Username + password

Társalgás a PTC-ről.
Avatar
ffookkaa11
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2013.09.20. 12:46
Kapcsolat:

Username + password

Hozzászólás Szerző: ffookkaa11 »

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy azt hogy tudnám megcsinálni, hogy az oldalakra automatice be tudjak lépni, azaz a böngésző megjegyezze ezen adatokat, ne kelljen naponta ide-oda (nem mindenhová!) beírni a passwordöket.

Ti ezt hogy csináljátok, vagy Ti is ide-oda be-be írogatjátok ezen adatokat?

A böngésző szelektív, van ahová megjegyzi, van ahová megjegyzi (azt mégsem).

Köszönöm!
Kép
Avatar
FRU5T
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1112
Csatlakozott: 2011.12.16. 13:56
Kapcsolat:

Re: Username + password

Hozzászólás Szerző: FRU5T »

ffookkaa11 írta:Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy azt hogy tudnám megcsinálni, hogy az oldalakra automatice be tudjak lépni, azaz a böngésző megjegyezze ezen adatokat, ne kelljen naponta ide-oda (nem mindenhová!) beírni a passwordöket.

Ti ezt hogy csináljátok, vagy Ti is ide-oda be-be írogatjátok ezen adatokat?

A böngésző szelektív, van ahová megjegyzi, van ahová megjegyzi (azt mégsem).

Köszönöm!
Tapasztaltam. Van, ahol nem akarja egyáltalán megjegyezni, ha azt mondom neki, hogy csinálja, akkor se. Ez nem tudom miért van.
Avatar
idlig
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2013.02.08. 10:45
Kapcsolat:

Re: Username + password

Hozzászólás Szerző: idlig »

Nálam a legutóbbi Chrome van (összesen 15 oldalon kattintok, szóval belefér az a pár adfocusos), ezzel minden oké. Első alkalommal megkérdi, hogy jegyezze-e meg a jelszót, bejelölöm, hogy igen. Ezt követően, ha megváltozik, azt már automatikusan tárolja. Mivel minden oldalon teljesen egyedi jelszót használok (ez erősen ajánlott), így rémálom lenne mindet beirkálni.
tacsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2014.06.04. 10:31
Kapcsolat:

Re: Username + password

Hozzászólás Szerző: tacsi »

Sziasztok,

a böngésző megjegyzős módszert nem használom. Akkor is működik, ha captcha kódót kér?

A beirkálás helyett a "bemásolás" módszert találtam ki. Egy *html file-ben csináltam egy táblázatot, amiben benne van minden.
vsagdv.jpg
Erről csak akkor írok, ha valakit érdekel.

üdv
Avatar
ffookkaa11
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2013.09.20. 12:46
Kapcsolat:

Re: Username + password

Hozzászólás Szerző: ffookkaa11 »

Engem minden verzió érdekel, ami megkönnyítené az életet!
Kép
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Username + password

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Buxengert használtál már? Állítólag azon keresztül tudsz minden PTc oldalra belépni és meg is jegyzi a jelszót. Meg más funkciói is vannak új hirdetésekkor jelez,vagy admin üzeneteket is kezeli,vagy az apró hirdetéseket surf szerűen tudod kattolni. Sajnos többet nem tudok róla,mert a korábbi gépemre vmi miatt nem ment fel,ezen még nem próbáltam,de hátha. http://www.buxenger.com/
Én kézzel írogatom be és teljesen megszoktam.
Egy ötlet: írd fel egy papírlapra őket és tedd magad elé,vagy ahogy tacsi csinálja az is jó. Szerintem a ctrl+c ctrl+v megoldás nem gyorsabb,mintha kézzel írogatnád be a papírlapról,word,vagy egyéb dokumentumból,persze ha hosszú és bonyolult,akkor lehet :)
Arra azért kiváncsi lenné,hogy akik ellopják a ejlszót milyen módszerekkel tudják azt megtenni? Most nem arra gondolok,hogy bejutnak a gépedre,vagy keyloggert használnak mert akkor bármilyen erős jelszó felesleges. De hogy mennyire kell erős jelszót használni,és egyáltalán PTC oldalak esetében ez mennyire indokolt,mivel ott egy bizonyos próbélkozás után nem tílt le?
Az nem elég ha egyik odalon "bodrikutya" a másikon "szentjobb" harmadikon "bélabácsi" a jelszód? azt pld könnyű lenne megjegyzni is:)
Avatar
ffookkaa11
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2013.09.20. 12:46
Kapcsolat:

Re: Username + password

Hozzászólás Szerző: ffookkaa11 »

Buxenger-t használtam én is XP alatt, de sokszor fagyott, s úgy a végén nem gyorsabb, hanem lassabb lett a kattolás. Most win7-en meg még nem próbáltam.

Azért az sok időt megtakarítana (na meg kényelmi szempontból is ég és föld lenne a külömbség ha minden automatice menne (és nem tudom elhinni hogy erre ne lenne megoldás, nem létezik!). ... ja és persze működő megoldás!!!

A programok meg-meg jegyzik (mármint a böngészők) de nem létezik olyan, pl. hogy valahová beírom ezen kombinációkat és a böngészőm ezen információk alapján automatice beléptet ... nem tudom elhinni, hogy mindenki szív (kevésbé és jobban) és nincs erre korrekt megoldás :cry:
Kép
Avatar
idlig
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2013.02.08. 10:45
Kapcsolat:

Re: Username + password

Hozzászólás Szerző: idlig »

A Buxvertise például kitilthat a Buxenger használata miatt. És ki tudja mikor követi másik oldal.

Mikor kezdtem kattintani, akkor én is mindent külön beirkáltam, de inkább jegyezze meg a böngésző, kényelmesebb. Egyébként is, minél kevesebb kankó programot akarok a gépemen tudni (de van olyan program ami tárolja / kezeli a jelszavakat, pl Kaspersky Password Manager).

Itt is volt olyan, hogy egy kófic magyar oldal Adminja, az ő oldalán megadott jelszavakkal lényegében kifosztotta az akkor még fizető Probux fiókokat, és egyébként is, jobb mindig figyelni, tehát legyenek lehetőleg különböző jelszavak mindenhol. Emailben senkinek semmi jelszót nem kiadni, egyik oldalon kattintott hirdetésben másik oldalra nem lépünk be, 10 dolcsi ajándékért cserébe PayPal/Payza/Egopay/stb jelszót és pin kódot nem adunk meg (hogy egy pár napos próbálkozást mondjak). Ezek persze nyilvánvaló dolgok, de sajnos nem mindenki van velük tisztában.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Username + password

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

rákerestem neten,ez az első értékelhető találat,de valszeg van sok más ilyen program is.
https://www.totalstudio.hu/blog/webes_t ... 2011-04-29

nem próbáltam!
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég