HYIP BIBLIA

Magas Hozamú Befektetési Programok
kikkan
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2011.09.14. 22:11
Kapcsolat:

HYIP BIBLIA

Hozzászólás Szerző: kikkan »

Sok internethasználó hallott már történeteket, hogy a weben nincs tisztességes, megbízható business és, hogy csak tapasztalatlan befektetők hisznek azoknak az ajánlatoknak, melyek növelik a befektetett tőkét az interneten. Az ilyen véleményeknek vannak nyilvánvaló okai: a rémhíreket azok az emberek terjesztik, akik nem tudják miről beszélnek.

Valójában sok hétköznapi ember, aki nem törődik azzal, hogy megtudjanak részleteket a magas hozamú internetes befektetésekről, csalóknak esnek áldozatul, elvesztik megtakarításaikat és elkezdenek bizalmatlankodni az e-kereskedelem összes formájával szemben.

Nagyon nehéz függetlenül tanulmányozni a magas hozamú befektetések aspektusait. Cselekedni a megérzések szerint, nem a legjobb dolog egy leendő befektetőnek. Sok tisztességtelen kereskedő és csaló készen áll, hogy csalással növelje a bevételeit. Ez nem csak az e-kereskedelemre vonatkozik, hanem a valós életre is, mert ott is van éppen elég csaló kereskedő.

Az egy hibás állítás, hogy azok az elektronikus befektetések, amelyek magas hozamot ígérnek mind hamisak vagy valamilyen formái a piramisjátéknak. És az sem igaz, hogy az összes bank és pénzügyi vállalkozás azzal a céllal lett létrehozva, hogy ellopja a befektetők pénzét. Vannak bűnözők más üzleti szférában is. Azonban a tény hogy vannak csalók, még nem ok arra, hogy feketelistára tegyük ezt a gazdasági tevékenységet. Viszont egy magas hozamú befektető is elveszítheti a pénzét.

Van számos szabály és dolog, amit meg kell tanulnod. Ezek elősegítik, hogy veszteség nélkül légy részese egy programnak.

Mielőtt befektetnél egy magas hozamú projektbe, ajánlott áttanulmányozni az összes anyagot a témában, ami csak hozzáférhető a számodra. Sok ember vagyonokat csinált azzal, hogy részt vett ilyen programokban. Az évek során azonban megtanulták a működésüket, ellesték titkait, sajátosságait a sikeres befektetésnek. Mivel ezek az információk nem titkosak, minden leendő befektető megtanulhatja azokat.

Ez a cikk információkat tartalmaz a HYIP-ről, amik olyan HYIP tagoktól származnak, akik több éve részesei a magas hozamú befektetéseknek.

Tapasztalt menedzserek, ismert bankárok és fontos üzletemberek. Ellentétben a hétköznapi emberekkel, ők először tanulmányozzák a tevékenység jellegét, megtapasztalják és megértik a részleteket. Ez az ismertető komoly kutatás, elmélet és gyakorlat eredménye. Ha egyszer elolvasod ezt az ismertetőt, rá fogsz jönni arra, hogyan válassz HYIP-t. Hogyan fektess be pénzt eredményesen, hogyan tartsd a tőkéd biztonságban és hogy, hogyan különböztess meg csalókat megbízható üzletemberektől.

Általános információk Internetes befektetés

Sok lehetőség van tőkénk befektetésére. Lehet bankba tenni, megvásárolhatod egy jól ismert cég részvényeit vagy veszel egy műkincset vagy ingatlant. Azonban sok lehetséges privát befektetőnek nincs elég pénze komolyabb befektetésre. Az ingatlan, a műkincsek, egy vezető cég részvénye csak kevesek számára megengedhető anyagilag. A banki kamat pedig nevetséges.

Mit tehet egy egyszerű befektető? El van szigetelve a nagy befektetésektől, a kis befektetések nem ígérnek semmi mást csak fejfájást és időpocsékolás az egész. Itt jön szóba a HYIP, hogy segítsen a leendő befektetőknek. Speciális internetes szolgáltatások használatával befektetsz egy bizonyos összeget (a minimum összeg általában nagyon alacsony) és egy meghatározott idő alatt kapsz kamatot a beinvesztált összeg után. A kamatfizetés naponta, hetente vagy havonta történik. A mértéke változó 0.3%-tól 3%-ig is terjedhet naponta. A befektető nagyon gyorsan visszakapja a befektetését és tiszta haszonra tesz szert.

A HYIP jövedelmező? Igen, ez kijelenthető. A privát befektetőnek máshol szinte semmi lehetősége nincs, hogy eredményesen befektessen kisebb összeget és rendszeresen kapjon profitot belőle. Egy privát személynek nincs elég pénzügyi erőforrása, hírneve, komoly üzleti partnere, munkaterve és kapcsolatai sincsenek. Szinte teljesen el van szigetelve komoly befektetésektől és a "big-game"-től a tőzsdén.

A HYIP-ben való részvétel kockázatos? Igen, természetesen. Mint minden más befektetés a HYIP is kockázatos vállalkozás. Senki nem garantálja, hogy a pénz amit a HYIP szervezők raknak különböző projektekbe, valóban hozni fogja-e a maximális profitot.

HYIP

Először el kellene magyarázni mi is a HYIP. Magas hozamú befektetési program nem csak egy network phenomenon. Ez a kifejezés ráillik minden olyan befektetésre, amely többet hoz mint a standard 4-5% évente. Van sok off-line HYIP, melyeket regisztrált cégek vezetnek és stabil magas hozamot produkálnak. Azonban, a belépési limit, a minimális befektetés, hogy részt vegyünk a projektben általában 500.000 dollártól kezdődnek és 10 millió dolláros felső határig terjednek. A privát befektetőnek nincs ekkora összegű megtakarítása és így el van zárva az off-line magas hozamú programoktól. A hétköznapi embernek az egyetlen kiút az online HYIP. Ellentétben az off-line programokkal, a HYIP általában egyszerű és könnyen kezelhető. Gyakran a résztvevők semmit sem tudnak a szervezőkről és nem tudják még a cég címét sem. Az off-line HYIP fő bevételforrásai a részvénypiaci tevékenység, ingatlankereskedés és FOREX befektetések. On-line HYIP ritkán ad valós információt kereskedelmi tevékenységéről, mert a bejövő források nagyon különbözőek lehetnek. Szinte lehetetlen leellenőrizni az erre vonatkozó adatokat.

A HYIP nagyon egyszerűen működik. Regisztrálsz a rendszerbe, nyitsz egy számlát és befektetsz egy kis pénzt a projektbe. A következő napon a befektetett pénz elkezd profitot termelni és a már említett kamat megy majd a számládra.

Összefoglalva a fentieket: a programvezetők pénzt gyűjtenek privát befektetőktől, akiknek nincs elég pénzük, hogy részt vegyenek off-line HYIP-ben. Az így összegyűjtött pénzzel jól sáfárkodva - különféle kereskedelmi tevékenységekbe invesztálják - és profitjuk egy részét megosztják a privát befektetőkkel.

Ponzi

Hogyan kerüljünk el egy csalást? Ez a probléma majdnem minden HYIP résztvevőt érdekel. Mivel a HYIP nem könnyen átlátható, tisztességtelen kereskedők nem valódi projekteket hoznak létre, melyek valódinak látszanak, aztán begyűjtik a pénzt a kliensektől és egyszer csak leállnak a tevékenységükkel. A legközkedveltebb formája a csalásnak a Ponzi. A Ponzi egy klasszikus formája a pénzügyi piramisnak, ahol a profitot nem az eredményes gazdasági tevékenység termeli, de mégis vonzó befektetési lehetőséget nyújt a résztvevőknek. Olyan ez, mint amikor a kígyó megeszi saját farkát. Egy ideig stabilnak tűnik, amíg a kifizetéseket az új tagok befizetéseiből állni tudják. De a látszat csal. Egy pontnál eljön a stagnálás ideje és amikor új tagok már nem csatlakoznak a projekthez és a piramis összeomlik. Azonban az alapítók néha nem várnak addig a fázisig és eltűnnek az addig felhalmozott pénzzel együtt.

Általában a kliensek csak akkor jönnek rá, mikor már nem kapják rendszeresen a kamatjaikat.

Hogyan különböztessük meg a Ponzi-t az igazi HYIP-től? Számos jel van, ami azt jelzi, hogy csalással van dolgunk. Először is a nagy kamatok. Ha napi 40%-ot ajánlanak, akkor gondold át, hogy az alapítók ekkora kamatoknál, hogyan tudnak nyereséggel zárni? Másodszor, a nagyon nagy ajánlói jutalék. Komoly, magas hozamú projektek mindig nyitottak az előnyös közös együttműködésre. Azonban a fő céljuk profitot termelni eredményes befektetésekből. Ezért van az, hogy ha több mint 10%-ot ajánlanak a ref-ekért azt kell hogy gondold, hogy csak a kliensek az egyetlen bevételi forrásuk? És végezetül, gondatlanul megtervezett website és lopott tartalom más weboldalakról.

A Ponzi szervezők nagyon jól tudják, hogy a program egy kis idő múlva leáll ezért nem fektetnek hangsúlyt a jól kidolgozott website-ra és annak tartalmára. Egyre népszerűbb egy csalási forma, amit "Golden Games"-nek neveznek. Egy miniatűr Ponzi, amelyet csak néhány napra vagy hétre hoztak létre.

A felhasználók pénzt fektetnek be és aztán, ha időben kiszállnak termelnek egy kis nyereséget. De ha nem, akkor elvesztik a befektetett pénzüket. Számos verziója van a "Golden Games"-nek, de mindegyik úgy végződik, hogy "Ki szállt ki időben". Egy biztos: azilyen programok semmilyen összefüggésben nincsenek a komoly HYIP projektekkel.

Néhány ember buzgón részese a Golden Games és Ponzi projekteknek.

Természetesen az olyan projektek hozhatnak gyorsan nagyobb profitot, azonban azt ne felejtsd el, hogy mindent elveszíthetsz. Ha mégis úgy döntesz, hogy kipróbálod magad a Ponzi-ban, még ha szerencsés is vagy, ne feledd, hogy bevételeid mások befizetéséből származnak. És azt se felejtsd el, hogy a piramisjáték illegális és a készítői büntetésre számíthatnak a törvény végrehajtástól.

Amennyiben kiválasztottál egy érdekes HYIP projektet és attól félsz, hogy egy piramis, gondosan tanulmányozd a feltételeket és hasonlítsd össze az előbb említett számokat az ajánlattal. Csak akkor fektess be komolyabb összeget mikor biztos vagy benne, hogy a projekt biztonságos. Először fektess be keveset. Csak akkor invesztáld be a maradékot, amikor biztosan, rendszeresen kapod a kamatokat.

Az online fizetési rendszerek biztonsága

Egyik elektronikus fizetőeszköz sem, mindegy milyen biztonságos, sem tudja 100%-ban garantálni a védelmet az illetéktelen hozzáféréstől. A következő szabályok betartásával biztonságban tudhatod pénzedet. Nagyszámú feltörések a gondatlanságból történnek. Néhány szabály melynek betartásával elkerülheted ezeket:

1. A Windows OS felajánlja, hogy megjegyzi a jelszavad. Habár hasznosnak tűnik eszedbe se jusson azt használni elektronikus fizetésnél. Különben a computer csalók nehézség nélkül ellophatják a regisztrációs adataidat és beléphetnek online tárcádba.

2. A speciális adatokat ments le floppyra vagy valamilyen kódolt adathordozóra amihez csak akkor férhetsz hozzá mikor szükséged van rá.

3. Ne nyiss meg e-mail üzeneteket ha nem ismered a feladót. Az olyan üzenetek tartalmazhatnak vírusokat, Trójait amik lehetővé teszik, hogy hozzáférjenek a bejelentkezési adataidhoz. Telepíts olyan e-mail programot ami kiszűri és inaktívvá teszi az olyan lehetséges veszélyes üzeneteket. Ellenőrizd a bejövő üzeneteket speciális anti-virus programmal.

4. Ne használj olyan linkeket melyeket ismeretlenektől kaptál. Ha egy ismeretlen weblapon tartózkodsz ne tölts ki űrlapot és ne regisztrálj. Ne tölts le és ne telepíts szoftvert amit erőszakosan ajánlanak. Sok olyan oldal van melyeket azért hoztak létre hogy kémprogramot telepítsenek a gépedre.

5. A computereden mindig legyen telepítve antivírus és tűzfal szoftver. Ezek a programok minimalizálják a támadás kockázatát. Az antivírus megvéd a veszélyes programoktól, a tűzfal pedig visszaveri a hackerek támadását.

6. Ne fordíts figyelmet olyan üzenetekre melyek a bejelentkezési adataidat kérik bármilyen ürüggyel is küldték azt. A szolgáltatók soha nem kérik emailen keresztül az adataidat.

7. Ne tölts le olyan szoftvert amivel feltörheted egy felhasználó pénztárcáját és olyat sem ami növeli a pénzedet a számládon. Ahelyett, hogy növelnék a számládon levő pénzt elvesztheted a megtakarításaidat. A elektronikus fizetési rendszerek készítői nagyon komoly biztonsági rendszereket fejlesztettek ki , hogy megvédjék klienseik pénzét és szinte lehetetlen feltörni azt e-mailben kapott amatőrök által produkált kisméretű csatolt fájlokkal, de ellophatják annak a felhasználó adatait.

8. Változtasd meg belépési adataidat legalább egyszer egy héten. Így megakadályozhatod, hogy a csalók pénzt emeljenek le a számládról. Továbbá ne feledd bizalmasan kezelni az ilyen információt. Pl.: nem kellene leírnod papírra adataidat melyeket bárki feljegyezhet. A jelszó ne legyen nyilvánvaló vagy egyszerű, ne használd a születési adataidat, telefonszámod vagy neved. A legjobb jelszó véletlenszerű számok és betűk kombinációja. Amit szinte lehetetlen feltörni vagy kitalálni.

A fenti szabályok betartásával elkerülheted a nem kívánt szituációkat és biztonságban tartja megtakarításaidat a csalóktól.

Befektetés HYIP-ba. Honnan jön a profit?

Sok leendő HYIP résztvevő azon gondolkodik, hogy a szervezők hova rakják azt a sok pénzt ami rendszeresen komoly kamatokat fizet. Az biztos, hogy nem a semmiből jön.
A következő HYIP bevételi források a következők:

1. FOREX befektetések
2. Nemzetközi tőzsdei részvénybefektetések
3. Részvétel különböző pénzügyi "lóversenyek"-en
4. Befektetés magas hozamú üzletekbe
5. Ritka műtárgyak importja vagy exportja

Ez azt jelenti, hogy a projektvezetők a résztvevők befektetéseit mozgótőkeként használják. Mivel a források befektetésekből származnak, ezért nem kell annyit adózniuk és így a nagyobb nyereségből könnyen fizetni tudják a befektetők hozamait. Az emberek tartózkodnak azoktól a gazdasági tevékenységektől, melyek egy hónap alatt megduplázzák vagy megtriplázzák a befektetett összeget és nem gondolják valódinak. Egy tapasztalt befektető mindig megtudja jósolni melyik befektetés hoz majd profitot és melyik nem. Egy tapasztalt befektető széleskörű tudással és komoly tapasztalatokkal könnyen csinál profitot áringadozásból.

Számos befektető csinált már vagyonokat a pénznemek áringadozásából. Trader aki jól ismeri a pénzpiacot akár pár óra alatt megtudja duplázni a befektetett tőkét. Az szinte biztos, hogy egy tapasztalatlan invesztor megkísérel játszani a pénznemek árváltozásával az eredmény pénzügyi katasztrófa lesz. A várt profit helyett kár keletkezik.

Természetesen a Forex mögött van sok más eredményes mód pénz invesztálásra, pl értékpapírok vásárlása olyan szervezetektől melyek jól működnek a fejlődő országokban. Azok az instrumentumok kockázatosak, de a kockázatot a magas profitképesség kompenzálja. A jó HYIP cégek nem fognak hazudni a klienseinek mert HYIP egy jól működő közös, előnyös kooperáció. Az invesztorok befektetett tőkéje eredményes menedzsment esetén elég hozamot termel, melyekből kitudják fizetni a kamatokat és azután még marad saját bevételük is. Ne felejtsd el, hogy a fontosabb projekt szervezői szeretik titokban tartani a befolyó forrásokról szóló információkat a tisztességtelen versenytől tartva. Ezért van az, hogy legtöbbször szinte átláthatatlanok a HYI programok.

Kockázatok

A privát invesztorok majdnem minden kockázatmentes befektetéstől elvannak zárva, ami azt jelenti, hogy bárki aki beakar fektetni nem tudja elkerülni a kockázatot. Természetesen berakhatod a pénzedet bankba is de egy privát befektetőnek általában nincs akkora tőkéje, hogy vagyont csináljon banki kamatokból. Ezért van az miért az egyetlen kiút, hogy befektesd a pénzed a kockázatos HYIP-be. Mindig óvatosnak kell lenni a kockázatos programokkal. Először a legjobb ha elkerülöd a hamis projekteket és piramisokat. Először gondosan tanulmányozd az összes programot és csak azután kezdj el befektetni.

A helyzet egyre komplikáltabb, mert még a megbízható projektek is elbuknak néha. Ez történhet például azért mert a programigazgató nem vezeti jól a céget vagy mert az összes tőkéjét kockáztatja Forex-en.

Számos szabály van melynek tudása minimalizálja a kockázatot. Akkor nézzük ezeket részletesebben:
A HYIP-k természete manapság, hogy majdnem mindegyik befejezi egyszer a tevékenységét. Piramisok elvesztik a kliensek összes pénzét vagy meglépnek vele, de a komoly HYIP-k kifizetik a befektetőiket a végén. Az összes megbízható projekt hosszútávra van tervezve, fejlesztve, de gyakran a bezárás kapcsolatban van gazdasági okokkal, melyeket nagyon nehéz kiküszöbölni. (pl.: gazdasági válság)

Egy átlagos HYIP-nek vannak ciklusai: pay-back periódus, növekedés periódus, telítődés periódus és végül a hanyatló periódus. Most nézzük részletesen:

Pay-back periódus
A projekt megszületése. Bármely HYIP készítő befektet egy kis pénzt a projektbe. Először is szükségük van egy jól funkcionáló és szép website-ra, fejlett tartalomra, fizetőeszköz regisztrációra és hirdetésekre. Ez mind pénzbe kerül és mivel a projekt még nem hoz profitot ezért ez a periódus veszteséges. Ilyenkor nem lehet megbecsülni, hogy megbízható-e a program, azonban van néhány indirekt jel, ami jelzi, ha a projekt csalás. Például, ha a website ingyenes és az összes tartalom egy másik oldalról származik, akkor a szándékuk pénzt gyűjteni és eltűnni vele.

Növekvő periódus
A program működésének kezdete. Ebben a periódusban feltűnnek a befektetők, akik további klienseket vonzanak a ref. fizetségért cserébe. Egy kis idő múlva a projekt elér egy pontot, önellátó válik és elkezd igazi profitot termelni. A további tagokat különböző módszerekkel vonzzák pl.: mindenki kap extra pénzt a számlájára, aki regisztrál.

Telítődő periódus
A legstabilabb periódusa a HYIP programnak. Ez idő alatt a befektetések áramlása stabilan növekedik, a program maximális profitot hoz és a kliensek rendszeresen kapják a kamatokat.

Hanyatló periódus
Meghatározó szakasza a program további életében. Jellemző az a tény, hogy a felhasználók elvesztik érdeklődésüket a projekt iránt, az új befektetések áramlása csökken és a program fejlődése leáll. Az összes csaló projekt leáll néhány napon belül amint elérték a hanyatló periódust, nem fizetik ki a klienseiket és eltűnnek nyom nélkül. A megbízható programok képviselői megpróbálják kihozni a projektjüket a stagnálásból.

Amint a felhasználók elvesztik érdeklődésüket a projekt iránt a kamatok elkezdenek csökkenni, a projektvezetők elkezdenek nyugtalankodni: leveleket írnak a résztvevőknek, hogy regisztráljanak új katalógusba, üzeneteket hagynak fórumokon, vendégkönyvekben, hirdetnek stb. Ha észreveszed, hogy egy program ebben a periódusban tart gondolkodnod kell, hogyan tovább. Természetesen az invesztornak már azelőtt elkell döntenie a későbbi befektetési stratégiáját mielőtt a HYIP eléri azt a pontot. A hanyatló periódus sikeres vége egy jel lehet azoknak, akik csatlakozni akarnak a programhoz az új szakaszban. Mi van azokkal az emberekkel, akik részt akarnak venni egy programon az elejétől kezdve? Nekik részletesen analizálniuk kell a kiválasztott HYIP-t a kezdetekben és csak akkor befektetni, ha biztosak a program megbízhatóságában.

HYIP információk

Mielőtt befektetnél egy általad érdekesnek tartott programba, analizálnod kell a program összes aspektusát.

1. A rendszeres kifizetések összege
2. Befektetési limitek
3. A tevékenység jellege
4. A programszervezők megbízhatósága
5. A website benyomása
6. Domain ellenőrzés
7. Szerződés információk
8. Fórumvélemények
9. Pozíció monitor site-okon
10. Független kutatás


Most nézzük őket részletesebben: Először meg kell becsülnöd a rendszeres kifizetések összegét, azaz az admin projektje által a befektetett tőke után fizetett kamatokat.

A fő dolog, hogy ne higgy minden ígéretnek. Ha a program azt ígéri, hogy minden nap megduplázza a beinvesztált összeget, biztos lehetsz benne, hogy csalás. A komoly HYIP-k által fizetett összeg általában 3-4% alatt van naponta. Persze lehet kisebb nagyobb eltérés. De a 7-10% naponta majdnem biztos, hogy Ponzi-val állunk szemben ahol a kifizetések az új tagok befizetéseiből származnak. Mint korábban tisztáztuk, az olyan programok semmi jót nem ígérnek a privát befektetőnek.

A statisztika azt mutatja, hogy a komoly HYIP-k havi 10-50%-ig terjedő kamatokat garantálnak. Az összegek a tevékenység fajtájától függenek.

Egy másik aspektus a befektetési limitek. Vannak minimum és maximum befektethető összegek. A gyakorlat azt mutatja, hogy a komoly projektek mindig meghatároznak minimum és maximum összeget. Ha nincsenek limitek azt kell, hogy gondold ez egy Ponzi projekt.

A statisztikák azt mutatják, hogy a legkomolyabb HYIP-k minimál befektetése 25$, a maximális limitet bizalmasan kezelik.

Majdnem minden HYIP informál minket, hogy milyen gazdasági tevékenységgel termeli a profitot. Jegyezd meg, ha egy websit-on az áll hogy a program FOREX-szel vagy az üzlet egy más formájával foglalkozik, általában Ponzi. A komoly projektek vezetői biztos, hogy nem tárják fel mivel is foglalkoznak valójában. Sok tisztességtelen HYIP kereskedő van a világon aki kész elcsípni egy darabot másvalaki "pitéjéből". A csalók általában elmondanak néhány szót, hogy mondjuk valutakereskedelemmel foglalkoznak. A komoly projektek vezetői megpróbálják részletesen elmagyarázni, hogyan használják a befektetett pénzt, anélkül, hogy elárulnának cégneveket, befektetett összeget vagy kereskedők nevét.

Mégis voltak olyan esetek melyek komoly programnak álcázták magukat és értesítőket küldtek a klienseknek az éppen aktuális FOREX eredményekről vagy más befektetési tevékenységekről végül az lett, hogy a befektetők elvesztették pénzüket.

Egy másik aspektus a projektszervezők megbízhatósága. Tanulmányoznod és analizálnod kell a fórumüzeneteket melyeket a programadminisztrátor hagyott egy fórumon. Fordíts figyelmet arra, hogy mennyi időt töltenek a szervezők fórumokon. Ha azt mondják, hogy üzlettel foglalkoznak akkor nem lehet valami sok idejük. Ha reggeltől estig on-line állapotban vannak, azt kell hogy hidd csalók.

A weboldal benyomása az egyik legfontosabb aspektusa a programnak. Jó motor, privát domén és hivatalos design, egyszerű használat megbízható programra utal. Amennyiben a tárhely ingyenes vagy nincs jól megtervezve, lopott tartalom azt mutatja hogy az adminisztrátorok nem fektettek be sok pénzt a programba, ami csalókra utal. Gondold meg kétszer milyen programba fektetsz pénzt.

Ha a projektnek van saját domén neve, ellenőrizd le speciális "whois" szolgáltatással (http://www.nic.com). Ott megtudhatsz regisztrációs adatokat, kontakt információkat, a regisztráló nevét. Ez nem garantál semmit, mert sok domént név nélkül regisztrálnak vagy könnyen megadhatnak hamis adatokat.

Olvasd el az oldalon vagy a regisztrációhoz szükséges feltételeket és a szerződést (Terms and conditions). Sok hasznos információ található benne Gondosan tanulmányozd a monitor oldalakat és fórumokat. Minden tapasztalt invesztor látogatja azokat. Különösen fontos azok
számára akik csak most kezdtek online befektetésbe. Hálás lehetsz a fórumoknak melyek rámutatnak az általad preferált HYIP gyengeségeire és véleményeket szerezhetsz azoktól akik már részesei a programnak. HYIP fórumok eléggé jó forrásai legújabb és pártatlan információknak, ne hagyd őket figyelmen kívül.

Az információk analizálása után a HYIP monitor oldalakon megtudhatsz sok mindent: mekkora kamatot fizetnek, mióta él a cég stb. Habár azok az információk kevésbé értékesek mint a fórumon leírtak, mivel senki nem garantálja, hogy ami ma fizetett az holnap is fog.

Az első befektetés

Minden bizonnyal végeztél a szükséges kutatással, felbecsülted a program megbízhatóságát és készen állsz a befektetésre. Mielőtt befektetnél az általad választott programba, inkább gondold át még egyszer, hogy készen állsz-e kockáztatni a tőkédet. Megfogod-e bánni a választásod? Jobb lenne-e azt a pénzt inkább valami más dologra költeni? Mint említettük HYIP nagyon kockázatos még annak ellenére is, hogy ha részletesen analizáltad a programot. Nem garantált a siker.

Ne feledd a fő szabályt: Ne fektesd be minden pénzed egyetlen projektbe! Tedd a pénzed több megbízható programba. Még a legkomolyabbnak tűnő program is eltűnhet váratlanul, nem beszélve a többszörös piramisról. Még ha egy program be is zárul a megmaradt 3-4 vagy akár több programban való részvétel kompenzálja majd a veszteségedet és még profitot is hozhat.

Egy időben, több programban való részvétel megvéd téged a nagyobb veszteségektől. Nagyon nehéz megállapítani, hogy melyik komolynak beállított projekt fog bezárni idő előtt. Mikor befektetsz, tartsd észben, hogy a program elbukhat, és úgy fektess be hogy annak ellenére is profitot termelj. Próbáld minimalizálni a kockázatot.

A legtöbb program 24 óránként küldi a kamatot az elektronikus pénztárcádra. Továbbá a megbízható projektek általában automatikus hozam visszaforgatás szolgáltatást is nyújtanak, mellyel növelni tudod bevételeidet.

Egyszerűen kiszámolhatod a várható bevételeket. Például befektetsz egy összeget 2%-os kamatra 365 napra. Ez azt jelenti, hogy ha nem élsz a visszaforgatás lehetőségével a pénzed 50 nap múlva visszakapod és innentől kezdve tiszta profitot termelsz. A határidő leteltével a bevételed 720%- lesz.

Ha szétválasztod a befektetett összeget több részre és minden részt befektetsz HYIP-be, akkor még ha a programok fele el is bukik még akkor is profitot termelsz.

Mindig biztosítsd magad, hogy több lábon állj még akkor is, ha 99% -ig biztos vagy egy programban. Még akkor is, ha egy aranyhegyet ajánlanak, még akkor is, ha az összes barátod és ismerősöd ajánlja, válaszd szét a tőkédet és fektesd be különböző programokba. Még a legmegbízhatóbb program is elbukhat.

Még egy szabály, amit ajánlott követnie egy kezdő befektetőnek: Ne kockáztass olyan pénzt, amit féltesz elveszteni.

Befektetések folytatása

Egy fontos szabály azt mondja: Ne fektesd be a szerzett tőkét ugyanabba a projektbe. Minden nap egy lépéssel közelebb hozza a projektet a bukáshoz. Mint mondtuk még a legmegbízhatóbb programok is befejezik tevékenységüket előbb vagy utóbb. Mikor egy HYIP forrása elapad, bezár. Állandó növekvés lehetetlen. Ez egy axióma. Ezért kell a tőkédet a lehető legeredményesebben forgatni.

Rendszerint e szabályok figyelmen kívül hagyása az ok a pénzügyi veszteségeknek. Sok invesztor mohóvá válik és a kapott kifizetést befekteti újra és újra addig, míg el nem veszti azt. Az igaz, hogy jól hangzik, hogy visszaforgatja a megkapott kamatokat, de növeli a kockázatot. Szétosztani a kapott tőkét új programok között a legeredményesebb mód a kockázat csökkentésére.

A HYIP-k nagyon kockázatosak és mindig is azok lesznek. HYIP résztvevők nem kerülhetik el a kockázatot, az lehetetlen. Annyit tehetnek, hogy minimalizálják a kockázatot. Legjobb módja a kockázat minimalizálására, hogy szétosztod a tőkéd több program között.

Először játssz kicsiben. Sok program minimum befizetése 1-10-100$. Értsd meg a HYIP-k működését és miután kényelmesen érzed magad a HYIP-k világában csak akkor menj a következő szintre és fektess be nagyobb összeget.

Jegyezd meg: aki nem mer és nem vállalkozik az nem is nyerhet. Azonban ne kockáztass vakmerően. Kövesd a befektetők szabályait és sikeres leszel.

Aranyszabályok

Számos aranyszabály van, amit minden HYIP befektetőnek nem árt követni. Megfogadva a szabályokat minimalizálhatod a kockázatot, elkerülheted az átveréseket és nagyobb profitot érhetsz el.

Az első szabály azt mondja: Ne fektess be többet, mint amit megengedhetsz magadnak. Csak azt a pénzt fektesd be, amit általában luxuscikkekre költenél és olyan pénzt ne fektess be, ami a napi megélhetésedet biztosítja.
Nagyon esztelen dolog olyan pénzt befektetni melyből a havi számlákat fizeted. HYIP-n mindig kockázatos és veszélyes dolog azt a pénzt kockáztatni, amire szükséged van.

A második aranyszabály: Ne légy mohó! Ne engedd, hogy a mohóság elvakítson. Még ha rendszeresen is kapod hónapok óta a kamatot még nem ok arra, hogy jelzálog vagy bármilyen hitelt vegyél fel, melyből befektetéseidet intézed. Senki nem garantálja, hogy a ma jól működő cég holnap nem csődöl-e be. Egyszer csak a semmi közepén találhatod magad, ha vakmerően elköltöd az összes pénzed.

Ne higgy a magas hozamoknak. Általában, ha magasak az ajánlott kamatok a projekt átverés. Emlékezz, a havi 30-50% az elfogadható. Ha több mint 200%-ot ajánlanak, biztos hogy csalás.

A harmadik aranyszabály: Ne foglalkozz spam-ekkel. Még ha nagy jutalékot is ajánlanak, ne próbáld meg odavonzani társaidat vagy más befektetőket. Ez csak megkárosít téged és a projektedet is.

A negyedik aranyszabály: Tartsd titokban a belépési adataidat. Ne használd ugyanazt a jelszót más HYIP-nél. A csalók mindig készen állnak, hogy ellopják adataid és a megtakarított pénzedet.

És végül az ötödik aranyszabály: Mindig tanulmányozd részletesen az általad kiválasztott projekteket. Úgy könnyen megkülönböztetheted a csalókat a megbízható site-októl. Ha mégis elhagyod az analízis szakaszt, csakis magadat okolhatod, ha elveszted a beinvesztált pénzt.

Ne hagyd figyelmen kívül egyik szabályt sem. A szabályok követésével minimalizálhatod a kockázatot. A befektetési piac nem tolerálja azokat a befektetőket, akik vakon cselekszenek és nem követik a szabályokat.
Matee01
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2011.07.20. 09:18
Kapcsolat:

Re: HYIP BIBLIA

Hozzászólás Szerző: Matee01 »

Legjobb és legegyszerűbb módja, ha megnézed goldpoll-t + szavazatokat. :D

125% ot adó is veszélyes.

Egynél több befektetést nem jó egyszerre indítani egy hyipnél várd meg míg lejár az első.
Mindennap kérjétek ki a pénzt vagy amikor összejön kikérhető minimum.
PVJK
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2012.05.31. 21:43
Kapcsolat:

Re: HYIP BIBLIA

Hozzászólás Szerző: PVJK »

Sziasztok!
Sokat merítettem a fenti írásból. A lényeg tömörítve és megspékelve némi gyakorlati ötlettel:
Ha érdekel valakit a biztoságos HYIP befektetések néhány fortélya, akkor ajánlom figyelmetekbe a másik topicban lévő kis irományomat: viewtopic.php?f=60&t=2568

Üdv: Péter
zsigtib
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014.11.13. 16:02
Kapcsolat:

Re: HYIP BIBLIA

Hozzászólás Szerző: zsigtib »

Milyen pénzügyi szabályozások vonatkoznak erre a területre? Milyen engedélyekre van szükség, ha van?
Avatar
doqxstudio
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1632
Csatlakozott: 2013.04.25. 17:06
Kapcsolat:

Re: HYIP BIBLIA

Hozzászólás Szerző: doqxstudio »

PVJK írta:... a biztoságos HYIP befektetések ...
ez ellentmondás. :)
zsigtib írta:Milyen pénzügyi szabályozások vonatkoznak erre a területre? Milyen engedélyekre van szükség, ha van?
semmilyen. ez egy szabályozatlan terület. az összes HYIP program egyértelműen fenntarthatatlan ponzi.
Kép
newsbox
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 671
Csatlakozott: 2012.12.02. 10:01
Kapcsolat:

Re: HYIP BIBLIA

Hozzászólás Szerző: newsbox »

kikkan írta:Sok internethasználó hallott már történeteket, hogy a weben nincs tisztességes, megbízható business és, hogy csak tapasztalatlan befektetők hisznek azoknak az ajánlatoknak, melyek növelik a befektetett tőkét az interneten. Az ilyen véleményeknek vannak nyilvánvaló okai: a rémhíreket azok az emberek terjesztik, akik nem tudják miről beszélnek.

Valójában sok hétköznapi ember, aki nem törődik azzal, hogy megtudjanak részleteket a magas hozamú internetes befektetésekről, csalóknak esnek áldozatul, elvesztik megtakarításaikat és elkezdenek bizalmatlankodni az e-kereskedelem összes formájával szemben.

Nagyon nehéz függetlenül tanulmányozni a magas hozamú befektetések aspektusait. Cselekedni a megérzések szerint, nem a legjobb dolog egy leendő befektetőnek. Sok tisztességtelen kereskedő és csaló készen áll, hogy csalással növelje a bevételeit. Ez nem csak az e-kereskedelemre vonatkozik, hanem a valós életre is, mert ott is van éppen elég csaló kereskedő.

Az egy hibás állítás, hogy azok az elektronikus befektetések, amelyek magas hozamot ígérnek mind hamisak vagy valamilyen formái a piramisjátéknak. És az sem igaz, hogy az összes bank és pénzügyi vállalkozás azzal a céllal lett létrehozva, hogy ellopja a befektetők pénzét. Vannak bűnözők más üzleti szférában is. Azonban a tény hogy vannak csalók, még nem ok arra, hogy feketelistára tegyük ezt a gazdasági tevékenységet. Viszont egy magas hozamú befektető is elveszítheti a pénzét.

Van számos szabály és dolog, amit meg kell tanulnod. Ezek elősegítik, hogy veszteség nélkül légy részese egy programnak.

Mielőtt befektetnél egy magas hozamú projektbe, ajánlott áttanulmányozni az összes anyagot a témában, ami csak hozzáférhető a számodra. Sok ember vagyonokat csinált azzal, hogy részt vett ilyen programokban. Az évek során azonban megtanulták a működésüket, ellesték titkait, sajátosságait a sikeres befektetésnek. Mivel ezek az információk nem titkosak, minden leendő befektető megtanulhatja azokat.

Ez a cikk információkat tartalmaz a HYIP-ről, amik olyan HYIP tagoktól származnak, akik több éve részesei a magas hozamú befektetéseknek.

Tapasztalt menedzserek, ismert bankárok és fontos üzletemberek. Ellentétben a hétköznapi emberekkel, ők először tanulmányozzák a tevékenység jellegét, megtapasztalják és megértik a részleteket. Ez az ismertető komoly kutatás, elmélet és gyakorlat eredménye. Ha egyszer elolvasod ezt az ismertetőt, rá fogsz jönni arra, hogyan válassz HYIP-t. Hogyan fektess be pénzt eredményesen, hogyan tartsd a tőkéd biztonságban és hogy, hogyan különböztess meg csalókat megbízható üzletemberektől.

Általános információk Internetes befektetés

Sok lehetőség van tőkénk befektetésére. Lehet bankba tenni, megvásárolhatod egy jól ismert cég részvényeit vagy veszel egy műkincset vagy ingatlant. Azonban sok lehetséges privát befektetőnek nincs elég pénze komolyabb befektetésre. Az ingatlan, a műkincsek, egy vezető cég részvénye csak kevesek számára megengedhető anyagilag. A banki kamat pedig nevetséges.

Mit tehet egy egyszerű befektető? El van szigetelve a nagy befektetésektől, a kis befektetések nem ígérnek semmi mást csak fejfájást és időpocsékolás az egész. Itt jön szóba a HYIP, hogy segítsen a leendő befektetőknek. Speciális internetes szolgáltatások használatával befektetsz egy bizonyos összeget (a minimum összeg általában nagyon alacsony) és egy meghatározott idő alatt kapsz kamatot a beinvesztált összeg után. A kamatfizetés naponta, hetente vagy havonta történik. A mértéke változó 0.3%-tól 3%-ig is terjedhet naponta. A befektető nagyon gyorsan visszakapja a befektetését és tiszta haszonra tesz szert.

A HYIP jövedelmező? Igen, ez kijelenthető. A privát befektetőnek máshol szinte semmi lehetősége nincs, hogy eredményesen befektessen kisebb összeget és rendszeresen kapjon profitot belőle. Egy privát személynek nincs elég pénzügyi erőforrása, hírneve, komoly üzleti partnere, munkaterve és kapcsolatai sincsenek. Szinte teljesen el van szigetelve komoly befektetésektől és a "big-game"-től a tőzsdén.

A HYIP-ben való részvétel kockázatos? Igen, természetesen. Mint minden más befektetés a HYIP is kockázatos vállalkozás. Senki nem garantálja, hogy a pénz amit a HYIP szervezők raknak különböző projektekbe, valóban hozni fogja-e a maximális profitot.

HYIP

Először el kellene magyarázni mi is a HYIP. Magas hozamú befektetési program nem csak egy network phenomenon. Ez a kifejezés ráillik minden olyan befektetésre, amely többet hoz mint a standard 4-5% évente. Van sok off-line HYIP, melyeket regisztrált cégek vezetnek és stabil magas hozamot produkálnak. Azonban, a belépési limit, a minimális befektetés, hogy részt vegyünk a projektben általában 500.000 dollártól kezdődnek és 10 millió dolláros felső határig terjednek. A privát befektetőnek nincs ekkora összegű megtakarítása és így el van zárva az off-line magas hozamú programoktól. A hétköznapi embernek az egyetlen kiút az online HYIP. Ellentétben az off-line programokkal, a HYIP általában egyszerű és könnyen kezelhető. Gyakran a résztvevők semmit sem tudnak a szervezőkről és nem tudják még a cég címét sem. Az off-line HYIP fő bevételforrásai a részvénypiaci tevékenység, ingatlankereskedés és FOREX befektetések. On-line HYIP ritkán ad valós információt kereskedelmi tevékenységéről, mert a bejövő források nagyon különbözőek lehetnek. Szinte lehetetlen leellenőrizni az erre vonatkozó adatokat.

A HYIP nagyon egyszerűen működik. Regisztrálsz a rendszerbe, nyitsz egy számlát és befektetsz egy kis pénzt a projektbe. A következő napon a befektetett pénz elkezd profitot termelni és a már említett kamat megy majd a számládra.

Összefoglalva a fentieket: a programvezetők pénzt gyűjtenek privát befektetőktől, akiknek nincs elég pénzük, hogy részt vegyenek off-line HYIP-ben. Az így összegyűjtött pénzzel jól sáfárkodva - különféle kereskedelmi tevékenységekbe invesztálják - és profitjuk egy részét megosztják a privát befektetőkkel.

Ponzi

Hogyan kerüljünk el egy csalást? Ez a probléma majdnem minden HYIP résztvevőt érdekel. Mivel a HYIP nem könnyen átlátható, tisztességtelen kereskedők nem valódi projekteket hoznak létre, melyek valódinak látszanak, aztán begyűjtik a pénzt a kliensektől és egyszer csak leállnak a tevékenységükkel. A legközkedveltebb formája a csalásnak a Ponzi. A Ponzi egy klasszikus formája a pénzügyi piramisnak, ahol a profitot nem az eredményes gazdasági tevékenység termeli, de mégis vonzó befektetési lehetőséget nyújt a résztvevőknek. Olyan ez, mint amikor a kígyó megeszi saját farkát. Egy ideig stabilnak tűnik, amíg a kifizetéseket az új tagok befizetéseiből állni tudják. De a látszat csal. Egy pontnál eljön a stagnálás ideje és amikor új tagok már nem csatlakoznak a projekthez és a piramis összeomlik. Azonban az alapítók néha nem várnak addig a fázisig és eltűnnek az addig felhalmozott pénzzel együtt.

Általában a kliensek csak akkor jönnek rá, mikor már nem kapják rendszeresen a kamatjaikat.

Hogyan különböztessük meg a Ponzi-t az igazi HYIP-től? Számos jel van, ami azt jelzi, hogy csalással van dolgunk. Először is a nagy kamatok. Ha napi 40%-ot ajánlanak, akkor gondold át, hogy az alapítók ekkora kamatoknál, hogyan tudnak nyereséggel zárni? Másodszor, a nagyon nagy ajánlói jutalék. Komoly, magas hozamú projektek mindig nyitottak az előnyös közös együttműködésre. Azonban a fő céljuk profitot termelni eredményes befektetésekből. Ezért van az, hogy ha több mint 10%-ot ajánlanak a ref-ekért azt kell hogy gondold, hogy csak a kliensek az egyetlen bevételi forrásuk? És végezetül, gondatlanul megtervezett website és lopott tartalom más weboldalakról.

A Ponzi szervezők nagyon jól tudják, hogy a program egy kis idő múlva leáll ezért nem fektetnek hangsúlyt a jól kidolgozott website-ra és annak tartalmára. Egyre népszerűbb egy csalási forma, amit "Golden Games"-nek neveznek. Egy miniatűr Ponzi, amelyet csak néhány napra vagy hétre hoztak létre.

A felhasználók pénzt fektetnek be és aztán, ha időben kiszállnak termelnek egy kis nyereséget. De ha nem, akkor elvesztik a befektetett pénzüket. Számos verziója van a "Golden Games"-nek, de mindegyik úgy végződik, hogy "Ki szállt ki időben". Egy biztos: azilyen programok semmilyen összefüggésben nincsenek a komoly HYIP projektekkel.

Néhány ember buzgón részese a Golden Games és Ponzi projekteknek.

Természetesen az olyan projektek hozhatnak gyorsan nagyobb profitot, azonban azt ne felejtsd el, hogy mindent elveszíthetsz. Ha mégis úgy döntesz, hogy kipróbálod magad a Ponzi-ban, még ha szerencsés is vagy, ne feledd, hogy bevételeid mások befizetéséből származnak. És azt se felejtsd el, hogy a piramisjáték illegális és a készítői büntetésre számíthatnak a törvény végrehajtástól.

Amennyiben kiválasztottál egy érdekes HYIP projektet és attól félsz, hogy egy piramis, gondosan tanulmányozd a feltételeket és hasonlítsd össze az előbb említett számokat az ajánlattal. Csak akkor fektess be komolyabb összeget mikor biztos vagy benne, hogy a projekt biztonságos. Először fektess be keveset. Csak akkor invesztáld be a maradékot, amikor biztosan, rendszeresen kapod a kamatokat.

Az online fizetési rendszerek biztonsága

Egyik elektronikus fizetőeszköz sem, mindegy milyen biztonságos, sem tudja 100%-ban garantálni a védelmet az illetéktelen hozzáféréstől. A következő szabályok betartásával biztonságban tudhatod pénzedet. Nagyszámú feltörések a gondatlanságból történnek. Néhány szabály melynek betartásával elkerülheted ezeket:

1. A Windows OS felajánlja, hogy megjegyzi a jelszavad. Habár hasznosnak tűnik eszedbe se jusson azt használni elektronikus fizetésnél. Különben a computer csalók nehézség nélkül ellophatják a regisztrációs adataidat és beléphetnek online tárcádba.

2. A speciális adatokat ments le floppyra vagy valamilyen kódolt adathordozóra amihez csak akkor férhetsz hozzá mikor szükséged van rá.

3. Ne nyiss meg e-mail üzeneteket ha nem ismered a feladót. Az olyan üzenetek tartalmazhatnak vírusokat, Trójait amik lehetővé teszik, hogy hozzáférjenek a bejelentkezési adataidhoz. Telepíts olyan e-mail programot ami kiszűri és inaktívvá teszi az olyan lehetséges veszélyes üzeneteket. Ellenőrizd a bejövő üzeneteket speciális anti-virus programmal.

4. Ne használj olyan linkeket melyeket ismeretlenektől kaptál. Ha egy ismeretlen weblapon tartózkodsz ne tölts ki űrlapot és ne regisztrálj. Ne tölts le és ne telepíts szoftvert amit erőszakosan ajánlanak. Sok olyan oldal van melyeket azért hoztak létre hogy kémprogramot telepítsenek a gépedre.

5. A computereden mindig legyen telepítve antivírus és tűzfal szoftver. Ezek a programok minimalizálják a támadás kockázatát. Az antivírus megvéd a veszélyes programoktól, a tűzfal pedig visszaveri a hackerek támadását.

6. Ne fordíts figyelmet olyan üzenetekre melyek a bejelentkezési adataidat kérik bármilyen ürüggyel is küldték azt. A szolgáltatók soha nem kérik emailen keresztül az adataidat.

7. Ne tölts le olyan szoftvert amivel feltörheted egy felhasználó pénztárcáját és olyat sem ami növeli a pénzedet a számládon. Ahelyett, hogy növelnék a számládon levő pénzt elvesztheted a megtakarításaidat. A elektronikus fizetési rendszerek készítői nagyon komoly biztonsági rendszereket fejlesztettek ki , hogy megvédjék klienseik pénzét és szinte lehetetlen feltörni azt e-mailben kapott amatőrök által produkált kisméretű csatolt fájlokkal, de ellophatják annak a felhasználó adatait.

8. Változtasd meg belépési adataidat legalább egyszer egy héten. Így megakadályozhatod, hogy a csalók pénzt emeljenek le a számládról. Továbbá ne feledd bizalmasan kezelni az ilyen információt. Pl.: nem kellene leírnod papírra adataidat melyeket bárki feljegyezhet. A jelszó ne legyen nyilvánvaló vagy egyszerű, ne használd a születési adataidat, telefonszámod vagy neved. A legjobb jelszó véletlenszerű számok és betűk kombinációja. Amit szinte lehetetlen feltörni vagy kitalálni.

A fenti szabályok betartásával elkerülheted a nem kívánt szituációkat és biztonságban tartja megtakarításaidat a csalóktól.

Befektetés HYIP-ba. Honnan jön a profit?

Sok leendő HYIP résztvevő azon gondolkodik, hogy a szervezők hova rakják azt a sok pénzt ami rendszeresen komoly kamatokat fizet. Az biztos, hogy nem a semmiből jön.
A következő HYIP bevételi források a következők:

1. FOREX befektetések
2. Nemzetközi tőzsdei részvénybefektetések
3. Részvétel különböző pénzügyi "lóversenyek"-en
4. Befektetés magas hozamú üzletekbe
5. Ritka műtárgyak importja vagy exportja

Ez azt jelenti, hogy a projektvezetők a résztvevők befektetéseit mozgótőkeként használják. Mivel a források befektetésekből származnak, ezért nem kell annyit adózniuk és így a nagyobb nyereségből könnyen fizetni tudják a befektetők hozamait. Az emberek tartózkodnak azoktól a gazdasági tevékenységektől, melyek egy hónap alatt megduplázzák vagy megtriplázzák a befektetett összeget és nem gondolják valódinak. Egy tapasztalt befektető mindig megtudja jósolni melyik befektetés hoz majd profitot és melyik nem. Egy tapasztalt befektető széleskörű tudással és komoly tapasztalatokkal könnyen csinál profitot áringadozásból.

Számos befektető csinált már vagyonokat a pénznemek áringadozásából. Trader aki jól ismeri a pénzpiacot akár pár óra alatt megtudja duplázni a befektetett tőkét. Az szinte biztos, hogy egy tapasztalatlan invesztor megkísérel játszani a pénznemek árváltozásával az eredmény pénzügyi katasztrófa lesz. A várt profit helyett kár keletkezik.

Természetesen a Forex mögött van sok más eredményes mód pénz invesztálásra, pl értékpapírok vásárlása olyan szervezetektől melyek jól működnek a fejlődő országokban. Azok az instrumentumok kockázatosak, de a kockázatot a magas profitképesség kompenzálja. A jó HYIP cégek nem fognak hazudni a klienseinek mert HYIP egy jól működő közös, előnyös kooperáció. Az invesztorok befektetett tőkéje eredményes menedzsment esetén elég hozamot termel, melyekből kitudják fizetni a kamatokat és azután még marad saját bevételük is. Ne felejtsd el, hogy a fontosabb projekt szervezői szeretik titokban tartani a befolyó forrásokról szóló információkat a tisztességtelen versenytől tartva. Ezért van az, hogy legtöbbször szinte átláthatatlanok a HYI programok.

Kockázatok

A privát invesztorok majdnem minden kockázatmentes befektetéstől elvannak zárva, ami azt jelenti, hogy bárki aki beakar fektetni nem tudja elkerülni a kockázatot. Természetesen berakhatod a pénzedet bankba is de egy privát befektetőnek általában nincs akkora tőkéje, hogy vagyont csináljon banki kamatokból. Ezért van az miért az egyetlen kiút, hogy befektesd a pénzed a kockázatos HYIP-be. Mindig óvatosnak kell lenni a kockázatos programokkal. Először a legjobb ha elkerülöd a hamis projekteket és piramisokat. Először gondosan tanulmányozd az összes programot és csak azután kezdj el befektetni.

A helyzet egyre komplikáltabb, mert még a megbízható projektek is elbuknak néha. Ez történhet például azért mert a programigazgató nem vezeti jól a céget vagy mert az összes tőkéjét kockáztatja Forex-en.

Számos szabály van melynek tudása minimalizálja a kockázatot. Akkor nézzük ezeket részletesebben:
A HYIP-k természete manapság, hogy majdnem mindegyik befejezi egyszer a tevékenységét. Piramisok elvesztik a kliensek összes pénzét vagy meglépnek vele, de a komoly HYIP-k kifizetik a befektetőiket a végén. Az összes megbízható projekt hosszútávra van tervezve, fejlesztve, de gyakran a bezárás kapcsolatban van gazdasági okokkal, melyeket nagyon nehéz kiküszöbölni. (pl.: gazdasági válság)

Egy átlagos HYIP-nek vannak ciklusai: pay-back periódus, növekedés periódus, telítődés periódus és végül a hanyatló periódus. Most nézzük részletesen:

Pay-back periódus
A projekt megszületése. Bármely HYIP készítő befektet egy kis pénzt a projektbe. Először is szükségük van egy jól funkcionáló és szép website-ra, fejlett tartalomra, fizetőeszköz regisztrációra és hirdetésekre. Ez mind pénzbe kerül és mivel a projekt még nem hoz profitot ezért ez a periódus veszteséges. Ilyenkor nem lehet megbecsülni, hogy megbízható-e a program, azonban van néhány indirekt jel, ami jelzi, ha a projekt csalás. Például, ha a website ingyenes és az összes tartalom egy másik oldalról származik, akkor a szándékuk pénzt gyűjteni és eltűnni vele.

Növekvő periódus
A program működésének kezdete. Ebben a periódusban feltűnnek a befektetők, akik további klienseket vonzanak a ref. fizetségért cserébe. Egy kis idő múlva a projekt elér egy pontot, önellátó válik és elkezd igazi profitot termelni. A további tagokat különböző módszerekkel vonzzák pl.: mindenki kap extra pénzt a számlájára, aki regisztrál.

Telítődő periódus
A legstabilabb periódusa a HYIP programnak. Ez idő alatt a befektetések áramlása stabilan növekedik, a program maximális profitot hoz és a kliensek rendszeresen kapják a kamatokat.

Hanyatló periódus
Meghatározó szakasza a program további életében. Jellemző az a tény, hogy a felhasználók elvesztik érdeklődésüket a projekt iránt, az új befektetések áramlása csökken és a program fejlődése leáll. Az összes csaló projekt leáll néhány napon belül amint elérték a hanyatló periódust, nem fizetik ki a klienseiket és eltűnnek nyom nélkül. A megbízható programok képviselői megpróbálják kihozni a projektjüket a stagnálásból.

Amint a felhasználók elvesztik érdeklődésüket a projekt iránt a kamatok elkezdenek csökkenni, a projektvezetők elkezdenek nyugtalankodni: leveleket írnak a résztvevőknek, hogy regisztráljanak új katalógusba, üzeneteket hagynak fórumokon, vendégkönyvekben, hirdetnek stb. Ha észreveszed, hogy egy program ebben a periódusban tart gondolkodnod kell, hogyan tovább. Természetesen az invesztornak már azelőtt elkell döntenie a későbbi befektetési stratégiáját mielőtt a HYIP eléri azt a pontot. A hanyatló periódus sikeres vége egy jel lehet azoknak, akik csatlakozni akarnak a programhoz az új szakaszban. Mi van azokkal az emberekkel, akik részt akarnak venni egy programon az elejétől kezdve? Nekik részletesen analizálniuk kell a kiválasztott HYIP-t a kezdetekben és csak akkor befektetni, ha biztosak a program megbízhatóságában.

HYIP információk

Mielőtt befektetnél egy általad érdekesnek tartott programba, analizálnod kell a program összes aspektusát.

1. A rendszeres kifizetések összege
2. Befektetési limitek
3. A tevékenység jellege
4. A programszervezők megbízhatósága
5. A website benyomása
6. Domain ellenőrzés
7. Szerződés információk
8. Fórumvélemények
9. Pozíció monitor site-okon
10. Független kutatás


Most nézzük őket részletesebben: Először meg kell becsülnöd a rendszeres kifizetések összegét, azaz az admin projektje által a befektetett tőke után fizetett kamatokat.

A fő dolog, hogy ne higgy minden ígéretnek. Ha a program azt ígéri, hogy minden nap megduplázza a beinvesztált összeget, biztos lehetsz benne, hogy csalás. A komoly HYIP-k által fizetett összeg általában 3-4% alatt van naponta. Persze lehet kisebb nagyobb eltérés. De a 7-10% naponta majdnem biztos, hogy Ponzi-val állunk szemben ahol a kifizetések az új tagok befizetéseiből származnak. Mint korábban tisztáztuk, az olyan programok semmi jót nem ígérnek a privát befektetőnek.

A statisztika azt mutatja, hogy a komoly HYIP-k havi 10-50%-ig terjedő kamatokat garantálnak. Az összegek a tevékenység fajtájától függenek.

Egy másik aspektus a befektetési limitek. Vannak minimum és maximum befektethető összegek. A gyakorlat azt mutatja, hogy a komoly projektek mindig meghatároznak minimum és maximum összeget. Ha nincsenek limitek azt kell, hogy gondold ez egy Ponzi projekt.

A statisztikák azt mutatják, hogy a legkomolyabb HYIP-k minimál befektetése 25$, a maximális limitet bizalmasan kezelik.

Majdnem minden HYIP informál minket, hogy milyen gazdasági tevékenységgel termeli a profitot. Jegyezd meg, ha egy websit-on az áll hogy a program FOREX-szel vagy az üzlet egy más formájával foglalkozik, általában Ponzi. A komoly projektek vezetői biztos, hogy nem tárják fel mivel is foglalkoznak valójában. Sok tisztességtelen HYIP kereskedő van a világon aki kész elcsípni egy darabot másvalaki "pitéjéből". A csalók általában elmondanak néhány szót, hogy mondjuk valutakereskedelemmel foglalkoznak. A komoly projektek vezetői megpróbálják részletesen elmagyarázni, hogyan használják a befektetett pénzt, anélkül, hogy elárulnának cégneveket, befektetett összeget vagy kereskedők nevét.

Mégis voltak olyan esetek melyek komoly programnak álcázták magukat és értesítőket küldtek a klienseknek az éppen aktuális FOREX eredményekről vagy más befektetési tevékenységekről végül az lett, hogy a befektetők elvesztették pénzüket.

Egy másik aspektus a projektszervezők megbízhatósága. Tanulmányoznod és analizálnod kell a fórumüzeneteket melyeket a programadminisztrátor hagyott egy fórumon. Fordíts figyelmet arra, hogy mennyi időt töltenek a szervezők fórumokon. Ha azt mondják, hogy üzlettel foglalkoznak akkor nem lehet valami sok idejük. Ha reggeltől estig on-line állapotban vannak, azt kell hogy hidd csalók.

A weboldal benyomása az egyik legfontosabb aspektusa a programnak. Jó motor, privát domén és hivatalos design, egyszerű használat megbízható programra utal. Amennyiben a tárhely ingyenes vagy nincs jól megtervezve, lopott tartalom azt mutatja hogy az adminisztrátorok nem fektettek be sok pénzt a programba, ami csalókra utal. Gondold meg kétszer milyen programba fektetsz pénzt.

Ha a projektnek van saját domén neve, ellenőrizd le speciális "whois" szolgáltatással (http://www.nic.com). Ott megtudhatsz regisztrációs adatokat, kontakt információkat, a regisztráló nevét. Ez nem garantál semmit, mert sok domént név nélkül regisztrálnak vagy könnyen megadhatnak hamis adatokat.

Olvasd el az oldalon vagy a regisztrációhoz szükséges feltételeket és a szerződést (Terms and conditions). Sok hasznos információ található benne Gondosan tanulmányozd a monitor oldalakat és fórumokat. Minden tapasztalt invesztor látogatja azokat. Különösen fontos azok
számára akik csak most kezdtek online befektetésbe. Hálás lehetsz a fórumoknak melyek rámutatnak az általad preferált HYIP gyengeségeire és véleményeket szerezhetsz azoktól akik már részesei a programnak. HYIP fórumok eléggé jó forrásai legújabb és pártatlan információknak, ne hagyd őket figyelmen kívül.

Az információk analizálása után a HYIP monitor oldalakon megtudhatsz sok mindent: mekkora kamatot fizetnek, mióta él a cég stb. Habár azok az információk kevésbé értékesek mint a fórumon leírtak, mivel senki nem garantálja, hogy ami ma fizetett az holnap is fog.

Az első befektetés

Minden bizonnyal végeztél a szükséges kutatással, felbecsülted a program megbízhatóságát és készen állsz a befektetésre. Mielőtt befektetnél az általad választott programba, inkább gondold át még egyszer, hogy készen állsz-e kockáztatni a tőkédet. Megfogod-e bánni a választásod? Jobb lenne-e azt a pénzt inkább valami más dologra költeni? Mint említettük HYIP nagyon kockázatos még annak ellenére is, hogy ha részletesen analizáltad a programot. Nem garantált a siker.

Ne feledd a fő szabályt: Ne fektesd be minden pénzed egyetlen projektbe! Tedd a pénzed több megbízható programba. Még a legkomolyabbnak tűnő program is eltűnhet váratlanul, nem beszélve a többszörös piramisról. Még ha egy program be is zárul a megmaradt 3-4 vagy akár több programban való részvétel kompenzálja majd a veszteségedet és még profitot is hozhat.

Egy időben, több programban való részvétel megvéd téged a nagyobb veszteségektől. Nagyon nehéz megállapítani, hogy melyik komolynak beállított projekt fog bezárni idő előtt. Mikor befektetsz, tartsd észben, hogy a program elbukhat, és úgy fektess be hogy annak ellenére is profitot termelj. Próbáld minimalizálni a kockázatot.

A legtöbb program 24 óránként küldi a kamatot az elektronikus pénztárcádra. Továbbá a megbízható projektek általában automatikus hozam visszaforgatás szolgáltatást is nyújtanak, mellyel növelni tudod bevételeidet.

Egyszerűen kiszámolhatod a várható bevételeket. Például befektetsz egy összeget 2%-os kamatra 365 napra. Ez azt jelenti, hogy ha nem élsz a visszaforgatás lehetőségével a pénzed 50 nap múlva visszakapod és innentől kezdve tiszta profitot termelsz. A határidő leteltével a bevételed 720%- lesz.

Ha szétválasztod a befektetett összeget több részre és minden részt befektetsz HYIP-be, akkor még ha a programok fele el is bukik még akkor is profitot termelsz.

Mindig biztosítsd magad, hogy több lábon állj még akkor is, ha 99% -ig biztos vagy egy programban. Még akkor is, ha egy aranyhegyet ajánlanak, még akkor is, ha az összes barátod és ismerősöd ajánlja, válaszd szét a tőkédet és fektesd be különböző programokba. Még a legmegbízhatóbb program is elbukhat.

Még egy szabály, amit ajánlott követnie egy kezdő befektetőnek: Ne kockáztass olyan pénzt, amit féltesz elveszteni.

Befektetések folytatása

Egy fontos szabály azt mondja: Ne fektesd be a szerzett tőkét ugyanabba a projektbe. Minden nap egy lépéssel közelebb hozza a projektet a bukáshoz. Mint mondtuk még a legmegbízhatóbb programok is befejezik tevékenységüket előbb vagy utóbb. Mikor egy HYIP forrása elapad, bezár. Állandó növekvés lehetetlen. Ez egy axióma. Ezért kell a tőkédet a lehető legeredményesebben forgatni.

Rendszerint e szabályok figyelmen kívül hagyása az ok a pénzügyi veszteségeknek. Sok invesztor mohóvá válik és a kapott kifizetést befekteti újra és újra addig, míg el nem veszti azt. Az igaz, hogy jól hangzik, hogy visszaforgatja a megkapott kamatokat, de növeli a kockázatot. Szétosztani a kapott tőkét új programok között a legeredményesebb mód a kockázat csökkentésére.

A HYIP-k nagyon kockázatosak és mindig is azok lesznek. HYIP résztvevők nem kerülhetik el a kockázatot, az lehetetlen. Annyit tehetnek, hogy minimalizálják a kockázatot. Legjobb módja a kockázat minimalizálására, hogy szétosztod a tőkéd több program között.

Először játssz kicsiben. Sok program minimum befizetése 1-10-100$. Értsd meg a HYIP-k működését és miután kényelmesen érzed magad a HYIP-k világában csak akkor menj a következő szintre és fektess be nagyobb összeget.

Jegyezd meg: aki nem mer és nem vállalkozik az nem is nyerhet. Azonban ne kockáztass vakmerően. Kövesd a befektetők szabályait és sikeres leszel.

Aranyszabályok

Számos aranyszabály van, amit minden HYIP befektetőnek nem árt követni. Megfogadva a szabályokat minimalizálhatod a kockázatot, elkerülheted az átveréseket és nagyobb profitot érhetsz el.

Az első szabály azt mondja: Ne fektess be többet, mint amit megengedhetsz magadnak. Csak azt a pénzt fektesd be, amit általában luxuscikkekre költenél és olyan pénzt ne fektess be, ami a napi megélhetésedet biztosítja.
Nagyon esztelen dolog olyan pénzt befektetni melyből a havi számlákat fizeted. HYIP-n mindig kockázatos és veszélyes dolog azt a pénzt kockáztatni, amire szükséged van.

A második aranyszabály: Ne légy mohó! Ne engedd, hogy a mohóság elvakítson. Még ha rendszeresen is kapod hónapok óta a kamatot még nem ok arra, hogy jelzálog vagy bármilyen hitelt vegyél fel, melyből befektetéseidet intézed. Senki nem garantálja, hogy a ma jól működő cég holnap nem csődöl-e be. Egyszer csak a semmi közepén találhatod magad, ha vakmerően elköltöd az összes pénzed.

Ne higgy a magas hozamoknak. Általában, ha magasak az ajánlott kamatok a projekt átverés. Emlékezz, a havi 30-50% az elfogadható. Ha több mint 200%-ot ajánlanak, biztos hogy csalás.

A harmadik aranyszabály: Ne foglalkozz spam-ekkel. Még ha nagy jutalékot is ajánlanak, ne próbáld meg odavonzani társaidat vagy más befektetőket. Ez csak megkárosít téged és a projektedet is.

A negyedik aranyszabály: Tartsd titokban a belépési adataidat. Ne használd ugyanazt a jelszót más HYIP-nél. A csalók mindig készen állnak, hogy ellopják adataid és a megtakarított pénzedet.

És végül az ötödik aranyszabály: Mindig tanulmányozd részletesen az általad kiválasztott projekteket. Úgy könnyen megkülönböztetheted a csalókat a megbízható site-októl. Ha mégis elhagyod az analízis szakaszt, csakis magadat okolhatod, ha elveszted a beinvesztált pénzt.

Ne hagyd figyelmen kívül egyik szabályt sem. A szabályok követésével minimalizálhatod a kockázatot. A befektetési piac nem tolerálja azokat a befektetőket, akik vakon cselekszenek és nem követik a szabályokat.
Részben igaz, de sok mindenben nem értek egyet.. :!:
Avatar
Boguli
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1249
Csatlakozott: 2014.04.22. 10:30
Kapcsolat:

Re: HYIP BIBLIA

Hozzászólás Szerző: Boguli »

Ehhez nem kellett volna az egész posztot idézni azt hiszem.
A javaslatom, ragadd ki azokat a részeket amikkel nem értesz egyet és fejtsd ki a saját véleményedet - elég aktív lett a HYIP szekció, tán sokakat érdekelne.
Avatar
FRU5T
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1112
Csatlakozott: 2011.12.16. 13:56
Kapcsolat:

Re: HYIP BIBLIA

Hozzászólás Szerző: FRU5T »

A nem ide tartozó hozzászólások áthelyezve ide: viewtopic.php?f=3&t=2551 Ott folytatjuk.
newsbox
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 671
Csatlakozott: 2012.12.02. 10:01
Kapcsolat:

Re: HYIP BIBLIA

Hozzászólás Szerző: newsbox »

Láttam és rendben..
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég