Bitcoin észrevételek

patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: patrasz »

Már 7,7k. gyakorlatilag 10 nap alatt esett megint 4000$-árt.
Avatar
PTCBox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.04.17. 11:14
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: PTCBox »

Reméljük ha már lecsengett a rosszhírek áradata és mindenki elmondta a Bitcoinról a véleményét akkor újra meglódul felfelé, több ismerősöm is mondta hogy ez az állapot ideiglenes és én is így gondolom, hisz ez a jövő ami majd váltja a bankrendszert mégha nem is konkrétan a Bitcoin lesz a befutó. :)
Avatar
DzsiAr
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2017.06.06. 13:46
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: DzsiAr »

Igen én is így gondolom, hogy ez lesz a jövő.

Ezért is fél tőle a bankszektor. Nem az FBI meg hogy bűnözők között hatalmas összegek cserélnek gazát a fő ok.
Most még könnyen lehet mozgatni az árfolyamot és lehet vele sok-sok (hagyományos)pénzt keresni. Biztos Zuckerberg és a Google vezérek is alaposan bevásárolnak most :)
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: patrasz »

Jönnek a végnapok itt lassan, a btc még csak-csak ezzel a napi 3-10%-os esésével, de a többi kriptó az lassan már a 1/4-ét se éri a csúcsának. Eth 500$, kb 5 hónapja volt ennyi, lite is 140$ -btg meg lassan már semmit nem fog érni 55$. Bch is 4200$-ros csúcsról 870$.
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

patrasz, te minden esésnél úgy pánikolsz, mintha legalább 25 bitcoin lenne a tárcádban :P :)
Pedig csak abba gondolj bele, 1 évvel ezelőtt még 1000 dollár alatt volt, ahhoz képest még mindig mekkora a plussz
Inkább a decemberi volt túlárazás, ami arra is "jó volt", hogy a bankrendszer is meglássa az igazi ellenséget benne és tegyen is ellene (mint mondjuk az OPEC az elektromos autók ellen...)
Most inkább csak kompenzálja a piac a korábbi túlárazásokat és remélhetőleg lassan beáll az árfolyam egy elfogadható szinten
Az meg, hogy az összes kriptovaluta vele együtt gyengül/változik, teljesen normális. Mindig gyengül a forint is, ha az euróval baj van :)
End of the story
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: patrasz »

Nem pánikolok én, de ez az év nagyon nem a kriptók éve eddig. Az biztos hogy a reális ár kb 0-hoz konvergál, mivel semmi érték nincs mögötte, csak a hit max. :D A többi meg nem vele együtt esik hanem jóval gyorsabban.
Az viszont nem esik jól hogy amit gyűjtögetek napról napra kevesebbet ér 10-15%-al. :o
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

patrasz írta:Nem pánikolok én, de ez az év nagyon nem a kriptók éve eddig. Az biztos hogy a reális ár kb 0-hoz konvergál, mivel semmi érték nincs mögötte, csak a hit max. :D
Pont, mint a bankszámládon tartott pénzed mögött :D
patrasz írta:Az viszont nem esik jól hogy amit gyűjtögetek napról napra kevesebbet ér 10-15%-al. :o
Több, mint 600%-al ér többet, mint 1 éve ;)
End of the story
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Talán annak van valódi értéke,ami "nélkülözhetetlen" valamilyen szempontból, tehát az eltünése nem lehetséges,mert akkor "valami nagy baj van, vagy lesz belőle", vagy annyi érdek van mögötte,hogy az nem engedni eltünni,vagy elértéktelenedni. Persze ez nem egzakt dolog,de talán érdemes így viszonyulni bármihez,amibe bele akarunk fektetni.
Persze ez csak egy szempont,de sztem alapvető. lakás,olaj,arany, nagyobb hivatalos valuták stb ezek ha nem is tuti befektetések,mert ezek is sokat veszthetnek az értékükből, de azért ha ezek "megborulnak" ott a gazdaság is megborul kisebb-nagyobb mértékben,vagy következményként,vagy okozóként.
Sztem a kriptók ,ezért jóval bizonytalanabbak, mert igazából nem alapvető szükséglet a meglétük. Általában véve talán igen,- mármint a technológia - de nem is tudom,hogy akár,ha a bitcoin az ethereum vagy a nagyobbak közül,ha elértéktelendik valamelyik,akkor annak bármiféle következménye lenne a valós gazdaságra. Nem vagyok benne biztos. és ha igen,akkor jön helyette másik. Míg az általam felsoroltak nem válthatók ki könnyen, meg nem is nagyon hagyják a kormányok, hivatalos szervek.
Természetesen az sem mindegy,hogy mikor "veszel bele" valamibe. Talán ez a legfontosabb, még annál is,hogy mikor adod el. :) Itt a kérdés,hogy a meglevő infók mennyiben alapoznak meg egy emelkedést és mennyire biztosak,szükségszerűek. Esésben belevenni kockázatosabb alapvetően, mint beszállni egy - akár esetlegesen - induló trendbe. Csak töprengek :)
Jelenleg a tőzsdék és a gazdaságok egy nagyon hosszú emelkedés után vannak. olvashatóak már olyna cikkek,amik egy esetleges visszaesést valószínűsítenek . Persze ez egyáltalán nem biztos,de azért a kockázat nagyobb,mint pár éve volt.
Ha egy ilyen bekövetkezik,akkor kérdés,hogy a kriptók,hogy reagálnak rá. "Menekülővaluták" lesznek,vagy azok is esnek majd,ha csökken a befektetési kedv. ha utóbbi,akkor valószínűleg hasonló mértékű lesz az esés,mint ami volt az emelkedés. Óriási.
Talán érdemes kivárni egy biztosabban adódó lehetőségre, mint pld egy nagyobb visszaesés a "valódi" piacokon. Kockáztatni persze lehet,ha megvan a kellő infó hozzá.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Én régebben - pár hónapja - ezeket az oldalakat látogattam,ahol minőségi infókat lehet találni a kriptokról.

általános
https://variance.hu/
https://coincolors.co/
fórum
https://www.kriptopenz.info/forum/index.php
árfolyamelemzés (napi)
https://www.kriptopenz.info/forum/index.php?topic=163.0
Avatar
PTCBox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.04.17. 11:14
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: PTCBox »

Köszi Xenosz, én a portfolio-n szoktam olvasni a híreket időnként, ott is minden új hír megtalálható.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

PTCBox írta:Köszi Xenosz, én a portfolio-n szoktam olvasni a híreket időnként, ott is minden új hír megtalálható.
A hírek is fontosak,de még fontosabb,hogy olyan elemzéseket,véleményeket olvassak,ami el is magyarázza ,h mi van mögöttük és mi lehet a jövőben. Ami két oldalt linkeltem olyan átlagemberek viszik,akik egyrészt értenek hozzá, másrészt igyekszenek valóban hasznosan elmagyarázni/segíteni az olvasóknak,ami a személytelenebb gazdasági/híroldalaknál nem nagyon van meg feltétlen.

Még egy hasznos link.
https://www.tradingview.com/

Itt bárki feltölthet technikai elemzéseket (TA) Minden pénzügyi termék megtalálható, köztük a kripto is.
https://www.tradingview.com/markets/cryptocurrencies/

Érdemes nézegetni,olvasgatni és ötleteket meríteni, vagy kit érdemes követni esetleg jó előrejelzésekért. Minden kriptora külön is rá lehet keresni. Én sokat nézegettem a kisebb kriptokra elemzéseket potenciális emelkedéseket kutatva. így könnyebb,mint saját kútfőből spekulálni :) Persze nem szentírás, meg kell válogatni mit érdemes esetleg megjátszani ,de nagy segítség olyanok elemzését nézni,akik járatosak az elemzési technikában.
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: patrasz »

Igen én is a tradingview-et nézem mindig. Ott valós árfolyam van, nem a coindeskes marhaság. :D
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: patrasz »

Nem mondok már semmit, de az altcoinoknak sok jövője nem lesz. :DD
jatekos12
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2012.06.18. 19:06
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: jatekos12 »

Mi lenne ha mondanál? Belenéztél az üveggömbödbe? Ontod itt a sok általános negatív hülyeséget már egy ideje. Az altcoin egy gyűjtőszó ember. nagyon sok minden tartozik bele az ethereumtól kezdve a legutolsó sitcoinig beleértve.

Elég furcsa dolog azt így kijelenteni, hogy mondjuk az ethereumnak nincs semmi jövője. Vagy a Neonak vagy az LTC-nek vagy sok másiknak.

Örülnék ha nem hánynád többé szanaszét a negatív energiát.

Inkább nézd az ő videóit!


pl. ezt:


Persze nem biztos hogy jó ajánlani Neked bármit is, mert esélyes hogy erre is lesz valami lesajnáló negatív kritikád.

Akkor viszont a többieknek, akik még nem ismerik, ajánlom a fenti videókat, ill. fazont. Szerintem elég jól tolja, még ha nem is 100 %-ig értek vele egyet, de legnagyobbrészt igen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nadint 2018.03.29. 20:17-kor.
Ok: A Fórum Szabályzatba ütköző tartalom a hozzászólásban !
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: patrasz »

Hát a hit egy fontos dolog. :D atyaég ilyen hülyeségeket meg megmondó jósokat nézel akkor már értek mindent. :D ugyanilyen semmirekellők mondták azt is a sok szegénynek 10-12 ezernél hogy vegyetek mert december végére 30000 lesz meg majd ebben az évben 50-100k :D
jatekos12
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2012.06.18. 19:06
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: jatekos12 »

Azt ne felejtsük el a nagy lejtmenet közepette se, hogy a BTC és társai egy innovatív, többé-kevésbé decentralizált és anoním, korszerű(bb) fizetési szolgáltatási rendszert biztosít a világ számára. Ez a terméke - egy világméretű, egyre fejlődő, fizetési szolgáltatási rendszer.

Mert firtatják sokan, hogy mi van mögötte. Tehát van egy valós terméke, amely egy olyan világba érkezett, ahol ebből a termékből volt egy jelentős hiány. Ez a hiány most fokozatosan betöltődik, de pl. a BTC mennyisége most kb. 17 millió, egyre lassabban növekszik, mondhatjuk hogy a darabszám növekedése tart a 0 felé, miközben egyre több ember érdeklődését kelti föl, pl. azért is, mert egyre kiterjedtebb és sokrétűbb infrastruktúra épül köréje, ahogy zajlanak a fejlesztések.

Az Internet durván terjed a világban, a népesség durván nő.

Ilyen fundamentális alapok mellett a papírforma hosszútávon sokkal inkább az árfolyamnövekedés, mint a pangás, bedőlés, lufi meg hasonlók.

Én újra és újra ezt tartom szem előtt a nehéz napokban.

Persze, mint látjuk nem képes mindenre. A pesszimizmust pl. nem tudja meggyógyítani, akkor meg főleg nem, ha 3 hónapja lefelé megy az ára. A pesszimizmus orvoslására más forrást kell találnia az embereknek. Bár ki tudja. Szerintem ad egy lehetőséget azon emberek kezébe, akik képesek élni ezzel.

Március vége van, ahhoz képest szokatlanul hideg itt magyar honban. Elegünk van a hidegből - legtöbbünknek, gondolom. Esélyes hogy sokakra rossz hatással van, de azért azt senki sem gondolja, teszem föl, hogy nem lesz már meleg az idén. Szerintem a kriptókra is hasonlóan érdemes gondolni. A kettőnek nem sok köze van egymáshoz, csak annyi hogy rossz időben szinte elfejtjük, hogy lesz még jó idő.

Mivel a fent említett fundamentális alapok minden valószínűség szerint egyre jobbak lesznek, akármilyen nagyhalak is shortolják, nyomják le most a BTC-t - mert szerintem ez történik (bár nem biztos), betiltásról, ellehetetlenítésről (szinte) senki nem beszél, csak szabályozásról. Viszont azt legtöbben sejtettük, hogy a hagyományos pénzügyi rendszer legnagyobb haszonélvezői nem ölbe tett kézzel fogják végignézni a BTC térhódítását. Tavaly úgy tűnik túl gyorsan nőtt túl nagyra. Gondolom most csapkodnak jobbra-balra, ütik ahol érik.

A "szerencsétlen elmaradott" Japánban, úgy hírlik, teljesen hivatalossá tették. Londonban pl. a taxit lehet BTC-vel fizetni. Vannak nyugati, fejlett városok, ahol teljesen elterjedt. stb. stb. Biztos lehet még sok pozitív példát találni. A sok ellene pofázó kritikusa előbb-utóbb jól bevásárolt belőle. Sok nagy véleményformáló pont azért beszélt, vagy tett ellene, hogy az így beálló esés után szépen bevásároljon.

Ez az én véleményem - nem befektetési tanács, csak gondolatébresztő. Aki akarja gondolja át, és döntsön saját belátása szerint. Elmondtam, én hogy látom.
Anonymusx
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2013.03.21. 07:42
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: Anonymusx »

Beléptem a coinpaymentsbe, és láttam hogy van CPS Coinom, rajta 10 dollárnyi összeg, tudja valaki hogy mi ez?
Esetleg ez is valami játékpénz, aminek semmi értéke, mint a coincashnek?
jatekos12
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2012.06.18. 19:06
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: jatekos12 »

Nos a jó idővel megjött az esélye a BTC és az altok emelkedésének is, sőt mondhatni elindult, de legyünk óvatosak, még lehet visszapattanás (pl. most mindjárt, 10 ezer környékén - meglátjuk) , azonban a bikák már közelednek, készüljünk a bikafuttatásra! :D :PP - ezt hallani jobbról, balról. :)


(Anonymusx: a google továbbra is a barátod - Úgy látom egy ICO fázisban lévő "coin"-ról lehet szó egy futó pillantás után. De nem én fogok utánajárni helyetted.) :o
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: patrasz »

Hát fut ez a bika csak 4 láb helyett kettő van neki, így meg könnyen megbotlik. :D
jatekos12
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2012.06.18. 19:06
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: jatekos12 »

Hát igen, ez egyenlőre erősen medvés. Elragadott az optimizmus a fenti kommentemnél.

Akár még hónapokig várathat magára egy komolyabb emelkedés. Sőt van esély a további komolyabb esésre azon szakértők szerint, ahonnan én tájékozódom. De hogy a további esés is mikor jön és meddig esik? Lehet még hónapokig oldalazunk, ill. inkább bizonyos háromszög alakzatok rajzolódtak, azokat futjuk egyenlőre, amiből inkább lefelé szakadást várnak.

Azt is hallani, hogy erősen manipulált ez a piac. Rövid távon nem tudom mi lesz. Most már csak hosszabb távon számítok komolyabb emelkedésre.
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: patrasz »

Én azt látom ebben az évben hogy a nagyok (mivel az egész egy manipulált piac) kb 1-2 havonta rángatják a piacot. Ez kb a 3.dik ilyen lejtmenet amikor 9-10-11 k-ról nagyon hirtelen lepattan 6,5-7-7,5k-ig. Szóval degeszre keresik magukat amíg nincs szabályozva. Az meg majd tán június 5-6 körül körvonalazódhat merre tovább.
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

patrasz úgy látom ezen az oldalon csalásra buzdítani lehet, de egy kis poénkodást azonnal szankcionálnak......:)
Ennek ellenére itt a válasz: https://www.portfolio.hu/vallalatok/it/ ... paign=link
End of the story
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: patrasz »

Ja láttam közben, de kb ha egy hangya odébb teszi le a morzsát már változik le-föl az egész. :D
Avatar
Lencsi
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2017.03.20. 09:01
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: Lencsi »

https://www.tozsdeforum.hu/bitcoin/krip ... 93353.html
a Vizsgálatok" alatt további érdekességek olvashatóak.
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: patrasz »

raptor666 lassan készülhetsz, mondjuk azért 700$-ra nem esik le, de ha nem fogja meg a 6k, akkor könnyen eljuthatunk a 3k-ig. Ott már beszállhatsz :D Igaz eddig 6,5k körül mindig megállt az esés, csak most túl sok csalás meg manipulálás jött felszínre, bár ezeket eddig is lehetett tudni. :? na de már 6,2k :D
Avatar
PTCBox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.04.17. 11:14
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: PTCBox »

Nem nagyon akar elmozdulni arról a 6000-6500-as határról a bitcoin, hogy lesz ebből 64000 $ amit "jósoltak" :D.
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: patrasz »

64 k? Az melyik évezred? :D
Avatar
PTCBox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.04.17. 11:14
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: PTCBox »

Portfolio.hu-n olvastam még májusban, de már nem lehet megtekinteni a cikket mert prémium fizetős... no comment.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég