Bitcoin észrevételek

Avatar
Gaiusz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2013.07.23. 20:26
Tartózkodási hely: Erdély
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: Gaiusz »

Kép

Egyre többször jön ez be? Beirom a captchát többször helyesen és újra ugyanez bejön. :?
janototh
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2014.01.04. 10:34
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: janototh »

Ha az utóbbi időben volt vírus a gépeden, észrevetted, letörölted, akkor a géped átjárónak volt használva. Azaz valaki RAT-ot telepített a gépedre, egy új porotn proxy-t nyitott, és eladott/vagy saját használatra használt téged :)
Kérj a szolgáltatótól új ip címet.
Avatar
Gaiusz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2013.07.23. 20:26
Tartózkodási hely: Erdély
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: Gaiusz »

Dinamikus IP-cimem van.
janototh
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2014.01.04. 10:34
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: janototh »

Próbálj meg átállni a google DNS szerverére, majd új ip-t kérni konzolból. ipconfig /release , majd ipconfig /renew. Lehetőleg adminisztrátorként futtasd.
Avatar
PTCBox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.04.17. 11:14
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: PTCBox »

Vagy ha digineted van, esetleg ADSL akkor is kérhetsz új ip-t, le és újra felcsatlakozással. Ha ez sem oldja meg a problémát böngésző cookie, cache törlés. Ha ez sem jó próbáld meg a nod32 online víruskeresőt, hátha bemászott valami a gépedre: http://www.eset.hu/nod32/eos/run. Illetve ajánlom figyelmedbe a Malwarebytes Anti-Malware programot, kémprogramot, vírust, mindent megtalál. Bár szerintem 90%-os pontossággal az ip címedhez van köze.
Avatar
coiner
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2015.08.01. 20:02
Tartózkodási hely: Blockchain
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: coiner »

FRU5T írta:
coiner írta:
FRU5T írta:Egy ideje rá nem néztem egyik Bitcoin oldalra sem.
Pedig jó volna folytatni, míg ez a Bitcoin biznisz ki nem merül.
hogy érted azt, hogy "míg ki nem merül" ?
Állítólag a dolog véges, nem fenntartható a végtelenségig. Nem értek hozzá nagyon, nekem nagyon kusza ez az egész Bitcoin téma, és az átláthatatlansága és a könnyű gyűjtögetés miatt ennek valami hatalmas buktatója lesz. Persze, üssük/üssétek a vasat míg meleg. Nekem sajnos nincs kapacitásom, sem időm, sem energiám.
Senkit nem akarok lebeszélni, sem rémhíreket terjeszteni, lehet tévesek az infóim. Ennyi :)
Igen véges, nem lehet végtelenségig BTC-t bányászni, ez igaz. Azt hiszem, akik itt vannak, nyugodtan mondhatom, hogy nem rendelkezünk bányászási kapacitással, tehát ez a része érdektelen is. Az összes BTC nagyon soká lesz kibányászva, de igazán ez sem érdekes, mert a BTC forgalma nő, egyre több világcég fogadja el (és persze sok kis sufni-cég), illetve fekteti be ilyen-olyan céllal.
Kusza? Melyik része? Persze én sem értek mindent, de én nem tartom olyan bonyolultnak hétköznapi használatra. Könnyű gyüjtögetés? egy mezei HYIP, vagy PTC oldalon USD-t lehet viszonylag könnyen szerezni, akkor ott is lehet hatalmas buktatóra számítani, mint ahogy sk ilyen cég koccol el a pénzekkel. (BTC-s csalók is, ez nem kétséges)
Bukta akkor lehet, ha az összegyüjtött BTC elértéktelenedik. Volt már példa nagy árfolyam esésre, de növekedésre is. Mivel egyre több igény van a világban BTC-re, így aztán a tőzsdék fogalma nő. Még annak ellenére is, hogy nemrégiben a Bitstamp váltót hackerek kifosztották. A Bitstamp 19000 BTC kártalanítást fizetett ki az ügyfeleinek, tehát tőkeerősebb a cég, mint egy tinik által üzemeltetett XY oldal.
Sajnos az ilyen "be lebegtetések" : "...hatalmas bukta lesz.::" egyik üzletnek sem tesznek jót.
Avatar
FRU5T
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1112
Csatlakozott: 2011.12.16. 13:56
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: FRU5T »

Mint írtam, ez saját vélemény, én úgy érzem hogy a Bitcoin biznisz elhasal, pont azért, mert egy egyszerű embernek érthetetlen.
Az a kusza, hogy "honnan jön" és "hová megy"? Mert azt tudjuk, hogy például a Magyar forint honnan jön és hová megy.
Nem vitatom és tudom jól, hogy egyre több helyen elfogadottá válik.
Nem akarok senkit lebeszélni róla, csak felmerült benne néhány kérdés. Ami egy átlag emberben is felmerülhet.

Sok sikert mindenkinek, szedjetek ki belőle amennyit lehet. :)
Avatar
PTCBox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.04.17. 11:14
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: PTCBox »

Az nem lényeges honnan jön és hová megy, a lényeg hogy sok legyen. :D Egyébként egy ideig biztos nem fog elhasalni, hogy mért? Én azt vettem észre jóval olcsóbb hirdetni a saját oldalad, főleg ha azonnal fizetsz faucetboxra, ehhez nem árt némi tudás azért, ha valaki jól csinálja rengeteg látogatót szerezhet, adsense-t is megéri így hirdetni, ezt ellehet érni pár millió satoshiból. Viszonyításképpen 10 millió satoshi jelenlegi árfolyamon 22,3$, ezért mennyit lehet hirdetni 1 ptc oldalon? Jobb esetben ha akció van 15 nap fixed egy kevésbé népszerű ptc-n, ahol nem milliós nagyságú a taglétszám. Itt viszont ha jól gazdálkodsz a satoshival, több ezer visszatérő látogatód is lehet, mivel nem időkorlátos, valószínűleg minőségibb refeket is szerezhetsz. És ha kifogysz? Semmi gond, mindig feldobsz rá néhány százezer satoshit és csökkented optimálisra a kereshető satoshi összegét. Tehát hirdetési szempontból jobbnak látom mint 1 ptc oldalt vagy surf oldalt. Sajnos még nem annyira elterjedtek a faucet oldalak, de ha lesz több ezer (jelenleg is van 500 körül + amik gyűjtögetősek), akkor lehet is majd válogatni milyen kereshető satoshi mennyiség alá nem akarsz lemenni, így valószínűleg megnő a napi kereset is, egyedül, refek nélkül.
Avatar
coiner
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2015.08.01. 20:02
Tartózkodási hely: Blockchain
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: coiner »

a BTC-t nem a faucet oldalak és a reklám élteti. meg is ette a fene akkor :lol: :lol: :lol:
kriszti92
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.10.27. 17:45
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: kriszti92 »

Helló! Nem tudom igazából hova írjam kérdésem, de talán itt tud válaszolni valaki. :) A tranzakció költsége (küldés) úgy általában hány % szokott lenni? Blockchain tárcám van, eleve az oldalon azt írják, hogy ingyenes, de úgy néz ki nem az. Volt rajta 0.00131294 BTC el akartam utalni 0.00130000-et, de ezt nem küldte el fedezethiány miatt és azt írta, hogy 0.00134 szükséges. Utána beírtam csak 0.0012-t, ezt elküldte és az összes maradékot levonta költségnek. Tehát ezt nem értem, hogy miért lett kevesebb összegnek 0.00011294 a költsége, amikor az első utalásra 0.00004000-et kért volna?
Avatar
coiner
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2015.08.01. 20:02
Tartózkodási hely: Blockchain
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: coiner »

Maga a tárca ingyenes. Az utalásért kérnek minimális összeget, úgy látszik rugalmas a BC :)
https://en.bitcoin.it/wiki/Transaction_fees
Avatar
PTCBox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.04.17. 11:14
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: PTCBox »

Ha küldöd valakinek 2,5%-ot vonnak le tőled.
kriszti92
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.10.27. 17:45
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: kriszti92 »

Hát ez volt majdnem 10%. Ezek szerint elég kiszámíthatatlan.
janototh
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2014.01.04. 10:34
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: janototh »

kriszti92 írta:Hát ez volt majdnem 10%. Ezek szerint elég kiszámíthatatlan.
Ezért használok blockchaint.
10.000 satoshi minden esetben.
kriszti92
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.10.27. 17:45
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: kriszti92 »

janototh írta:
kriszti92 írta:Hát ez volt majdnem 10%. Ezek szerint elég kiszámíthatatlan.
Ezért használok blockchaint.
10.000 satoshi minden esetben.
Nekem is blockchain tárcám van. De most már végképp nem értem ezt a díjat... 11294 satoshi volt a díj és csak 120.000-et utaltam és ezzel lenullázta a számlám. Ha több lett volna rajta, lehet hogy azt is levonja.... Na mindegy, kíváncsi vagyok legközelebb mennyit von le.
macisajt81
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2015.08.03. 13:08
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: macisajt81 »

Hi!

Próbáljátok meg leggözelebb az egyedi küldést a következő képen:
Annyit amennyit akartok és van rá fedezet én teljes összegem minusz 10.000 a fee-t ő adja be 0.0001 majd
a Cím megváltoztatása: Fontos itt a te tárcád címe legyen ,nekem így csak a 10.000-t vonta le.

Van Xapo tárcám, hát ott szinte nulla az utalási költség és fura mert Block tárcába kb 10-20 perc alatt átjön, de oldalakra beküldve 1-4nap is akár. Így ahova be akarok utalni oda inkább 10.000 és megvan mert néha ezen a 10.000 bukunk nem is kicsit azóta 4-5 szőrösébe kerül... :( Remélem azon csak én buktam.
http://bitsrapid.com/?refid=118256 - free 15KHS = 10500/nap
https://hashocean.com/?rid=234890 - free 15KHS = 10800/nap
kriszti92
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.10.27. 17:45
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: kriszti92 »

Megpróbálom majd így a következőnél, ezt gyorsküldéssel csináltam. Köszi.
Avatar
PTCBox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.04.17. 11:14
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: PTCBox »

Én is gyors küldéssel csináltam eddig mindig és arra írtam a 2,5%-ot, többet biztos nem vont le.
kriszti92
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2010.10.27. 17:45
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: kriszti92 »

Értem, de akkor ez így elég érdekes. Talán az lehetséges, hogy a kis összegű utalásoknak nagyobb a költsége. Néztem a beérkezők között, hogy mennyit vont a küldőtől, 30-50ezer satoshi utalásoknak 18ezer volt a díja.
paszti
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015.05.03. 14:39
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: paszti »

Némi infó a tranzakciós dijról:

Bármely bitcoin-tranzakcióhoz ajánlhatunk fel tranzakciós díjakat. Jelen állás szerint, alaphelyzetben és általában a legtöbb tranzakcióhoz egyáltalán semmiféle felajánlást nem vár el a rendszer. Kivételt csak a sok különböző címről származó és ezért nagy adattömeget jelentő bitcoin-mennyiségek mozgatásának esete jelent; ilyenkor általában szükség lehet egy minimális felajánlásra.

A tranzakciós díjakat is a bányászok dolgozzák fel, és ők is kapják meg. Amint valamelyikük sikeresen legenerál egy új tranzakció-blokkot a megfelelő hashsel, úgy a blokkba foglalt valamennyi tranzakcióhoz felajánlott díj teljes összessége őt illeti meg.

A tranzakciót indító fél részéről a díj felajánlása teljesen önkéntes, mivel tetszés szerint ajánlhat fel bármekkora összegű díjat bármelyik tranzakciójához – vagy épp teljes egészében mellőzheti is bármiféle díj felajánlását. Ugyanakkor azonban a bányászokat senki és semmi nem kötelezi arra, hogy válogatás nélkül dolgozzanak fel minden tranzakciót, ami csak eléjük kerül; így tehát a tranzakciós díjjal a tranzakciót indító fél lényegében ösztönözheti a bányászokat arra, hogy mihamarabb vegyék sorra, dolgozzák fel és könyveljék le a kérdéses tranzakcióját.

Az alapelképzelés szerint a bányászok idővel több jutalmat gyűjthetnek majd össze a tranzakciós díjakból, mint amennyit automatikusan kapnak a blokkok legenerálásáért – ösztönözve őket ezzel arra, hogy a messzi jövőben is folytassák a tevékenységüket, amikor a blokkgenerálásért járó automatikus alapjutalom már a nullához konvergál majd.

A tranzakciós díjak működési elve a következő:


Ez az összeg teljes egészében 0,01 BTC-kből áll össze; ez nagyon sok adatot jelent, így a feldolgozása is igen költséges.

* A(z eredeti) kliensprogram felméri az elindítani kívánt tranzakciót, és megállapítja, hogy lesz-e szükség tranzakciós díjra az elküldéséhez. Ha igen, akkor kiszámolja annak a minimális értékét, és nem is engedi anélkül elküldeni.
* A felhasználó jóváhagyja a díjat, így elindulhat a tranzakció.
* Az így elindított tranzakció több bitcoint tartalmaz a bemeneti oldalon, mint amennyi a címzettnek szól a kimenetin, így marad egy “felesleg”, ami ezen a ponton még senkinek nincs címezve.
* Ezt a “felesleget” az a bányász kapja meg, aki blokkba foglalja a tranzakciót és sikeresen le is generálja azt.
* Ha egy tranzakcióhoz már kellene díj is, de mégsem ajánlanak fel hozzá semmit (vagy nem eleget), úgy azt a bányászok elutasíthatják – de lehet, hogy lesz, aki így is elfogadja és feldolgozza. A bányászok ugyan nem kényszeríthetnek rá közvetlenül senkire semmit, de saját hatáskörükben dönthetnek úgy, hogy ha egy tranzakció felajánlott díját túl kevésnek találják, akkor azzal egyszerűen nem foglalkoznak.

A különböző (és a különböző verziójú) Bitcoin-kliensek különböző szabályok szerint kezelik a tranzakciós díjak kérdését. Az eredeti kliens jelen állás szerint 0,0005 BTC-s minimáldíjjal számol. A régebbi, 0.3.20-as verzió alapszabályai a következők voltak:

* Minden 0,01 BTC-nél alacsonyabb összegű tranzakció díja 0,01 BTC. Ezt azért alakították így, hogy megakadályozzák általa a hálózat ellen intézett DoS támadásokat. Mivel azonban a díjakat nem a hálózat, hanem a kliensprogram kényszeríti ki, ezért annak a módosításával még így is lehet díjmentesen küldeni az alacsony összegű tranzakciókat – ha az ember maga generálja le az azokat tartalmazó blokkot.

* 0,01 BTC a tranzakció minden egyes kilobájtja után, de:
* Ha a legenerálandó blokk mérete a feldolgozásra váró összes tranzakcióval együtt is kevesebb, mint 27 kB, akkor a tranzakció ingyenes.
* Ha a blokk mérete meghaladja a 250 kB-ot, úgy minden tranzakció egyre drágább lesz, ahogy a blokk mérete közeledik az 500 kB-hoz.

* Az egyes díjkategóriákon belül a tranzakciókat egyrészt aszerint rangsorolja a rendszer, hogy mennyi megerősítéssel rendelkeznek a belefoglalt bitcoinok (egy spammer szinte bizonyosan ugyanazokkal a bitcoinokkal élne vissza újra és újra, ezáltal a tranzakciói hátrább kerülnének a rangsorban), másrészt pedig hogy mennyi BTC-t tartalmaznak (a több BTC magasabb, míg a több adat alacsonyabb prioritás).

* Ha a blokk mérete meghaladja a 4 kB-ot, úgy csak a kellően magas prioritású tranzakciók élvezhetnek a fenti szabályok szerinti ingyenességet.

Ha a szabály szerintinél alacsonyabb díjazású tranzakciót szeretnél indítani vagy ha bányászként szeretnéd az ilyeneket is a blokkodba foglalni, úgy érdemes lehet összekapcsolódnod a Free transaction relay networkkel (ehhez a “-addnode=173.242.112.53″ parancsori paraméterre lesz szükséged).

Díjjal együtt tehát lényegesen nagyobb az esélye a tranzakció gyorsabb feldolgozásának, így itt értelemszerűen azt kell mérlegelni, hogy mennyire sürgős az adott tranzakció és hogy mennyi pluszt ér meg az embernek a feldolgozás felgyorsítása. Az általános minimumnál magasabb összegű felajánlás például az általánosnál jóval gyorsabb feldolgozást is biztosít.

A szabályok azonban nem kőbe vésettek, és a hálózat sok különböző szabályt tud támogatni. Ha például vannak olyan bányászok, akik soha nem várnak el tranzakciós díjat, te pedig olyan módosított klienst használsz, ami lehetővé teszi a díjtalan tranzakcióindítást, akkor az előbbiek előbb-utóbb fel fogják dolgozni a tranzakcióidat, de ez nagyon sok időbe telhet. A későbbiekben véletőleg körvonalazódnak majd jóval kézzelfoghatóbb és egyértelműbb díj-szabályok is, amelyek segítségével pontosan felbecsülheti majd az ember az ár-sebesség arányt. Áldozhat például 2%-ot arra, hogy már rögtön a következő blokkban benne legyen, vagy megmaradhat a 0,01%-nál, beérve a néhány órán belüli feldolgozással.

Ha tehát azt látod, hogy nagyon sokáig tart egy tranzakciód feldolgozása, úgy az nagy valószínűséggel annak tudható be, hogy nem ajánlottál fel hozzá (elegendő) díjat. Minél frissebb klienst használsz, annál kevésbé kell aggódnod emiatt.

Technikai információ

Az egyes tranzakciók prioritását az értéksúlyozott bemeneti kor és a tranzakció bájtokban mért méretének aránya adja meg:

prioritás = sum(input_value_in_base_units + input_age)/size_in_bytes

A 0.3.21-es kliensverziószám szerinti kényszerkorlát elkerüléséhez 57.600.000 feletti prioritást kell elérniük az egyes tranzakcióknak. Ez a küszöb a COIN * 144 / 250 képlettel került rögzítésre a kódban, ami lényegében megfeleltethető egy egynapos 1 BTC-nek (átlagosan 144 blokk kerül legenerálásra egy nap alatt) és egy 250 bájt méretű tranzakciónak.

Így tehát, példának okáért, egy 2 kimenetes, 5, 10 megerősítéssel, valamint 2, 3 megerősítéssel rendelkező, 500 bájt méretű tranzakció prioritása a következőképpen alakulna:
(500000000 * 10 + 200000000 * 3) / 500 = 11,800,000)

Forrás: Bitcoin Wiki
Avatar
coiner
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2015.08.01. 20:02
Tartózkodási hely: Blockchain
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: coiner »

Alapvető félreértések.
Sok oldalt ajánlanak, amire kiteszik a cimkét, hogy "bányász oldal". Többféleképpen lehet BTC-t szerezni, akik foglalkoznak ezzel, tudják.
Na most ami bányász oldal, (valódi), ott legalább egy startum címnek kellene lennie, hogy a gépeddel csatlakozz, és bányászhass te is. ilyen pl a http://eligius.st/. Ahol ilyen nincs, azt megpróbálják cloud mining bányának feltüntetni, de sajnos a legtöbb esetben ez sem igaz. Vannak régóta üzemelő cloud mining oldalak (pbmining, stb), de ezekről sem lehet tutira tudni, hogy valójában nem-e ponzik. nemrég dőlt be a cloudminr.io is, mint kiderült kamu volt az is.
Játékok, faucetek, ponzik, duplázók meg végképp nem bányásznak semmit, ahhoz kevés egy torrentről leszedett php script.
Az én tapasztalatom az, amit már sokan felvetettek, hogy NE tegyetek sok pénzt ezekbe az oldalakba, mert vagy nem fizet ki, vagy előzetes befizetést kér a kifizetéshez (ez vicc, pl surfreturn.com), ami persze lényegesen több, mint amit keresel vele.
A duplázók is fizetnek egy darabig, lehet látni, hogy néhány nagyobb kifizetés van, nekem is volt, de aztán végül vagy eltűnik, vagy csak simán nem fizet. Support nincs, sokan buknak keveset, és annyi. Addig nem gond, ameddig tanul belőle az ember és nem fizet be többet. ez egy folyamat, eleinte senki sem hiszi el, hogy kamu, utána már igen, de a világ minden részéről fizetnek be és a hír lassan terjed el, hogy kamu, illetve ha terjed is, nem hiszik el. Sajnos ezt nem lehet kivédeni.
Bejegyzett cégek? Ugyan hová? Ciprus, Dominika, meg ilyen offshore helyek. Vicc.
Véleményem szerint akkor ér legkevesebb veszteség, ha a megkeresett BTC- vagy egyéb kripto-t tőzsdére viszed. Vannak ingadozások, de ott tudsz belőle valódi pénzt csinálni.
janototh
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2014.01.04. 10:34
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: janototh »

coiner írta:Alapvető félreértések.
Sok oldalt ajánlanak, amire kiteszik a cimkét, hogy "bányász oldal". Többféleképpen lehet BTC-t szerezni, akik foglalkoznak ezzel, tudják.
Na most ami bányász oldal, (valódi), ott legalább egy startum címnek kellene lennie, hogy a gépeddel csatlakozz, és bányászhass te is. ilyen pl a http://eligius.st/. Ahol ilyen nincs, azt megpróbálják cloud mining bányának feltüntetni, de sajnos a legtöbb esetben ez sem igaz. Vannak régóta üzemelő cloud mining oldalak (pbmining, stb), de ezekről sem lehet tutira tudni, hogy valójában nem-e ponzik. nemrég dőlt be a cloudminr.io is, mint kiderült kamu volt az is.
Játékok, faucetek, ponzik, duplázók meg végképp nem bányásznak semmit, ahhoz kevés egy torrentről leszedett php script.
Az én tapasztalatom az, amit már sokan felvetettek, hogy NE tegyetek sok pénzt ezekbe az oldalakba, mert vagy nem fizet ki, vagy előzetes befizetést kér a kifizetéshez (ez vicc, pl surfreturn.com), ami persze lényegesen több, mint amit keresel vele.
A duplázók is fizetnek egy darabig, lehet látni, hogy néhány nagyobb kifizetés van, nekem is volt, de aztán végül vagy eltűnik, vagy csak simán nem fizet. Support nincs, sokan buknak keveset, és annyi. Addig nem gond, ameddig tanul belőle az ember és nem fizet be többet. ez egy folyamat, eleinte senki sem hiszi el, hogy kamu, utána már igen, de a világ minden részéről fizetnek be és a hír lassan terjed el, hogy kamu, illetve ha terjed is, nem hiszik el. Sajnos ezt nem lehet kivédeni.
Bejegyzett cégek? Ugyan hová? Ciprus, Dominika, meg ilyen offshore helyek. Vicc.
Véleményem szerint akkor ér legkevesebb veszteség, ha a megkeresett BTC- vagy egyéb kripto-t tőzsdére viszed. Vannak ingadozások, de ott tudsz belőle valódi pénzt csinálni.
Teljes mértékben egyetértek. Azonban a legtöbb "tőzsde" oldalhoz szükség van egy alap tőkére, legtöbb esetben minimum befizetés 0.05. Azonban egy currency tőzsde oldalon ahol jelenleg vagyok, egész szépen lehet keresni :)
Avatar
coiner
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2015.08.01. 20:02
Tartózkodási hely: Blockchain
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: coiner »

nem mindegyik BTC exchange-re kell akkora befizetés. BTC-e-re 10e sat is elmegy.
Avatar
PTCBox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.04.17. 11:14
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: PTCBox »

Biztos észrevettétek már, hogy megjelent egy új captcha a FunCaptcha, képeket kell középre behúzni vagy képeket kell elforgatni a megfelelő irányba, rossz tapasztalatom nem igazán volt vele, illetve némelyik oldalon csak 2-4 ráfrissítéssel jön be, ami elég zavaró tud lenni. Hála égnek még nem sok oldal használja, személy szerint az Are You Human és a google ReCaptcha a kedvencem.
janototh
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2014.01.04. 10:34
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: janototh »

Egy gyors megjegyzés. Tegnap este eléggé jó árfolyamon tudtam továbbadni a bitcoinomon (PayPal-ra váltottam).
Preev árfolyam + 10%-ot rátettek.
msziszi
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.04.10. 13:30
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: msziszi »

janototh írta:Egy gyors megjegyzés. Tegnap este eléggé jó árfolyamon tudtam továbbadni a bitcoinomon (PayPal-ra váltottam).
Preev árfolyam + 10%-ot rátettek.
Hol tudtad továbbadni a bitcoinodat ? Én is szeretném PayPalra váltani. Köszi a választ.
janototh
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2014.01.04. 10:34
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: janototh »

msziszi írta:
janototh írta:Egy gyors megjegyzés. Tegnap este eléggé jó árfolyamon tudtam továbbadni a bitcoinomon (PayPal-ra váltottam).
Preev árfolyam + 10%-ot rátettek.
Hol tudtad továbbadni a bitcoinodat ? Én is szeretném PayPalra váltani. Köszi a választ.
Privát fórumon, de vannak megkötések a Marketplace használatához. Pl.: 500 bejegyzés, 1 éves tagság
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1528
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

Ha már a legnagyobb bankok is gondolkoznak a bitcoinnál használt módszer bevezetésén, akkor talán hosszabb távon is életképes, fenntartható lehet ez a rendszer :)

http://www.portfolio.hu/finanszirozas/i ... 19791.html
End of the story
sankoran
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2014.09.01. 16:29
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: sankoran »

A link alatt inkább az utalás, az utalások kezelése, azok feldolgozásáról, elfogadásáról van szó, tehát lényegében nem a bitcoinról. Elég nagy reform lenne ez a bankok számára.
goblet
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2015.04.19. 11:53
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: goblet »

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne a FaucetBox-al kapcsolatban. A deposit-nál bizonyos fizetésnél ez áll, hogy ,,Below minimal! ". Tudom mit jelent maga szó, de az lenne a kérdésem, hogy ezekkel az összegekkel mi lesz? Ezeket elbuktam? (FaucetBoxra fizető oldalról kértem ki az összegeket)
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég