Figyelem! A Hackerek a jelszavadra utaznak

Társalgás a PTC-ről.
eviaclub
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 563
Csatlakozott: 2012.11.04. 14:36
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Figyelem! A Hackerek a jelszavadra utaznak

Hozzászólás Szerző: eviaclub »

Hirtelen nem tudtam milyen címet adjak ennek a topiknak. Nem is nektek, fórumozóknak szánom ezt a leírást, inkább azoknak, akik csak olvasgatnak minket és most ismerkednek a ptc-vel.

Van néhány olyan dolog a ptc-zésben, amelyre mindig figyelnetek kell, éppen úgy, mint amikor elmentek otthonról és leellenőrzitek, hogy be van-e zárva a bejárati ajtó.

Legyen minden ptc oldalon más a jelszavad!
És főleg a Paypal/Payza jelszavad ne egyezzen meg semmi mással!


Ha beregisztrálsz valahova, találj ki egy teljesen új jelszót és azon az oldalon használd azt! Nem azok a ptc oldalak okozzák a legnagyobb kárt, amik scammé váltak és nem fizetnek ki minket. Van ennél jóval nagyobb veszély is. A hacker elindít egy ptc oldalt jó feltételekkel, magas ref jutalékkal. Hamarosan több ezer tagja lesz az oldalnak, sőt ha elkezdődnek a kifizetések, még ennél is több. Sajnos 10 000 tagból legalább 20 olyan van, aki lusta új jelszavakat kitalálni és mindenhol ugyanazt használja. Ezt tudja a hacker és módszeresen megpróbál a megadott jelszóval és emaillel bejelentkezni a paypal vagy payza fiókokba. EZ SOKSZOR SIKERÜL IS NEKI! Ha már bent van, annyi pénzt emel le a számláról, amennyit csak akar. PTC oldalakkal is próbálkozik, és ha sikerül bejutnia, megpróbálja kivenni az ott lévő pénzt is. Egy konkrét példát is tudok erre: Van egy régi, kedves referáltam, aki a The-Bux-on is alám regisztrált. Egy hacker bejutott a referáltam The-Bux fiókjába és a saját nevére (valami Ahmed Mohamed vagy hasonló) kivette a referáltam pénzét. Ez azért sikerült neki, mert a referáltamnak minden ptc oldalon ugyanaz volt a jelszava! (A történet azért kellemes véget ért, mert a referáltam írt a The-Bux-nak egy supportot, a The-Bux pedig a 4 dollárt eljuttatta a referáltamnak, bár a purchuse balance-ba, de így is szép húzás volt tőlük)

Soha ne lépj be az accountodba egy reklámterület belsejéből
Mostanában, és leginkább a The-Bux és Twickerz oldalakon fordul elő. A hacker elkészít egy honlapot ami a The-Bux pontos mása, azzal a kivétellel, hogy a honlap a saját szerverén van, a bejelentkezési oldal pedig meg van egy kicsit buherálva. Az elkészült honlapot meghirdeti lekattintásra a The-Bux-on. A klikkelő ptc-s lekattintja ezt a reklámot, a reklámterület belsejében a The-Bux oldalt látja (mivel keretben van, nem látja a honlap címét). A reklámterület belsejében lévő ál The-Bux arra kéri, hogy jelentkezzen be ismét, mert valami hiba történt. A ptc-ző bejelentkezik, a hacker pedig így megszerzi a jelszót. Mostanában a hacker nagyon sok hirdetést ad fel a The-Buxon. Kíváncsiságból belekattintottam a "Home" és az "Account" menübe. Egy ciril betűs oldalra jutottam, .ru végződéssel.
A The-Bux "View Ads" menüjének a felső részében most piros betűkkel ez áll:

"Warning!
The Bux WILL NOT ask for your password when surfing ads. Beware of cheaters that are advertising ads to buy cheap referrals or cheap memberships - and are requesting your details - DO NOT ENTER ANY DETAILS ON THE SUSPICIOUS SITES!"

Röviden azt jelenti: A The Bux sosem kér reklám nézés közben tőled olyat, hogy jelentkezz be. Reklámablakban ne adj meg semmilyen adatot.

A Twickerzen pár napja figyeltem fel hasonló hacker támadásra. Sorolhatnám és ragozhatnám még a példákat, mert vannak bőven. Lényeg, hogy a reklámablakon belül nem tudhatod, hogy milyen hacker oldalát kattintod éppen, bárhogy is nézzen ki.

Ha emailen belül egy linkbe kattintasz, arról a linkről ne jelentkezz be!
Ezt a veszélyforrást egy velem megtörtén esettel magyarázom el. A Liberty Reserve írt egy emailt nekem, hogy az adataimban ki kell javítanom valamit. Lépjek be és intézzem el. Link is volt ott. Belekattintottam a linkbe.
A link címe kb. http://linetryreserve.com (vagy valami hasonló, már nem emlékszem, de bele ne kattints!!!) Ha megnézitek ezt a linket, fel sem tűnik, hogy két betű fel van cserélve. A honlap pontos mása volt a Liberty Rerserve honlapjának! Ahhoz, hogy a kért feladatot elvégezzem, először be kellett volna jelentkeznem. De én inkább egy másik menüpontba kattintottam, és láss csodát: egy orosz szerveren találtam magam!
A hacker valahonnan megtudta a Liberty emailemet, talán éppen egy ptc oldalról, aminek korábban ő volt az adminja.

Egyelőre ennyi jutott eszembe, de ha tudtok egyéb veszélyekről is, kérlek, osszátok meg, mert hasznos és igen fontos!
Minden ami PTC. Tájékoztatás a PTC munkáról, a regisztrálás menetéről, a kifizetésekről, a csalókról és mindenről, amit tudni érdemes. Részletes és őszinte leírás a legjobb PTC oldalakról. Kattints az alábbi bannerre, ha többet szeretnél tudni
Kép
scamdetector1
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2013.01.05. 13:10
Tartózkodási hely: London
Kapcsolat:

Re: Figyelem! A Hackerek a jelszavadra utaznak

Hozzászólás Szerző: scamdetector1 »

Szerintem az orosz neve, Sergey Zorenko
detros
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 574
Csatlakozott: 2012.11.15. 16:46
Kapcsolat:

Re: Figyelem! A Hackerek a jelszavadra utaznak

Hozzászólás Szerző: detros »

scamdetector1: Köszönjük a nevet, de mielőtt megvádolnál valakit, akinek 4 jól működő buxhost oldala van (Termbux,Beslifebux,Deerbux,Koolbux), az előtt valami bizonyítékot is kereshetnél erre, mielőtt valakit megrágalmazol, csalással, és visszaéléssel!

Evia: az hogy egy PTC oldal tulajdonosa a megadott jelszavaddal bármit csináljon, szinte kizárt!
Az indok egyszerű, minden jelszó titkosítva van elmentve az adatbázisban, és mivel a scriptet 90%-ban valahonnan liszenszelik, így nincs is hozzáférésük közvetlenül az adatbázishoz. Talán 1-2 eset lenne, pl Evolution-nél tudom, hogy kb 1000 dollárért meglehet venni a 99%-ban a scriptet.
Persze ez nem igaz az Aurora oldalakra, amihez bárhonnan le lehet tölteni egy scriptet, nekem is van itthon vagy 3 fajta.

Valószínűsítem, hogy a refed egy kamu oldalon próbált egyszer belépni, és így szerezték meg a jelszavát, The Buxon pont volt is ilyen, ahogy Te is írod, Probuxon is volt, ott szerencsére már van lehetőség hirdetés jelentésére is.

Ezt most találtam a Ref4bux-on, próbálkozik ez mindenhol...
http://ref4buxlogin.wml.su/
Ezen a linken keresztül nehogy valaki megpróbáljon belépni!!
eviaclub
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 563
Csatlakozott: 2012.11.04. 14:36
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Figyelem! A Hackerek a jelszavadra utaznak

Hozzászólás Szerző: eviaclub »

detros írta: az hogy egy PTC oldal tulajdonosa a megadott jelszavaddal bármit csináljon, szinte kizárt!
Ezért csinál saját scriptet. Simán el tudom képzelni, hogy elkészít egy ptc evolution utánzatot.

Mostanában viszont tényleg az a "menő" hackeréknél (szerintem), hogy egy már létező oldalt másolnak le és reklámablakban kérik, hogy lépjek be. Illetve írnak emailt, ahonnan link vezet az ál-ptc oldalra, ahova elég, ha belépünk. Köszi a linket, Detros. Így már láthatjátok, hogy valóban léteznek ilyen oldalak és egyre több!!!!!!!!!!!!
(Lehet, hogy mire olvassátok ezt a bejegyzést, Detros linkje már nem lesz elérhető, de lesznek helyette más hamis oldalak, ebben biztos vagyok)
Minden ami PTC. Tájékoztatás a PTC munkáról, a regisztrálás menetéről, a kifizetésekről, a csalókról és mindenről, amit tudni érdemes. Részletes és őszinte leírás a legjobb PTC oldalakról. Kattints az alábbi bannerre, ha többet szeretnél tudni
Kép
detros
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 574
Csatlakozott: 2012.11.15. 16:46
Kapcsolat:

Re: Figyelem! A Hackerek a jelszavadra utaznak

Hozzászólás Szerző: detros »

No ez a nem semmi oldal, ez már nem egyszerűen jelszóra utazik, hanem arra hogy kifossza mások Payza számláját, még a Transaction Pin

Még véletlenül se dőljön be senki sem ennek az oldalnak, ez nem a The Bux része!!

http://gamezer11.wen.ru/

Adatok elküldése után amúgy visszajön az oldal, no nem a saját adataimmal küldtem el, egy "kulturált" üzenetet küldtem neki az űrlapon keresztül.. :D
eviaclub
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 563
Csatlakozott: 2012.11.04. 14:36
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Figyelem! A Hackerek a jelszavadra utaznak

Hozzászólás Szerző: eviaclub »

És ehhez mit szóltok?

Vigyázz, ez nem a twickerz, be ne jelentkezz!!!!!!!!!

http://sell-point.xwml.net/logi.html
Minden ami PTC. Tájékoztatás a PTC munkáról, a regisztrálás menetéről, a kifizetésekről, a csalókról és mindenről, amit tudni érdemes. Részletes és őszinte leírás a legjobb PTC oldalakról. Kattints az alábbi bannerre, ha többet szeretnél tudni
Kép
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1528
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Figyelem! A Hackerek a jelszavadra utaznak

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

eviaclub írta:És ehhez mit szóltok?

Vigyázz, ez nem a twickerz, be ne jelentkezz!!!!!!!!!

http://sell-point.xwml.net/logi.html
Jah, ezt én is néztem, már tegnap
Jelentettem is Twickerz-nek
Erre még ma is ott van....
End of the story
detros
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 574
Csatlakozott: 2012.11.15. 16:46
Kapcsolat:

Re: Figyelem! A Hackerek a jelszavadra utaznak

Hozzászólás Szerző: detros »

Ezeket én sem értem, én élből tiltanám ezeket a saját oldalamon, és ha egyszer eljutok odáig, akkor fogok is.
Már alapvetően a szabályzatban le kellene fektetni az ilyesmit, hogy egy ilyen akció azonnali acc törléssel jár...
eviaclub
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 563
Csatlakozott: 2012.11.04. 14:36
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Figyelem! A Hackerek a jelszavadra utaznak

Hozzászólás Szerző: eviaclub »

Mostanában egy magát "payza"-nak nevező hacker

"Access To Your Account Blocked For ( Frozen Account )" címmel küldözget emaileket. Olyan gmail címekre is, amiknek semmi közük nincs a payzához

A tartalomban többek között az áll, hogy kattints ide a payza érvényesítéshez...
(Click Here To Verify Your Identity.)

És persze az üzenet pont úgy néz ki, mintha a payza küldte volna. Gondolom, a link bejelentkező képe is éppen olyan. Elég, ha csak beírod a jelszavadat. Valószínű, hogy még aznap ki leszel rabolva.
Minden ami PTC. Tájékoztatás a PTC munkáról, a regisztrálás menetéről, a kifizetésekről, a csalókról és mindenről, amit tudni érdemes. Részletes és őszinte leírás a legjobb PTC oldalakról. Kattints az alábbi bannerre, ha többet szeretnél tudni
Kép
Avatar
idlig
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2013.02.08. 10:45
Kapcsolat:

Re: Figyelem! A Hackerek a jelszavadra utaznak

Hozzászólás Szerző: idlig »

Payza, Paypal jelszót soha nem szabad megadni. Még Paypal munkatársak se kérhetik el tőled, senki a földön.
Avatar
Kinglui75
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2013.01.26. 12:05
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Kapcsolat:

Re: Figyelem! A Hackerek a jelszavadra utaznak

Hozzászólás Szerző: Kinglui75 »

Sziasztok! Én kicsit más témában kérdeznék, de kissé ide is tartozhat!
Több reklámoldalon is láttam már, hogy X összegért jó néhány PTC oldalunkra direct refeket lehet az oldalon vásárolni! Na mármost ez hogy lehetséges? Valóban adnak is ezek az oldalak pénzért nekem direkteket, vagy átverés az összes ígéretük? Aki ebben tapasztaltabb, írhatna egy kis véleményt-e dologról! Köszi! :)

U.i.:Csak azon gondolkodom ilyenkor, hogy például a Clixsensén jól jönne pár 100 direkt, amivel tényleg profitálni is lehetne, mert reklámokkal jó, ha 5-6 embert tudnék beszervezni, az meg szinte semmi! Így meg egyedül csak hobbi ez az oldal, a napi 2 centekkel nem sokra megyek! Szóval nem tudom eldönteni, hogy merjek-e fizetni direktekért, vagy csak lehúzás az összes direktszerző oldal? :?
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1528
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Figyelem! A Hackerek a jelszavadra utaznak

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

Kinglui75 írta:Sziasztok! Én kicsit más témában kérdeznék, de kissé ide is tartozhat!
Több reklámoldalon is láttam már, hogy X összegért jó néhány PTC oldalunkra direct refeket lehet az oldalon vásárolni! Na mármost ez hogy lehetséges? Valóban adnak is ezek az oldalak pénzért nekem direkteket, vagy átverés az összes ígéretük? Aki ebben tapasztaltabb, írhatna egy kis véleményt-e dologról! Köszi! :)

U.i.:Csak azon gondolkodom ilyenkor, hogy például a Clixsensén jól jönne pár 100 direkt, amivel tényleg profitálni is lehetne, mert reklámokkal jó, ha 5-6 embert tudnék beszervezni, az meg szinte semmi! Így meg egyedül csak hobbi ez az oldal, a napi 2 centekkel nem sokra megyek! Szóval nem tudom eldönteni, hogy merjek-e fizetni direktekért, vagy csak lehúzás az összes direktszerző oldal? :?
Rövid leszek: Átverés, ne dőlj be!
End of the story
Avatar
Kinglui75
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2013.01.26. 12:05
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Kapcsolat:

Re: Figyelem! A Hackerek a jelszavadra utaznak

Hozzászólás Szerző: Kinglui75 »

kavics13 írta:
Kinglui75 írta:Sziasztok! Én kicsit más témában kérdeznék, de kissé ide is tartozhat!
Több reklámoldalon is láttam már, hogy X összegért jó néhány PTC oldalunkra direct refeket lehet az oldalon vásárolni! Na mármost ez hogy lehetséges? Valóban adnak is ezek az oldalak pénzért nekem direkteket, vagy átverés az összes ígéretük? Aki ebben tapasztaltabb, írhatna egy kis véleményt-e dologról! Köszi! :)

U.i.:Csak azon gondolkodom ilyenkor, hogy például a Clixsensén jól jönne pár 100 direkt, amivel tényleg profitálni is lehetne, mert reklámokkal jó, ha 5-6 embert tudnék beszervezni, az meg szinte semmi! Így meg egyedül csak hobbi ez az oldal, a napi 2 centekkel nem sokra megyek! Szóval nem tudom eldönteni, hogy merjek-e fizetni direktekért, vagy csak lehúzás az összes direktszerző oldal? :?
Rövid leszek: Átverés, ne dőlj be!
Okés, köszi! :good: Nekem is ez volt az első gondolatom.....
Lehet nekem is csinálnom kellene egy ilyen direkt ref. ígérős oldalt? :lol:
xkp
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.09.24. 07:18
Kapcsolat:

Re: Figyelem! A Hackerek a jelszavadra utaznak

Hozzászólás Szerző: xkp »

Neten találhatő sok, biztonságos jelszót generáló program. Mondjuk ezeket a jelszavakat nehéz lenne megjegyezni - főleg sokat - de esetleg fel lehet írni. Egy szövegfájlba elmentés után a belépéshez elég bemásolni. Mondjuk a szövegfájlban való tárolás a gépeden nem tudom mennyire biztonságos.
Szerintem a tuti módszer a LastPass használata. https://lastpass.com/Ez is generál jelszót, elmenti és tárolja azokat, sőt mindenféle űrlapok adatai is tárolhatók rajta, megkönnyítve azok kitöltését.

Kép
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég