Bitcoin észrevételek

Avatar
coiner
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2015.08.01. 20:02
Tartózkodási hely: Blockchain
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: coiner »

Eddig nem lehet észrevenni az árfolyamon, hogy emiatt változna, egyébként érdekes, ha valóban bizonyítani tudja, amit állít, hogy miért fedte fel magát és miért most?
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

coiner írta:
Eddig nem lehet észrevenni az árfolyamon, hogy emiatt változna, egyébként érdekes, ha valóban bizonyítani tudja, amit állít, hogy miért fedte fel magát és miért most?
Közben már visszakozott (immár másodszor), de nem egyértelmű, hogy nem tudja vagy nem akarja kiadni azt a kódot, amit csak a feltaláló tudhat...
A helyi NAV kutakodott nála (más miatt9 és elvileg akkor találtak a gépén több millió bitcoint, akkora mennyiséget, aminek a piacra dobásával jelentősen tudná befolyásolni az árfolyamot.
End of the story
Avatar
luci
Támogató
Hozzászólások: 1539
Csatlakozott: 2015.11.16. 08:38
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: luci »

Sziasztok!
Tudja esetleg valaki hogy miert valik szinte minden oldal amelyik eddig faucetboxra fizetett belso egyenlegre gyujtove?
Van koze ahhozz hogy allitolag uj szabalyok vannak a blockchain-on az atutalasi koltseg valtozott?
Avatar
coiner
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2015.08.01. 20:02
Tartózkodási hely: Blockchain
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: coiner »

Ha regisztrációkor e-mail cím is kell, akkor az e-mail cím miatt. Az e-mail lista értékes marketing eszköz.
Robotok ellen, (habár ezekre is írnak).
A belépősdi miatt több lapletöltés, reklám megjelenítés, lapletöltés miatt fontos nekik.
Az adott faucet nem csak egy lista tagja lesz, hanem fontos visszamenni a kifizetési limit miatt.
Sokan bent hagyják a limitet el nem ért számlákon a satoshit, x idő mulva biztos nem lehet már kikérni, az marad nála.
Lehet, hogy a faucetbox emelte az árat. (?)
Avatar
luci
Támogató
Hozzászólások: 1539
Csatlakozott: 2015.11.16. 08:38
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: luci »

Szia Coiner!
Koszonom szepen a valaszt!
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

nem tudom ez mennyiben új infó. bankkártyával lehet itt közvetlenül venni BTC-t. naponta 1000$-t. :)
https://www.bitstamp.net/article/bitcoi ... ilable-eu/
kraft
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015.05.12. 16:02
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: kraft »

Ismertek olyan megbízható pénzváltót amelyen keresztül Bitcoinról Paypalra át lehet konvertálni a pénzt? Találtam néhány ilyet a neten, csak nem tudom melyik megbízható és melyik nem.
lacy83
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2013.05.19. 19:57
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: lacy83 »

kraft írta:Ismertek olyan megbízható pénzváltót amelyen keresztül Bitcoinról Paypalra át lehet konvertálni a pénzt? Találtam néhány ilyet a neten, csak nem tudom melyik megbízható és melyik nem.
Én ezt az oldalt használom eladásra és vételre(Paypal):
https://xbtc.co/?r=cHRjam9iMDFAZ21haWwuY29t
Meg vagyok vele elégedve.
:good:
https://freebitco.in/?r=893544 - A Legjobb BTC gyüjtő oldal!!! 50% Refback!!
https://firefaucet.win/ref/107221 - Auto Faucet!!!
Avatar
luci
Támogató
Hozzászólások: 1539
Csatlakozott: 2015.11.16. 08:38
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: luci »

Sziasztok!
Tobben jeleztek hogy a blockchain atutalasok nem kaptak megerositest en ilyen esetben a kovetkezot szoktam tenni.
Ilyen estben itt szoktam suportot irni.
https://blockr.io/address/info/18rZyir2 ... iEreLFpnUV
Csak cserled ki a tarca cimet es a Report an issue-ra katt es ott ird meg a suportot.
Maskulomben lennebb az oldalon a Mai info melletti transactions-ra kattintva megmutatja az osszes blokkba ragadt tranzakciodat.
Ha a transactions gomb rozsaszinu es nem szurke akkor van benragadt atutalas sot volt hogy olyan atutalast is talaltam ami meg sem jelent az en tarcamon.
A suportra jon az email cimedre valasz azutan ok megvizsgaljak mi okbol van a problema es javitjak vagy ha nem tudjak akkor kuldenek ertesitest annak aki a tranzakciot vegrehajtotta hogy kuldje ujra az atutalast mert nem volt sikeres.
Eddig ez nekem mindig sikerult es utolag megkaptam minden atutalast.
Olyankor amikor nagy osszegrol van szo de meg ha kicsirol is gondolom fontos ez az info mindenki szamara.
Avatar
PTCBox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.04.17. 11:14
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: PTCBox »

Köszönjük ez nagyon hasznos információ volt. :good:
Én sajnos nem tudok semmi újdonsággal szolgálni, azt pedig mindenki látja hova csökkentek a faucet oldalak kereseti lehetőségei.
lokin86
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.07.11. 16:04
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: lokin86 »

Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Ki mennyit keres a bitcoinnal egy hónapba. Én ezzel a dologgal most kezdtem el foglalkozni. Kiváncsi lennék mennyit lehet vele keresni.
Avatar
PTCBox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.04.17. 11:14
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: PTCBox »

Köszi, de a bitcoin örök, már ha akarnák sem tudnák beszüntetni a vele való kereskedelmet. :)
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

PTCBox írta:Köszi, de a bitcoin örök, már ha akarnák sem tudnák beszüntetni a vele való kereskedelmet. :)
olyan szó,h örök a gazdasági világban nem létezik sztem. mindig lehetnek előre nem látható események. de ha ez egy ilyen egyedi esemény,akkor ilyenkor érdemes belőle betankolni.
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

PTCBox írta:Köszi, de a bitcoin örök, már ha akarnák sem tudnák beszüntetni a vele való kereskedelmet. :)
Nem is erről szól a cikk ;)
Csak egy magyarázat az elmúlt napok árfolyam csökkenésére
És lehet, hogy a kereskedés vele örök, de azt ne felejtsd el, hogy a bitcoin száma véges, és a nagy többsége minél kevesebb kézben van (pl. ilyen lopásokkal), annál könnyebben tudják befolyásolni az árfolyamuk.
End of the story
Avatar
coiner
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2015.08.01. 20:02
Tartózkodási hely: Blockchain
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: coiner »

lokin86 írta:Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Ki mennyit keres a bitcoinnal egy hónapba. Én ezzel a dologgal most kezdtem el foglalkozni. Kiváncsi lennék mennyit lehet vele keresni.
Az kb. kismillió dologtól függ. Mit akarsz vele csinálni (bányászat, tözsde, egyéb befektetés?) A faucet nem éri meg nagyon, de szerintem mindenki azzal kezdte, és nem is baj, mert legalább tanulja a dolgot, majd egyre többet.
Ha befektetni akarsz, attól függ mennyi pénzed van rá. Egy mostanihoz hasonló zuhanáskor bevásárolni érdemes, vissza megy az ára.
atiss
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013.04.13. 16:05
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: atiss »

ÜDV! Jelenleg blockchain tárcám van, nincs esetleg olyan online tárca a melyik kevesebb levonás van!ÜDV.
janototh
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2014.01.04. 10:34
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: janototh »

atiss írta:ÜDV! Jelenleg blockchain tárcám van, nincs esetleg olyan online tárca a melyik kevesebb levonás van!ÜDV.
Szia!

A "levonás" mértéke függ a küldendő összegtől, és a hálózat "állapotától". Ergó küldheted akár 1 satoshi "levonással" az összeged a-ból b-be, csak nem fog egy éven belül átmenni :)
Nagyobb fee = gyorsabb confirm
Avatar
coiner
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2015.08.01. 20:02
Tartózkodási hely: Blockchain
Kapcsolat:

Bitcoin film

Hozzászólás Szerző: coiner »

http://indavideo.hu/video/A_Bitcoin_fel ... alasa_2014
aki még nem látta, itt megnézheti a bitcoinról készült filmet, illetve kinek lövése sincs mi a bitcoin, annak nyugodtan küldjétek el.
tacsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2014.06.04. 10:31
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: tacsi »

Tegnap küldtem 3 dolcsit a Blockchainről, s egy dolcsi volt a fee!!!
Tud valaki ajánlani más BTC wallet-et, ami:

- lehet kissebb összeget küldeni-fogadni
- s alacsonyabb a fee

Köszi
Avatar
luci
Támogató
Hozzászólások: 1539
Csatlakozott: 2015.11.16. 08:38
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: luci »

Szia!
Sajnos a blockchainon mar egy jo ideje oriasi nagy atutalasi dijat szamolnak es ezert en is coinbase-ra valtottam.
Itt tudsz regizni.
https://www.coinbase.com/join/561b15fbff90ca1da40001bd
Avatar
luci
Támogató
Hozzászólások: 1539
Csatlakozott: 2015.11.16. 08:38
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: luci »

luci írta:Szia Tacsi!
Sajnos a blockchainon mar egy jo ideje oriasi nagy atutalasi dijat szamolnak es ezert en is coinbase-ra valtottam.Barmilyen osszegu atutalas csak max. 10000 - 15000 satoshi kezelesi koltseggel jar eddigi tapasztalatom szerint.
Itt tudsz regizni.
https://www.coinbase.com/join/561b15fbff90ca1da40001bd
tacsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2014.06.04. 10:31
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: tacsi »

luci írta:
luci írta:Szia Tacsi!
Sajnos a blockchainon mar egy jo ideje oriasi nagy atutalasi dijat szamolnak es ezert en is coinbase-ra valtottam.Barmilyen osszegu atutalas csak max. 10000 - 15000 satoshi kezelesi koltseggel jar eddigi tapasztalatom szerint.
Itt tudsz regizni.
https://www.coinbase.com/join/561b15fbff90ca1da40001bd

1, Mennyi a minimálisan fogadható/küldhető összeg?
2, A FAQ-ban olvastam, hogy a "BTC-address" minden tranzakciónál változik (ha jól értem?). Lehet-e, az előzöleg használt adress-ről is küldeni bitcoin-t? Vagy csak az aktuálisról lehet?

köszi
Avatar
luci
Támogató
Hozzászólások: 1539
Csatlakozott: 2015.11.16. 08:38
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: luci »

tacsi írta:
luci írta:
luci írta:Szia Tacsi!
Sajnos a blockchainon mar egy jo ideje oriasi nagy atutalasi dijat szamolnak es ezert en is coinbase-ra valtottam.Barmilyen osszegu atutalas csak max. 10000 - 15000 satoshi kezelesi koltseggel jar eddigi tapasztalatom szerint.
Itt tudsz regizni.
https://www.coinbase.com/join/561b15fbff90ca1da40001bd

1, Mennyi a minimálisan fogadható/küldhető összeg?
2, A FAQ-ban olvastam, hogy a "BTC-address" minden tranzakciónál változik (ha jól értem?). Lehet-e, az előzöleg használt adress-ről is küldeni bitcoin-t? Vagy csak az aktuálisról lehet?

köszi
Tudtommal nincs hatar a fogadhato/kuldheto osszegnel.
A tolls menuben lathato az osszes eddigi generalt tarca cim es minden cim ervenyes fogadott tranzakciokra ahhoz hogy ugyanazt a cimet hasznald kuldott tranzakcioknal a details menure kattintva tudod beallitani.De ezt en meg nem probaltam ki ugyhogy nem tudom hogy mukodik-e.
sankoran
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2014.09.01. 16:29
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: sankoran »

BTC cím nem változik, amit a TOOLS menü alatt látsz azokra kérheted ki, ill. adhatsz hozzá újabb címeket. Meglévő máshol lévő címeket nem tudsz hozzáadni, csak újat generálni. Így az előzőleg használt címről át kell küldened a coinbase által készített címre. Details alatt annyit tudsz csinálni, hogy beállítod LABEL-nek pl. hogy melyik oldalon adtad meg azt a címet, ami valljuk be nagy segítség lehet, ha több címmel operálsz. És így könnyebben is követhető, hogy honnan mennyit szedsz be. Sajnos a főoldalon egybe ömlesztve fogod látni, ha érkezik összeg, de ha rákattintasz az accounts- My walletnél a BTC-sre, akkor mutatja az összes kapott összeget. És ott rákattintva az összegre, felugró ablaknál a xy confirmations-re láthatod mely címre érkezett, és honnan, ill. a fee-t is...

Pl. nálam:
coinbase.jpg
tacsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2014.06.04. 10:31
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: tacsi »

Nekem teljesen más a tapasztalatom. Szerintem pedig dinamikus a BTC cím!

A bitcoin fogadással nincs semmi probléma. Szupi!

A küldés, na ott nem stimm nekem valami.

Jelenleg 2 címmem van.

Tegnap próbáltam egyet küldeni. Nem lehet választani melyikről szeretném küldeni.
A "send"-nél nem is látszik a cím miről küldi, csak azt írhatom be hova. A fee sem látszik.
Na, azért megkaptam, de olyan címet ír ami nekem nincs.

Ezt, az accounts-btc wallet-nél a tranzakciónál, majd klikk a "status"-nál a confirmations, na ott néztem.
Olyan címem nincs.

Azért még próbálkozom, hátha…
sankoran
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2014.09.01. 16:29
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: sankoran »

Igazad van. Ezt eddig nem figyeltem.

Lehet a biztonság miatt generál egy btc címet és azon keresztül küldi el, így nem lenyomozható, hogy honnan (kitől lett küldve) az összeg.

confirmations-re kattintva bejön a https://btc.blockr.io oldal és ott kellene mutatnia mennyi volt a fee.
gaizkaneu
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2015.08.05. 20:02
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: gaizkaneu »

a Xapo oldalon olvasom hogy február 15-től , tranzakciós díjat kell fizetni a külső bitcoin tárcákra/ról történt utalás után
tacsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2014.06.04. 10:31
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: tacsi »

Kis olvasnivaló:

http://www.portfolio.hu/vallalatok/it/t ... 44561.html

"A Bitcoin mostani emelkedésének hátterében több tényező állhat, ezek közül az egyik legfontosabb, hogy az amerikai értékpapír-felügyelet (SEC) hamarosan dönt arról, a Winklewoss fivérek Bitcoin-ETF-jét engedélyezik-e. Legkésőbb március 11-én hozza meg a SEC a határozatát, igaz, eddig is többször elnapolták már a végső határidőt."

Azt nem tudom mi a "SEC" v. a "Bitcoin-ETF", de a március 11. az hamar itt van.
Azt meg végképp nem tudom mennyire fogja ez a döntés befolyásolni a BTC árfolyamát, addig is nem árt odafigyelni.
janototh
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2014.01.04. 10:34
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: janototh »

tacsi írta:Kis olvasnivaló:

http://www.portfolio.hu/vallalatok/it/t ... 44561.html

"A Bitcoin mostani emelkedésének hátterében több tényező állhat, ezek közül az egyik legfontosabb, hogy az amerikai értékpapír-felügyelet (SEC) hamarosan dönt arról, a Winklewoss fivérek Bitcoin-ETF-jét engedélyezik-e. Legkésőbb március 11-én hozza meg a SEC a határozatát, igaz, eddig is többször elnapolták már a végső határidőt."

Azt nem tudom mi a "SEC" v. a "Bitcoin-ETF", de a március 11. az hamar itt van.
Azt meg végképp nem tudom mennyire fogja ez a döntés befolyásolni a BTC árfolyamát, addig is nem árt odafigyelni.
"Securities and Exchange Commission" a SEC, az ETF pedig egy tőzsdei fogalom (woah, megmagyaráztam hogy én sem tudom).
Ezek mellett: Folyamatosan nő a BTC értéke az utóbbi 2 hétben (1271 jelen pillanatban).
Igazából aki befektetés céljából venné meg, inkább egy továbbfejlesztett altcoinba fektesse a pénzét (Monero, jelenlegi Raiblocks, ETH) - mivel nagyobb valószínűséggel maradnak a piacon biztosabb árral (Igen-Igen tudom tudom, az altok ára függ a bitcoin árától is részben).
Fogja befolyásolni a döntés? Háát. Igazából ez a döntés jó is meg nem is.
Jó, mert nyomonkövethetőbb lenne, elfogadottabb dolog lenne a Bitcoin.
Viszont ne feledkezzünk meg róla, hogy bár nem elfogadott tény - de hatalmas mennyisége a Bitcoinnak van a darkweben. Ezáltal, lehet ők inkább átváltanának altcoinokra, ezzel meggyengítve az árfolyamot (szerintem - én ezt tenném).
Hiszen "elfogadott fizetőeszköz". Ugyan már. Ami elfogadott, az azért elfogadott mert követhető a mozgása. Ezt te sem akarnád, ha illegálisan tevékenykednél :)
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég