartanom a reklámot, máskor meg nem. Amikor megvettem a verified tagságot és kaptam plusz 3 db 30mp-eset, akkor tanultam meg a titkát. Próbáld ki Kavics, ahogy írtam. Október óta csinálom, és működik (mozilla)

Én mindent mozillán használok, és az oldalsávos könyvjelzőm nyitva van. Ott vannak egymás alatt a ptc-k felsorolva. Mindig 4 vagy 5 ablakom van nyitva. Ha az egyik ptc-n elfogynak a reklámok, a könyvjelzőben csak kattintok egyet a következőre. Ha egy új ablakot akarok nyitni, a könyvjelzőn jobb gombbal kattintok.
40 oldalt nem is tudnék másképpen lekattintani, csak ha reggeltől estig ezt csinálnám. Egyébként nem is értem, hogy lehet másképpen kiigazodni a sok oldalon. És nem kell így többet kattintani, mintha egy ablakban csinálnám 10 fülön. Mindig a tálcán váltok. És a tálcán 5 ablak van. Az elsőn a twickerz, megnyitom és amíg tölt, a többi 4-et lekattintom. Utána fókuszban megnézem a twickerz reklámot. Ennyi idő alatt a többi ablakban is lemennek a reklámok. Nagyon ritka az, amikor várakoznom kell, és csak akkor fordul elő, amikor már elfogyott a twickerz. Minden tized-másodpercet kihasználok.
Reggel 6-kor kezdem, fék 9-kor indulok dolgozni. Délután amikor hazajövök, még egyszer végignézem az egészet és lekattintom ami közben érkezett.
Persze lehet, hogy így leírva bonyolultnak tűnik. a valóságban viszont teljesen egyszerű. És szerintem a twickerz-t csak azok tudják elviselni, akik hasonlóan csinálják, mint én. Vagy egész nap otthon vannak és ráérnek.
Minden ami PTC. Tájékoztatás a PTC munkáról, a regisztrálás menetéről, a kifizetésekről, a csalókról és mindenről, amit tudni érdemes. Részletes és őszinte leírás a legjobb PTC oldalakról. Kattints az alábbi bannerre, ha többet szeretnél tudni
Kép
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Adfocus - hogyan bánjunk vele

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Elismerésem. Kezdetben én is próbáltam minél gyorsabban letudni az oldalaim,de egy idő után nyomasztóvá vált,kiégtem. nekem kell némi slamposság,rendezetlenség,hogy ne érezzem,hogy ezt most kényszerből csinálom. Mozillát nem használok sajnos rossz tapasztalatom van vele,akárhányszor megpróbáltam. Nálam nem volt gyors sosem Nekem a Chrome vált be igazán. Lehet a gépemnek ez felel meg inkább. Viszont a sok reklám miatt szerintem egy idő után szerintem összeszed minden "vacakot" a gép és lelassul. 1-2 hónaponta muszáj újratelepitenem a gépet. Volt,hogy olyan lassú volt a gép,hogy már csak csökkentett módban tudtam PTC zni hetekig.:D

Viszatérve a témára az adfocusnak vagy annyi "előnye",hogy közben kicsit megpihen az ember a kattintások közt :)

Ja még valami. A refback oldalam egyik munkatársa azt javasolta töltsek le egy chrome beta verziot régebbről,azzal még az adfocus is kivédhető. Én letöltöttem,amit mondott,de nem vált be. Szétesett az oldal,meg lelassult. De lehet másnak épp ez válik be. Érdemes esetleg rákeresni erre a megoldásra.
Avatar
Admin
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 2001
Csatlakozott: 2010.07.02. 09:50
Kapcsolat:

Re: Adfocus - hogyan bánjunk vele

Hozzászólás Szerző: Admin »

Régóta ptc-zem már és 2011 elején kezdtem felfigyelni erre az Adfocus-ra. Mivel csak chrome-ot használok, ezért észrevettem, hogy 2011 elején a Google Chrome automatikus frissítése után egyszer csak több oldalnál is megállt (vagy el sem indult) a számláló ha nem néztem az oldalt. Gondolkodtam, hogy mit lehetne ez ellen tenni és arra jutottam, hogy visszakellene tenni a régebbi verziójú Chrome-ot. Keresgélés után rátaláltam egy olyan weboldalra, ahol az összes eddig kiadott Chrome megtalálható és letölthető. Gyorsan letöröltem a Chrome-ot és feltelepítettem a régebbi verzióját.
Nyitottam is egy topikot, ahol leírtam, hogyan lehet 'kijátszani' az Adfocus-t, itt találhatjátok: link
Egy PTC sem tudja megfogni, így csak is tőlem függ milyen gyorsan haladok. Ez nem csalás, csak egy kis ügyeskedés. ;-))

Egyébként úgy szoktam lekattintani a PTC-ket, hogy megnyitom sorba mindet, aztán kezdem egymás után kattintgatni és mire kb. a 6 megnyitott PTC-hez érek, már kezdhetem is előröl, mert lejárt a számláló. Persze géptől is függ, hogy mennyi PTC-t tudsz egyszerre megnyitni. Így 25 oldal kb. 45 perc alatt meg van, ha nem sietek.

UI: az Adfocus-t azért találták ki, hogy a hirdetések hatékonyabbak legyenek. Úgy gondolom ha egy PTC oldalon futó hirdetés érdekel valakit, akkor pár másodperc alatt (míg megnyitja a hirdetést) eltudja dönteni a kattintgató, hogy a hirdetés érdekli vagy sem. Felesleges 30 másodpercig nézni...
Neobux - Alap No.1. pénzgyűjtő PTC oldal
Rotate4all - Alap No.1. pénzgyűjtő PTP oldal
Scarlet-Clicks - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam
GPTPlanet - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam testvéroldala
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1528
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Adfocus - hogyan bánjunk vele

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

Kösz Admin, ezt holnap kipróbálom Twickerznél :)
Evia neked is kösz, azt meg éjfél után tudom próbálni :)
Amúgy én is xenosz2-vel értek egyet, kell a változatosság :) Bár tény, hozzátok képest elenyészően kevés oldalt kattintok, de legalább így van időm többször visszatérni oda, ahova érdemes (pl. Twickerz vagy Wordlinx)
End of the story
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1528
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Adfocus - hogyan bánjunk vele

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

Kettőből egy
Admin, nagy köszönet a linkért, tényleg elviszi Tw-t focus nélkül, ez nagy segítség :)
Evia, a WL 1 centeseit továbbra is néznem kell, sem új fület, sem új lapot nem tudok nyitni mellette, pedig én is mozillat használok (de lehet csak lassú vagyok)
Dehát ez legyen a legnagyobb problémám :)
End of the story
Avatar
kopasz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 586
Csatlakozott: 2012.03.26. 17:52
Kapcsolat:

Re: Adfocus - hogyan bánjunk vele

Hozzászólás Szerző: kopasz »

Kevés PTC tudta, és tudja tökéletesen alkalmazni az AdFocust.
A felhasználók többsége IE-t, Chrome-ot, vagy Firefox-ot használ,
így a PTC-k is elsősorban ezekre próbálják megoldani, és ezeken is tesztelik.
Ezért marad sok esetben más böngészővel némi hiányosság.
A WordLinx paused feliratát például Operával örökre elfelejtheted.
Bár ingyenes tagként itt az egy centes olyan, mint a fehér holló.
Az Opera más AdFocus-os oldalakon is alkalmazható. A lényeg, hogy gyors legyél. :)
Lehet próbálkozni. ;-))
Kép
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1528
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Adfocus - hogyan bánjunk vele

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

FF-al is sikerült, felgyorsultam :)
És tagságom van ;)
End of the story
Avatar
Admin
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 2001
Csatlakozott: 2010.07.02. 09:50
Kapcsolat:

Re: Adfocus - hogyan bánjunk vele

Hozzászólás Szerző: Admin »

A régi chrome állandóan lefagyott, összeomlott és az utóbbi időben már nem volt képes a normális működésre, ezért fel kellett tennem a legújabb Chrome-ot. Gyorsabb meg jobb is, de PTC-knél elég lassan megy a csík miatta. Több PTC-nél is folyamatosan nézni kell a hirdetést, mert ha elnavigálok leáll. Elég idegesítő, talán még bele is ehet őrülni. :D
Valami ötlet? :/
Neobux - Alap No.1. pénzgyűjtő PTC oldal
Rotate4all - Alap No.1. pénzgyűjtő PTP oldal
Scarlet-Clicks - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam
GPTPlanet - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam testvéroldala
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1528
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Adfocus - hogyan bánjunk vele

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

Használd azt a régi verziójú Chrome-ot, amit nekem is ajánlottál :)
Nekem nagyszerűen bevált ;)
End of the story
Avatar
Admin
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 2001
Csatlakozott: 2010.07.02. 09:50
Kapcsolat:

Re: Adfocus - hogyan bánjunk vele

Hozzászólás Szerző: Admin »

Sokszor összeomlottak a PTC oldalak mikor kattingattam őket, aztán azt hittem a rendszerrel van gond, újra raktam, és utána megint felraktam a régi chrome-ot, de ugyanaz volt. Sőt, még a kezdőoldal is állandóan csak frissítgette magát de nem jött be. Lehet ha te is ujrarakod nálad is előfog jönni, nem tudom. Valamit ki kellene találni, de ebben a témában szinte semmi nincs külföldi fórumokon.
Neobux - Alap No.1. pénzgyűjtő PTC oldal
Rotate4all - Alap No.1. pénzgyűjtő PTP oldal
Scarlet-Clicks - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam
GPTPlanet - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam testvéroldala
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1528
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Adfocus - hogyan bánjunk vele

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

Mondjuk én Chrome-ot nem használok, csak ad focus-os oldalakon, twickerzen pl. remekül bevált
És nem tervezem újra rakni, így meg pláne nem :)
Lehet, mielőtt újra rakod a régit, teljesen ki kell pucolni a géped, hogy a közben telepített újabb verziók semmit ne hagyjanak rajta
A CCleaner-t ajánlom erre a célra
De mondjuk én nem értek hozzá, lehet, csak okoskodom :)
End of the story
Avatar
Admin
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 2001
Csatlakozott: 2010.07.02. 09:50
Kapcsolat:

Re: Adfocus - hogyan bánjunk vele

Hozzászólás Szerző: Admin »

Sikerült megjavítani. Ha esetleg ilyen hibája lesz valakinek leírom a teendőket.
Azt is tudom hogyan lehet hozzáadni a Neobux-os Adalertet a régi chrome-hoz. :)
Neobux - Alap No.1. pénzgyűjtő PTC oldal
Rotate4all - Alap No.1. pénzgyűjtő PTP oldal
Scarlet-Clicks - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam
GPTPlanet - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam testvéroldala
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég