Felmeres!BitCoin hitel

Más E-bankok, hírek, kérdések...
szankusz
Kezdő
Kezdő
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2016.04.20. 19:10
Kapcsolat:

Felmeres!BitCoin hitel

Hozzászólás Szerző: szankusz »

Hello!
Sajnos nem talaltam a megfelelo helyet ezert itt nyitottam topikot.

Szoval egy rovid kozvelemeny kutatasrol lenne szo. A forumozok mennyire orulnenek? Mennyire hasznalnak ki? Egy Bitcoin alapon mukodo "szemelyi kolcson" rendszert. Ez nem egy uj keletu dolog lenne mert kulfoldi forumon mar talalkoztam vele(remelem masok is). En szeretnem elinditani ezt a "szolgaltatast" de elotte szeretnem kikerni a velemenyeteket, hogy egy sokaknak megfelelo rendszert tudjak kialakitani.
Az alap otlet innen szarmazik: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1339521.0

Remelem semmilyen forum szabalyt nem sertettem meg!

Elore is koszonom a velemenyeteket!
Ha BitCoin kell!
viewtopic.php?f=43&t=7501
tenerifemedia
Kezdő
Kezdő
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2016.07.13. 15:47
Kapcsolat:

Re: Felmeres!BitCoin hitel

Hozzászólás Szerző: tenerifemedia »

Az ötlet jó, és azóta sok hasonlóval találkoztam. Nem lett semmi ebből a projektből?
Avatar
coiner
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2015.08.01. 20:02
Tartózkodási hely: Blockchain
Kapcsolat:

Re: Felmeres!BitCoin hitel

Hozzászólás Szerző: coiner »

Biztos kihasználnák, és senki sem fizetné vissza. Nagyjából ennyi.
tenerifemedia
Kezdő
Kezdő
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2016.07.13. 15:47
Kapcsolat:

Re: Felmeres!BitCoin hitel

Hozzászólás Szerző: tenerifemedia »

Nem feltétlenül, akkor a p2p alapú hitelezés már rég megszűnt volna. Ennek pont az ellenkezője történik.
Azt, hogy tartozol a banknak, alap esetben csak te tudod, a környezeted nem, míg egy közösségi alapú rendszerben, a tartozásod nyílvános, a reputációd romlik. Eleve, az ilyen rendszerekben lépcsőzetesen juthatsz egyre nagyobb hitelhez. Tehát számít a visszafizetési/megbízhatósági mutatód.
Más esetben látom, hogy fedezetként különböző accountokat is elfogadnak (persze harmadik fél (escrow) alkalmazása mellett)
Érdekes lenne egx ilyen szerintem. Bár a magyar törvények nem engedik, de felhőben, bitcoin alapon működhetne.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég