Bitcoin észrevételek

Avatar
coiner
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2015.08.01. 20:02
Tartózkodási hely: Blockchain
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: coiner »

wander írta:
sankoran írta:Lehet nincs elég satoshi a kifizető oldalán, vagy valamiért a tranzakciókat nem ellenőrzi rendesen. Nekem is volt ilyen coinbase-nél, hogy 2-3 napig pendingelt.
De én már megkaptam btc tárcára és onnan küldtem tovább blockchainra csak oda meg már nem ment el..
A BTC tárcádból minek küldöd blockchain-ra?
Avatar
coiner
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2015.08.01. 20:02
Tartózkodási hely: Blockchain
Kapcsolat:

Re: Coinator és bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: coiner »

PTCBox írta:Nos akadt egy kis probléma ami egy héten 2-3x előjön. A Solve Media captcha nem mindig olvasható, ez órákon át tart, próbáltam cache, cookie törléssel és 3 különböző böngészővel, de mindegyiken olvashatatlan, erre valaki tud esetleg megoldást? Sajnos neten sem igazán találtam, köszi.
A captcha cégek robotnak látják az IP-det, mert túl sok lekérés történik irányukba. Emiatt sokszor olvashatatlan a solve media. Ez csak egy ideig tart, utána törli a rendszer az IP-det, szerintem, bár nem néztem utána.
Avatar
coiner
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2015.08.01. 20:02
Tartózkodási hely: Blockchain
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: coiner »

PTCBox írta:Üdv!
Kicsit több mint 2 hete ástam bele magam a Bitcoin gyűjtésbe és az az igazság van benne potenciál, PTC oldalakhoz képest sokkal többet lehet velük keresni, szinte egyik oldalra sem kell regisztrálni, illetve 1-2 van amin kell, de azok komolyabb oldalak amik már hosszú ideje működnek, sajnos a faucet oldalak sem örök életűek, van olyan ami eltűnt 1 nap alatt, hát igen nem volt túl hosszúéletű :), de minden nap jönnek új oldalak ahol akár többet is lehet keresni mint a kiesett oldalakkal, jelenleg napi 300-350ezer satoshi jön össze ami kb 70-84 cent, persze ezt befolyásolja az aktuális árfolyam, a lényeg olyan 18-25$ jön össze egy hónapban, ha továbbra is ennyi a kereset és természetesen teljesen egyedül, refek nélkül.
Egy kis segítség annak aki szintén nem rég ásta bele magát a satoshi gyűjtésbe. Ha ilyet látsz: Insufficient funds. Akkor az oldal finanszírozása kimerült, ilyenkor még nem kell temetni, általában pár óra vagy 1-2 nap alatt újratöltik, ha nem akkor törölni szoktam, de egy jó oldalt nem érdemes eldobni azonnal mert épp kimerült a keret. A másik ha ilyet látsz: Invalid API key. akkor annak az oldalnak vége, ilyenkor általában eltűnnek az oldalról a hirdetések is, mert valószínű abból finanszírozták az oldalt, ezt az infót én is nem rég kaptam. Ha bármi más kérdésed lenne nyugodtan keress meg, ha több oldal is érdekel, akkor az aláírásban megtalálod azokat az oldalakat amiket én csinálok és naponta frissítem a listát.
A másik ha ilyet látsz: Invalid API key.
Ez akkor és azért van, mert az adott oldal a Faucetbox API keyt nem kezeli rendesen. Vagy nincs már beállítva, vagy nem is volt. Lehet fake faucet is, ahonnnan soha senki semmit nem visz el, mert nem az a szándéka a tulajnak :)
A fauceteknek kommunikálni kell a Faucetbox-szal (API key, ezt a faucet admin tudja beállítani)
Avatar
coiner
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2015.08.01. 20:02
Tartózkodási hely: Blockchain
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: coiner »

Nem régóta vagyok ezen a fórumon, de azt látom, hogy a BTC téma iránt elég kevesen érdeklődnek. Vagy érdeklődnek, csak nem mernek kérdezni (???)
Szerintem akik BTC-ben utaznak, szívesen segítenek bárkinek, akit érdekel a téma, vagy kérdései vannak. Rengeteg anyag van a neten, de itt is szívesen segít szerintem bárki.
Úgyhogy emberek hajrá, kérdezzetek bátran, ha tudunk, segítünk.
Avatar
PTCBox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.04.17. 11:14
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: PTCBox »

Szerintem még nagyon új az itteni fórumozóknak a bitcoin téma, úgy vettem észre kb 10 aktív ember van ebben a topicban. Remélhetőleg lesz majd több, egyébként én is írtam hogy segítek bármiben ha tudok, erről szól a topic. :)
Avatar
coiner
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2015.08.01. 20:02
Tartózkodási hely: Blockchain
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: coiner »

igen, remélem felismerik a lehetőséget :clap:
janototh
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2014.01.04. 10:34
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: janototh »

Elég régóta használok bitcoint, de nem láttam értelmét fauceteket bújni egész nap, és várni a csodát.
PTCBox, neked biztos van valami napi átlagos bevételed a faucetekből, ez mennyi körülbelül?
(persze csak ha szabad tudni)
Avatar
PTCBox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.04.17. 11:14
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: PTCBox »

Mostanság én is belassultam kicsit, így átszámítva a jelenlegi árfolyamon dollárban kb 0,45$ naponta.
Avatar
coiner
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2015.08.01. 20:02
Tartózkodási hely: Blockchain
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: coiner »

Ha nincs bányászgép és ingyen áram, akkor csak a faucet, vagy a vásárlás marad. persze nem csak BTC-t lehet bányászni, van sok minen más amit lehet. vásárolni is lehet, de csak akkor érdemes, ha valamit kezdeni akar az ember a BTC-vel. csak azért venni, hogy legyen, nem sok értelme van. akkor be kell fektetni, tőzsde, vagy valami más.
a faucet lassú móka, kell hozzá kitartás.
Avatar
PTCBox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.04.17. 11:14
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: PTCBox »

Vagy jó sok ref... Ezzel viszont az a probléma "gambling"-ra hivatkozva törlik a hirdetésed a PTC oldalak, szal elég nehéz hirdetni a faucetoldalakat hacsak nincs saját faucet oldalad amin hirdeted, de ez meg ugyanúgy befektetés illetve visszaforgatás és az sem biztos hogy bejön. :)
sankoran
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2014.09.01. 16:29
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: sankoran »

Mióta sokat zuhant a BTC árfolyama ill a nehézség is megugrott, nem nagyon éri meg bányászni. Inkább altcoin-okat nyomnak sokan. Nekem faucettel kb...
faucetbox2.jpg
coinb.jpg
Avatar
coiner
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2015.08.01. 20:02
Tartózkodási hely: Blockchain
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: coiner »

sankoran írta:Mióta sokat zuhant a BTC árfolyama ill a nehézség is megugrott, nem nagyon éri meg bányászni. Inkább altcoin-okat nyomnak sokan.
igen, így van. sőt, érdemes néha altcoin faucet-et is csapolni (LTC, DASH, DOGE) nekem legalábbis, hogy legyen nagyobb mozgástér, mert én leginkább váltó(k)-ra viszem a pénzt.

csináljatok több BTC címet, TOR, vagy más anon. böngésző, egész nap mehet a faucet. mivel azonos a tárca, csak más a cím, minden ugyan oda megy. ugyanez abban az esetben is, ha befekteted, és ott adnak több deposit címet. azokra is mehet a faucetből, csak a minimum legyen beállítva az FBoxban.
sok ref? saját címre ref. működik.
Avatar
PTCBox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.04.17. 11:14
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: PTCBox »

Ez mind szép és jó, de itt elsősorban segíteni próbálunk az embereknek ha elakadnak valamiben, vagy olyan hibaüzenetet látnak amit eddig még soha, illetve bármilyen bitcoin témában lévő kérdésük van és nem csalásra buzdítunk :D, mivel ez annak minősül, ahogy az ip cím cserélgetés is, direkt megkérdeztem mikor belekezdtem.. Persze ez mindenkinek szíve joga hogy csal e vagy sem, személy szerint nem élek ilyesmivel. Meg persze inkább én szólok ezért mint egy Moderátor vagy az Admin. :)
Avatar
coiner
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2015.08.01. 20:02
Tartózkodási hely: Blockchain
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: coiner »

PTCBox írta:Ez mind szép és jó, de itt elsősorban segíteni próbálunk az embereknek ha elakadnak valamiben, vagy olyan hibaüzenetet látnak amit eddig még soha, illetve bármilyen bitcoin témában lévő kérdésük van és nem csalásra buzdítunk :D, mivel ez annak minősül, ahogy az ip cím cserélgetés is, direkt megkérdeztem mikor belekezdtem.. Persze ez mindenkinek szíve joga hogy csal e vagy sem, személy szerint nem élek ilyesmivel. Meg persze inkább én szólok ezért mint egy Moderátor vagy az Admin. :)
ebben semmi csalás nincs. ha az adott oldal (faucet) engedi.
az IP csere nem illegális, mint ahogy a TOR sem az.
...és kitől kérdezted meg?
Avatar
PTCBox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.04.17. 11:14
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: PTCBox »

Njm admintól, tulajdonképpen azért kezdtem el a satoshi gyűjtést, mert ott megláttam és sokkal jobb lehetőségnek tűnt mint a ptc oldalak.
Avatar
coiner
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2015.08.01. 20:02
Tartózkodási hely: Blockchain
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: coiner »

PTCBox írta:Njm admintól, tulajdonképpen azért kezdtem el a satoshi gyűjtést, mert ott megláttam és sokkal jobb lehetőségnek tűnt mint a ptc oldalak.
kitől? bocsi, de nem értem.
Avatar
PTCBox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.04.17. 11:14
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: PTCBox »

Net Jobs Money Admintól. :D
Avatar
coiner
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2015.08.01. 20:02
Tartózkodási hely: Blockchain
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: coiner »

PTCBox írta:Net Jobs Money Admintól. :D
ne haragudj a tudatlanságomért, de ő ki?
ha egy faucet (vagy bármi más) nem büntet, vagy tilt ki ezért- vagy azért, akkor lehet csinálni. ez nem csalás. akkor lenne csalás, ha olyan retorziót alkalmazna, ami hátrányt okoz (elveszik a pénzed, kitilt, stb). mivel ilyen egyik esetben sincs, igy aztán nem csalás.
azért mert a PTC (egyéb) oldalak tiltják, nem azt jelenti, hogy más esetben nem lehet csinálni. A PTC oldalak így döntöttek, valszeg joggal, ő dolguk. a BTC-sek meg így.
Avatar
Gaiusz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2013.07.23. 20:26
Tartózkodási hely: Erdély
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: Gaiusz »

Konkrétan nem az van hogy megengedik, hanem nemigazán tudnak ellene semmit tenni, de ezzel konkrétan meglopják az oldalakat.
Avatar
coiner
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2015.08.01. 20:02
Tartózkodási hely: Blockchain
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: coiner »

Gaiusz írta:Konkrétan nem az van hogy megengedik, hanem nemigazán tudnak ellene semmit tenni, de ezzel konkrétan meglopják az oldalakat.
tudna ellene tenni, vannak scriptek, amivel például tíltható a TOR. ha nem én viszem el a satoshit, elviszi más. a tulajnak mindegy.
természetesen nem bíztatok senkit, ha csalásnak véli, és úgy érzi bármit kockáztat, vagy veszít, akkor NE használjon ilyesmit.
sankoran
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2014.09.01. 16:29
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: sankoran »

Azért azt vegyük figyelembe, hogy a faucet oldalak sem jószándékkal léteznek. Megannyi reklám, klikk, stb hoz nekik pénzt a konyhára, úgyhogy nem kell őket sajnálni. Gondolom többet keresnek, mint amennyit buknak a dolgon.

Egyébként mindkettőtök véleményében van igazság.

Ha te nem csinálod, más megcsinálja. És egyébként, ha én pl. megkeresnék napi 50-100.000 HUF-ot azzal hogy gép előtt ülök 2-3 órát (pl. póker, kaszinó stb.), akkor az is csalás, mert a lakosság többsége napi 8 órát gürizik ennek töredékéért. Ha nincs tiltva (törvényileg), és van rá lehetőség élni kell vele.

Becsületes munkából is meg lehet élni, csak nehezen...
Avatar
coiner
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2015.08.01. 20:02
Tartózkodási hely: Blockchain
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: coiner »

a Bitcoin üzletben nem igen van szabályozás. ez tény. lehet, hogy XY oldal adminja szerint így, vagy úgy kell(ene) csinálni, ez az ő véleménye, valszeg meg van rá az oka. Ref gyűjtés, vagy bármi más.
Avatar
PTCBox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.04.17. 11:14
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: PTCBox »

Mondjuk a legtöbb spórolást még mindig úgy lehet össszehozni a saját faucet oldaladon, ha 0%-ra állítod a refjultalékot és megvan oldva. Bár ezzel csak a refjutalékot spórolod meg. :)
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1528
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

Eléggé tudatlan vagyok még a témában, annyira, hogy azt se tudom, mi az a TOR..... :D
3,5 hónapja kezdtem, csupán csak szórakozásból, mostanra van kb 24millió satom, így elkezdett érdekelni, ki hogyan váltja ezt valódi pénzre. Ötleteket, tippeket várok. Legszívesebben a paypalomon látnám :)
End of the story
Avatar
coiner
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2015.08.01. 20:02
Tartózkodási hely: Blockchain
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: coiner »

kavics13 írta:Eléggé tudatlan vagyok még a témában, annyira, hogy azt se tudom, mi az a TOR..... :D
3,5 hónapja kezdtem, csupán csak szórakozásból, mostanra van kb 24millió satom, így elkezdett érdekelni, ki hogyan váltja ezt valódi pénzre. Ötleteket, tippeket várok. Legszívesebben a paypalomon látnám :)
keress egy jó BTC exchange oldalt. pl cryptsy. de sok van. érdemes utána nézni melyik a megbízható, illetve milyen feltételekkel fizetik ki USD, vagy EUR számlára. Xapo-nál pl. kártya is van.
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1528
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

Pénzem 95%-a blockchain-en van
Exchange hirdetéseket meg én is láttam, de a rutinos öreg rókák személyes tapasztalatára lennék inkább kíváncsi, megbízhatóság terén :)
End of the story
janototh
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2014.01.04. 10:34
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: janototh »

sankoran írta:Azért azt vegyük figyelembe, hogy a faucet oldalak sem jószándékkal léteznek. Megannyi reklám, klikk, stb hoz nekik pénzt a konyhára, úgyhogy nem kell őket sajnálni. Gondolom többet keresnek, mint amennyit buknak a dolgon.

Egyébként mindkettőtök véleményében van igazság.

Ha te nem csinálod, más megcsinálja. És egyébként, ha én pl. megkeresnék napi 50-100.000 HUF-ot azzal hogy gép előtt ülök 2-3 órát (pl. póker, kaszinó stb.), akkor az is csalás, mert a lakosság többsége napi 8 órát gürizik ennek töredékéért. Ha nincs tiltva (törvényileg), és van rá lehetőség élni kell vele.

Becsületes munkából is meg lehet élni, csak nehezen...
Elindulás nehéz, és ha nincs megfelelő hirdető partner akkor nem igazán jön be (személyes példa). Jelenleg sacper 60-70 cent bevételem van, és 2 dollár kiadásnál járok.
Avatar
PTCBox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.04.17. 11:14
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: PTCBox »

Na ez vajon milyen hiba lehet?
"domain / ckey mismatch" A lényeg nem tölti be ezeknél az oldalaknál a captcha kódot hanem kirak egy kis fehér ablakot amibe ez van beleírva.
Avatar
coiner
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2015.08.01. 20:02
Tartózkodási hely: Blockchain
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: coiner »

PTCBox írta:Na ez vajon milyen hiba lehet?
"domain / ckey mismatch" A lényeg nem tölti be ezeknél az oldalaknál a captcha kódot hanem kirak egy kis fehér ablakot amibe ez van beleírva.
captcha hiba.
Avatar
coiner
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2015.08.01. 20:02
Tartózkodási hely: Blockchain
Kapcsolat:

Re: Bitcoin észrevételek

Hozzászólás Szerző: coiner »

kavics13 írta:Pénzem 95%-a blockchain-en van
Exchange hirdetéseket meg én is láttam, de a rutinos öreg rókák személyes tapasztalatára lennék inkább kíváncsi, megbízhatóság terén :)
Mindenképpen olyat válassz, aminek van múltja. tegnapi cégekkel ne foglalkozz. Bitstamp, Kraken, Cryptsy, ezek tuti jók.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég