Bitcoin észrevételek

patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: patrasz »

A 6000-es mélypont után, az USA nem végezte ki, (sokaknak van ebbe pénze,+manipulálják ezt a nagyok, shortolgathatnak kedvükre majd).

"Jay Clayton, a SEC amerikai pénzügyi felügyelet egyik vezetője a Kongresszus előtt számolt be a kriptodevizákról. Meglepően kriptodeviza-pártinak bizonyult, például pozitívan nyilatkozott a blokklánc-technológiáról. A kriptodevizák és az ICO-k (“elsődleges érme-kibocsátások”, egyfajta kockázatitőke-gyűjtések) megkülönböztetését szorgalmazta, és az utóbbiak szabályozását, a részvénykibocsátásokhoz hasonlóan."

Szóval megindult felfelé egyenlőre, menjen is csak vagy 11-12k-ig. Hátha...
raptor666
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:51
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: raptor666 »

Most utálni fogtok, de én folyton azt kívánom, hogy jól essen le, ilyen max 700 dollárra.:D
Mert venni akarok bétécét.
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: patrasz »

he-he. :D Hát semmi sem lehetetlen. Hát 700$-ért már tuti vennék én is. :PP
jatekos12
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2012.06.18. 19:06
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: jatekos12 »

patrasz írta:Szerintem itt lehet lassan a vége a btc-nek ,ha ez negatívan zárul( (CFTC) december 6-án vizsgálatot indított a Bitfinex és a Tether kriptotőzsdén) akkor összeomlik az egész. :o lesz ez még 5000 is, aztán meg 1-2k attól félek.
Ekkora hülyeséget rég hallottam, hogy a BTC-nek vége. Most csökkenésben van az ára, ennyi. Nem kell a dolgot túldramatizálni.

Szinte biztosra veszem, hogy lesz újra 15-20 ezer dodo, meg még több is, de ha esetleg mégsem, akkor sem lesz vége.

Pl. itt ( https://cryptoguru.hu/2018/02/04/2018-k ... ke+interju ) is lehet értelmes, ésszerűnek tűnő infót olvasni a témában magyarul. Ahogy írják, tavaszra jó eséllyel megint meglódul az ár.

Szerintem a fenti cikk egyik kulcsmondata ez:
" A következő két hónapban heti többször fogunk olyan híreket hallani hatóságok felől, amelyek összezavarják a piacot, egészen addig, míg meg nem születik az Amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) hivatalos állásfoglalása, ami után az intézményi befektetők megengedik a pénzcsapot, aztán március-áprilisban el fognak szállni az árak."

Ebből elég jól lehet következtetni arra, mi történik most valójában - azaz tavasztól a nagyhalak nagyon sok pénzt tolnának a kriptoba. És persze szeretnének minél olcsóbban hozzájutni, szeretnék ha minél több ember bepánikolna, és eladná a kriptóját bagóért, ezen a mostani nyomott áron. Szóval megy a néphülyítés ezerrel.

Ez nem befektetési tanács, szóval döntsön mindenki saját belátása szerint, én csak elmondtam hogy látom a dolgot.
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: patrasz »

Jó idézet volt, csak az még a vizsgálat előtt volt. Volt benne egy "ha" szócska, de mindegy lényegtelen. nem kaszálták el, de mivel medve piac van, azért ebben a márciusi 15-20k-ra vagy brutális emelkedésre ne rakd fel a házadat. :D
Pláne akkor mikor egy olyan faszi mondja akinek a cége jól bevásárolt a kriptokból, tuti hogy jóval magasabb áron és 100 000 embert képvisel. Szerinted majd azt mondja hogy le fog esni?

Én megelégednék már egy 10-11k-val is.
raptor666
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:51
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: raptor666 »

én meg örülnék, ha jó nagyot leesne, hogy bevásárolhassak belőle :D
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: patrasz »

Na azt tudom hogy te epekedve várod :D
raptor666
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:51
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: raptor666 »

de jutna belőle nektek is :P
Felmenne 20k $-ra mikor jól bevásárolnék belőle...:D
Adnék nektek is egy kicsit :P
Avatar
idlig
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2013.02.08. 10:45
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: idlig »

Akinek nincs benne akkora része, hogy ténylegesen mozgatni tudja a piacot, az mind csak a seggét simogatja és várja az ihletet, hogy merre fog a piac mozogni. Végül is, 50% esély van rá, hogy bejön, ha az emelkedést, ha a csökkenést jósolom. :) Pár napja a nagyobb fórumokon már szabályosan könyörögtek az emberek a nagyoknak, hogy "légyszíves, ne adjátok el", most pedig már ismét megyünk afelé, hogy két hét és a 800 milliárdos határ meg lesz. És én semmit nem jósolok, mert bármi lehet, de pont az ilyen miatt tartják lufinak sokan az egészet. Az elmúlt 2-3 napban 50-100-1000 százalékokat nőttek coinok, és semmi nem változott. Ugyanúgy nincsenek meg a Bitcoin fejlesztések (smart contract, lightning, ...), a coinok 99%-a pedig ugyanúgy csak papíron létezik. Ha egy papíron létező coin felmegy milliárdos határig pár hét alatt, akkor mi lesz azokban a hónapokban/években, amikor nem lesz semmi előrelépés a cég/termék életében? Meddig lehet twitter hírekkel felhúzni valamit és ott is tartani? Ez kicsit olyan, mintha a Bitcoin pár hét /hónap után már több száz dollár lett volna, anélkül, hogy bármilyen részben is működött volna. Vajon ugyanitt lenne az ára ma is?
Avatar
idlig
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2013.02.08. 10:45
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: idlig »

Na, az év eleji profitból tegnap vettem valamennyi altcoint, tessék készülni az összeomlásra :lol:
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: patrasz »

he-he.:D Miket?
Avatar
idlig
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2013.02.08. 10:45
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: idlig »

Ezek vannak most: XLM, AMB, IOTA, XRP, VEN, ENG, ICX, EOS, OMG, WTC, LSK, QTUM, NEO, XMR, ZEC, ETH, BTC

Igyekeztem többféle érdekeltséget lefedni: platform, industrial, privacy, bank)

Talán több felé van osztva a portfólió mint kellene, de most kezdésnek ezzel indítok. 850-ról leesett 280-ra a market cap, én 450-nél adtam el, és szerencsém volt, mert így is kétszeres profittal zártam, ami januári kezdésnél nem rossz, figyelembe véve, hogy mennyi rossz döntést hoztam és mennyire közöm nincs a témához. Most csak vissza akartam szállni a játékba, lesz, ami lesz. PTC már csak a NEO maradt, más meg nincs. Lehetne több kisebb coin, azokkal nagyobbat lehet kaszálni, viszont nagyobb a rizikó is (a legutóbbi crash alkalmával is azok szívták meg a legjobban, egy-két kivételtől eltekintve, de a kivételek megtalálásához sok szerencsét). Plusz én hosszú távon gondolkodom, de minden nap próbálom nézni a híreket és ha kell belepiszkálok, persze csak ésszel. Ha növekszik az jó, ha csökken, akkor ez van, ha nagyon csökken, akkor veszek még. Ez most a terv. Bittrex nekem kiesik, hiába vagyok verified, nem tudok befizetni rá, a support pedig hasztalan. Kisebb váltó legutóbb is scam lett, próbálom őket kerülni, még ha a legnagyobbat azokkal is lehet kaszálni. Ott van pl az LSK: 24-én lesz a rebrand, szóval sokan előadják, hogy vegyétek, mert aratni fog. De ez mindig kétesélyes, mert amikor fix esemény közeleg egy coin életében, akkor sose lehet tudni, hogy mondjuk előtte egy héttel ez már mennyire van benne az árban. Senki ne másolja le, amit csinálok, mindenki nézzen utána, hogy mibe teszi a pénzét (akkor isha iszonyatos katyvasz az egész, emberek hazudnak, mert másik coinba tették a pénzüket, hazudnak, mert abba tették a pénzüket, hazudnak, mert abba akarják tenni a pénzüket, stb).
Avatar
PTCBox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.04.17. 11:14
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: PTCBox »

Hiányolom a listárol a Bytecoint (BCN - jelenleg is bányászom cpu-val) és a Digitalnote-ot (XDN), ettől függetlenül szép lista, köszi a hasznos infot.
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: patrasz »

BTG+BCH érdekes mert ugye a nagyok azt ingyen kapták, és mesterségesen felpumpálják néha hétvégente, függetlenül a többi mozgásától.
LTC is azért ment fel most mert betárazták, ott is hard fork várható.
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: patrasz »

A múlt hét végén és most hétfőn négy nap alatt egy ismeretlen befektető 400 millió dollár értékben vett bitcoint - írja a Marketwatch. A lap szerint több befektető is belevett az utóbbi időszak esésébe, de ekkora tételben ez egyedülálló..

Na ezzel pumpálták fel,jó felviszi aztán lassan eladogatja, és ezt bármennyiszer eljátszhatja. Jó biznisz. :D
Avatar
idlig
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2013.02.08. 10:45
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: idlig »

PTCBox: BCN nincs olyan váltón, amit tudnék használni, az XDN-t nem nagyon ismerem.

Patrasz: ez a gané ( https://coinmarketcap.com/currencies/ucash/ ) felment 2 milliárdos cap-ig, úgy, hogy 2 milliós volume volt mögötte, és valami neve nincs, kankó váltón lehetett csak venni :lol: És idén ez még csak nem is viszi el ilyen szempontból az első helyet.

Ez az ára annak, ha semmilyen szinten nincs szabályozva a piac, viszont sokak számára ez benne a vonzó, mert aki tudja, hogy mit csinál, az nagyon szakíthat.
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: patrasz »

Amíg nincs szabályozva (bár erősen tervezik), addig ez spekulációs aranybánya lesz ,le-föl.
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: patrasz »

Azért azok a nagy hülyeségek hogy a btc 50k-100k lesz, most már eltűntek. Még a régi 20k is fényévekre van, a többi kripto meg még gázabb, a maximumuk felétől is nagyon messze vannak.
Lecsengett a btc őrület,sokkal óvatosabbak az emberek már. 11700 ig felpumpálták 2x, most meg 9700 kb 2 nap alatt megint.
Az amcsik meg kezdik ütni, stb.
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: patrasz »

8300 , áá ez rutli.
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: patrasz »

Többen játszottak ott. :D

(Talán azok miatt a hírek miatt, amely szerint nagyobb bitcoin-vagyonok felszámolására van kilátás. Például az Investopedia szerint a 2014-ben becsődölt Mt. Gox japán bitcoin-tőzsde felszámolója értékesíthet 400 millió dollárnyi vagyont. A Coindesk szerint a Binance kriptotőzsdén tapasztalt szokatlan eladások lehetnek az esés mögött, a cég felfüggesztette a kifizetéseket.)
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: patrasz »

Jól csinálták, lenyomták az árakat, aztán akik meg ezt előre tudták szépen bevásároltak 6-7k-án. Tuti buli.
raptor666
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:51
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: raptor666 »

ez igen... tud valamit az FBI...
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: patrasz »

Hm. érdekes. A piac nem tud magához térni a 6000-es alj óta se. 8-9-10 k-án vegetál azóta is.
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: patrasz »

Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég