Adózás a PTC oldalak útján szerzett jövedelem után

Társalgás a PTC-ről.
zseton
Kezdő
Kezdő
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2013.04.16. 21:10
Kapcsolat:

Re: Adózás a PTC oldalak útján szerzett jövedelem után

Hozzászólás Szerző: zseton »

Ne itt reklámozd a honlapod! Mondjuk van itt egy tag aki mindezt gond nélkül megteheti és nem szól rá senki, de neked ezért szólni fognak.
eviaclub
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 563
Csatlakozott: 2012.11.04. 14:36
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Adózás a PTC oldalak útján szerzett jövedelem után

Hozzászólás Szerző: eviaclub »

Elolvastam a cikket. Köszönjük bizso, hogy megosztottad velünk.
Nem tudom ki hogy van vele, én még mindig nem teljesen értem.
Mivel nem valószínű, hogy az az összes jövedelmem 2 millió 242 ezer forint felett lesz, ezért én úgy értelmeztem, hogy "nem kell szuperbruttósítani", és összesen 16%-ot kell adózni a ptc jövedelmem után.

"Az összevont adóalap adóját adóelőlegként kell megfizetni. Ha a bevétel juttatója nem belföldi illetőségű, s ezért az Art. 178.§ 18. pontja szerint nem minősíthető olyan kifizetőnek, aki az adóelőleg-levonásra kötelezhető lenne, akkor az adóelőleget a magánszemélynek kell negyedévente, a negyedévet követő hónap 12. napjáig megfizetnie.

Ha a kifizető belföldi illetőségű, az adóelőleg megállapítására és levonására (befizetésére) a kifizető köteles."

Ezt a fenti idézetet sem nagyon értem. Minden negyedév végén kell adót fizetnem?

Jó lenne, ha erről a témáról még beszélgetnénk, mert nagyon sokan vannak (vagyunk), akiknek ez fontos és nem igazán tudjuk, mit kell tenni.
Minden ami PTC. Tájékoztatás a PTC munkáról, a regisztrálás menetéről, a kifizetésekről, a csalókról és mindenről, amit tudni érdemes. Részletes és őszinte leírás a legjobb PTC oldalakról. Kattints az alábbi bannerre, ha többet szeretnél tudni
Kép
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Adózás a PTC oldalak útján szerzett jövedelem után

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

aki ptc zik azoknak sztem 90%-a azért teszi,mert SZÜKSÉGE van erre a pénzre,és eszébe sincs még adóznia is a pár ezer Ft után,amit itt összekuporgat. felháborítónak érzem a felvetést is. inkább a tehetőseket nyagassák jobban .
eviaclub
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 563
Csatlakozott: 2012.11.04. 14:36
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Adózás a PTC oldalak útján szerzett jövedelem után

Hozzászólás Szerző: eviaclub »

Teljesen egyetértek, Xenosz. És nekem is megvan a véleményem, csak hát nem publikus.
Legtöbben azért gondolkodnak el mégis az adózáson, mert félnek a büntetéstől. Amikor olvastam a cikket, tiszta ideg lettem, de gondolom nem vagyok ezzel egyedül.
Minden ami PTC. Tájékoztatás a PTC munkáról, a regisztrálás menetéről, a kifizetésekről, a csalókról és mindenről, amit tudni érdemes. Részletes és őszinte leírás a legjobb PTC oldalakról. Kattints az alábbi bannerre, ha többet szeretnél tudni
Kép
Avatar
Kinglui75
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2013.01.26. 12:05
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Kapcsolat:

Re: Adózás a PTC oldalak útján szerzett jövedelem után

Hozzászólás Szerző: Kinglui75 »

Sziasztok! Én is olvastam ezt a cikket, nagyon sokat én sem értek belőle, túl szakszerűen van írva és nem a hétköznapi egyszeri ember nyelvén van megfogalmazva! A véleményem annyi erről az egészről, hogy aki kitalálta, hogy adózni kell a PTC-k után, az nem is ismeri ezeket a programokat szerintem! Magyarországon adózni szinte mindenért kell! De: a PTC nem minősül bejelentett munkának egyrészt! Másrészt ha tudná a kisokos, aki ezt kitalálta, hogy ide pénzt fektetünk be, és azt forgatjuk így-amúgy, tehát itt semmiféle olyan dologról szó nincs, hogy dolgozunk egy munkahelyen és pénzt kapunk érte, mint az általában megszokott! Szóval még mi sem tudjuk, hogy mi és mennyi lesz a pénzünkből amit 1 oldalba belefektetünk, tehát itt folyamatos havi jövedelemről szó sincs! Innentől kezdve adózni semmilyen összeg után nem lehet és kizártnak tartom, hogy ezt valaki nyomon tudná követni! Tehát egy szó, mint száz, a magyar adóhatóságnak semmi köze sincs hozzá, hogy én milyen pénzeket és mennyit fektetek be xy internetes oldalba és mennyi lesz belőle, ezt csak én tudom (néha még én sem) nagyjából nyomon követni, tehát ezt az egész adózási rendszert a PTC-król én egy hatalmas baromságnak és csak egy kitalációnak vélem! Valószínű egyre többen foglalkoznak ezekkel a dolgokkal itt hazánkban szerencsére, mivel más munka sajnos nem adódik, és ez valahogy szúrja a szemét az adóhatóságnak és nem tetszik nekik, ezért még erre is adót szeretnének kivetni! De ebből tuti nem esznek, mert ha valamit be is vezetnének, ezt senkinél nem fogják tudni nyomon követni és ellenőrizni, bevallani pedig a kis hasznunkat szerintem velem együtt senki sem fogja, hogy még ebből a szemét állambácsi is levegye a részét! Röviden tömören ennyit gondolok az egészről! :good:

U.I: Én már másfél éve segélyen vagyok, mert nem találtam megfelelő munkahelyet! De mivel az elég kevés, így kénytelen vagyok valahogy dolgozni ezt-azt ami jön, és az így megkeresett kis pénzeim egy részét fektetem be e PTC oldalakba! És még így sem tudok minden havi számlámat kifizetni!!! Szóval többet én sem írok inkább, mert Eviaclubbal hasonlóan az már nem lenne publikus! :rofl:
gozsolt
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.06.29. 19:28
Kapcsolat:

Re: Adózás a PTC oldalak útján szerzett jövedelem után

Hozzászólás Szerző: gozsolt »

Sziasztok!

Kicsit utána járok az ügynek, valami hivatalos helyen. Úgyis útba esik. Megtudok valamit, jelzem itt is, nektek is. Nem ígérem, hogy holnapra, de engem is motivál a dolog. Bánt is, zavar is, érdekel is. Jobb látni, mint megijedni. Itt, nálunk - és ez nem a takarékszövetkezetes reklám, meg már azok sem a régik, mint tudjuk -, szóval, itt nálunk egyre nagyobb a kirakat és egyre büdösebb a díszlet. :innocent:
zseton
Kezdő
Kezdő
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2013.04.16. 21:10
Kapcsolat:

Re: Adózás a PTC oldalak útján szerzett jövedelem után

Hozzászólás Szerző: zseton »

Próbáltam információhoz jutni a neten, de sajnos nem nagyon találtam a témával kapcsolatban semmilyen újabb hírt.
Annyit tudni biztosan, hogy a teljes jövedelem 2 242 000 Ft feletti részét kell 1,27%-kal növelni és az így keletkezett adóalap 16%-a az adó. Az, hogy a jövedelem 2 242 000 Ft alatti része adóköteles-e és ha igen akkor hány százalék az adó, a NAV leírása alapján számomra nem egyértelmű.

De tegyük fel, hogy kell adózni a PTC jövedelem után. Vajon mi tekinthető jövedelemnek?
Az az összeg ami megérkezik az online pénztárcámra, vagy az amit onnan lekérek a bankszámlámra? Mert nem mindegy.

Tegyük fel, hogy valaki elkezd PTC oldalakon dolgozni. Nagy nehezen összeszed 100 Dollárt 25 különböző PTC oldalon. A pénzt kikéri egy online pénztárcára, majd prémium tagságot vásárol 70 Dollárért egy PTC oldalon, 30 Dollárt pedig bérelt referáltakba fektet ugyanitt. Az adott oldal pedig tönkremegy.

Ebben az esetben vajon mennyi az adó?
Mert ha az számít adóalapnak ami az online pénztárcára megérkezett, akkor 100 USD után adót kell fizeni.
Ebben az esetben emberünk pontosan 0 Dollárt keresett a PTC munkával (100 USD - 70 USD - 30 USD) és ezek után még adóznia is kell abból a 100 Dollárból amit tulajdonképp soha nem is látott.

A másik lehetőség, hogy csak abból a jövedelemből kell adózni, ami az online pénztárcáról a valós bankszámlára ténylegesen megérkezett. Ebben az esetben emberünk egy fillért sem keresett, viszont legalább nem kell adóznia a semmiből.
Ez utóbbit azért is tartanám logikusnak, mert amíg az online pénztárcádról a pénzed nem érkezett meg a bankszámládra, addig azt nehezen lehet valós jövedelemnek tekinteni. Például néhány éve a Liberty Reserve is bedőlt, az ott lévő pénzek pedig eltűntek. Tehát véleményem szerint az minősül jövedelemnek, ami megjelenik a valós bankszámládon.

De az én véleményem nem sokat számít, a kérdés, hogy mit gondol erről a hatóság. Van valakinek erről valamilyen újabb híre?
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Adózás a PTC oldalak útján szerzett jövedelem után

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

szakértőt kell megkérdezni erről. mi csak találgathatunk.
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Adózás a PTC oldalak útján szerzett jövedelem után

Hozzászólás Szerző: patrasz »

Na, szóval elvileg csak a bankszámlára érkezett pénz után kellene adózni ez tuti. Viszont mivel ezek nem hatalmas összegek, és az utalás valamelyik online pénztárcából jön, a Nav-ot ez nem érdekli illetve gőze sincs erről hogy ez mi a frász.
Ha valaki nagyon parázik ettől akkor amelyik online bankhoz lehet kérjen saját kártyát (neteller, skrill, payeer) és arra vegye ki a lóvét és bemehet bárhová mindenütt elfogadják mint a sima bankkártyát. Pénzt is vehet fel róla ATM-nél.
Ennek a megoldásnak aztán már végképp nincs nyoma mert a bankszámlán ebből semmi nem látszik, nincs mozgás.

Egyébként kakiljátok le az egészet, mondom én mint egykori könyvelő! :D
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Adózás a PTC oldalak útján szerzett jövedelem után

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

A NAV ezt önmagától valszeg nem vizsgálja,de ha mondjuk van egy rosszakaród és feljelent,akkor én el tudom képzelni pláne,ha mondjuk kapcsolatokkal is rendelkezik...MO-on mindent el tudok képzelni.
Az online bankról. Olyan nincs,hogy a pénz valahol a semmiben van. Akár kártya,akár online bankról van szó szerintem mindenképp a pénz egy bank számláján pihen. Paypal esetében pld ha be akasrz fizetni a saját bankszámládról azt láttam,hogy egy Unicredites bankszámlára kell utalni,ahol a PP magyar számlája van. így én azt is elképzelhetőnek tartom,hogy ha kifizetést kapsz a paypalodra,akkor az már egy MO-i bankszámlára jön. Ezért van,hogy megkülönböztetnek magyar,ukrán stb paypalt is és ezért nem lehet csak úgy utalgatni akárhonnan akárhová még akkor sem,ha elvileg két PP között történik csak a tranzakció.
zseton
Kezdő
Kezdő
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2013.04.16. 21:10
Kapcsolat:

Re: Adózás a PTC oldalak útján szerzett jövedelem után

Hozzászólás Szerző: zseton »

patrasz írta:Na, szóval elvileg csak a bankszámlára érkezett pénz után kellene adózni ez tuti.
Ez egy remek hír, mivel ennek az ellenkezője PTC munka esetében teljesen értelmetlen. Ebben az "iparágban" az online pénztárcádra érkező pénz még nem a tiéd. Prémium tagságot kell venni és néhány helyen bérelned is kell a megkeresett pénzből ha keresni akarsz valamit. Aztán vagy keresel, vagy nem...

Magyarul a PTC munkás a bevételei és a kiadásai közötti különbségből tud adózni, már ha ez pozitív összeg és van mit kikérnie.

Annyit szeretnék tőled kérdezni Patrasz, hogy honnét tudod azt, hogy csak az online pénztárcádról a bankszámládra ténylegesen megérkező pénz után kell adózni?
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Adózás a PTC oldalak útján szerzett jövedelem után

Hozzászólás Szerző: patrasz »

Nagyon túl cizelláljátok ezt a témát. Ha valaki van olyan lüke és önként bejelenti a Nav-nak hogy ennyit meg ennyit keresett ptc után akkor persze hogy megadóztatják,nem is tudnak mást tenni.
Egyéb jövedelem lesz ami az adóalapot növeli és 16%-os szja-t kellene utána fizetni.
zseton
Kezdő
Kezdő
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2013.04.16. 21:10
Kapcsolat:

Re: Adózás a PTC oldalak útján szerzett jövedelem után

Hozzászólás Szerző: zseton »

Azt értem, hogy egyéb jövedelem és elvileg 16%. Arra lennék kíváncsi, hogy honnan tudod azt, hogy jog szerint nem az online pénztárcádra érkező összegekből kell kifizetni a 16% adót, hanem az online pénztárcádról a bankszámládra ténylegesen megérkező összegből?
gyula1971
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2014.09.02. 15:55
Kapcsolat:

Re: Adózás a PTC oldalak útján szerzett jövedelem után

Hozzászólás Szerző: gyula1971 »

Jó ez a téma,május 20.-ig érint mindenkit. Hogy adózzunk vagy hogy kell ezután adózni.
Ez elkülönülten adózó jövedelmekhez tartozik, bővített SZJA-bevallás csomag kell hozzá. :)

Nem vagyok adószakértő, de ez hasonló a tőzsdei jövedelemhez. Ott a befektetési szolgáltató nem von adóelőleget, tehát mindenkinek magának kell adózni a kiállított igazolás után.
Persze sokan nem írják be, de aki 1-tárgyévbe bevallotta annak kell. Ha nem szerepelteti, szabálytalan, de nem túlzó életmód mellett nem vizsgálják, és 5-év után elévül.

Abból indulok ki hány közmunkás még adóbevallást sem ad be évek óta, pedig kötelezően kellene, de nincs semmi belőle...

Szóval egyéni vélemény szerint aki olyan életvitelt folytat az adózzon mindenképp. ;-))
Brissa
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2016.07.17. 20:25
Kapcsolat:

Re: Adózás a PTC oldalak útján szerzett jövedelem után

Hozzászólás Szerző: Brissa »

Sziasztok!

Volt a NAV oldalán korábban egy PTC-s rész, de már nincs meg ahogy látom. Mik most a szabályok, mennyit kellene adózni? 15% SZJA+27% EHO? Vagy csak SZJA? Szeretnék a dolgokkal tisztában lenni. Köszi! :)
RedWoman
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2017.03.23. 16:46
Kapcsolat:

Re: Adózás a PTC oldalak útján szerzett jövedelem után

Hozzászólás Szerző: RedWoman »

patrasz írta:Na, szóval elvileg csak a bankszámlára érkezett pénz után kellene adózni ez tuti. Viszont mivel ezek nem hatalmas összegek, és az utalás valamelyik online pénztárcából jön, a Nav-ot ez nem érdekli illetve gőze sincs erről hogy ez mi a frász.
Ha valaki nagyon parázik ettől akkor amelyik online bankhoz lehet kérjen saját kártyát (neteller, skrill, payeer) és arra vegye ki a lóvét és bemehet bárhová mindenütt elfogadják mint a sima bankkártyát. Pénzt is vehet fel róla ATM-nél.
Ennek a megoldásnak aztán már végképp nincs nyoma mert a bankszámlán ebből semmi nem látszik, nincs mozgás.

Egyébként kakiljátok le az egészet, mondom én mint egykori könyvelő! :D
Abban tudsz segíteni, hogy PayPal-hez hogy lehet ATM kártyához jutni? Köszönet a válaszért!
any
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2017.02.21. 04:24

Re: Adózás a PTC oldalak útján szerzett jövedelem után

Hozzászólás Szerző: any »

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára any 2017.05.02. 16:19-kor.
Kép
patrasz
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2010.12.05. 10:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Adózás a PTC oldalak útján szerzett jövedelem után

Hozzászólás Szerző: patrasz »

paypalhoz nincs semmilyen kártya.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég