NorthDakotaPTC - megszűnt

Olyan PTC oldalak, amelyek nem fizetnek.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Legalább egyzser minden két hétben be kell lépned,legalább egy hirdetéstt meg kell néuned 1 hónapon belül,különben elveszted az accounttod.
A kifizetéshez legalább egy hirdetést vásárolnod kell a kifizetési kérelem előtti 2 héten belül. Kapsz bonust ,ha a kifizetési kérelemből, vagy közvetlenül processzorból töltöd fel a PB-t. Ha jól értettem az Acc balanceból való feltöltésért nem. Még annyi,hogy az admin kéri,javasolja,hogy külső forrásból töltsd fel a PB-t (jah hát nincs pénze)
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1528
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

Köszi!
Kíváncsi vagyok, engem hogy kezel, mert én még ennek a megjelenése előtt kértem ki pénzt, tagságot vettem ugye, és ez az első kikérésem, tehát még nem vagyok nyereséges sem
De még pénzt nem fogok betenni neki, csak azért, hogy az első kikérést megkapjam, az tuti...
Még az Account-ból hajlandó vagyok áttenni pénzt és elhirdetni, de most meg a hirdetési árakat nem találom, hogy mennyit is kéne átrakni...
End of the story
baleva
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.11.20. 17:27
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: baleva »

Sziasztok!
A northdakotát 1 hete csinálom körülbelül, és minősültem is, hisz csak így van értelme, viszont egy oldalon azt olvastam, hogy március végétől scam lett, ez ugye csak kacsa??? A scamkeresővel utána néztem, és nem olvasom, hogy scam lenne, én meg hajtom, mi az igazság végül is???
Választ megköszönöm.
Avatar
Vivien
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2013.03.09. 14:29
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: Vivien »

Szia!

Nem scam! Remélem, hogy nem is lesz az.
Sajnos elég sok szigorítást hozott az admin, fenn akarja tartani az oldalt.
Én most kértem ki másik oldaláról pénzt, meg is kaptam.
rolexhun
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2013.02.12. 17:26
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: rolexhun »

Surprise-on is bevezette a Northdakota TOS 7. pontjában lévő kifizetési szisztémát
remélem ezt azért jobban tudja majd kezelni,mint a dakotát
http://www.surpriseptc.com/pages/tos
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1528
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

Valaki meg tudja mondani, hol találom az oldalon a hirdetések árát?
Illetve akkor jól értelmezem, az első kikérésem se kapom meg, ha előtte nem adtam fel hirdetést?
End of the story
rolexhun
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2013.02.12. 17:26
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: rolexhun »

a hirdetések árát csak a "Buy Advertisements" alatt tudod megnézni
válaszd ki,h mit akarsz feladni,majd a "Choose plan" mellett láthatod az árakat
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára rolexhun 2013.04.02. 20:34-kor.
Avatar
Vivien
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2013.03.09. 14:29
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: Vivien »

kavics13 írta:Valaki meg tudja mondani, hol találom az oldalon a hirdetések árát?
Illetve akkor jól értelmezem, az első kikérésem se kapom meg, ha előtte nem adtam fel hirdetést?
1. Buy advertisements
2.Paid to Click Advertising ( ha ptc-t akarsz feladni, ha nem akkor másikra is mehetsz, de szerintem ez elég jó)
3. Choose plan: lenyitod és kiválasztod hány napra szeretnéd, itt írja az árát
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1528
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

Köszi mindkettőtöknek!
Rolexhun, én olyat nem találtam, ahol klikk számot veszel, csak olyat, ahol napokat
1 napi PTC hirdetés 10$, nem túl olcsó szerintem
End of the story
Avatar
Vivien
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2013.03.09. 14:29
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: Vivien »

Szia!

Igen valóban csak napok számát lehet kiválasztani és 10$ a minimum.
rolexhun
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2013.02.12. 17:26
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: rolexhun »

kavics13 írta:Köszi mindkettőtöknek!
Rolexhun, én olyat nem találtam, ahol klikk számot veszel, csak olyat, ahol napokat
1 napi PTC hirdetés 10$, nem túl olcsó szerintem
basszus sorry, hirtelen azt hittem a surprise-ról van szó...még jó,h northdakota a topic címe :D
kép törölve
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1528
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

Maradt a Grid, ott 10 napot kaptam 10 dollárért :)
End of the story
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

baleva írta:Sziasztok!
A northdakotát 1 hete csinálom körülbelül, és minősültem is, hisz csak így van értelme, viszont egy oldalon azt olvastam, hogy március végétől scam lett, ez ugye csak kacsa??? A scamkeresővel utána néztem, és nem olvasom, hogy scam lenne, én meg hajtom, mi az igazság végül is???
Választ megköszönöm.
Sajnos egyáltalán nem áll jól a helyzet. Úgy tűnik az Adminnak elfogyott a pénze,vagy nem fér hozzá,de tény,hogy a kifizetések olyan lassan haladnak,hogy ilyen tempóban soha nem lesz kifizetve mindenki,csak a sor legelején állóak. Ne fektessetek be egy árva centet se,nincs jele annak,hogy a helyzet jobb lenne. A Surprise egészen más helyzetben van. Azt az oldalt pénzügyileg is teljesen külön kezeli az admin,ezért tud ott fizetni,de szerintem ott sem fog működni a szisztémája. A hirdetések nagy részét saját maga tölti fel, a hirdetések iszonyat drágák,igy senki nem fog hirdetni ergo előbb utóbb az is be fog csődölni sztem,de ott mág van fizetés.

Szumma szummárum az admin a jelek szerint nem képes egy működő modellt felépíteni.

Nézzétek a kifizetéseket és kövessétek,hogy hányan vannak online egy időben az oldalon. Ha az utóbbi is elkezd csökkeni,akkor már nagy a gond. Egyelőre még vannak,akik reménykednek és kattintanak.
Avatar
Vivien
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2013.03.09. 14:29
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: Vivien »

xenosz2 írta:
baleva írta:Sziasztok!
A northdakotát 1 hete csinálom körülbelül, és minősültem is, hisz csak így van értelme, viszont egy oldalon azt olvastam, hogy március végétől scam lett, ez ugye csak kacsa??? A scamkeresővel utána néztem, és nem olvasom, hogy scam lenne, én meg hajtom, mi az igazság végül is???
Választ megköszönöm.
Sajnos egyáltalán nem áll jól a helyzet. Úgy tűnik az Adminnak elfogyott a pénze,vagy nem fér hozzá,de tény,hogy a kifizetések olyan lassan haladnak,hogy ilyen tempóban soha nem lesz kifizetve mindenki,csak a sor legelején állóak. Ne fektessetek be egy árva centet se,nincs jele annak,hogy a helyzet jobb lenne. A Surprise egészen más helyzetben van. Azt az oldalt pénzügyileg is teljesen külön kezeli az admin,ezért tud ott fizetni,de szerintem ott sem fog működni a szisztémája. A hirdetések nagy részét saját maga tölti fel, a hirdetések iszonyat drágák,igy senki nem fog hirdetni ergo előbb utóbb az is be fog csődölni sztem,de ott mág van fizetés.

Szumma szummárum az admin a jelek szerint nem képes egy működő modellt felépíteni.




Nézzétek a kifizetéseket és kövessétek,hogy hányan vannak online egy időben az oldalon. Ha az utóbbi is elkezd csökkeni,akkor már nagy a gond. Egyelőre még vannak,akik reménykednek és kattintanak.

Igen!
Ha nem kattintgatunk, akkor nem lesz semmi az egészből az biztos :(

Ezt nagyon jól látod.
rolexhun
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2013.02.12. 17:26
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: rolexhun »

asszem' én most fejeztem be a Northdakota-t
2 hónapja nem kaptam egy fillért sem
az elite tagságom már lejárt...de ezt is már az account balance-ból kértem 1 hónapja
+ most visszarakta az AB-ba azt az $50-t,ami 3 hetéig pendingbe volt
ha jól vettem ki,akk megint változott a TOS...de már nem is nagyon érdekel,ezért meg se néztem

a Discourse-on is változatlan a helyzet...közel 1 hónapja van pendingbe 40 dollárom...ráadásul azon a befizetésem 50%-át fizette csak ki
balek
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2013.04.12. 12:00
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: balek »

Néhány gondolat a ptc-ről:
Senki nem gondolhatja komolyan, hogy az oldalak reklámok nézegetéséért fizetnek.
Ezek bizony bújtatott piramisjátékok. Én hirdetem a te oldalad , te meg az enyémet, a saját pénzedből, hogy lesz ebből a kattogóknak pénz (ugyanis a hirdetések 95%-a ilyen) ?
Eddig egy kivételt találtam ahol valódi cégek valódi reklámokat adnak fel és ez az AyuWage.
Beláttam, hogy a sok 0,0000 kattogás standard tagként csak időpocsékolás ezért vettem egy ultimate tagságot a pure-profit-clix-en (amihez köze van a nagy Grabovsky-nak) (25$).
15 nap a kifizetésre gondoltam elég, hát nem volt az. Kifizetni nem fizettek, viszont visszaminősültem standard taggá. Tehát elvileg van egy 24$-os kifizetési kérelmem+ 23$ dollár amit még plusszba kattoltam. Az oldalnak már csak ötszáz tagja van, hogy hozzájussak a pénzemhez újabb 25$-t kéne befizetnem (hogy 50$ veszteséggel zárjam az oldalt). Hát erről ennit.
Avatar
Vivien
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2013.03.09. 14:29
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: Vivien »

balek írta:Néhány gondolat a ptc-ről:
Senki nem gondolhatja komolyan, hogy az oldalak reklámok nézegetéséért fizetnek.
Ezek bizony bújtatott piramisjátékok. Én hirdetem a te oldalad , te meg az enyémet, a saját pénzedből, hogy lesz ebből a kattogóknak pénz (ugyanis a hirdetések 95%-a ilyen) ?
Eddig egy kivételt találtam ahol valódi cégek valódi reklámokat adnak fel és ez az AyuWage.
Beláttam, hogy a sok 0,0000 kattogás standard tagként csak időpocsékolás ezért vettem egy ultimate tagságot a pure-profit-clix-en (amihez köze van a nagy Grabovsky-nak) (25$).
15 nap a kifizetésre gondoltam elég, hát nem volt az. Kifizetni nem fizettek, viszont visszaminősültem standard taggá. Tehát elvileg van egy 24$-os kifizetési kérelmem+ 23$ dollár amit még plusszba kattoltam. Az oldalnak már csak ötszáz tagja van, hogy hozzájussak a pénzemhez újabb 25$-t kéne befizetnem (hogy 50$ veszteséggel zárjam az oldalt). Hát erről ennit.
Hasonlóan jártam a pure profi-tal én is. Annyi a különbség, hogy én kisebb tagságot vettem.
Ugyanúgy nem fizetett ki. Még a tagsági díjat is feljebb emelte, így ingyen kattolok neki :(
Avatar
Kinglui75
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2013.01.26. 12:05
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: Kinglui75 »

Sziasztok!

Pure-Profit-Clix oldalon engem eddig mindig kifizetett Yordan, most várom a 4. kifizetést! Nekem eddig nem volt gondom vele.... :)
Proofban lalikiraly néven vagyok ott 3X! :) Nem zárom ki viszont, hogy a 4.-et már én sem kapom meg, tényleg nagyon lecsökkent a tagok száma és a kezdeti 25 dolláros tagságot is jól felvitte! :S
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Csatlakozom :( Én 2 dolláros minuszban vagyok az oldalon,bár a 15 nap nem járt le,mikor a tagságom lejárt most,de nem újítottam meg. Napi 55 klikket soknak találom a bizonytalan pénzért.
Avatar
kopasz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 586
Csatlakozott: 2012.03.26. 17:52
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: kopasz »

balek írta:Néhány gondolat a ptc-ről:
Senki nem gondolhatja komolyan, hogy az oldalak reklámok nézegetéséért fizetnek.
Ezek bizony bújtatott piramisjátékok.
Sose hasonlítsd a PTC-t az invest oldalakhoz.
Egy PTC lehet tisztességes, törvényes tevékenység, mig egy invest oldal rendszerint piramis elven működik.
Kép
balek
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2013.04.12. 12:00
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: balek »

Ha ez így van, áruld el miből keletkezik a nyereség egy tisztességes PTC oldalon ?
hawaiigery
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2013.03.07. 14:20
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: hawaiigery »

balek írta:Ha ez így van, áruld el miből keletkezik a nyereség egy tisztességes PTC oldalon ?
Na ugy keletkezik hogy:
Adhitz hirdetéseket helyeznek el, a felhasználok vesznek bannereket,szöveges hirdetéseket.
Steam Profil :D : steamcommunity.com/id/gery2k14
hawaiigery
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2013.03.07. 14:20
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: hawaiigery »

hawaiigery írta:
balek írta:Ha ez így van, áruld el miből keletkezik a nyereség egy tisztességes PTC oldalon ?
Na ugy keletkezik hogy:
Adhitz hirdetéseket helyeznek el, a felhasználok vesznek bannereket,szöveges hirdetéseket,adgrid hirdetéseket,tagságot.
Steam Profil :D : steamcommunity.com/id/gery2k14
hawaiigery
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2013.03.07. 14:20
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: hawaiigery »

balek írta:Néhány gondolat a ptc-ről:
Senki nem gondolhatja komolyan, hogy az oldalak reklámok nézegetéséért fizetnek.
Ezek bizony bújtatott piramisjátékok. Én hirdetem a te oldalad , te meg az enyémet, a saját pénzedből, hogy lesz ebből a kattogóknak pénz (ugyanis a hirdetések 95%-a ilyen) ?
Eddig egy kivételt találtam ahol valódi cégek valódi reklámokat adnak fel és ez az AyuWage.
Beláttam, hogy a sok 0,0000 kattogás standard tagként csak időpocsékolás ezért vettem egy ultimate tagságot a pure-profit-clix-en (amihez köze van a nagy Grabovsky-nak) (25$).
15 nap a kifizetésre gondoltam elég, hát nem volt az. Kifizetni nem fizettek, viszont visszaminősültem standard taggá. Tehát elvileg van egy 24$-os kifizetési kérelmem+ 23$ dollár amit még plusszba kattoltam. Az oldalnak már csak ötszáz tagja van, hogy hozzájussak a pénzemhez újabb 25$-t kéne befizetnem (hogy 50$ veszteséggel zárjam az oldalt). Hát erről ennit.
Hát képzeld nemcsak az AyuWage a legjobb...
A NeoBux a legjobb!!
Tervezz stratégiát és keress 20$ naponta :!:
Steam Profil :D : steamcommunity.com/id/gery2k14
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

balek írta:Ha ez így van, áruld el miből keletkezik a nyereség egy tisztességes PTC oldalon ?
Egyébként ez egy érdekes kérdés,hogy vajon miért nem hirdetnek PTC oldalakon többet a "valódi" cégek. Multicégekre gondolok akár. Fogyasztási termékek,amiket a TVben is szoktak hirdetni.
balek
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2013.04.12. 12:00
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: balek »

„Sose hasonlítsd a PTC-t az invest oldalakhoz „
Minden PTC egyben befektetős oldal is, gondolj csak az ilyen olyan tagságokra x dollárért, mert standardként ugye szart se... meg a bérelt refekre. Aropó kik is azok a bérelt refek ? (még sehol nem láttam bérelt ref munkakört hirdetni) Ezek valószínűleg standard tagok+ botok, vagy csak botok.
„a felhasználok vesznek „
na itt van a kutya elásva, ha én veszek 10$-ért hirdetést azt viszont is akarom látni sőt , többet (akárcsak a többi ) , így ebből senkinek nincs nyeresége (az oldalon kívül).
Képzeld, nem azt írtam, hogy az AyuWage a legjobb.
Én a következőkre tudok gondolni amiért egy ptc oldal létrejön (az AyuWage és hasonlókon kívül):eleve csalási szándékkal, tőkegyűjtés más befektetésekhez és ha az sikerül ide is visszacsurgatnak, pénzmosás (talán ennek örülnék a legjobban, mert ugye a látszatot fenn kell tartani).
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

balek: csúsztatásnak érzem,amit mondasz. Az ,hogy upgrade lehetőség van DE az ingyenes tagokat is kifizetik jelentős különbség az Invest oldalakhoz képest,ahol csak befektetésre kapsz kifizetést.

Másik: Mindenki tudja,hogy a PTC oldalak jelentős többsége csalásra jött létre. De emiatt nem szabad a rentábilisan működő PTC oldalakkal egy kalap alá venni. Annyiban igazad van,hogy igen nehéz fenntartani egy oldalt nyereségesen,emiatt sok oldal tönkremegy,mégha nem is csalásként jöttek létre.

A jól működő oldalak azon része,ahol nem a befektetésért kapsz pénzt ott működhet a reklámnézegetésért kapott kereset szerintem. Például sok PTC oldalon hirdet forex ügynökségek( pld etoro),és egyéb pénzügyi tevékenységet folytató vállalkozások,akik ki tudják fizetni a drágább reklámokat is,mert sokkal nagyobb pénzeket forgatnak,mint az a pár dollár,amit erre kell költeni. A PTC oldalnak van bevétele és te is jól keresel. Ezek az 1-2 centes hirdetések általában.

Egyébként mint megtudtam egy kedves kollegától ezen a fórumon az általam szintén nagyrabecsült Ayuwage is csal a reklámokkal,tehát az elméleted itt megdölt. Az Ayu némely tipusu reklámjainál kötelező lekattintani egy hirdetést. Ezek az Adhitses reklámok sokszor,amik az Ayutól függetlenek. Csalás ,mert a hirdető nem azért fizet,hogy az azt nem érdeklők fogyasszák le a hirdetésre fordított kreditjeiket. Legalábbis én így tudom.
Avatar
kopasz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 586
Csatlakozott: 2012.03.26. 17:52
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: kopasz »

Igazad van Balek, de
egy hagyományos PTC oldalon csak a befektetés lehetősége van meg.
Akkor is kapsz pénzt, ha évekig egy nyomorult centet sem fizetsz be.
Ez egy szolgáltatás. A hirdető fizet, a klikkelő pénzt kap.
És mindegy, hogy ref linket, vagy használt WC papirt hirdetnek, ha arányban van a reklám ár a klikk értékkel.

Az inveszt oldalon viszont kötelezö a rendszeres befizetés, és ezért irreális keresetet ígér.
És csak addig fizet, amíg vagy jönnek az új tagok, vagy a régieket még megtudja győzni, hogy érdemes befizetni.
Vagy csak mutatóba fizet egyszer kétszer, hogy az érdeklődést fenntartsa.
Itt ha valaki sokat keres, akkor valakik ugyanennyit, vagy többet buknak. Na ez a piramis játék.
Kép
Avatar
Vivien
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2013.03.09. 14:29
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: Vivien »

Hat napja kértem ki a surprisePTC-ből a fizetésem.
Ma visszarakta az account balance-be :angry:
Ennyi, szerintem nem fog fizetni a TÖBBI OLDALÁN SEM:angry:
Én ezennel feladom :(
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: NorthDakotaPTC

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

A jó édes k*** a*** t Grabowskynak. Még be is fizettem 2 dollárt,hogy hirdethessek,és visszarkja a kikérésem. Most már nyugodt szivvel állithatom,hogy ő egy csaló. Addig húzza halasztja az időt ,hogy ne kelljen fizetnie.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég