Prolific kérdőívek - min. 1600 Ft-os órabérért

Pénzkeresés kérdőívek kitöltésével
procky
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2014.08.26. 17:28
Kapcsolat:

Prolific kérdőívek - min. 1600 Ft-os órabérért

Hozzászólás Szerző: procky »

A Prolific egy angol nyelvű oldal, amire 2018 márciusában találtam rá, és azóta 47 ezer Ft-ot kaptam tőlük kizárólag az általam kitöltött kérdőívekért cserébe. (Plusz ezen felül még kaptam referálásért.)

Kép

Az oldal érdekessége, hogy nem üzleti kérdőívek vannak benne, hanem tudományos, általában pszichológiai vizsgálatokon lehet részt venni, és minimum 1600 Ft-ot fizet óradíjként, de van, hogy többet. E-mailt csak néha küld, ha épp olyan kérdőív van, amire nagyon nincsenek meg az emberek - ha értesülni akarsz az új lehetőségekről, akkor folyamatosan nyitva kell hagyni az oldalt egy fülön (magától frissül, nem kell frissítgetni).

Regisztráció után érdemes kitölteni az "About You" menüpontban lévő kérdéseket. Rengeteg van, de minél többet kitöltesz, annál nagyobb esélyed van a meghívókra.

A tesztek többségében vannak olyan kérdések, amik azt hivatottak ellenőrizni, hogy valóban elolvasod-e és megérted-e a feladatot, úgyhogy nem érdemes csalni, mert akkor nem kapsz pénzt, és lehet, hogy később kérdőíveket sem. (A fenti képen nem azért kisebb az elfogadott kérdőívek száma, mert csaltam és lebuktam, hanem mert egy-egy kérdőívet abbahagytam (ezt engedi az oldal), mert nem tetszett a feladat.)

Ami a kérdőívek gyakoriságát illeti, van, hogy 5 napig nem jön egy se, aztán meg hirtelen 3-4 is, de van, hogy naponta jönnek (most a karácsonyi időszakban érthetően kevesebb).

A kifizetési limit 5 font, de minden kikéréskor fix összeget von le, ezért érdemes minél tovább gyűjteni a pénzt kikérés előtt. PayPalra fizet pár napon belül.

Regisztrálni itt tudsz. Kitöltőként az "I want to take part in studies"-t kell választani (a másik opció a kutatást végző személyeknek van).

Ha a fenti linket használod, akkor az első pénz kikérésekor én is megkapom annak 10%-át, de neked ez nem kerül semmibe, te ugyanúgy megkapod az egészet, akár alám regisztrálsz, akár nem. Köszönöm, ha ezzel támogatsz, és sok sikert! Az esetleges kérdésekre szívesen válaszolok.
P.Z.G.
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017.07.27. 13:44
Kapcsolat:

Re: Prolific kérdőívek - min. 1600 Ft-os órabérért

Hozzászólás Szerző: P.Z.G. »

Szia!

Köszi a tippet! Beregisztráltam alád. Reméljük ez a kérdőíves oldal is sokáig fog menni.
Avatar
Petrov144
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2017.08.08. 11:37
Kapcsolat:

Re: Prolific kérdőívek - min. 1600 Ft-os órabérért

Hozzászólás Szerző: Petrov144 »

Regisztráltam én is, úgy tűnik itt azért egy legalább középfokú angoltudás nem árt, már az alap kérdések és a profil kitöltéséhez sem. Köszi a tippet.
Pénzkereset, kérdőívezés, regisztrálás az alábbi oldalakon
https://talkonlinepanel.com/hu/register ... b9ae94f7e6
blaizamb
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2015.10.27. 08:20
Kapcsolat:

Re: Prolific kérdőívek - min. 1600 Ft-os órabérért

Hozzászólás Szerző: blaizamb »

Aha....gondolom nem M.o.-ról csinálod....
procky
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2014.08.26. 17:28
Kapcsolat:

Re: Prolific kérdőívek - min. 1600 Ft-os órabérért

Hozzászólás Szerző: procky »

Köszönöm az alám regisztrálásokat! :)

Magyarországról vagyok, nem is titkolom az oldalon, de szerintem nem is nagyon érdekel senkit. Míg a legtöbb kérdőíves oldalon a kérdőíveket különböző profitorientált cégek adják, és ők jellemzően egy adott országban élőket keresnek, ezen az oldalon nem cégek, hanem kutatók vannak, akik általában pszichológiai és más hasonló teszteket készítenek, ahol nem számít, hogy hol él valaki, csak az a lényeg, hogy tudjon annyira angolul, hogy megértse a feladatot.
blaizamb
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2015.10.27. 08:20
Kapcsolat:

Re: Prolific kérdőívek - min. 1600 Ft-os órabérért

Hozzászólás Szerző: blaizamb »

Értem. Akkor meglesem.
Azért fontos információ hogy honnan csinálod, mert külföldieknek mindig sokkal több kérdőívet és többet fizetnek.
Avatar
Petrov144
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2017.08.08. 11:37
Kapcsolat:

Re: Prolific kérdőívek - min. 1600 Ft-os órabérért

Hozzászólás Szerző: Petrov144 »

Az első kérdőívet (3,33 font lett volna pedig 40 percért) passzoltam, túl bonyolult feladatok voltak. Logikai feladat számokkal, és valahogy betűkkel kellett volna levezetni a sorozatokat. + matek angolul --- nem nekem való. Hátha lesz még könnyebb
Pénzkereset, kérdőívezés, regisztrálás az alábbi oldalakon
https://talkonlinepanel.com/hu/register ... b9ae94f7e6
Brissa
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2016.07.17. 20:25
Kapcsolat:

Re: Prolific kérdőívek - min. 1600 Ft-os órabérért

Hozzászólás Szerző: Brissa »

Regisztráltam, de véletlenül kitöröltem a születési dátum kérdést-választ. Hogy tudom visszahozni?
procky
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2014.08.26. 17:28
Kapcsolat:

Re: Prolific kérdőívek - min. 1600 Ft-os órabérért

Hozzászólás Szerző: procky »

Ha törölsz egy választ, akkor egy idő után elvileg majd újra meg fog jelenni a kérdés a többi között, de nem azonnal.
Brissa
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2016.07.17. 20:25
Kapcsolat:

Re: Prolific kérdőívek - min. 1600 Ft-os órabérért

Hozzászólás Szerző: Brissa »

Köszi, ez jó hír! Hogy működik az értesítés? Megjelenik egy pl. (1) a címsorban, vagy hogy fogom látni, hogy van valami munka?
procky
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2014.08.26. 17:28
Kapcsolat:

Re: Prolific kérdőívek - min. 1600 Ft-os órabérért

Hozzászólás Szerző: procky »

Nekem két monitorom van, és az egyiknek egy részén mindig nyitva van egy fülön, és ott látom, ha jön új feladat. Elvileg megjelenik a címsorban is egy (1)-es, de nem vagyok benne 100%-ig biztos, mert nem azt szoktam nézni. Csipogás sajnos nincs.

Ami gond szokott lenni, hogy néha kiír az oldal egy hibaüzenetet, és akkor újra be kell lépni. Nem tudom, hogy ez csak nálam jelentkezik-e, de erre figyelni kell, mert hiába van nyitva egy tabon, ha nem veszed észre, hogy kilépett, akkor nem látod majd az értesítést sem.
Brissa
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2016.07.17. 20:25
Kapcsolat:

Re: Prolific kérdőívek - min. 1600 Ft-os órabérért

Hozzászólás Szerző: Brissa »

Köszi!

Sikerült az első tesztet kitölteni. :) 0,52 GBP 4 percért.

És még egy, szintén rövidebb. :)
ibik
Érdeklődő
Érdeklődő
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2011.07.23. 14:12
Kapcsolat:

Re: Prolific kérdőívek - min. 1600 Ft-os órabérért

Hozzászólás Szerző: ibik »

Sziasztok!
Hogy tudja mindenki, Romániát nem támogatja ez az oldal. Hogy miért is, nem írja......
Pedig tudunk angolul sokan, én is gagyogok elfogadhatóan, más oldalakon probléma mentesen töltöttem ki a kérdőíveket, amik angolul voltak........
Brissa
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2016.07.17. 20:25
Kapcsolat:

Re: Prolific kérdőívek - min. 1600 Ft-os órabérért

Hozzászólás Szerző: Brissa »

Sajnos sok oldal nem igazán foglalkozik Kelet-Európával, sőt, a legtöbb az USA-UK-Kanada-Ausztrália négyesen túl se lát, remélhetőleg hamar lehet majd Romániából is csatlakozni.

Procky! Mi a tapasztalatod, mikor jönnek főleg a munkák? Hétvégén is? Napközben vagy este? Köszi!
procky
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2014.08.26. 17:28
Kapcsolat:

Re: Prolific kérdőívek - min. 1600 Ft-os órabérért

Hozzászólás Szerző: procky »

Hétvégén nekem szerintem még soha nem jött. Ami az időpontokat illeti, volt egy olyan érzésem, hogy mintha reggelente több jönne, de megnéztem a Submissions menüpontot, ott ki van írva, hogy melyik tesztet mikor töltöttem ki, és ez alapján össze-vissza jönnek, de dél körül mintha kevesebb lenne.
Brissa
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2016.07.17. 20:25
Kapcsolat:

Re: Prolific kérdőívek - min. 1600 Ft-os órabérért

Hozzászólás Szerző: Brissa »

Kettőt a múlt héten sikerült kitölteni, azóta semmi. Nálatok sem?
P.Z.G.
Új tag
Új tag
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017.07.27. 13:44
Kapcsolat:

Re: Prolific kérdőívek - min. 1600 Ft-os órabérért

Hozzászólás Szerző: P.Z.G. »

10 napot kellett várnom, aztán meg kapásból jött 4 is.
Ebből 3 sikerült is. 1,9 font.
Brissa
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2016.07.17. 20:25
Kapcsolat:

Re: Prolific kérdőívek - min. 1600 Ft-os órabérért

Hozzászólás Szerző: Brissa »

Vasárnap este 11-kor sikerült elcsípnem egyet, 10 perc, 0,9 GBP.
deejayfly
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2010.12.02. 19:37
Kapcsolat:

Re: Prolific kérdőívek - min. 1600 Ft-os órabérért

Hozzászólás Szerző: deejayfly »

Ezt a "About You" menüt merre találom? Mert én sehol nem találom
deejayfly
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2010.12.02. 19:37
Kapcsolat:

Re: Prolific kérdőívek - min. 1600 Ft-os órabérért

Hozzászólás Szerző: deejayfly »

procky írta: 2019.01.17. 06:53 Belépés után a fejlécben bal oldalon az utolsó menüpont.
Hát én nem találom minden menübe beléptem de nekem nincs sehol.Amugy a ha van kérdöiv azt hol jelzi?
procky
Aktív tag
Aktív tag
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2014.08.26. 17:28
Kapcsolat:

Re: Prolific kérdőívek - min. 1600 Ft-os órabérért

Hozzászólás Szerző: procky »

Azt a Studies fül alatt. Nem lehet, hogy véletlenül nem kérdőív kitöltőként, hanem kutatóként regisztráltál?
deejayfly
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2010.12.02. 19:37
Kapcsolat:

Re: Prolific kérdőívek - min. 1600 Ft-os órabérért

Hozzászólás Szerző: deejayfly »

procky írta: 2019.01.17. 13:28 Azt a Studies fül alatt. Nem lehet, hogy véletlenül nem kérdőív kitöltőként, hanem kutatóként regisztráltál?
Ez volt a probléma.Töröltem és ujra regiztem igy már jó :)
Avatar
Petrov144
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2017.08.08. 11:37
Kapcsolat:

Re: Prolific kérdőívek - min. 1600 Ft-os órabérért

Hozzászólás Szerző: Petrov144 »

Üdv 5,73 fonton allok, de a cashout gomb szürke, nem aktiv. Mi lehet a gond?
Pénzkereset, kérdőívezés, regisztrálás az alábbi oldalakon
https://talkonlinepanel.com/hu/register ... b9ae94f7e6
Avatar
Petrov144
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2017.08.08. 11:37
Kapcsolat:

Re: Prolific kérdőívek - min. 1600 Ft-os órabérért

Hozzászólás Szerző: Petrov144 »

procky írta: 2019.01.18. 07:19 Esetleg nincs beállítva a Paypal címed?
Nem volt megerősítve, köszönöm a tippet :) Közben jött még újabb felmérés, úgyhogy ezt még megvárom, hogy jóváírják.
Pénzkereset, kérdőívezés, regisztrálás az alábbi oldalakon
https://talkonlinepanel.com/hu/register ... b9ae94f7e6
Avatar
Petrov144
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 508
Csatlakozott: 2017.08.08. 11:37
Kapcsolat:

Re: Prolific kérdőívek - min. 1600 Ft-os órabérért

Hozzászólás Szerző: Petrov144 »

Egyébként eddig összegfoglalva itt lehet azért gyűjtögetni, mert ennyi kifizetés más oldalakon hetek alatt gyűlik össze, mint itt pár nap alatt. Most volt egy olyan, hogy timed-out, melóban elhúzódott a válaszolgatás egy 10 percesnek mondott kérdőívre, és nem adta meg a jutalmat. De pl tegnap este ugyanúgy elhúzódott a válaszadás egy hosszabb kérdőívet végül vagy 2 óra után fejeztem be a kezdéshez képest, mégis megadta. Szóval ez lehet a kutatás indítójától függ. Közben meg most valami bónuszt is jóvá fognak írni, erről még nem sokat tudok.

Aki tud valamennyire angolul, azért a legtöbb kérdésre tud válaszolni és szuper oldalnak tűnik, szóval eddig elégedett vagyok.

Más: a google playben van egy Prolific Notifier alkalmazás. Valaki használta már? Nem hivatalos, elviekben értesít ha van kérdőív.
Pénzkereset, kérdőívezés, regisztrálás az alábbi oldalakon
https://talkonlinepanel.com/hu/register ... b9ae94f7e6
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég