Bitcoin a virtuális valuta

Más E-bankok, hírek, kérdések...
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Bitcoin a virtuális valuta

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

A bitcoin kialakulása,tulajdonságai,jövője. Tömör előadás a lényeges infókkal.
Kriptovaluták - Bitcoin a gyakorlatban - Debreczeni Barnabás (Shinrai) előadása
https://www.youtube.com/watch?v=elbe-WVN9og

Gondoltam nyitok egy topicot ennek is,mivel van egy-két PTC oldal,amelyik ebben fizet. Hamarosan információt adok erről a pénznemről itt. Történet,használat stb stb. Ha nektek van infótók azt is szívesen veszem és beemelem a leírásba is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára xenosz2 2017.08.25. 17:17-kor.
nadint
Támogató
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2011.04.08. 03:38
Kapcsolat:

Re: Bitcoin a virtuális valuta

Hozzászólás Szerző: nadint »

Találtam egy hazai cikket erről a témáról:

http://index.hu/tech/2013/10/26/jovo_he ... -automata/
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Bitcoin a virtuális valuta

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Köszönöm:) Úgy tűnik ez a valuta,kezdi kinőni magát és globális fizetőeszközzé válhat,ha jól mennek a dolgok,talán elsőként a világon.
nadint
Támogató
Hozzászólások: 1309
Csatlakozott: 2011.04.08. 03:38
Kapcsolat:

Re: Bitcoin a virtuális valuta

Hozzászólás Szerző: nadint »

xenosz2 írta:Köszönöm:) Úgy tűnik ez a valuta,kezdi kinőni magát és globális fizetőeszközzé válhat,ha jól mennek a dolgok,talán elsőként a világon.
Íme egy újabb hír a témában :

http://index.hu/tech/2013/11/06/uj_reko ... a_bitcoin/
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Bitcoin a virtuális valuta

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Köszönöm. Elnézést,hogy nem írtam még leírást,de sosincs időm mostanában . Meg a pénztárcám is törlődött :( :)
Úgyhogy nem olyan egyszerű ezzel bánni. Egy egy félreütütt megbízás és beállítás és elveszett az egész pénzed. Példa: Alapesetben ingyenes az utalás,de ha azt szeretnéd,hogy gyorsan megérkezzen akkor beállíthastz tertszőleges nagyságú jutalmat (ez a fee) Ezt azok kapják,akik (adatbányászok) feldolgozzák a tranzakciókat. Ha rossz nagyságrendet adsz meg,mert a tizedesnagságrendet máshogy állítottad be a programban,mint amire emlékszel,akkor hamar elviheti az átutalásaid összegét a fee :)
Avatar
Admin
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1994
Csatlakozott: 2010.07.02. 09:50
Kapcsolat:

Re: Bitcoin a virtuális valuta

Hozzászólás Szerző: Admin »

Valaki bányászik? :D
Neobux - Alap No.1. pénzgyűjtő PTC oldal
Rotate4all - Alap No.1. pénzgyűjtő PTP oldal
Scarlet-Clicks - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam
GPTPlanet - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam testvéroldala
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Bitcoin a virtuális valuta

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Egy kis számtan: Azért csínálom,mert nem nagyon írják a hirdetésekben,hogy 1 satoshi mennyit ér nagyjából,így egy kis segítséget összedobtam.

1 bitcoin jelenleg 240$ jelenleg

1 satoshi = 0.000 000 01 bitcoin, vagyis 100 millió satoshi 1 bitcoin.

1 satoshi tehát 240/100 millió = 0.0000024$
10 satoshi 0.000024$
100 satoshi 0.00024$
1000 satoshi 0.0024$

Hogy PTC szemmel is nézzem a dolgot ,hogy mi a megérési határ nagyjából,így azt kell mondjam,h nagyjából 1 dollárcent kb 4000 satoshi. Ezzel az értékkel már könnyű kalkulálni.
Az árfolyam mozoghat természetesen,de azért,ha nincs nagyságrendi - vagyis tízszeres - emelkedés,vagy csökkenés ,akkor még fejben ezt lehet követni a fenti számok szerint korrigálva.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Bitcoin a virtuális valuta

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

egy rövid összefoglaló cikk a bitcoinról és a lehetőségekről.
http://alapblog.hu/a-bitcoin-sztori/
jerdei
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2012.06.24. 17:59
Kapcsolat:

Re: Bitcoin a virtuális valuta

Hozzászólás Szerző: jerdei »

Lenne egy kérdésem BTC-vel kapcsolatosan. Blockchain-t használok, de a tranzakciós költség (fee) 50%, miért? mindenhol azt írja, hogy 3-4 cent max 20, ehhez képest nekem 1$ -nyi BTC-re levesz 53 centet! Nem enged utalni 0.001 BTC-t, pedig a legtöbb oldalon (profitmegosztó, PTC) ennyi a minimum befizetés.. Mit csinálok rosszul?
urlshort
Kezdő
Kezdő
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2016.08.04. 12:46

Re: Bitcoin a virtuális valuta

Hozzászólás Szerző: urlshort »

Én BitGo-t használok, minimális költség.
jerdei
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2012.06.24. 17:59
Kapcsolat:

Re: Bitcoin a virtuális valuta

Hozzászólás Szerző: jerdei »

urlshort írta:Én BitGo-t használok, minimális költség.
Ezzel is akadt egy kis gondom.. Szeretném megkérdezni, hátha tudod a választ: amikor küldök Bitcoin-t és kéri az azonosítást, sms + jelszó, akkor itt a jelszó az lenne, amelyikkel belépek a számlára? Csak azért kérdem, mert az sms-t fogadja, de a jelszót, bármit is írok be, hibásnak jelzi...
Avatar
kavics13
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2013.01.10. 13:58
Kapcsolat:

Re: Bitcoin a virtuális valuta

Hozzászólás Szerző: kavics13 »

Blockchainnél a küldésnél válaszd a haladót, ott te tudod beállítani a fee-t
Lejjebb tudod venni az általa megadottnál, amire azt fogja írni, ha kevesebbet választod, akkor lehet nem lesz meg a jóváhagyás a tranzakcióra.
Ezt ne vedd figyelembe, nekem így is elment eddig, persze nem nullát kell megadni, hanem mondjuk a felét
Ettől persze még vacak a blockchain, én coinbase-re váltottam, eddig bejön
End of the story
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Bitcoin a virtuális valuta

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

ejjj már 1000$ a BTC nem semmi.
Saját véleményem,hogy érdemes a profitot lassan realizálni,mert "a fák nem nőnek az égig" . Eltöltöttem némi időt a tőzsdén és a tapasztalatom,hogy a nagy hirtelen emelkedések ,vagy azon árszintek,amit egyszer már megjárt az árfolyam,de megint eléri ott általában meg is torpan,vagy gyorsan visszaesik.
Természetesen csak spekuláció a részemről,mert sokat nem tudok az emelkedés valódi okáról és azt sem tudom emnnyiben valós az emelkedés és mennyiben van tere még. Ha van ilyen infótok esetleg...

DE
- Rövid idő alatt duplázódott, az elért nyereség talán semmilyen befektetéssel nem mérhető hozamot szerzett ,ezért a kockázat megnőtt,hogy megéri-e tovább várni még emelkedésre.
- Nagyjából azon a szintre kezd érni,mint az előző csúcs,vagyis technikailag ilyenkor szokott egy megálló,vagy visszaesés lenni,ami lehet hirtelen zuhanás is.
Egy példát tudok: Pár éve 2000$ környékére ért az arany ára unciánként sokéves emelkedés után egyre meredekebben emelkedő gyorsasággal. Az "őrűlet" ott véget is ért,most alig 1000$ felett van.

Ha lett volna BTC-m már lehet eladtam volna,alacsonyabban amilyen majrás vagyok :) viszont aki kiülte ezt annak talán érdemes elgondolkoznia,hogy a mohóság visszaüthet.

Vélemény?
sankoran
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2014.09.01. 16:29
Kapcsolat:

Re: Bitcoin a virtuális valuta

Hozzászólás Szerző: sankoran »

Én realizáltam is, sajnos elég mélyponton, 930$-os árfolyamnál, de nem mertem kockáztatni. Gondoltam új év, aztán hirtelen leesik az árfolyam a béke hátsója alá, és itt maradok profit nélkül. És mivel tervben volt az új gép vétele már hónapok óta, így bele is vágtam. Ha nem ez lett volna a fő pénzmag, akkor nem is kínlódtam volna vele, hagytam volna, hogy menjen fentebb, de így, nem mertem.

Egyébként sejthettem volna, mert más tőzsdés dolognál is jártam így, hogy amint eladtam az adott valutát, felment az árfolyama, de azért így sem jártam rosszul, kb. meg háromszoroztam a bent lévő összeget, amit ptc-kből, faucetből, és egy kis cloudminingból sikerült összegyűjteni.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Bitcoin a virtuális valuta

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Grat:)

Olvastam,hogy vannak,aki további emelkedésre számítanak hosszabb távon. Ha van fundamentális alapja,akkor ésszerű lehet tartani,de ugyanakkor a kockázat is megnő,ha az emelkedés túl sokáig tart,illetve túl gyors. így talán az eladás akkor is logikus lehet,ha már van profitunk,és bebiztosítjuk azt. A beszállás ilyen árszinten meg már kockázatos és profitunk sincsen,ha mégis valami miatt visszaesik. Sokszor az ilyen okokat előre nem lehet látni,vagyis egy teljesen új fejlemény ,amit eddig senki nem vett számításba indítja el az árfolyamot valamelyik irányba. Akik jósolgatnak sokszor ezt hagyják figyelmen kivül,és később csak szabadkozni tudnak,hogy nem láthatták előre,holott kiszámíthatatlan események bármikor történhetnek.Főleg egy olyan "valutánál" ami kivül esik a bankrendszeren,tehát senki nem fogja megvédeni,szabályozni sőt előfordulhat,hogy "ellene fordulnak" a hivatalos intézmények,ha az érdekeik úgy kívánják. tehát csak óvatosan ezzel is.

Ami a befektetéseket illeti én inkább a kockázatminimalizáló befektetéseket részesítem előnybe,tehát előbb megvárom,míg kellően alacsony egy termék ára és akkor szállok be. persze annak is megvan a logikája,hogy emelkedésben érdemes,mint esésben,de nem mindig tudod elcsípni még időben azt és ha nem jól szállsz be,akkor hamar leesik az árfolyam. csökkent árfolyamnál is fennáll a lehetőség a további esésre,de aki türelmes és a termék megbízható az hosszabb távon kisebb szívinfarktus kockázattal viszonylag megbízhatóbb lesz a profitja.
megbízható alatt értem nagy multú cégek papírjait pld OTP,vagy az aranyat,ezüstöt,olajat vagy az ingatlant. 1-2 éve pld jó eséllyel be lehetett ugrani az ingatlan sztoriba kis kockázattal. igaz hhez már nagyobb tőke kell,hogy valóban megérje,viszont a banki kamatokat jóval meghaladó,ugyanakkor szinte tuti a nyereség,ha nem is duplázós,de jóval rizikósabb befektetés.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Bitcoin a virtuális valuta

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Feltőltöttem a leírásba egy videót kezdőknek,laikusoknak :)
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Bitcoin a virtuális valuta

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Utóbbi időben többet foglalkoztam ezzel,és úgy gondolom,hogy a Bitcoin mindenképp életképes hosszútávon. Az a technológia,amit képvisel a jövő pénzügyi rendszereiben is meg fog jelenni hamarosan,illetve a bitcoin által máris sok ehylen jelen van ,mint valódi fizetőeszköz és egyre több gazdasági szereplő,de még a kormányok, a pénzügyi szervezetek is kezdik elfogadni és nem harcolni ellene. Sokféle kriptovaluta létezik,de a bitcoin előnye ezekkel szemben mindenképp az sztem - bá csak laikus vagyok - hogy a köztudatban, a gyakorlatban, a bitcoinhoz kapcsoloodó infrastruktúra ehhez van meg a leginkább,így ha valaki ebben a technológiában gondolkodik,akkor kézenfekvő ezt választani.
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Re: Bitcoin a virtuális valuta

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Sokan még mindig nagy potenciált látnak a bitcoinban és azt mondják, még mindig az út elején járunk afelé, hogy teljes értékű helyet kapjon a hivatalos pénzügyi rendszerben.ami elég valószínű , mivel látszik az akarat erre, mivel időnként újabb és újabb területen kezdik el hazsnálni a hivatalos pénzügyi intézmények, tehát még érdemes befektetni. A nagy befektetési alapok a következő időkben vásárolnak majd be belőle, ami szintén amellett szól, hogy még nem késő elkezdeni felhalmozni.
A tavaszi csúcs után korrekcióban van egy ideig, ami eltarthat akár hónapokig is, vagy az év végéig, de persze ezt nem lehet előre látni, ami alkalmat ad a kedvező vételekre. Hogy meddig esik azt sem tudni. Egyesek azt gondolják akár 30 ezer alá ,vagy 20 ezer dollár környékére is eshet, ha a korábbi korrekciókat vesszük alapul.
Olvastam egy banki elemzést a btc reális árfolyamáról,amit persze nem lehet készpénznek venni, mert senki nem tudja, hogy pontosan mi alapján kell ezt nézni, de nagyjából ez a 30-40ezres árfolyam jött ki emlékeim szerint.
Sokszor írják, hogy a digitális aranyként lehet rá tekinteni, ami alapján össze lehet hasonlítani az arannyal piaci kapitalizáció tekintetében.
Ugye az aranynak van ipari felhazsnálása is, vagy az ékszerpiacon is folyik a kereskedelme, de alapvetően az értékmegőrző szerepe játszik szerepet, vagyis véges a mennyisége, nem lehet belőle nagyon sokat bányászni és emiatt nem tud elinflálódni sem, mint pld a hivatalos pénzek.
A bitcoin nagyjából hasonló elven műkődik. Gyakorlati haszna ugyan van fizetőeszközként, de alapvetően a bitcoin is a véges mennyisége miatt jó eszköz arra,hogy menekülőeszköz lehessen. Ez persze nem elég önmagában,de jelenleg a kriptok közül még mindig a bitcoinnak van a legerőssebb brandje és beágyazottsága az emberek tudatában és a neki van a legkiterjedtebb infrastruktúrája is, ami előny a többi kriptohoz képest.
Vannak, akik az ethereumot tartják idővel inkább befutónak, mivel sokkal fejlettebb technológia van mögötte, de eddig még nem következett be a trónfosztás. Lehet a BTCre is lesz fejlesztés, amivel csökkenteni tudja a hátrányát, mivel még igen jelentős erők állnak mögötte.
Nem elhanyagolható tény, hogy a világon az infláció a következő években várhatóan meg fog ugrani és tartósabban is meg fog maradni, mivel a jegybankok - különösen az amerikai (FED) - olyan plusz pénzt öntöttek a pénzügyi rendszerbe, aminek nincs fedezete ,tehát nem áll mögötte valós gazdasági teljesítmény, ami előbb-utóbb meg fog jelenni az árakban is és a dollár ,meg az Euro is szépen értéktelenedni fog nagyobb mértékben, ami egyértelműen a befektetőket arra fogja sarkallni,hogy olyan befeketetésekbe tegy e apénzét, ami védelmet adhat ez ellen.
Ilyen az ingatlan elsősorban, de ilyen az arany, a nyersanyagok olaj pld, vagy a bitcoin is.
Minél nagyob lesz a kereslet annél magasabbra mehet az árfolyam idővel, mert véges a mennyisége.
Hogy mennyi lehet a bitcoin árfolyam maximuma a jövőben nem tudni, de kiszámoltam, hogy a világ aranyának összértékét kb a mostani árfolyamon, ha elérné a bitcoin (árfolyam felszorozva a mennyisséggel) akkor 400 ezer Dolláros árfolyam adódna.
Tehát a mostani 30-40ezer dolláros ár azt jelenti,hogy a tizednyi dollár van most bitcoinban, mint az összes aranyban.
Elvileg van még potenciál benne, de ehhez én nem értek megítélni :) laikusként azt gondolom,hogy amíg nincs beágyazva a bitcoin a hivatalos pénzügyi rendszerbe ,addig én ezt a 400ezret kissé soknak találnám, de már olvastam olyan véleményt, ami szerint a 100 ezer reális lehet mostanában. Persze a felhajtás akármire képes,ha beindul...
Szerintem itt 30- 40 ezer környékén még viszonylag alacsony kockázatú beszálló pont hosszú távra 1-2-3 év. 30 ezer alatt meg jó vételnek tartom kifejezetten. Az elértéktelendéstől én nem tartok a magam részéről, hisz még csak az út elején vagyunk és nagy támogatottsága van,hogy elterjedjen.
Szerintem.
Avatar
Gisell
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1169
Csatlakozott: 2013.01.07. 17:51
Kapcsolat:

Re: Bitcoin a virtuális valuta

Hozzászólás Szerző: Gisell »

Sziasztok! Blockchain pénztárcánál van egy kis problémám. Segítséget szeretnék kérni(nem ingyen) Képernyőmegosztás vagy valami.
Megoldódott.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég