Csaló banki emailek

Más E-bankok, hírek, kérdések...
vicus61
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2013.04.16. 18:47
Kapcsolat:

Csaló banki emailek

Hozzászólás Szerző: vicus61 »

Hová tehetem a csalásokkal kapcsolatos témákat?
Nagyon fontos lenne egy hírt közölnöm, miszerint kaptam ma az EgoPay-től egy üzenetet a következő szöveggel:
"Dear EgoPay user,

Lately, we have noticed many account thefts, so we want to be sure you many and please follow the steps below to verify security

Account identity check finish please click the following link:

Click Here

Thank you for using EgoPay.

EgoPay Team"

Azon az email-címemem soha nem nyitottam EgoPay fiókot!
Kérek mindenkit, hogy nagyon figyeljen ezekre az üzenetekre, mert nagy a valószínűsége, hogy csalás!

Tudom, hogy nem jó helyre írtam ezt a bejegyzést, ezért elnézést kérek!
Nem tudom, hová kell ezeket írni, kérek ebben segítséget :(
Köszönöm :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vicus61 2013.06.03. 19:55-kor.
vicus61
Kép
Golo
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2012.06.26. 16:05
Kapcsolat:

Re: Hová tegyem?

Hozzászólás Szerző: Golo »

Igen, ezen én is gondolkoztam, hogy mivel nincs minden e-banknak külön kategória létrehozva, és olyan sincs, hogy pl. "Egyéb payment processorok", ezért én sem tudtam hova tenni a Liberty Reserve bezárásáról szóló topikom.
Egyébként ehhez hasonló csaló levelekkel szerintem mindenki nap-mint-nap találkozik, de a legtöbb ilyet pl. a helyesírási/design hibák miatt fel lehet ismerni. Ráadásul hiába küldik az emailt egy mail() függvénnyel az egopay címéről, a küldő szerver hostneve/rdns legtöbbször nem egyezik meg az eredetivel. 8)
Avatar
Admin
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1994
Csatlakozott: 2010.07.02. 09:50
Kapcsolat:

Re: Hová tegyem?

Hozzászólás Szerző: Admin »

Áthelyeztem. Nevezd át légyszíves a topikot. Köszönöm.
Neobux - Alap No.1. pénzgyűjtő PTC oldal
Rotate4all - Alap No.1. pénzgyűjtő PTP oldal
Scarlet-Clicks - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam
GPTPlanet - Legjobb pénzgyűjtő PTC oldalam testvéroldala
Golo
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2012.06.26. 16:05
Kapcsolat:

Re: Hová tegyem?

Hozzászólás Szerző: Golo »

Admin írta:Áthelyeztem. Nevezd át légyszíves a topikot. Köszönöm.
http://www.netbiznisz.hu/viewtopic.php?f=43&t=4247
Légyszíves ezt is tedd át ide!
Köszönöm!
Golo
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2012.06.26. 16:05
Kapcsolat:

Re: Hová tegyem?

Hozzászólás Szerző: Golo »

Golo írta:
Admin írta:Áthelyeztem. Nevezd át légyszíves a topikot. Köszönöm.
http://www.netbiznisz.hu/viewtopic.php?f=43&t=4247
Légyszíves ezt is tedd át ide!
Köszönöm!
Köszi :)
vicus61
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2013.04.16. 18:47
Kapcsolat:

Re: Hová tegyem?

Hozzászólás Szerző: vicus61 »

Admin írta:Áthelyeztem. Nevezd át légyszíves a topikot. Köszönöm.


KÖSZÖNÖM!! :)
vicus61
Kép
vicus61
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2013.04.16. 18:47
Kapcsolat:

Re: Hová tegyem?

Hozzászólás Szerző: vicus61 »

Golo írta:Igen, ezen én is gondolkoztam, hogy mivel nincs minden e-banknak külön kategória létrehozva, és olyan sincs, hogy pl. "Egyéb payment processorok", ezért én sem tudtam hova tenni a Liberty Reserve bezárásáról szóló topikom.
Egyébként ehhez hasonló csaló levelekkel szerintem mindenki nap-mint-nap találkozik, de a legtöbb ilyet pl. a helyesírási/design hibák miatt fel lehet ismerni. Ráadásul hiába küldik az emailt egy mail() függvénnyel az egopay címéről, a küldő szerver hostneve/rdns legtöbbször nem egyezik meg az eredetivel. 8)

Tegnap megnyitottam a linket, meg is nyílt az EgoPay ( látszólag az volt ), ma is rányitottam, de már nem nyitott meg semmit. Az ál cím egopayl.com . Hmmm...
Valóban nagyon kell figyelni :boo:
vicus61
Kép
Golo
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2012.06.26. 16:05
Kapcsolat:

Re: Hová tegyem?

Hozzászólás Szerző: Golo »

vicus61 írta:
Golo írta:Igen, ezen én is gondolkoztam, hogy mivel nincs minden e-banknak külön kategória létrehozva, és olyan sincs, hogy pl. "Egyéb payment processorok", ezért én sem tudtam hova tenni a Liberty Reserve bezárásáról szóló topikom.
Egyébként ehhez hasonló csaló levelekkel szerintem mindenki nap-mint-nap találkozik, de a legtöbb ilyet pl. a helyesírási/design hibák miatt fel lehet ismerni. Ráadásul hiába küldik az emailt egy mail() függvénnyel az egopay címéről, a küldő szerver hostneve/rdns legtöbbször nem egyezik meg az eredetivel. 8)

Tegnap megnyitottam a linket, meg is nyílt az EgoPay ( látszólag az volt ), ma is rányitottam, de már nem nyitott meg semmit. Az ál cím egopayl.com . Hmmm...
Valóban nagyon kell figyelni :boo:
Üdv!
Talán az a legjobb megoldás a csalások elkerülésére, hogy az általad használt e-bankok hivatalos címeit hozzáadod könyvjelzőkként a böngésző(i)dhez. :)
Avatar
xenosz2
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 4959
Csatlakozott: 2013.01.07. 09:13
Kapcsolat:

Blockchain csaló levelek

Hozzászólás Szerző: xenosz2 »

Vigyázat!

Aki a bitcoin-jait a blockchain.com pénztárcában tárolja ne dőljön be azoknak a hamis leveleleknek,amik azt állítják,hogy ha nem lépsz be 48 óra alatt a hamisított blockchain oldalra akkor törlődik a számládon az egyenleg.

Az eredeti oldal a https://blockchain.info/wallet
a hamis http://www.blogchange.info/wallet/

a csaló levél tartalma

Kód: Egész kijelölése

Your Account Will Be Locked

Here is the link to confirmation and re-activate your balance:

Login Link: https://blockchain.info/wallet
Notifications: Notifications Are Disabled
Confirmation Code: 7C2EA
Verification Link: 
https://blockchain.info/wallet/verify-email?data=GJKGJGjgjkgvbhjkUBHMBFhghfhjhGhJhGngijgsYEQ%3D
Top Tip
If within 48 hours we do not receive your confirmation, your wallet will be erased and all their bitcoins will be reset.

Ami miatt fokozottan vigyázni kell,mert a gmail-en nem akadt fenn a SPAM szűrőn,rögtön a megbízható levelek között találtam.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég