Bitcoin észrevételek

Avatar
luci
Támogató
Hozzászólások: 1539
Csatlakozott: 2015.11.16. 08:38
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: luci »

Sziasztok!
Fontos informacio!
Akinek a kifizetese nem kapott megerositest annak erdemes az alabbi linken tranzakcio megerositest igenyelnie.Nem kell mast tenned csak megadnod az adott tranzakcio ID. szamat (azt a hosszu szamsort amit az adott cegtol kifizetesi bizonylatkent kaptal) majd kitoltod a captchat es katt a submit-re evel kesz is vagy majd kb. 1 ora mulva de lehet picivel tobb megerositest kap a tranzakciod. https://www.viabtc.com/tools/txaccelerator/
Kiprobaltam kivaloan mukodik! :)
janototh
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2014.01.04. 10:34
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: janototh »

Haló mindenki,

1300 dollárnál vagyunk :)
Tetszetős :D

Remélem betáraztatok, mivel "spekulációk" szerint pár év múlva akár $2-3000 is lehet.
Vélemények?
Avatar
luci
Támogató
Hozzászólások: 1539
Csatlakozott: 2015.11.16. 08:38
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: luci »

janototh írta:Haló mindenki,

1300 dollárnál vagyunk :)
Tetszetős :D

Remélem betáraztatok, mivel "spekulációk" szerint pár év múlva akár $2-3000 is lehet.
Vélemények?
Hu eszre se vettem ez nem semmi :)
Szerintem is par ev mulva sokat fog erni csak emiatt sajnos a faucetek mar nem nyujtanak annyit hogy jo boven bezskolj belole!
janototh
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2014.01.04. 10:34
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: janototh »

luci írta:
janototh írta:Haló mindenki,

1300 dollárnál vagyunk :)
Tetszetős :D

Remélem betáraztatok, mivel "spekulációk" szerint pár év múlva akár $2-3000 is lehet.
Vélemények?
Hu eszre se vettem ez nem semmi :)
Szerintem is par ev mulva sokat fog erni csak emiatt sajnos a faucetek mar nem nyujtanak annyit hogy jo boven bezskolj belole!
Dehogy nem! :D
Csak jó helyen kell gyűjtögetni ;)

Egyébként sem a faucet a fő lényege a dolgoknak, vagy bányásszon az ember, vagy fektessen be :D
Avatar
luci
Támogató
Hozzászólások: 1539
Csatlakozott: 2015.11.16. 08:38
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: luci »

janototh írta:
luci írta:
janototh írta:Haló mindenki,

1300 dollárnál vagyunk :)
Tetszetős :D

Remélem betáraztatok, mivel "spekulációk" szerint pár év múlva akár $2-3000 is lehet.
Vélemények?
Hu eszre se vettem ez nem semmi :)
Szerintem is par ev mulva sokat fog erni csak emiatt sajnos a faucetek mar nem nyujtanak annyit hogy jo boven bezskolj belole!
Dehogy nem! :D
Csak jó helyen kell gyűjtögetni ;)

Egyébként sem a faucet a fő lényege a dolgoknak, vagy bányásszon az ember, vagy fektessen be :D
Akkoriba amikor meg PTCBox mondta hogy mar nem eri meg faucetezni en meg javaban nyomtam tovabb mert igenis megerte de most mar en is azt modnom hogy nem eri meg.A banyaszas az csak azoknak valo akiknek van ra megfelelo gepe a befektetes az meg olyan hogy addig kockaztatsz mig a vegen semmivel maradsz ezt tapasztalatbol mondom sajnos :lol:
Avatar
stranger
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2016.11.26. 17:25
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: stranger »

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni? Problémám az, hogy kb 2 hete az uphold accomon van egy tétel, ami nem akar jóváíródni. (pendingben van) Nem tudom ki küldte ezt a 0.00016 bitcoint, de kizárt dolog, hogy 2 hét alatt ne kapot volna 10 megerősítést ez a tarnzakció. Mit lehet tenni a várakozáson kívül? :innocent:
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

Szakikhoz egy kérdés:
Bitcoin Cash-ez ugyanaz a cím jó, mint Bitcoinhoz?
Vagy teljesen új tárcát kell regisztrálni?
End of the story
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

Hol vannak a szakik? :)
End of the story
janototh
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2014.01.04. 10:34
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: janototh »

"Teljesen más coin", más networkot használ, más node-okat, szóval ugyan az a cím nem jó hozzá sajnos :(
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

janototh írta:"Teljesen más coin", más networkot használ, más node-okat, szóval ugyan az a cím nem jó hozzá sajnos :(
Köszi!

Meglepett, hogy faucethub-on egyszer csak lett 0,00060878 BCH-m
Fogalmam sincs honnan és mennyit ér :)
Ekkora összegért már érdemes tárcát nyitni és ha igen, hol?
End of the story
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

kavics13 írta:
janototh írta:"Teljesen más coin", más networkot használ, más node-okat, szóval ugyan az a cím nem jó hozzá sajnos :(
Köszi!

Meglepett, hogy faucethub-on egyszer csak lett 0,00060878 BCH-m
Fogalmam sincs honnan és mennyit ér :)
Ekkora összegért már érdemes tárcát nyitni és ha igen, hol?
Én teljesen laikus vagyok. Annyit tudok,hogy a Bitcoin fejlesztőinek egy része továbbfejlesztette a bitcoin technológiát,vagysi a tranzakciók feldolgozosának módszerét,mert már a régi kezd lassú lenni.De a fejlsztők egy része maradt a réginél,nem támogatták a változást ,így az újítók új pénzegységet hoztak létre az új bitcointechnológiával. Ez a bitcoincash."A bitcoin cash létrejötte egy többéves háború végét jelentette a (legnagyobbrészt kínai) professzionális bitcoinbányászok és a bitcoin szoftver programozói, az úgynevezett Core között. A fejlesztők nem akarták növelni a bányászott bitcoin blokkméreteit, mivel ezt tartották a legbiztonságosabb megoldásnak, míg a bányászok a bitcoin-blokkok méretének növelése mellett kampányoltak, mivel szerintük ez gyorsabbá, és növekvőképesebbé tenné a rendszert.
Mivel a keddi határidőig nem tudott megegyezni a két fél, megtörtént a törés: a nagyobb blokkokban bányászható bitcoin cash-t létrehozó felek és támogatóik szerint az új kriptopénz új életet fog lehelni a bitcoin-ba, és megoldást kínál a rendszer többéves problémáira is."
Ami nálad van azt ingyen kaptad . Sztem el lehet adni,de egyelőre nem találtam meg a pontos módját. Több váltó foglalkozik ezzel. Nincs valami számlaszám ott a BCH (bitcoincash) mellett?
Az árfolyam most kb 300$ körül mozog,tehát ha jó számoltam neked kb 20 centnyi BCH-d van :D
Itt az árfolyam https://www.coingecko.com/en/price_char ... n-cash/usd
hogy mi lehet a jövője? találtam egy véleményt erről. érdekes.
https://medium.com/@keo/4-ok-amiert-nem ... 30a0d0101b


találtam egy oldalt,ahol az ÖSSZES alternatív coin rajta van piaci értékkel,árfolyammal együtt :D
https://coinmarketcap.com/all/views/all/

úgy látom ebben nagy spekuláció van
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

Köszi xenosz2!
20 centtért nem izzasztok magam :D
Ezt az egészet olvastam én is, az elvvel tisztában voltam, csak a gyakorlattal nem :)
Egyébként a régi (hagyományos) rendszer a kicsi blokkméretek miatt volt lassú
End of the story
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Viszont az árfolyama az új pénznek meredeken emelkedik. Legalábbis 2-300$ ról most 700$ lett,tehát ha valakinek van egy nagyobb összege az szépen hozott. Még az is lehet,hogy leváltja az eredeti Bitcoint később,így az árfolyamuk ki fog egyenlítődni. 700$-4000$ . A forgalom máris ugyanannyi,mind a kettőben.
Anonymusx
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2013.03.21. 07:42
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: Anonymusx »

A http://blockchain.info/ -nál hol lehet megnézni a címem amire kapnék bitcoint?

A kapnál a "Copy & Share Address" nél lenne az?
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

Beállítások --> Adresses
End of the story
raptor666
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:51
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: raptor666 »

Most hol van a legkisebb utalási és fogadási díj?

coinpayments.net, coinbase, vagy blockchain.info?
bitcoinlacko
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2016.01.08. 17:50
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: bitcoinlacko »

Szerintem a coinpaymentsnél olcsóbat és jobbat nem fogsz találni.
Avatar
PTCBox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.04.17. 11:14
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: PTCBox »

2 napja vettem észre a blockchain számlára belépve hogy megjelent egy Bitcoin Cash (BCH) nevű új menüpont baloldalon, fenti értesítésben december 12-én kaptam 68680 satoshit, ami nem olyan sok, 1,17$, de legalább ide is elért ez a bónusz. :)
Anonymusx
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2013.03.21. 07:42
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: Anonymusx »

Hogy lehet az hogy $20.70 dollárt mutat a blockchain.info, de a Total Balance -nál $48.65 ?
Avatar
PTCBox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.04.17. 11:14
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: PTCBox »

Anonymusx írta:Hogy lehet az hogy $20.70 dollárt mutat a blockchain.info, de a Total Balance -nál $48.65 ?
Gondolom ahogy előző hozzászólásban írtam te is kaptál Bitcoin Cash-t, ezért lett több pénzed.
Avatar
Claridge
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2014.01.03. 07:38
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: Claridge »

Szia Kavics!

Ez a CoinCash csapat megbízható, böcsületes? Használtad már?
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

Nem hasznaltam, csak erdekessegkent raktam ide, hogy lesz altcoin automata is
End of the story
Avatar
Claridge
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2014.01.03. 07:38
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: Claridge »

Igazából nem az ATM érdekelne, hanem a váltás BTC->Bankszámla, vagy fordítva, és csalók, vagy nem.

Esetleg van valakinek tapasztalata?
jatekos12
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2012.06.18. 19:06
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: jatekos12 »

A MR Coin megbízható. Váltanak alapvetően oda-vissza bankszámlára is, meg van egy ATM-jük a belvárosban BP-en. Egy másik meg Mosonmagyaróváron. Amúgy a cég ismert, a magyar BTC közösség ismert tagja vezeti, nem hiszem hogy ne fizetne.
A problémát náluk nem a megbízhatóság jelenti, hanem hogy van egy átfutási idejük, főként mostanában, és nem azon az áron kapod a pénzed, ami a megrendelés időpontjában volt a BTC, hanem mondjuk a teljesítés időpontjában, de még az is lehet, hogy trükköznek ezzel, ha épp ármozgás van közben. Ezt nem tudom, csak néztem a chartot, és ez volt az érzésem a váltásnál, de lehet benéztem valamit. Amúgy az árfolyam emelkedés azóta behozott minden ktg-et, sőt, szóval szerintem érdemes BTC-t venni és tartani hosszútávon, de csak ha van olyan pénzed, amit nélkülözni tudsz akár évekig is. Ez vélemény, nem pedig befektetési tanács.
Mindenesetre a dolog működik. 2x vettem tőlük BTC-t bankszámláról. Most szabadságolták magukat. Újévtől indulnak vagy így valahogy. De a konkrétabb infókat itt ( https://www.mrcoin.eu/hu) + a kapcsolódó linkeken megtalálod. Érdemes a twitterüket is nézni talán ott van a legnaprakészebb infó.
jatekos12
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2012.06.18. 19:06
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: jatekos12 »

Anonymusx írta:A http://blockchain.info/ -nál hol lehet megnézni a címem amire kapnék bitcoint?

A kapnál a "Copy & Share Address" nél lenne az?
Én nem javasolnám senkinek, hogy a blockchain.info pénztárca részét használja. Én sajnos használtam. A lényeg hogy hogy túl magas a jutalékuk. Aki komolyan gondolja hogy kriptopénzeket tart az szerintem vegyen magának egy hardver wallet-et (Ledger Nano S például). Aki meg csak aprópénzzel játszadozik, keressen magának egy jobb böngészős wallet-et a blockchain-nél. Vagy paper wallet-et csináljon pl. Szóval több megoldás is van. A kriptobiznisz tanulást igényel. Vannak walett összehasonlító oldalak talán még magyarul is de angolul biztos. stb. stb. stb.
Persze jelenleg minden walettnél nagyon magas a BTC utalás sápja (de a blockchain-nél még annál is magasabb tapasztalatom szerint), így ne utalgassunk, hanem válasszunk egy jó wallet-et és ott gyűjtsük a pénzt.
Ez az én véleményem. A wallet választás szerintem fontos kérdés, főként ha komolyan gondolod, érdemes megfontoltan választani.

Egyenlőre csak remélni tudom hogy a BTC utalási jutaléka lejjeb fog menni. Szóval az eredeti duma sok oldalon hogy "alacsony ktg-en, szinte ingyen vagy még ingyen is utalsz" BTC esetében jelenleg oltári téves infó de még mindig kering a neten. Aki persze járatos a témában, az tudja, hogy így van.

Vannak más coinok, ahol (még ?) alacsony(abb) a tranzakciós ktg. Én pl. most kinéztem magamnak a dogecoin-t, aminek az ára a béka feneke alól elindult fölfelé.Ne feledjük hogy valamikor a BTC is aprópénz volt. Szóval véleményem szerint érdemes lenne pár jelenleg kisértékű kripropénzbe betenni pár dodot egyenként, mert a kriptobizniszben nem ritka a 10x-es 100x-os vagy esetleg még nagyob értéknövekedés sem. Ez vélemény, nem befektetési tanács, oké?

Vannak olyan böngészős wallet-ek, amelyek sokféle coint tudnak kezelni - 5, 10 vagy még több félét.

Ez a coin-ozás olyan mint egy stratégiai játék, nem?
Anonymusx
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2013.03.21. 07:42
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: Anonymusx »

Jatekos12:

Köszi, mit ajánlasz? nincs olyan sok énzem rajta elég egy bögészős wallet is...
Esetleg https://www.coinpayments.net/?
jatekos12
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2012.06.18. 19:06
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: jatekos12 »

Én a kezdeti problémáim után hardwer walletre váltottam, mert ez nyugtatott meg, így nem foglalkoztam többé a webwallet-ek összehasonlítgatásával.

Némi latolgatás után úgy döntöttem nem fogok helyetted kutatást végezni a témában. A díjak változ(hat)nak, az igényeid személyesek lehetnek. A tranzakció most sehol sem olcsó. Az Uphold-ot pl. szintén nem ajánlom mert okt. vége óta passzivitási sápot vezettek be , ami szerintem elég gusztustalan főleg ilyen versenyhelyzetben, de hát ők tudják. Hallottam az Exodusról, van aki azt ajánlja, jelenleg nem ismerem részleteiben. Rákényszerültem, hogy a Coinbase-nél is nyissak egy wallet-et, a tranzakció ott is drága, de nincs összehasonlítási alapom a többihez képest. Biztonságosnak mondják.
Ha tudsz angolul, írd be például ezt "wallet comparison" a googliba és nézz utána magad - még lehet hogy googli fordítóval is tudsz így infót nyerni. Vagy keress az itteninél aktívabb kriptoközösségeket. Pl. a facebookon van egy jó pár.
Avatar
idlig
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2013.02.08. 10:45
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: idlig »

A dogecoin egy vicc, az is volt régen, sokan csak poénból vásároltak be belőle, persze ők most jól jártak. :) Az utóbbi hónapban olyan növekedés volt, hogy aki akart, az mind komoly pénzt keresett vele. Én nagyjából 10 nap alatt megdupláztam a tőkémet, de lényegében mindegy, hogy ki mibe fektetett, bármivel komoly pénzt lehetett csinálni. Amikor majd ez lemegy (ez ki tudja mikor lesz), akkor viszont a sok hulladék, csak papíron létező coin szépen ki fog szelektálódni (csak ember legyen a talpán, aki a sok százból ki tud párat választani, miközben az egész internetes közösség egy méreg, mindenki azt sztárolja, amibe ő maga befektetett, és folyamatosan manipulálják az árakat).

Én az utóbbi időben Ethereumot használok, ott kevesebb az utalási költség. A Bitcoin jelenleg lassú és drága (miközben vannak más coinok, ahol 0.00% az utalási költség, és három másodperc alatt lemegy a tranzakció...), majd a következő fork után változni fog a helyzet.
Avatar
idlig
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 2225
Csatlakozott: 2013.02.08. 10:45
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: idlig »

A váltók se egyszerűek, sok a vacak, és a jobbak közül is mindegyiknek van előnye és hátránya.

Illetve Payza-n is lehet Bitcoint tárolni (plusz néhány altcoint is támogat), persze a fee-t itt is bele kell számolni.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég